Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
atopos

Renowacja tarczy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Do kogo się zwrócić w sprawie renowacji tej tarczy?

IMG_20220901_122544.jpg

IMG_20220901_122615.jpg

IMG_20220901_122618.jpg

IMG_20220901_122621.jpg

IMG_20220901_122712.jpg

IMG_20220901_122750.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci tego nie zrobi. Nie ma ubytków do uzupełnienia, pajęczynki można delikatnie wyczyścić z brudu. Szansa na dobranie pierścienia do miniaturki jest znikoma.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pęknięć nie zlikwidujesz niestety, ale można je zrobić mniej widocznymi. 

Możesz umyć dobrze tarczę (po rozebraniu) pod ciepła wodą z płynem do mycia naczyń (szczoteczką soniczną np), wyczyścić benzyną ekstrakcyjną (na patyczku do czyszczenia uszu) lub apteczną -bardziej lotna lepiej penetruje ... 

Potem trzeba eksperymentować. Ja uzyskiwałem dobre rezultaty stosując kilka rodzajów odplamiaczy do prania w płynie - do różnych rodzajów plam. Nakładasz pędzelkiem korekcyjnym wzdłuż pęknięcia i zostawiasz do godziny , wycierasz i ponawiasz z następnym. Polega to na odbarwieniu brudu i kurzu, który przez lata został wciśnięty do szczeliny. Na koniec możesz, po w wysuszeniu uszczelnić pęknięcie, zamykając je bezbarwnym lakierem akrylowym (mocno rozwodnionym ) po czym po raz kolejny wytrzeć resztki z powierzchni i wysuszyć do sucha.

Ja jadnak wychodzę z założenia, że pęknięcia na tarczy to jak zmarszczki na twarzy, więc te delikatne mi nie przeszkadzają. Czasami dodają wyrazu całości zegara i swoistego blasku ;) .

Ps. ramkę może spróbować wyprowadzić metaloplastyk, lub złotnik, ale tylko znajomy. Bo to gra nie warta świeczki dla rzemieślnika. A minimalny ślad i tak zostanie.

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, choć myślałem że na to jest konkretna metoda.

No nic, trzeba będzie coś z tym zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze wygląda. 

Nic bym nie ruszał bo można coś popsuć. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Wykorzystam swój wcześniejszy temat żeby zapytać o tą tarczę.

Czy te rysy można jakoś usunąć, użyć jakiejś pasty + polerka?

v1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Myślę, że pewnie parę dni musisz poczekać na odpowiedź, bo większość jest teraz na spotkaniu w Srebrnej Górze. 

Ja nie próbowałem czegoś takiego, więc się nie wypowiem.  Jedyne co bym polecił, to oczyszczanie rysy. Myślę, że efekt będzie naprawdę bardzo dobry. A o tym czyszczeniu już było, nieco wcześniej napisane. 

PS... myślę, że jak już, to spróbowałbym, wypełnić rysę, bezbarwnym akrylem. Ale to pod mocnym szkłem powiększającym i z nie trzęsącą się ręką. 

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysę napewno wyczyszczę, a technikę akrylu muszę zgłębić. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.