Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mandaryn44

Wynajem mieszkania Hindusowi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę, jeśli ktoś miał doświadczenie, mam potencjalnego najemcę mieszkania. Informatyk z Indii z rodziną. Miły gość. Mieszka już kilka lat w Polsce. Czy wynajęcie mieszkania Hindusowi niesie jakieś zagrożenie,ale realnie, nie na zasadzie słuchaj może być tak czy siak. Wiem jak może być. Liczę na kogoś z doświadczeniem konkretnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, może mieć choroby z Indii które wnikają w ściany albo telewizja już zawsze będzie się przełączać na Bollywood 😂


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz przecież, że nie o to mi chodzi. Chodzi mi o sposób życia, ktoś mi nagadał, że mieszkanie jest przesiąknięte zapachami, zabrudzone bo lubią przyprawy w intensywnych kolorach, lubią dużą wilgotność w łazience i potrafią wydzwaniać w środku nocy, że np. żarówka się spaliła, itp.  Konkretne doświadczenia mnie interesują. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem doświadczenie nie jako wynajmujący ale jako świadek problemów. Generalnie na Krakowskim rynku Hindusi są traktowani źle, przykładowo: kontrole stanu mieszkań, kary finansowe za wszelakie czesto abuzywne zapisy w umowach.

 

Powody: kuchnia, Hindusi gotują w domu swoje świetne jedzenie, którego zapach wnika w ściany dosyc mocno, dodatkowo sąsiedzi potrafią sie skarzyc ze czuja jak by mieszkali nad restauracją. Generalne podejście do czystosci ktore wynika z różnic kulturowych. Powiedzmy że mają inny poziom akceptacji syfu ;) stad wspomniane wyżej kontrole.

 

Podsumowując z jednej str im współczuję z 2 po czesci rozumiem właścicieli/pośredników


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wynajmowałem Hindusowi z rodziną (też z IT) i nie było  żadnych problemów. W mieszkaniu był porządek i nie czułem też zapachów ich kuchni. Hindusi z IT w Polsce to nie ludzie, którzy robią kupę na ulicy:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie o Hindusie, ale o wynajmie..znajoma wynajęła mieszkanie rodzinie patologicznej, o czym dowiedziała się post factum. Przestali płacić a znajoma ponosiła koszty. Nawet nie mogła wejść do mieszkania ktore przecież było jej własnością a którym dysponowali najemcy. Horror ! 
A jakie wnioski.

Umowe najmu powinien sporządzić prawnik aby zabezpieczyć należycie i zgodnie z prawem interesy wynajmującego.

Najlepiej jak się wynajmuje tylko cześć mieszkania, wynajmujący ma wtedy prawo wstępu.


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to pytanie do mnie to - zwykły. Mieszkali blisko 2 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to do Ciebie. Ja robię zwykle okazjonalny ale tu są problemy bo nie ma jak. Chłop mówi, że nie słyszał o takiej umowie, ani też żadne z jego znajomych. Chciałbym to mieszkanie wynająć bo pandemia mi zrobiła pustostan. Facet pracuje z domu, żona szuka pracy ponoć, mają 2 synów tak po 8-10 lat. Sprawiają wrażenie bardzo dobre, ale wolę mieć jakieś pojęcie. Wynajmowałem informatykowi z Ukrainy i nie było żadnych problemów.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obcokrajowcowi ciężko na najem okazjonalny, bo musi wskazać miejsce pobytu w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mandaryn44 napisał(-a):

Wiesz przecież, że nie o to mi chodzi. Chodzi mi o sposób życia, ktoś mi nagadał, że mieszkanie jest przesiąknięte zapachami, zabrudzone bo lubią przyprawy w intensywnych kolorach, lubią dużą wilgotność w łazience i potrafią wydzwaniać w środku nocy, że np. żarówka się spaliła, itp.  Konkretne doświadczenia mnie interesują. 

 

Wiesz to kwestia chyba po pierwsze konkretnego człowieka, a po drugie wcześniejszych ustaleń nt swoich wymagań. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Może nie o Hindusie, ale o wynajmie..znajoma wynajęła mieszkanie rodzinie patologicznej, o czym dowiedziała się post factum. Przestali płacić a znajoma ponosiła koszty. Nawet nie mogła wejść do mieszkania ktore przecież było jej własnością a którym dysponowali najemcy. Horror ! 
A jakie wnioski.

Umowe najmu powinien sporządzić prawnik aby zabezpieczyć należycie i zgodnie z prawem interesy wynajmującego.

Najlepiej jak się wynajmuje tylko cześć mieszkania, wynajmujący ma wtedy prawo wstępu.

Znam zagrożenia i raczej wiem jak się zabezpieczyć przed patologią z Polski. Tu mnie interesuje rodzina z Indii.

Teraz, Wacor napisał(-a):

Obcokrajowcowi ciężko na najem okazjonalny, bo musi wskazać miejsce pobytu w Polsce.

Kiedyś pośredniczka wzięła go na siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz z wynajmem jest mały problem bo jaką byś tam sobie umowę nie podpisał to wszystko bierze w łeb bo ............. mamy stan pandemii - od pierwszego dnia mogą Ci nie płacić , możesz mieć nakaz sądowy usunięcia lokatora a i tak nikt go nie wyrzuci bo jest pandemia i wszystkie egzekucje są wstrzymane - kiedy stan pandemii ustanie ???? 

Mam 2 mieszkania do wynajęcia, oba wyremontowane i stoją puste choć są chętni, z każdym po rozmowie wychodzi coś nie tak i każdy zna ten przepis pandemiczny - wystarczy że rachunki będą płacić i mogą sobie spokojnie mieszkać  - chyba je sprzedam 

Znaczy się są sposoby usuwania problematycznych ale to nie temat na forum 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy najmie okazjonalnym stan pandemii chyba za wiele nie zmienia, bo wynajmujący i tak deklaruje miejsce, do którego może się wyprowadzić…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby przy najmie długoterminowym też przy podpisywaniu umowy najmujący wskazuje dwie osoby które w razie czego deklarują że go przyjmą - one też przy podpisywaniu umowy powinny być i ich dane oraz ich lokalu własnościowego się wpisuje - tylko czy to tak zadziała w razie czego to nie wiem bo trudny lokator powie że się nie wyprowadza i policja go nie wywali 

 

Jak pisałem wyżej wtedy to już tylko po chamsku trzeba 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najem okazjonalny by mi sprawę załatwił, ale bardziej obawiam się  jakichś kulturowych zmian w mieszkaniu. A jestem skłonny z gościem zrobić zwykłą umowę najmu. No i sam nie wiem.... Sprzedać nie sprzedam, to nówka mieszkanie, jednak stoi od roku ponad przez pandemię puste. Szkoda trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuję z Hindusami od kilku lat, ci którzy tutaj przyjeżdżają to w 99,9% spoko goście. Nigdy nie miałem żadnej skargi na tych, którzy do mnie zostali przysłani.
Dla nich przyjazd do PL to wielkie wyróżnienie. Jeśli koleś pracuje w jakiejś korpo to nie powinno być problemów. Na jego miejsce czeka kolejka chętnych w razie czego.
Wystarczy jak powiesz mu, jakie są Twoje oczekiwania, co do użytkowania lokalu i to wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja którą ja opisywałem dotyczyła właśnie pracowników dużego korpo, moze w sektorze IT jest inaczej albo zalezy to od ludzi, czyli jak zawsze przy wynajmie. 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę żenada moim zdaniem z takimi pytaniami. Zapachy wnikające w ściany, kulturowy poziom akceptacji syfu. Dajcie spokój...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy żenada? Nie mam nic do przedstawicieli obcych kultur, szanuję Hindusów, Chińczyków czy Argentyńczyków, chcę wiedzieć czego się spodziewać. W końcu mieszkanie mi z nieba nie spadło. Takie same pytania mnie nurtują jak pojawi się gość w kubotach. Jeśli miałoby się okazać, że ktoś tak ma, że lubi mniej dbać o nie swoje, to wolę o tym wiedzieć. Dlatego też pytam o doświadczenia, nie nastawiając się przeciwko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Gio napisał(-a):

Trochę żenada moim zdaniem z takimi pytaniami. Zapachy wnikające w ściany, kulturowy poziom akceptacji syfu. Dajcie spokój...

 

 

Mój kolega jest zafascynowany Indiami i lata tam non stop - chadza nie utartymi ścieżkami dla turystów tylko bocznymi i to widział i co mi opowiadał oraz na filmach pokazywał to był wręcz szok - syf znajdziesz nawet w super czystej Austrii czy Norwegii ale to jest "inny" syf 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tappi
6 minut temu, mandaryn44 napisał(-a):

Takie same pytania mnie nurtują jak pojawi się gość w kubotach.

A, że zapytam z czystej ciekawości. Co jest nie tak w Kubotach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Indiach. Nie należy przykładać do nich kryteriów i standardów z naszej rzeczywistości. Niepijący Eskimosi też byliby zszokowani menelstwem z naszych ulic.

Chodzi mi o dyskusję o informatyku z rodziną mieszkającym od lat w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat. To ma być ich 3 mieszkanie, poprzednio 2 lata mieszkali gdzie indziej. Próbuję się skontaktować z poprzednikiem. I nie mówią po Polsku - lub tylko tak twierdzą. Ale naprawdę robią dobre wrażenie.

Co jest nie tak w kubotach? Wkład w kubotach😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.