Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dzikigwo

Nomos Tangente z datownikiem czy bez ?

Rekomendowane odpowiedzi

image.thumb.png.bae101f50b02a6a95a3d7127e73f9f06.png

 

image.thumb.png.e9fb55f7059057a985950166119576b7.png

 

 

Nie wiem dlaczego w wersji bez datownika nie znalazła się arabska 6 skoro na 12 normalnie jest cyfra wyglada to jakoś łyso nie uważacie?

Nigdy nie miałem Nomosa oraz zegarka z tak niskim WR tutaj 3atm czy nadaje się to na zegarek na codzień- nie trzeba się z nim cackać?

Widzę go w połączeniu z jakimś fajnym paskiem w kolorystyce wskazówek na codzień a do bardziej oficjalnych akcji skórzany pasek czarny czy brązowy.

 

PS: Może jest ktoś kto może pomóc w zakupie Nomosa (ma dostęp do większych rabatów czy posiada ładną używkę) byłbym wdzięczny.

Na ten moment mam ofertę 1660euro za bez datownika i 1860euro za wersje z datą.

 

pozdriawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dzikigwo napisał(-a):

image.thumb.png.bae101f50b02a6a95a3d7127e73f9f06.png

 

image.thumb.png.e9fb55f7059057a985950166119576b7.png

 

 

Nie wiem dlaczego w wersji bez datownika nie znalazła się arabska 6 skoro na 12 normalnie jest cyfra wyglada to jakoś łyso nie uważacie?

Nigdy nie miałem Nomosa oraz zegarka z tak niskim WR tutaj 3atm czy nadaje się to na zegarek na codzień- nie trzeba się z nim cackać?

Widzę go w połączeniu z jakimś fajnym paskiem w kolorystyce wskazówek na codzień a do bardziej oficjalnych akcji skórzany pasek czarny czy brązowy.

 

PS: Może jest ktoś kto może pomóc w zakupie Nomosa (ma dostęp do większych rabatów czy posiada ładną używkę) byłbym wdzięczny.

Na ten moment mam ofertę 1660euro za bez datownika i 1860euro za wersje z datą.

 

pozdriawiam 

6 nie ma, bo by się nie zmieściła pod subtarczką (datownik jest mniejszy). Ja wybrałbym z datownikiem. puste miejsce jednak trochę psuje kompozycję tarczy. Albo wybierz bez sekundnika.

Np. taki na Chrono24:

 

 https://www.chrono24.pl/nomos/nomos-tangente-33-duo-stahlboden--neu---id12163376.htm 

 

za niecałe 5k zł? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O i tutaj z ta 6 na dole wygląda świetnie tylko bez sekundnika. Szkoda ze to wersja 33mm szukam 38 i te niebieskie wskazówki poezja ;) 

 

tez myśle ze datownik robi robotę i skłaniam się by do niego dorzucić 

 

czy mechanizmy w obu wersjach sa porównywalne jakościowo? 

czy mieliście jakieś problemy z tymi czasomierzami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

6 nie ma, bo by się nie zmieściła pod subtarczką (datownik jest mniejszy). Ja wybrałbym z datownikiem. puste miejsce jednak trochę psuje kompozycję tarczy. Albo wybierz bez sekundnika.

Np. taki na Chrono24:

 

 https://www.chrono24.pl/nomos/nomos-tangente-33-duo-stahlboden--neu---id12163376.htm 

 

za niecałe 5k zł? 

 

Proporcjonalnie do średnicy...

 


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, dzikigwo napisał(-a):

O i tutaj z ta 6 na dole wygląda świetnie tylko bez sekundnika. Szkoda ze to wersja 33mm szukam 38 i te niebieskie wskazówki poezja ;) 

 

tez myśle ze datownik robi robotę i skłaniam się by do niego dorzucić 

 

czy mechanizmy w obu wersjach sa porównywalne jakościowo? 

czy mieliście jakieś problemy z tymi czasomierzami?

Nie miałem, ale jest w dalszych planach. Słyszałem w zasadzie same dobre opinie, ale poczekajmy na tych co używali. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał bez datownika. datę sobie sprawdzisz na telefonie 😉

Gdyby był indeks na 6, to byłby wtedy ucięty z powodu tarczy sekundnika. Spora grupa użytkowników ma alergię na takie ucięte indeksy, stąd decyzja Nomosa o braku indeksu w ogóle.

WR30 wystarczy spokojnie do mycia rąk i do zachlapań, czyli do zwykłego, domowo-biurowego użytkowania. Na ryby i tak w nim chyba nie zamierzałeś się wybierać.

 

Lepsze ceny tutaj:

https://kraff.pl/zegarki-nomos/1102-nomos-tangente-38.html

https://kraff.pl/zegarki-nomos/1099-nomos-tangente-38-date.html

 

 

obraz.png.ede1062929638d45cc727cb9da823919.png

obraz.png.fa9d9a7f9862ad3d1f06c45887b570cb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął z datą. Fakt, ze użyli takiej samej czcionki jak na indeksach to fajna sprawa. Brak daty pozostawia dziurę, która i tak jest lepsza, niż gdyby "6" była przycięta - jestem jednym z alergików, o których pisał @Perpetuum Mobile   🙂

Mialem kiedyś Nomosa Ludwiga 35mm. Fajny zegarek, ale to on mi uświadomił, ze nie lubię "rzymianek". 

Jaki masz nadgarstek? Ten model 38mm, to nie jest mały zegarek z powodu budowy dluuugich uchów vel uszu. Ja mam niecałe 17cm i 35mm zdecydowanie nie był za mały. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Ja bym brał bez datownika. datę sobie sprawdzisz na telefonie 😉

 

Zanim kupiłem pierwszy zegarek stosowałem Twoją zasadę w wersji rozbudowanej - "Ja bym nie brał zegarka, czas i datę sprawdzę na telefonie". :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, dzikigwo napisał(-a):

Nigdy nie miałem Nomosa oraz zegarka z tak niskim WR tutaj 3atm czy nadaje się to na zegarek na codzień- nie trzeba się z nim cackać?

 

Prawdziwe 3atm w zupełności wystarczy w normalnym użytkowaniu, pod warunkiem, że pod pojęciem "normalne użytkowanie" nie bierzesz pod uwagę:

- brania prysznicu w zegarku

- brania kąpieli w zegarku

- korzystania z sauny z zegarkiem

P.S.

Deszczem się nie przejmujesz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Ja bym brał bez datownika. datę sobie sprawdzisz na telefonie 😉

Gdyby był indeks na 6, to byłby wtedy ucięty z powodu tarczy sekundnika. Spora grupa użytkowników ma alergię na takie ucięte indeksy, stąd decyzja Nomosa o braku indeksu w ogóle.

WR30 wystarczy spokojnie do mycia rąk i do zachlapań, czyli do zwykłego, domowo-biurowego użytkowania. Na ryby i tak w nim chyba nie zamierzałeś się wybierać.

 

Lepsze ceny tutaj:

https://kraff.pl/zegarki-nomos/1102-nomos-tangente-38.html

https://kraff.pl/zegarki-nomos/1099-nomos-tangente-38-date.html

 

 

obraz.png.ede1062929638d45cc727cb9da823919.png

obraz.png.fa9d9a7f9862ad3d1f06c45887b570cb.png


mam na myśli zegarek który będę używał jako daily (nie nie jestem wędkarzem ;) )

dzieki za linki odezwałem się do nich zobaczę co mi odpiszą czy maja je od ręki czy jak 


nie chodzi mi o to czy date sprawdzę na telefonie czy na ściennym kalendarzu poprostu wydaje mi się ze z datą zegarek wyglada na kompletny 

bez daty to jakiś kastrat ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, CreditFreeze napisał(-a):

 

Prawdziwe 3atm w zupełności wystarczy w normalnym użytkowaniu, pod warunkiem, że pod pojęciem "normalne użytkowanie" nie bierzesz pod uwagę:

- brania prysznicu w zegarku

- brania kąpieli w zegarku

- korzystania z sauny z zegarkiem

P.S.

Deszczem się nie przejmujesz:)


wlasnie boje  się o deszczowa pogodę itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dzikigwo napisał(-a):


wlasnie boje  się o deszczowa pogodę itd

w deszczu zegarkiem nic się nie stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie 

niestety nie mogę nigdzie dostać modelu 130 z rozsądnym czasem oczekiwania wszędzie 6 miesięcy 

jeśli jest ktoś kto może pomóc byłbym wdzięczny

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenia ostatnich kupujących Nomosa były takie, że zegarki były dostarczane dużo szybciej niż informowano przy zakupie. Można na to liczyć, ale gwarancji sukcesu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Nomos ciut wyżej. Stowa za drobną dopłatą daje ręczny mechanizm SW215-1.

Kwestia czy wolisz trochę wyższe WR (ja bym się nie bał Nomosowego WR 30) czy mechanizm in house.

Mechanizm Nomosa ma 21.600 bph (3 Hz) a Sellita w Stowie 28.800 bph (4 Hz).

Przy małej sekundzie lub jej braku różnicy nie widać, przy centralnej ruch jest bardziej płynny przy 4 Hz.

Z drugiej strony każdy kompetentny zegarmistrz powinien ogarnąć serwis Sellity, Nomos to raczej fabryka (części).

 

https://calibercorner.com/nomos-caliber-a-alpha/
 

https://calibercorner.com/sellita-caliber-sw215-1/
 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, dzikigwo napisał(-a):

Witam ponownie 

niestety nie mogę nigdzie dostać modelu 130 z rozsądnym czasem oczekiwania wszędzie 6 miesięcy 

jeśli jest ktoś kto może pomóc byłbym wdzięczny

 

https://www.uhrinstinkt.com/nomos-glashuette-tangente-38-date-130.html 

Możesz tu zapytać. Ja swojego Nomosa kupowałem od nich. @cordi7 mnie na nich naprowadził jak coś 🙂

Na chrono24 nie ma?

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chrono piszą ze maja od ręki albo ze 10dni a jak zaczynam gadkę to wychodzi arround 6months ;) albo ze w tej chwili nie dostępny ale dadzą znać najszybciej jak to możliwe… 

jakos nie widzę tu profesjonalnego podejścia tylko jakiś handel obwoźny :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie jest dostępny model 164 czyli Tangente 38 bez datownika przeszklone plecy za ok 7tys. 
 

pytanie do tych co mieli/maja/widzieli jak to wyglada czy nie jest za pusto na tarczy? Wyglada lepiej na żywo?

 

czy jest tu ktoś kto robi paski do takiego nomosa? Brązowy potrzebny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pasków polecam gorąco mistrza @eye_lip - są fenomenalne.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

Co do pasków polecam gorąco mistrza @eye_lip - są fenomenalne.

 

Potwierdzam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.06.2022 o 17:43, dzikigwo napisał(-a):

Witam ponownie jest dostępny model 164 czyli Tangente 38 bez datownika przeszklone plecy za ok 7tys. 
 

pytanie do tych co mieli/maja/widzieli jak to wyglada czy nie jest za pusto na tarczy? Wyglada lepiej na żywo?

 

czy jest tu ktoś kto robi paski do takiego nomosa? Brązowy potrzebny

W kwestii pasków odwiedź wątek Nomosa i zobacz kompozycje kolegi jebudu.

imageproxy (2).jpeg

imageproxy.jpeg

imageproxy (1).jpeg

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.