Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
1_Dominik

Uzależnienie od Apple Watcha

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=24452]Lestaf[/mention]  Mam luźną chwilę na merytoryczne wypunktowanie Garmina "jak to działa" 
 
Kupujesz Garmina i  rejestrujesz go na stornie Garmin. 
 
Garmina możesz zsynchronizować zarówno z telefonem systemem Adroind jak i iOS. Treningi możesz udostępniać swojemu trenerowi lub fizjoterapeucie. 
Na telefon aplikacje nazywają się Garmin Connect i ConnectIQ. Ta druga apka służy po personalizacji graficznej Garmina. 
 
Poniżej przesyłam wybrane zrzuty ekranu z iPhone.  
Garmina i aktywności z telefonem synchronizujesz przez Bluetooth. 
 
Po wejściu w aplikację masz widok na tak zwany "mój dień" ale są to też statystyki ostatniego tygodnia" 
 
6a42cd6d-86aa-43b0-a564-6023e5921b57.thumb.jpg.6643aa798ca5db10b42fad488c62f7be.jpg18c7a947-a9bc-4836-8a7a-26f06941b0bf.thumb.jpg.20c4e04897f03d486e60a986bc52ea4d.jpg
 
później masz podgląd na wyzwania.
 
b675cde7-97dd-4067-a823-b974ef045a53.thumb.jpg.ed734f621e87f0876c87d9053ab3fbf4.jpg
 
podgląd na kalendarz w danym miesiącu i poprzednie okresy
 
 9dd34555-a133-4deb-9108-30f46570e7ce.thumb.jpg.532cbd4e13dcad538a5e754f5b77bfc6.jpg
 
wiadomości pominę bo tam masz też podgląd na treningi znajomych.  
 
i później masz tam ustawienia. 
 
6502f1c6-6bad-4726-a373-fe00d9d01689.thumb.jpg.aa6a25199810d530cb205555d9d45071.jpgce3ea55a-29a6-4a6b-ae94-2b8dbb8cf215.thumb.jpg.66a2333ac517a0fa57bf1c189c2f242a.jpg
 
Z grubsza tyle. 
 
A teraz dla porównania platforma internetowa z poziomu komputera jak to wygląda. 
Warto to mieć żeby na przykład zaktualizować oprogramowanie Germina czy zsynchronizować mapy. Pogoda z garminem synchronizuje się z telefonu. No i żeby naładować jednak czasem Garmina, Ja swojego ładuję raz na 7-10 dni. 
 
Instalujesz Garmin Express, po podpięciu kablem Garmina przez port USB wyskakuje automatycznie. 
 
 
ge.png.85ca1510e9f36105c3ada59b9739e8ad.pngge2.png.146bf46ef7475680c2fb15d1e5275873.png
 
 
Następnie przechodzisz na platformę  Garmin Connect i logujesz się na swój profil - tutaj też rejestracja zegarka i tworzysz konto. 
 
 
535105039_garminconnectww.thumb.png.33a379cc8826a1f8a5a1ef946b561ac1.png
 
Ekran powitalny 
 
Po lewej na platformie masz skróty - aktywności fitnes, golf, żegluga, 
Aktywności - Wszystkie, kroki, piętram 
Statystyki zdrowia - to pominę bo każdy ma swoje  
Treiningi i planowane - Treningi obecne, plany treningowe, wyścigi i wydarzenia, kursy - tutaj możesz zaplanować trasę w terenie, albo wgrać trasę z pliku gpx. lub ją wyeksportować. 
 
2040937007_garminconnect1.thumb.png.7bd589976a6c6f738f6adfd85158a847.png
 
Kalendarz z poziomu platformy - więcej danych niż z poziomu aplikacji 
 
kalendarz.thumb.png.532b18bf359f58aea7423f636f536f26.png
 
Poniżej zrzuty ekranu z treningu jakie dane zbiera Garmin. 
 
trening.thumb.png.1e0bdef239518f192863e18b4f63ca86.png
 
6711931_trening2.thumb.png.6cfadcd2b0987c638cdd609f2960d78f.png
trening3.thumb.png.f056db88f8ff5b6f2e4e69f8ee17f66a.pngtreninig4.thumb.png.a0b822ee139a7c46938392c4e8670420.png
 
Do tego dochodzi możliwość sterowania z poziomu samego Garmina - około 60 i aktywności sportowych, nie będę ich wymieniał.  
Dodawania ekranów jakie statystyki ma Ci pokazywać podczas uprawiania danego sportu. 
Jeśli na przykład chodzisz w góry przyda się jako wysokościomierz czy kompas.  Jeśli biegasz - możesz wrzucić na zegarek praktycznie wszystko od stopera, przez tętno i strefy, po natlenienie krwi, i inne zaawansowane statystki zdrowia, kadencję czy nawet stopień SpO2. aklimatyzacji.
Choć ja powiem szczerze wykorzystuje głównie przy bieganiu na zegarku stoper, tętno ze strefą tętna, dystans, a w górach wysokościomierz, kompas i mapy) . na szerokie statystyki patrzę w domu. NA basenie mam ustawiony na zegarku podgląda na dystans, śr tempo i czas ogólny. 
 
z Grubsza tyle. 
 
Wszystkiego nie opiszę i nie wymienię bo dwa dni bym nad tym siedział.   A trening sam się nie zrobi... 
 
Natomiast ten post pozwoli w pewnym stopniu mieć pogląd jak działa Garmin i Garmin Connect i co oferuje. 
 
Po zakupie na pewno będzie czekać Cię interesujący tydzień z odkrywania tego urządzenia i jego możliwości.  
 
A Jak już ustawisz sobie tak jak ma być pod kątem treningów pod siebie to dodasz sobie muzykę, kartę płatniczą czy powiadomienia z telefonu  
 
 
 
 
 

Ja to jestem za tym, żebyś delikatnie to przerobił i dał na dział recenzji jako osobną recenzję. Tu jest dużo przydatnych informacji, a szkoda żeby znikły zagubione w tym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Lestaf napisał(-a):


Ja to jestem za tym, żebyś delikatnie to przerobił i dał na dział recenzji jako osobną recenzję. Tu jest dużo przydatnych informacji, a szkoda żeby znikły zagubione w tym wątku.

 

Dziękuję za sugestię.

W między czasie pomyślę jak to zmienić. 

:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wątek. Poczytałem i trochę się z głowę złapałem. Że macie też czas, siłę i ochotę wszystko mierzyć, jakieś pierścienie zamykać, kroki liczyć, analizować wyniki itp. Ja sobie ćwiczę od lat w domu z prostymi aplikacjami na telefon (brzuszki i pompki oraz zimą crossfit - to ostatnie oczywiście musi uwzględniać powierzchnię na jakiej ćwiczę). Od wiosny do późnej jesieni gram bardzo dużo w kosza (u mnie nawet w listopadzie można). Rozgrzewkę do koszykówki mam w głowie jeszcze z lat młodzieńczych z drużyny szkolnej. W zeszłym roku kupiłem zegarek Casio, którzy mierzy różne aktywności, nawet go kilka razy na boisko na trening zabrałem. No mierzył coś tam, ale nigdy nawet do tego nie zajrzałem. Teraz już zapomniałem że go mam. Moi znajomi pokupowali Apple Watche; jeden nawet czasami dziwnie nagle wstaje z kanapy jak mnie odwiedza 🤣. Pytam go: co robisz, a on mi na to, że AW mu kazał się ruszyć w danym momencie. Obłęd. Od lat facet się zbiera na trening i jakiś nie może, ale sprzętowo przygotowany jest.
 

Pamiętam jak lata temu pojechałem na turniej koszykówki ulicznej do dużego miasta z kolegami. Jako nastolatkowie bez kasy czuliśmy się trochę zahukani, widząc chłopaków w super butach, koszulkach NBA i z ekstra piłkami. My w trampkach, t-shirtach i z dziury jakiejś wyglądaliśmy jak dziady. Tylko my byliśmy zgrani i wytrenowani przez wuefistę który używał kartek papieru z ćwiczeniami, tamte chłopaki chciały w super sprzęcie grać jak zawodowcy z NBA i wsady robić. No i turniej wygraliśmy, ku zdziwieniu wielu. Podobnie teraz - wczoraj grałem z dzieciakami po ok. 18-19 lat. Szybsi i zwinniejsi ode mnie, to oczywiste. Ale zamiast mieć podstawy wpojone, to trenują  ze słuchawkami na uszach i skupiają się na opaskach i smartwatchach, żeby potem publikować zdjęcia w necie jak to fajnie wyglądają na boisku. Zagrałem z gościem w wieku podobnym do mojego i udało nam się wygrać. 
 

Rozumiem chęć motywacji itd., ale jak pisał @Valygaar, mam wrażenie że ludzie dostają bzika na punkcie obserwacji swoich wyników. Kilkanaście lat temu u mnie w biurze ludzie mieli pierdzielca na pokazywanie swoich wyników w Endomondo. I miałem wrażenie że nie biegali dla siebie, a po to aby pokazywać innym że biegają. Dwa czy trzy lata minęły i biegać przestali, moda minęła. 
 

Reasumując, na pewno takie zabawki w treningu mogą pomoc, ale od lat przede wszystkim liczy się własna motywacja - inaczej ludzie by sportu do naszych czasów nie uprawiali, bo kiedyś takich zabawek nie było. Jak ktoś nie zbierze się sam w sobie, to mu ringi czy pulsacje nie pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawy wątek. Poczytałem i trochę się z głowę złapałem. Że macie też czas, siłę i ochotę wszystko mierzyć, jakieś pierścienie zamykać, kroki liczyć, analizować wyniki itp. Ja sobie ćwiczę od lat w domu z prostymi aplikacjami na telefon (brzuszki i pompki oraz zimą crossfit - to ostatnie oczywiście musi uwzględniać powierzchnię na jakiej ćwiczę). Od wiosny do późnej jesieni gram bardzo dużo w kosza (u mnie nawet w listopadzie można). Rozgrzewkę do koszykówki mam w głowie jeszcze z lat młodzieńczych z drużyny szkolnej. W zeszłym roku kupiłem zegarek Casio, którzy mierzy różne aktywności, nawet go kilka razy na boisko na trening zabrałem. No mierzył coś tam, ale nigdy nawet do tego nie zajrzałem. Teraz już zapomniałem że go mam. Moi znajomi pokupowali Apple Watche; jeden nawet czasami dziwnie nagle wstaje z kanapy jak mnie odwiedza . Pytam go: co robisz, a on mi na to, że AW mu kazał się ruszyć w danym momencie. Obłęd. Od lat facet się zbiera na trening i jakiś nie może, ale sprzętowo przygotowany jest.
 
Pamiętam jak lata temu pojechałem na turniej koszykówki ulicznej do dużego miasta z kolegami. Jako nastolatkowie bez kasy czuliśmy się trochę zahukani, widząc chłopaków w super butach, koszulkach NBA i z ekstra piłkami. My w trampkach, t-shirtach i z dziury jakiejś wyglądaliśmy jak dziady. Tylko my byliśmy zgrani i wytrenowani przez wuefistę który używał kartek papieru z ćwiczeniami, tamte chłopaki chciały w super sprzęcie grać jak zawodowcy z NBA i wsady robić. No i turniej wygraliśmy, ku zdziwieniu wielu. Podobnie teraz - wczoraj grałem z dzieciakami po ok. 18-19 lat. Szybsi i zwinniejsi ode mnie, to oczywiste. Ale zamiast mieć podstawy wpojone, to trenują  ze słuchawkami na uszach i skupiają się na opaskach i smartwatchach, żeby potem publikować zdjęcia w necie jak to fajnie wyglądają na boisku. Zagrałem z gościem w wieku podobnym do mojego i udało nam się wygrać. 
 
Rozumiem chęć motywacji itd., ale jak pisał [mention=60501]Valygaar[/mention], mam wrażenie że ludzie dostają bzika na punkcie obserwacji swoich wyników. Kilkanaście lat temu u mnie w biurze ludzie mieli pierdzielca na pokazywanie swoich wyników w Endomondo. I miałem wrażenie że nie biegali dla siebie, a po to aby pokazywać innym że biegają. Dwa czy trzy lata minęły i biegać przestali, moda minęła. 
 
Reasumując, na pewno takie zabawki w treningu mogą pomoc, ale od lat przede wszystkim liczy się własna motywacja - inaczej ludzie by sportu do naszych czasów nie uprawiali, bo kiedyś takich zabawek nie było. Jak ktoś nie zbierze się sam w sobie, to mu ringi czy pulsacje nie pomogą.

[mention]beniowski [/mention] to wszystko prawda co piszesz tylko chodzi o to że te gadżety pomagają tym słabo zmotywowanym uzyskać lepszą motywację i ruszyć d….
Dokładnie jak z tym endomondo - jak mieliśmy to widać było co kto robi i żeby nie wyjść na lenia albo poprawić wynik drużyny to każdy bardziej się starał, endomondo zniknęło, na garminie nie jestem publiczny i z treningami bywa różnie. Wiem ze to tylko moja wina ale każdy sposób na motywacje jest dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie chcę sprzedać swojego fenixa 6 pro solar i kupić AW z powodu słabego łączenia z iphonem.Chyba,że źle coś robie,ale nie wydaje mi się.Zegarek się łączy i rozłącza bez mojej ingerencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak przesiadłem się z andka na iOS to w fenixie straciłem kilka funkcji co mnie wkurzyło ale nie na tyle żeby zmienić na AW którego bym musiał ładować codziennie , tego bym nie zdzierżył.🫣😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie tez po przesiadce z samsunga na iphona sie tak dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być się doczytałem z czego nie jestem zadowolony , może coś się zmieni po aktualizacjach w tel lub w zegarku , może fenix 8 przyniesie jakieś rozwiązania ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.07.2023 o 10:40, revolta4 napisał(-a):

Zależy jak w nim wyglada tarcza treningu bo u mnie ustawiasz w oknach co chcesz średnia prędkość , aktualna prędkość , tętno , km , itd zmieniasz według siebie 

 

 

1000014510.jpeg

Gdzie sie takie cos ustawia?U mnie są gotowe tarcze bez możliwości edycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem garmina instinct solara teraz fenixa 6 pro i w każdym z nich są ustawienia ilości okien wężej w fenixie ustawiłem na maxa ilość okien i w każdym oknie masz możliwość ustawienie tego co cię interesuje czyli tętno , godzina , km , prędkość , prędkość średnia , dystans , wysokość itd 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

gdzie to sie robi?

Juz znalazłem

Edytowane przez Piter80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.