Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PM1122

Użytkownik
 • Content Count

  2,516
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by PM1122

 1. PM1122

  Kryształowy Majak

  Przyspawać blaszkę , opiłować i będzie pokrętło
 2. PM1122

  Kryształowy Majak

  Jeśli stał , jako dekoracja , to dobrze , bo mechanizm jak ,,nówka" , ale wszelakie oleje , dawno już odpłynęły i odparowały . Ta pozostała resztka mazi , nie ma już właściwości smarujących . Obecnie zachowuje się , jak jakiś lepik i stąd taki mały ruch kluczem i krótkie chodzenie. Konieczne mycie i smarowanie , bo nie ma co męczyć mechanizmu , a i posklejana sprężyna może trzasnąć.
 3. Ach , ten Pesel .... człowiek chce się po coś schylić , a tu jak nie ukłuje ... noooo , ten Pesel . .... tydzień z głowy
 4. PM1122

  Eppner

  No, moja też Beckera i rok 1881.
 5. PM1122

  Eppner

  Chciałbym się zapytać , jak gruba jest u Ciebie , ta blaszka na hak , do powieszenia skrzyni ? Bo u mnie , w dość podobnie wykonanej skrzyni , jest wyjątkowo cienka .... że aż się zastanawiałem , czy aby nie dorobić drugą , grubszą .
 6. W sumie , to wiemy , że korzystali ze swoich i z innych stolarni zewnętrznych . Ale jest możliwość , że dana firma korzystała częściej z określonej stolarni , lub dawała konkretne wytyczne , odnośnie małych zmian w dodatkach do skrzyni. To nie zakłócało produkcji skrzyń w stolarni , a małe , różniące się dodatki , wstawiano już na końcu , pod zamówienie konkretnej firmy. Więc , wyłapanie takich , dość często powtarzających się różnic , byłoby niezłe.
 7. Żyletka jest dobra na wszystko
 8. Tak . Bardzo możliwe i ciekawe . Tym bardziej , że widać wyraźnie , iż wieszak nie był ruszany . Wzór skrzyni był popularny . Yodek ma chyba taką samą i ja także . W mojej obecnie jest Germania , ale był inny mechanizm , bo są widoczne inne otwory po wieszaku.
 9. Ojjj , piękna sprawa . .... Mechanizm , nie dość , że stary , to jeszcze dawno nie ruszany , to coś co lubię najbardziej !
 10. No , nie wiem , czy moja sugestia może być pomocna i brana pod uwagę , bo nie mam takiego zegara i nawet się nie przyglądałem takim. Ale , że cisza i koledzy nic nie piszą , to się odważyłem . Czy to aby , nie resztki niklowania ? Nie wiem , jak i czym myłeś , ale tu od środka , możesz spróbować skrobnąć .... zobaczyć , czy odpryskują cieniuśkie płatki niklu. nooo , chyba że jakaś srebrzanka , ale to by było nieco grubsze.
 11. Myślę , że dobrze będzie , jak zostanie złożony , a wówczas , dać sobie trochę czasu i na spokojnie ocenić .
 12. Ładny lanciowski lakier.... szkoda matowić
 13. No , po tym odkryciu ( zmywaniu ) , zegar pięknie wygląda
 14. OOooo .... To ciekawe ! .... to znaczy , jak i co ? Bo , faktycznie , miałem kilka zegarów , że wahadło ledwie bimbało ..... a to paletę wysuwałem , a to mimośród kręciłem . A takie , rysunki , czy filmiki widziałem . Tylko , jak złapać te wysokości , odstępy itd.
 15. Oszzz . A nie prościej , ,, robię dziurę i małe gniazdo " ? .... no przecież , jak żona z kuchni zawoła na obiad i spyta , ,, co tam jeszcze robisz ? " .... no , to jak zacznę tak fachowo , to obiadu nie dostanę
 16. A fakt . Teraz , to już na komputerze i na spokojnie ,....więc .... raz , że dużo lepiej widać , a dwa , że wiem już , jak jest zrobione , to wycięcie i jak później wchodzi wstawka . Teraz , nieco inaczej to wykonam , ale następnym razem , to już jest inny sposób na wykonanie .
 17. PM1122

  Nasze Budziki

  Ozonator .... super ! Gdzie to dostać - kupić ?
 18. Dzięki za rysunki Do innego koła , to już wstawiałem na ,, jaskółczy ogon " . Ale tam działają mniejsze siły , a bęben , to jednak siłę ma . Wieczorem , tak na spokojnie , postaram się wypiłować ten ,,ogon" . Oczywiście , z pewnością napiszę , jak to idzie , albo , że nic nie idzie
 19. Nooo, skrzynka ma fajne wzorki
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.