Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mandaryn44

Wynajem mieszkania Hindusowi

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli w porządku rodzina i można śmiało wynajmować, żadne tam Aghori 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. Finalizujemy. Dzięki za ciekawą dyskusję. Potwierdza się to co zawsze mówię, że nie ma co się nastawiać tak czy siak do kogokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mandaryn44 napisał(-a):

Tak jest. Finalizujemy. Dzięki za ciekawą dyskusję. Potwierdza się to co zawsze mówię, że nie ma co się nastawiać tak czy siak do kogokolwiek.

Czekaj, zaraz....a ten właściciel nie ma interesu żeby Ci sprzedać „niewygodnych lokatorów”...zweryfikowałeś go jakoś? 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moi przyjaciele mieli biznes w Warszawie - zarządzali X mieszkań pod wynajem. 

Pokazali mi kiedyś zdjęcia i filmy z mieszkań  po wynajmie dla pewnych nacji - dlaczego stali się rasistami i nie wynajmowali nikomu z Afryki i Indii :D

Oczywiście są wyjątki i pewnie normalny IT z rodziną pracujący dla IBM jest takim przypadkiem, ale mam przed oczami obraz wynajętego mieszkania dla Hindusów - finalnie mieszkało nastu, a z prysznica zrobili sobie wannę. Pokleili klejami i silikonem drzwi przesuwne, wlewali wodę i wchodzili tam od góry... że to nie pier(*Q#eło i nie zalało sąsiadów to jest szok :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, desmo napisał(-a):

Czekaj, zaraz....a ten właściciel nie ma interesu żeby Ci sprzedać „niewygodnych lokatorów”...zweryfikowałeś go jakoś? 😉

 

2 godziny temu, mandaryn44 napisał(-a):

Nie sądzę.

 

 

Właśnie. Dla pewności poszukaj byłych lokatorów tamtego właściciela i wypytaj czy jest w porządku. Będziesz niemal pewny, że nie ściemnia. A dla 100% pewności jeszcze właściciela poprzedniego mieszkania tych byłych lokatorów.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ponad pół roku mieszkał uchodźca z Bliskiego Wschodu. Najbardziej porządny gość na świecie i jeszcze nauczył mnie gotować parę potraw tamtejszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do problemów z niepłacącymi lokatorami.

Od notariusza słyszałem że w okresie pandemii zapisy o eksmisji nie są egzekwowane.

Pozostaje nie przepisywać licznika energii elektrycznej na lokatora. Jak przestaje płacić, przestajemy płacić za prąd.

Dodatkowo w umowie zastrzec, że lokator dysponuje prawem tylko do części mieszkania.

Przerabiałem już różne sytuacje z niepłacącymi lokatorami. 

Brak prądu zadziałał najskuteczniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.08.2021 o 13:23, Bugs napisał(-a):

Wcale mnie nie dziwią takie pytania, np. w sąsiadującym Nepalu jest normalne że w autobusie wszystkie śmieci lecą na podłogę lub za okno, włącznie z torebkami z rzygowiną, je się ręką itd. To przemili ludzie ale zdemolowanie lokalu przez miłych jest tak samo kosztowne jak przez niemiłych i dobrze o tym wiedzieć zanim się wyłoży swoje pieniądze.

Po informatyku pracującym w Europie bym się niczego złego nie spodziewał ale różnice kulturowe istnieją i dotyczą różnych aspektów życia i czasem mogą stwarzać problemy.

 

Ja bym wziął zastaw w formie półrocznego czynszu i już... Przy spisaniu umowy robisz odbiór stanu mieszkania i tyle...gdy opuszcza mieszkanie ma być w takim samym stanie jak przed opuszczeniem... W razie czego naprawy pokrywasz z kaucji... 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.