Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kor

Garniturowiec do 15k. Tank? Montblanc?

Rekomendowane odpowiedzi

W pudełku zostało ostatnie miejsce, które czeka na garniturowca. Zegar będzie używany 1-2 razy w tygodniu. 
 

Po głowie głównie chodzą mi dwa egzemplarze - tank w rozmiarze large oraz MB heritage ultra slim. Który z nich byście brali i dlaczego? Chetnie tez posłucham innych propozycji. 

 

  • nadgarstek: 17,5 cm
  • budżet: im mniej tym lepiej, ale nie więcej niż 15k
  • jeśli nie tank to naciąg manualny 

 

Niestety nie miałem jeszcze okazji mierzyć żadnego z wymienionych. Wiecie może, gdzie w Poznaniu lub okolicach można na nie rzucić okiem?


 

 

 

E851D24A-0E1B-4539-AC3D-2F0E716AE315.jpeg

C8CF966F-8CBB-426C-B3B0-BBE844E968EF.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomniany powyżej Montblanc wyszedł już z produkcji. Będziesz musiał szukać ofert z rynku wtórnego. A o samym zegarku - on praktycznie nie ma wad. Jest idealnym garniturowcem, sam nie wiem, dlaczego go sprzedałem.  

a6c00fceb2ec9c17eb2e998b7a18217a.jpga56664591b822c304f8b4b3b2ba898cc.jpga2cc4ac0fab45b8234b94f8e1b326a6c.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kor napisał(-a):

Skoro przeszedł przez tak wprawione ręce to

jak oceniasz jakość wykonania?
 

Nie było się do czego doczepić.  :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 100% zgadzam się z Mariuszem. Kupuj, póki jest dostępny i to w bardzo przyzwoitej cenie. Ja z mojego jestem bardzo zadowolony. 

6E73FD3F-CFE6-4522-AA7E-C3EB3A69E5BE.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dobrze radzą. Jeśli to nowy to dobra cena. Zegarek jest rewelacyjny do garnituru.

 

22.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym wybrał Tanka. Bardziej pasuje kostka do garnituru. Wg. mnie oczywiście. 

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem oba, bierz MB jest świetny. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos też na MB. Zegarek super wykonany, pasujący do garnituru. A i ta cena jest bardziej niż zachęcająca :)
Kupuj zanim Cię ktoś ubiegnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do garnituru wziąłbym MB wskazane powyżej. Mierzyłem go mając nadgarstek 16,5 i MOIM ZDANIEM był na granicy akceptowalnej wielkości, a Ty masz 17. Świetny zegarek w rozsądnej cenie. Trudno znaleźć dobrą alternatywę w tej cenie. 

Tank to fajny zegarek, ale mniej elegancki. Jeżeli szukałbyś czegoś do marynarki jako "business casual", to byłby ok, ale do garnituru mi bardziej pasuje klasyczny MB. 

Edit - ewentualnie looknij na Zenith Elite, ale to będą używki. 

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie MB pasuje zarówno do garnituru, do marynarki jak i stroju casual. Ten trzeci to najczęstszy mój strój i nie czuję żeby mi nie pasował.
To bardzo wszechstronny zegarek.

cae472fc6c91d77157a3f467277dc11f.jpg&key=0d11ee3d183ee3e8b84275283d9ff0f772ddd5f9f94617a45ebd91a3918cc407


81bfa38e37f66e571b85b4d980f36b98.jpg&key=628b993bac10965c1eead4cd656cb6bae70ec3e4e808a65b798225d22930cfb7



205aa4517f505659c59be3d87ef31c89.jpg&key=29b8a658c24747f13458ef0b5ebdbe1f98f7ba91a74ae65af5d3ce2784d93066



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Wątpliwości rozwiane. Jeszcze prześpię się z decyzją. Chciałem poczekać 2-3 miesiące, ale patrząc na okazje trzeba szybciej podjąć decyzje. 
 

Przy okazji, dzisiaj  wpadł mi w ręce piękny Chronoswiss.. wydaje sie, że w naprawdę dobrej cenie, bo za 14k. Chociaż to nie typowy garniturowiec to mocno kusił. Wykonanie rewelacyjne. Na zdjęciach nie widać dobrze tarczy, ale szaro-srebra. Cudko. Skończyło sie na przymiarce, chociaż chodzi po głowie.

8133194C-0768-4E9A-8863-A48D05401D1D.jpeg

830D60BD-7BCF-4E84-9841-53112DF98C40.jpeg

0F38E8F2-BDE0-4FB2-B449-054A8F1A5EF8.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zakup MB nie wyjdzie (np. dostępny egzemplarz się sprzeda) to jako alternatywa Epos 3408, też na Peseux 7001

https://epos.ch/en/product/3408-208-20-10-15/ 

 

Chronoswiss bardzo fajny. Swoją drogą myślałem, że Apart nie ma już ich w ofercie...


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO ten Chronoswiss ciut przyduży, ale może tylko tak wyszedł na fotkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, AK&AK napisał(-a):

Jeśli zakup MB nie wyjdzie (np. dostępny egzemplarz się sprzeda) to jako alternatywa Epos 3408, też na Peseux 7001

https://epos.ch/en/product/3408-208-20-10-15/ 

 

Chronoswiss bardzo fajny. Swoją drogą myślałem, że Apart nie ma już ich w ofercie...

Patrzyłem na niego. Wygląda też świetnie. Dzięki za propozycję.


co do Chrono to wpadł mi w ręce w outlecie Apartu. Co jakiś czas się pojawiają u nich ciekawsze sztuki.

1 minutę temu, Watch-er napisał(-a):

IMO ten Chronoswiss ciut przyduży, ale może tylko tak wyszedł na fotkach.

masz racje, to kawał zegara. Średnica 40mm, grubość ponad 10mm. Nie wiem ile ma w L2L, ale rozstaw spory. Przemyśle i może pod koniec tygodnia jeszcze raz pojadę na przymiarkę.  Chociaż rozsądek krzyczy, że to nie tego szukam to skradł troche serce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe miałem MB ale wygląda świetnie, natomiast w mojej opinii na nadgarstek 17,5 Tank Large nie siada - ten zegarek powinien byc mniejszy


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Chronoswissa bym odpuścił. Po pierwsze to jest stylistycznie nijaki (big date, która nie jest big, indeksy jak od mniejszego zegarka, jakiś ogólnie brakuje mi proporcji). Nie wiem co tam teraz mechanicznie sadzają?

Dodatkowo, jak Ci się włączy ADHD, to raczej bym nie liczył na wycofanie kasy, bo kupiłeś „tanio”. bierz MB jak masz dobry egzemplarz w zasięgu i nie kombinuj. Tu prawie na pewno odsprzedaż bez straty, przynajmniej w wartościach bezwględnych.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.