Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Neff93

Zegarek do 12 tys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Stoję przed wyborem mojego pierwszego z tej półki cenowej zegarka.

 

Ma to być zegarek na codzień(jeansy, koszula czy koszulka polo czasem zwykły tshirt)

 

nadgarstek raczej mały więc 40 mm to max inne zegarki, które miałem przy 40mm wyglądały ok.

 

Zegarek musi być na pasku chociaż to można wymienić + za czarny pasek

 

Na obecną chwilę mój wybór padł na longinesa:


https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/46582_Longines_Spirit_37mm_COSC_Chronometer_L34104536?utm_source=GADS&cd=17504807949&ad=&kd=&gclid=EAIaIQobChMIqpi-2unc-wIVhK13Ch2WlgaWEAQYASABEgJxEvD_BwE

(Tutaj będzie wymiana na pasek, nie mogę znaleźć wersji 37mm na pasku)

 

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/47953_Longines_Flagship_Silicium_L49844592

 

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/43285_Longines_Heritage_Silver_Arrow_Silicium_L28344722

(znalazłem już na stronie longinesa czarny pasek)

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/48271_Longines_Master_Collection_190th_Anniversary_Special_Edition_L27934732

 

Jestem laikiem te 4 mi się podobają był jeszcze longines conquest 39mm ale wyczytałem, że ponoć jest dość duży nawet jak na 39mm.

 

Nie zamykam się tylko na longinesa więc będę wdzięczny za inne pomysły w podobnym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych co podałeś fajnym EDC byłby Spirit. Wiem, że Tag na forum słabo ale wziąłbym pod uwagę Carrere 39mm Caliber 5. Też fajne EDC. Pewnie koledzy i koleżanki z forum polecą również Balla, który wg forumowych źródeł daje bardzo dobrą jakość w swojej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za Longines Spirit 37mm. Sam się mocno nad nim zastanawiam. Warto chyba najlepiej pójść do salonu i przymierzyć te które najbardziej Ci się podobają. Kieruj się tym który najbardziej przemówi do Ciebie i Twojego stylu. Polecał bym jednak zegarek na kajdanie a dodatkowo zakupić pasek. Jestem pewny że z czasem założysz do niego bransoletę🙂 

 

Jeżeli się już na jakiś zdecydujesz daj tutaj znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oris 65


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12k to dużo pieniędzy, więc ja bym dołożył trochę i ponegocjował to:

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sinn 556 albo 104 - wersji do wyboru, do koloru. Z tych, na które patrzysz Spirit 37 mm to bardzo dobra opcja.


https://www.sinn.de/en/Instrument_Watches/556.htm

 

https://www.sinn.de/en/Instrument_Watches/104.htm

 

 

Maurice Lacroix Aikon 39 albo Aikon Venturer 38? Na małe nadgarstki w sam raz.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że Oris Big Crown Pointer Date też spełnia wymagania, jest fajna wersja Cervo Volante 38mm na bazarku.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sinn to dobra marka ? Nie słyszałem o niej ale to znów może być na plus, że nie jest aż tak rozpoznawalna dla laików model 556 mi się bardzo podoba ale widzę, że można go dostać za połowę mojego budżetu więc zastanawiam się czy warto czy jednak zostać przy longinesie bo Oris mnie nie urzekł, a szkoda bo miałbym bardzo łatwy odbiór osobisty.

5 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

Sinn 556 albo 104 - wersji do wyboru, do koloru. Z tych, na które patrzysz Spirit 37 mm to bardzo dobra opcja.


https://www.sinn.de/en/Instrument_Watches/556.htm

 

https://www.sinn.de/en/Instrument_Watches/104.htm

 

 

Maurice Lacroix Aikon 39 albo Aikon Venturer 38? Na małe nadgarstki w sam raz.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, szuwi napisał(-a):

12k to dużo pieniędzy, więc ja bym dołożył trochę i ponegocjował to:

 

 

 

IWC jest piękny ale budżet mógłbym przekroczyć o maksymalnie 1 tys więc myśle, że z 13 tys nawet nie mam co tam startować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął pod uwagę Grand Seiko. 

Tu masz model na pasku: https://www.chrono24.pl/grandseiko/grand-seiko-sbgx295--id12900204.htm 

 

Cena z wysyłką 7637 złotych, plus oczywiście VAT i usługa agencji celnej. Powinno wyjść poniżej 10k. Rozmiar nieduży, czyli tak jak chciałeś 37 mm, grubość 10 mm. 

A wygląda bardzo klasycznie, uniwersalnie i pięknie. :) 

 

 

grand_seiko_sbgx295_1593319845_4e9f19ad_progressive.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Neff93 napisał(-a):

IWC jest piękny ale budżet mógłbym przekroczyć o maksymalnie 1 tys więc myśle, że z 13 tys nawet nie mam co tam startować 

 

Trochę zostałem wywołany do tablicy bo kolega @szuwi podrzucił moją ofertę.

 

Każdy bez wyjątków zaproponowany zegarek przez kolegów nosiłbym z dumą. Pewnie patrząc na swój gust i sentyment do marki wybrałbym Longinesa. jednak Sinn, Oris czy nawet Aikon (posiadam) to są świetne wybory.

 

Szuwi też napisał sporo prawdy, pewnie wynikającej z doświadczenia: budżet jest spory i w tym sensie zastanowiłbym się co było/jest moim marzeniem zegarkowym.

Jeżeli marzyłbym o powiedzmy Aikonie a miałbym 5 k to jednak bym poczekał.

Chodzi o to że półśrodki się nie sprawdzają i tak człowiek będzie wracał myślami do tego jedynego zegarka i nie do końca będzie cieszył się z dokonanego wyboru.

Jeżeli marzyłeś o Pilocie IWC to był zaczekał i nie "spalił" tego dużego budżetu. Jeżeli IWC jest Ci obojętne, to kierowałbym się własnym gustem i poczuciem estetyki.

Koledzy wypowiedzieli się już o twoich propozycjach i podali kilka swoich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines to bardzo dobry kierunek i bez zastanowienia wybrałbym Silver Arrow. Piękny zegarek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odzew.

 

Wybrałem longinesa silver arrow najbardziej trafia w mój gust i wydaje mi się, że będzie dobrym kompanem na co dzień.

 

Mam tylko jeszcze jedno pytanie czy sklep z którego wysłałem linki czyli zegarki.zgora jest godny zaufania ? Po opiniach w Google można stwierdzić, że tak ale nie chciałbym wydać 10 tys na podróbkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Neff93 napisał(-a):

Czy sinn to dobra marka ? Nie słyszałem o niej ale to znów może być na plus, że nie jest aż tak rozpoznawalna dla laików model 556 mi się bardzo podoba ale widzę, że można go dostać za połowę mojego budżetu więc zastanawiam się czy warto czy jednak zostać przy longinesie bo Oris mnie nie urzekł, a szkoda bo miałbym bardzo łatwy odbiór osobisty.


Sinn to bardzo dobra marka. Solidna jakość, wytrzymałe zegarki, mechanizmy w klasie wykonania top.

Longines jest bardziej rozpoznawalny i elegancki, Sinn - bardziej sportowy, 556 to ugrzeczniony tool watch.

Jeśli szukasz czegoś na co dzień to rzuć okiem jeszcze na Nomosa, seria Club jest casualowo - elegancka, np.:


https://nomos-glashuette.com/en/club/club-sport-neomatik-petrol-745

E93BDF8E-9CA8-413A-8B67-6DF8C93D9ED6.thumb.jpeg.c09e57e836545c7cb40a945e0c5bd9af.jpeg

 

https://nomos-glashuette.com/en/club/club-sport-neomatik-polar-750

307674BC-1786-4706-AFD1-C1B24121B631.thumb.jpeg.107a4051f91d6ac575f0a85f72b3dc6c.jpeg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Neff93 napisał(-a):

Dziękuje wszystkim za odzew.

 

Wybrałem longinesa silver arrow najbardziej trafia w mój gust i wydaje mi się, że będzie dobrym kompanem na co dzień.

 

Mam tylko jeszcze jedno pytanie czy sklep z którego wysłałem linki czyli zegarki.zgora jest godny zaufania ? Po opiniach w Google można stwierdzić, że tak ale nie chciałbym wydać 10 tys na podróbkę.

Rozumiem i szanuję wybór, ale poczytaj o Nomos i Sinn. Mniej popularne, a serio fajne. Ja bym wybrał N lub S, a dopiero potem myślałbym o L. 

Niezależnie od wyboru - czekamy na fotkę nadgarstka 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Neff93 napisał(-a):

Dziękuje wszystkim za odzew.

 

Wybrałem longinesa silver arrow najbardziej trafia w mój gust i wydaje mi się, że będzie dobrym kompanem na co dzień.

 

Mam tylko jeszcze jedno pytanie czy sklep z którego wysłałem linki czyli zegarki.zgora jest godny zaufania ? Po opiniach w Google można stwierdzić, że tak ale nie chciałbym wydać 10 tys na podróbkę.

Weź tylko pod uwagę duży jak na taki mały zegarek l2l, aż 50 mm. Lepiej jakbyś go przymierzył przed zakupem, bo moze się okazać, że uszy będą odstawać nad nadgarstkiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Weź tylko pod uwagę duży jak na taki mały zegarek l2l, aż 50 mm. Lepiej jakbyś go przymierzył przed zakupem, bo moze się okazać, że uszy będą odstawać nad nadgarstkiem. 

Słuszna uwaga. L2L ma duże znaczenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Weź tylko pod uwagę duży jak na taki mały zegarek l2l, aż 50 mm. Lepiej jakbyś go przymierzył przed zakupem, bo moze się okazać, że uszy będą odstawać nad nadgarstkiem. 

O dziwo tu się pomylili z wymiarami czytałem, że l2l tego zegarka to 48mm a nie 50mm plus drugi błąd to grubość na stronie jest informacja ze 12,5 mm a faktycznie ma 9,9mm grubości

Chyba ktoś kto wpisywał dane patrzył na inny zegarek w danym momencie 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Neff93 napisał(-a):

O dziwo tu się pomylili z wymiarami czytałem, że l2l tego zegarka to 48mm a nie 50mm plus drugi błąd to grubość na stronie jest informacja ze 12,5 mm a faktycznie ma 9,9mm grubości

Chyba ktoś kto wpisywał dane patrzył na inny zegarek w danym momencie 😅

Twoja decyzja, Twoje pieniądze. Ja bym jednak nie rezygnował z przymiarki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines i Oris to dobre kierunki poszukiwań.

Ja bym jeszcze rozważył używanego, ale z gwarancją Tudora BB58, z lekką dopłatą.

34-.jpg

tudor-BB58-navy-blue-watchlounge-6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genialny ale do t-shirtu to ja go nie widze a tak ma zamiar nosic go autor watku :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysponując taką kwotą kupiłbym sinna u50. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że jesteś laikiem więc ta bym odradzał niszowe marki jak Sinn czy Nomos. To być być pewnie ten jeden zegarek więc weź Longines Spirit. Nie będziesz żałował. Świetna marka. Oczywiście przymierz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wziął bym Spirit. 

Na żywo wymiata.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.