Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Szeryf.cezar

Identyfikacja zegara

Rekomendowane odpowiedzi

Nic z tego. Od lat pojawiają się różne werki z taką sygnaturą. Prawdopodobnie jakiś sprzedawca.

P.S. Takie okrojone zdjęcia nie ułatwiają dalszych dociekań...

 


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie foty dolaczyc?Kotwica jest kuta,bez palet.Skrzynia wyglada na oryginalna,bez otworow od innego mocowania.Napis FABRIKS MARKE jest po szwedzku lub norwesku.Pozdrawiam

20230107_141927.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem go dzisiaj od Czecha w Bytomiu.Dlatego pytam bo nie widzialem jeszcze tej sygnatury.Jki to moze byc rok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co widać, to fakt, że sygnaturę naniesiono później i w miejscu gdzie jest jeden z dwóch otworów na śrubki mocujące mostek ograniczający wychył drążka wahadła...... Widać wyraźne ślady po nim. 

Więc,.... tak jak kolega pisał - po szczegółach mechanizmu będzie można coś więcej powiedzieć. Im więcej szczegółów zobaczymy, tym lepiej....... np. płyta werku za tarczą - po tej stronie mogą być istotne szczegóły, jak np. od mechanizmu bicia, itp. 

No i także wieszak, oraz górna część wahadła, też mogą coś powiedzieć. 

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Szeryf.cezar napisał(-a):

Kupilem go dzisiaj od Czecha w Bytomiu.Dlatego pytam bo nie widzialem jeszcze tej sygnatury.Jki to moze byc rok?

 

A przeczytałeś podlinkowany temat (i linki tam zamieszczone)?

16 godzin temu, Szeryf.cezar napisał(-a):

Jakie foty dolaczyc?Kotwica jest kuta,bez palet.Skrzynia wyglada na oryginalna,bez otworow od innego mocowania.Napis FABRIKS MARKE jest po szwedzku lub norwesku.Pozdrawiam

 

 

Rety, jesteś na tym forum od 6 lat.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odkrecilem,dla lepszego widoku sygnatury mocowanie gongu.Tez sie dziwilem ze sygnatura wypadla niemal w srodu sruby mocujacej gong-mostek.Narazie go nie rozbieralem i nie czycilem gdyz po zawieszeniu  i uruchomieniu dobrze chodzi,wiec fotek od strony tarczy nie dolaczylem.Jak znajde troche czasu to zrobie wiecej i przesle .Jaki to moze byc rok budowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym z moich Świtów  sygnatura spadła też w miejscu gdzie jest przykręcony kołek ograniczający. Wniosek, ze nabijano chyba jeszcze przed ich montażem 🤔

 

20230108_194911.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mi to pachnie Karlsteinem... 

Gładkie bębny bez rowków, blaszki na spodzie mechanizmu. 

Nie wiem czy inni z CK takie stosowali, ale u Karlsteina były. 

Słabo widać na zdjęciu wskazówki - u Karlsteina też takie były. 

Krój czcionki podobny, ale 6 nie pasuje, ma inny brzuszek. 

Więcej zdjęć może by coś wniosło... 

 

51 minut temu, Yodek napisał(-a):

W jednym z moich Świtów  sygnatura spadła też w miejscu gdzie jest przykręcony kołek ograniczający. Wniosek, ze nabijano chyba jeszcze przed ich montażem 🤔

 

20230108_194911.jpg

 

Myślę, że każda sygnatura była nabijana przed montażem, inaczej mogłoby dojść do uszkodzenia mechanizmu. 

 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Yodek napisał(-a):

W jednym z moich Świtów  sygnatura spadła też w miejscu gdzie jest przykręcony kołek ograniczający. Wniosek, ze nabijano chyba jeszcze przed ich montażem 🤔

 

20230108_194911.jpg

Zdecydowanie nabijano przed montażem, podobnie jak numery, znaki zgodności płyt i wszelkie cyferki i oznaczenia na elementach . 

Nabijanie na złożonym mechanizmie grozi jego uszkodzeniem i deformacją elementów. Tu widać że nabijanie było nawet przed nawiercaniem i gwintowaniem otworów ... 😉


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, LESKOS napisał(-a):

Zdecydowanie nabijano przed montażem, podobnie jak numery, znaki zgodności płyt i wszelkie cyferki i oznaczenia na elementach . 

Nabijanie na złożonym mechanizmie grozi jego uszkodzeniem i deformacją elementów. Tu widać że nabijanie było nawet przed nawiercaniem i gwintowaniem otworów ... 😉

 

Miałam na myśli "przed montażem" w odniesieniu do tych kołków ograniczajacych 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, JASI napisał(-a):

 

Mi to pachnie Karlsteinem... 

Gładkie bębny bez rowków, blaszki na spodzie mechanizmu. 

Nie wiem czy inni z CK takie stosowali, ale u Karlsteina były. 

Słabo widać na zdjęciu wskazówki - u Karlsteina też takie były. 

Krój czcionki podobny, ale 6 nie pasuje, ma inny brzuszek. 

Więcej zdjęć może by coś wniosło... 

 

 

Myślę, że każda sygnatura była nabijana przed montażem, inaczej mogłoby dojść do uszkodzenia mechanizmu. 

 

Pozdrawiam Jacek 

Jacku,nie znam się na wiszących . W roczniakach GB w późniejszym okresie (jeśli nic nie pomyliłem) nabijano logo BHA po złożeniu werku . 

Oczywiście było to możliwe w innym miejscu niż wcześniej,czyli lewa strona ,górna część. Tam było miejsce na podłożenie czegoś między płyty w czasie nabijania sygnatury.

To tylko tak na marginesie ze nie każda przed złożeniem.

Dlatego w mojej opinii zdarzają się roczne GB bez loga ponieważ nie nabito loga GB przed złożeniem a werk nie został sprzedany do Anglii. Wtedy mają tylko numer ,widziałem kilka takich zegarów bez loga.

Pozdrawiam 

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Yodek napisał(-a):

W jednym z moich Świtów  sygnatura spadła też w miejscu gdzie jest przykręcony kołek ograniczający. Wniosek, ze nabijano chyba jeszcze przed ich montażem 🤔

 

20230108_194911.jpg

Sorry że się wtrącam ale to trochę taka lipa, nie mieli wzornika gdzie idą otwory z wyciętym okienkiem gdzie ma być sygnaura, wystarczyło w okienku zrobić dwie kreski ołówkiem i gotowe, w beckerach nie spotkałem się z taką amatorką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierzesz pod uwage PONIEDZIAŁKU w Cieszynie??? :)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, graver napisał(-a):

Sorry że się wtrącam ale to trochę taka lipa, nie mieli wzornika gdzie idą otwory z wyciętym okienkiem gdzie ma być sygnaura, wystarczyło w okienku zrobić dwie kreski ołówkiem i gotowe, w beckerach nie spotkałem się z taką amatorką.

 

Spontan! Emoszjons 😁🤗

1 godzinę temu, mkl1 napisał(-a):

Nie bierzesz pod uwage PONIEDZIAŁKU w Cieszynie??? :)

 

 

🤣🤣🤣

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie bierzecie pod uwagę, że liczne firmy, np Lenzkirch, Gustav Becker do nanoszenia sygnatur używały drążarek elektrycznych i laserowych. Dowodzą tego liczne egzemplarze wystawiane w prestiżowych portalach internetowych a także domach aukcyjnych. :)


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parz, a na to nie wpadłem,  no tego nie brałem pod uwagę . swoją drogą. co te lasery potrafią ... 

 

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to też dozwolone ? 🤔 No, czy będzie oryginalne ? 🤔 

_20230109_182429.JPG

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Anansi napisał(-a):

W ogóle nie bierzecie pod uwagę, że liczne firmy, np Lenzkirch, Gustav Becker do nanoszenia sygnatur używały drążarek elektrycznych i laserowych. Dowodzą tego liczne egzemplarze wystawiane w prestiżowych portalach internetowych a także domach aukcyjnych. :)

Anansi Ty chyba zażartowałeś że Lanzkirch czy G. Becker mogli używać lasera do nanoszenia sygnatur, ten Świt nanoszoną mial sygnaturę chyba pantografem grawerskim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, graver napisał(-a):

Anansi Ty chyba zażartowałeś że Lanzkirch czy G. Becker mogli używać lasera do nanoszenia sygnatur, ten Świt nanoszoną mial sygnaturę chyba pantografem grawerskim

No jasne  ze zartował,musze spróbowac swoim pantografem takie  sygnaturki ....Dobry pomysł.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, janekp napisał(-a):

No jasne  ze zartował,musze spróbowac swoim pantografem takie  sygnaturki ....Dobry pomysł.

Che che to nie takie proste, najpierw musisz wykonać wzornik co najmniej 10 razy większy, inwencja twórcza się prosi jak wykonać wzornik pod pantograf 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, graver napisał(-a):

Che che to nie takie proste, najpierw musisz wykonać wzornik co najmniej 10 razy większy, inwencja twórcza się prosi jak wykonać wzornik pod pantograf 

Jakby tak wykorzystac gotowa  sygnature  ,da  sie  chyba ustawic  na pantografie skale 1 do 1 czy  zle  mysle.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie męczcie się pantografem , frezarka CNC ... ;) , ze zdjęcia po wektoryzacji obrazu. 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.