Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PM1122

Użytkownik
 • Content Count

  3,442
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by PM1122

 1. PM1122

  Kryształowy Majak

  Kurcze.... żona wypatrzyła i kupiła. No, ale brak pokrętła od wskazówek. Czy te pokrętło ma być faktycznie takie długie, czy jednak ośka jest za krótka ? ?
 2. Niestety azina - ale mylisz się ! Obraziłeś dziadka, a i przy okazji kolegów, którzy mieli podobne zdanie. Racz przeczytać ponownie, całą tą rozmowę. Owszem, dziadek wspomniał, iż pewnie się narazi właścicielowi i napisał co myśli o zegarze..... Co sądzi o Zegarze ! Broń zegar ! ..... ale nie poprzez atak personalny na osobę. A tu nic o zegarze, jak został poddany renowacji, co odnowiono, a może taki został kupiony ? PS..... nie jestem żadnym adwokatem dziadka, jak to określiłeś niektórych kolegów.
 3. No, tak... to wiem, ale w tym przypadku, to będzie dość często łapane łabskami i czy to wytrzyma ?
 4. A noooo. 🤔 Więc, dla rozruszania..... Poleruję i Poleruję i tak myślę - czym to maznąć, by nie śniedziało, itd ?
 5. O ile pamiętam, to ktoś się kiedyś pytał, jak wygląda góra u takiego chodzika...... on, wcale nie jest miniaturowy i chyba na ścianie też może wisieć. Wstawiam, bo może się komuś przydać.
 6. Tak, trzeba spróbować. Bo to jednak malowana tarcza, więc indexsy także. Bo od nowa malować i by zachować zgodność z oryginałem, to już gorzej.
 7. PM1122

  zegar fms

  Powinien stać prosto. Jak zawiesisz wahadło, to będzie widać, czy idzie do przodu, itd.
 8. Byłem kiedyś na koncercie.
 9. Nie ma co kasować, bo zegar, zegarem, no i jest bardzo interesujący. A po za tym, to trochę forum odżyło. Teraz trzeba zmierzać do konkretów.
 10. Proszę nie czuć się urażonym , bo nie taka ma intencja . Zwracam jedynie uwagę , iż trochę dziwnie , się ta identyfikacja toczy .
 11. Do kolegi JASI ..... ten post , w którym jest napisane ,, Rozumiem , że to dla niedowiarków " ja napisałem i nie był skierowany do Ciebie , tylko do Kolegi ,, azina " , który wrzucił tyle zdjęć . Ja sam , nie wiem o co chodzi ? ,,,,od kolegi ,, azina" .......... Zwykle ktoś, swą prośbę o identyfikację zegara , zaczyna inaczej . Nie będę już pisał , jak to najczęściej ludzie robią , bo przeglądając forum to widać dość jasno. Twoje podejście było inne . Nie założyłeś tematu z pytaniem , a skorzystałeś z ogólnego tematu , który stworzyła Koleżanka. To nic nie szkodzi , bo i tak czasem można. Ale zacząłeś od zdjęcia , a później następne posty , to też , jakby zagadka .... jeden wyraz , czy zdanie , lub kilka zdjęć , a mało treści , w której nie zawarłeś tego , o co Tobie chodzi . I Dopiero Teraz , w swoim przedostatnim wpisie piszesz ,, To stwierdziłem również... zatem stoimy u drzwi otwarcia próby identyfikacji. " Krótko mówiąc ... ,, żeś nagmatwał i namieszał , że głowa boli "
 12. Nooo ! Zdecydowanie ! Rozumiem , że to dla niedowiarków . Ale przecież wystarczy kilka zdjęć. Głównie mechanizm , bo to najistotniejsze . Jak , skrzynia to z przodu , z boku , plecy . ... , można jeszcze , jakieś z ciekawym szczegółem . Ale to wygląda mi , na zamierzony cel . O co chodzi ?
 13. Ooo kurcze..... 🤔
 14. Zbyt mało osób przystąpiło do tego konkursu, bo go ocenić. Może na zachętę butelka whiski Laphroaig ? 🤔
 15. No tak, zazdraszczam, ale co to ? Eppner czy Becker ? 🤔
 16. Dwumilionowy G. Becker ?
 17. Ojjj , do wyrobionego oka, czy smaku, to jeszcze mi daleko. Tu , no tak uważam, że mechanizm jest b. ciekawy i będzie świetna ,, zabawa ", żeby go uruchomić. Skrzynka wyjątkowa i ciekawa, co nie znaczy, że każdy będzie się zachwycać.... Prawda , że daleko jej do skrzyń Leskosa , które to bardziej mi się podobają .
 18. To lepiej w Eurojackpot
 19. Sam mechanizm jest SUPER. Te wszystkie zapadki dźwigienki - no są bajeranckie. A skrzynia.... no, nie znam się, ale jest wspaniała. Może wtórna, a może oryginał. Czyli, może tak właśnie pomalowana na indywidualne życzenie klienta. Przecież, choćby skrzynie ze Skandynawii, są specjalnie malowane. Owszem, często przez dawnych właścicieli. Ale tu wygląda , na dość staranne podejście. No, nie wiem, bo może to też domowa robota, ale chyba nie po to, by poprawić i zamalować uszkodzenia na skrzyni. Jak dla mnie, to napewno się opłaca. Bo pewnie ja bym przepłacił. Ale o tę przepłatę, bym się nie martwił, patrząc na piękny zegar.
 20. Kwestie, jak odnawiać, to już wiele razy omawiano i dyskutowano nad tym. Chyba wszyscy, tu na tym forum, zostawiają jakieś ślady - zęby czasu.
 21. Doprawdy ? ..... Nie zauważyłem.
 22. Też tak myślę, że w oryginale, to był ten ładny brąz, co pokazuje się obok tego czegoś czarnego ... może, jak jakieś lekkie smygi czarnego, gdzie niegdzie zostawisz, to może być ciekawie. Ale sama pomyśl, bo kobiety lepiej kolory rozpoznają i dobierają. Środek skrzyni, to chyba oryginalny kolor.
 23. Najlepiej poszukaj, bo to już w kilku tematach było bardzo obszernie pisane, dyskutowane, a nawet spory, co lepiej, a co gorzej. Przeglądając ten temat od początku, to natkniesz się na dużo ważnych informacji. Szukaj Akra, Gronal, o smarowaniu też będzie. PS. używam rozcieńczonej Akry..... co i jak postępować, to dużo już pisano
 24. Też tak stoję 🤔
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.