Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
1_Dominik

Uzależnienie od Apple Watcha

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, trollu napisał(-a):

w sensie że AW robi pomiar tętna z nadgarstka czy może współpracować z jakąś opaską na klatkę? Bo jeśli sam AW ma mierzyć tętno z nadgarstka to jak mierzyć prędkość jazdy na rowerze wystawiając pośliniony palec

Zależy jak w nim wyglada tarcza treningu bo u mnie ustawiasz w oknach co chcesz średnia prędkość , aktualna prędkość , tętno , km , itd zmieniasz według siebie 

 

 

1000014510.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba chodziło o dokładność pomiaru takiego tętna. Pomiar z nadgarstka za pomocą opaski/zegarka jest obarczany dość dużym błędem pomiarowym (nie mylić z pomiarem np ciśnieniomierzem nadgarstkowym, bo to inna bajka jeśli chodzi o sposób pomiaru tętna). A przynajmniej ja tak rozumiem wypowiedź @trollu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, mariusz9a napisał(-a):

Tu chyba chodziło o dokładność pomiaru takiego tętna. Pomiar z nadgarstka za pomocą opaski/zegarka jest obarczany dość dużym błędem pomiarowym (nie mylić z pomiarem np ciśnieniomierzem nadgarstkowym, bo to inna bajka jeśli chodzi o sposób pomiaru tętna). A przynajmniej ja tak rozumiem wypowiedź @trollu.

  
 

to tez zależy od czujników jakie ma zegarek , na pewno z opaski na klatę jest najdokładniej ale taki garmin już nie odbiega zbytnio z pomiarem od opaski 

4 godziny temu, trollu napisał(-a):

to jak mierzyć prędkość jazdy na rowerze wystawiając pośliniony palec

 
 

no ja myslelm ze chodzi o prędkość 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Lestaf napisał(-a):


Byś kupił smartwatcha, to byś zrozumiał. Mega przydatny gadżet i bardzo motywuje do aktywności fizycznej.

Temat jest o Apple Watch więc ogólnie ja ideę rozumiem i ona ma jakieś uzasadnienie, ale nie kupuję takich gadżetów, bo jestem totalnie przywiązany już do srajfona, nie potrzebuję kolejnej smyczy.

Natomiast ja pisałem o jednej z grup funkcjonalności tj. monitorowaniu aktywności fizycznej. Co do zasady jeśli komuś pomaga spiąć pośladki poduszka-pierdziuszka to chwała mu za to i cel uświęca środki. Ale te wszystkie funkcje są po prostu bardzo mocno zgrubne, szacunkowe, niedokładne - zwał jak zwał. Generalnie mogą więcej zaszkodzić niż pomóc. A ich efekt sprowadza się do niestety tego samego mechanizmu co kompulsywnego sprawdzania non stop mediów społecznościowych. Tylko tu musze nastukać kroków itp. Za tym prawie nigdy nie idzie głębsza idea, strategia etc. Zazwyczaj mamy potrzebę osiągania kolejnych pułapów, wypełnienia życia czelendżami i zdobywania cyferek. I podkreślam, bardzo często nie ma to nic wspólnego z rzeczywistymi możliwościami/potrzebami naszego organizmu. Kurczę, nie chcę spamować a jednak spamuję... 🙄

No i uwierz mi, że wiem co nieco  o motywowaniu (się) do aktywności fizycznej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabiałem wiele smartwatch i opasek.

Dla mnie najlepszy jest applewatch.

Noszę go na siłownię i jak idę biegać (nie muszę zabierać ze sobą telefonu- głównie dlatego go kupiłem).

Co wieczór zakładam na nadgarstek do spania (świetnie działa wybudzanie- potrafię obudzić się przed dzwonkiem budzika).

W ciągu dnia noszę klasyczne zegarki.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to zabrzmi dziecinnie i naiwnie, ale AW odmienił moje życie. Schudłem ponad 20 kg, regularnie biegam i ćwiczę. Nie pójdę spać póki nie pozamykam wszystkich pierścieni aktywności, przy czym czerwony pierścień mam ustawiony na 1500. Jestem żywym przykładem na to, że takie gadżety potrafią motywować i utrwalać dobre nawyki. Jak ktoś robi z siebie księcia i przeszkadza mu zmięta reklamówka w dłoni, to niech nie rozstaje się z Rolexem, jak ktoś robi z siebie Supermana bez wad, co to ma na maksa silną wolę, to najlepiej niech w ogóle nie nosi zegarka, bo na pewno zawsze umie zgadnąć która jest godzina. Dla takich prostaczków jak ja AW to strzał w dziesiątkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lestaf napisał(-a):

Może to zabrzmi dziecinnie i naiwnie, ale AW odmienił moje życie. Schudłem ponad 20 kg, regularnie biegam i ćwiczę. Nie pójdę spać póki nie pozamykam wszystkich pierścieni aktywności, przy czym czerwony pierścień mam ustawiony na 1500. Jestem żywym przykładem na to, że takie gadżety potrafią motywować i utrwalać dobre nawyki. Jak ktoś robi z siebie księcia i przeszkadza mu zmięta reklamówka w dłoni, to niech nie rozstaje się z Rolexem, jak ktoś robi z siebie Supermana bez wad, co to ma na maksa silną wolę, to najlepiej niech w ogóle nie nosi zegarka, bo na pewno zawsze umie zgadnąć która jest godzina. Dla takich prostaczków jak ja AW to strzał w dziesiątkę.

A to nie mundur pomógł Ci zrzucić kilogramy? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to nie mundur pomógł Ci zrzucić kilogramy? 

Najpierw był AW. Nie przeszedłbym szkolenia gdybym nie zmienił wcześniej stylu życia. Dlatego właśnie uważam, że AW odmienił moje życie. Wciągnąłem się w system nagród/medali które zdobywa się za aktywności, rywalizuję ze znajomymi, analizuję swoje postępy i wydolność organizmu. Dla mnie to bardzo przydatne narzędzie. Wbrew pozorom nie jest też taki delikatny, bo prócz kilku mniej i kilku bardziej głębokich rys, szkło jest nietknięte i wszystko działa jak należy. Tydzień temu nawet wspinałem się z nim po górach i mimo że otarł się kilka razy o skały, szkło nie pękło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple Watcha nie mam.  Używam za to iPhone więc rozumiem dlaczego dobrze Ci się z niego korzysta. 

Ale skoro temat  jest o inteligentnym zegarku to napiszę parę słów.

 

Posiadam i używam Garmin fenix 6x pro i jest to moja jedyna "bakteria".  

Kiedyś używałem Polara a na Garmina zdecydowałem się jak już Polar "wysiadł" po jakichś zawodach w górach. 

 

U mnie ten "zegarek" służy jako narzędzie treningowe.

Wykonuje całą masę obliczeń którą później mogę przeanalizować po sesji treningowej. 

Dla każdego rodzaju treningu można oczywiście zaprogramować widok określonych statystyk na tarczy na których na zależy podczas treningu. 

Jest to również świetne narzędzie do wgrywania tras i map w kolorze jeśli się idzie w teren :) 

Mierzy stan zdrowia - poziom odpoczynku, regeneracji, poziom wytrenowania, poziom obciążenia organizmu treningami. Im więcej danych w czasie ma na nasz temat zgromadzi tym dokładniejsze dane zbiera i lepsze podaje podpowiedzi odnośnie treningu. czy samego skutku treningu na dany dzień czy po całym miesiącu, na bieżąco aktualizuje status. Tętno mierzy, strefy tętna mierzy i aktualizuje w czasie,  saturację mierzy, ma wysokościomierz, kompas prognozę pogody i ostrzega przed burzą.  Można za jego pomocą płacić kartą. Posiada też funkcje z których szczerze mówiąc nie korzystam. - na przykład muzyka. 

 

Generalnie zbiera tyle różnych informacji na nasz temat podczas noszenia i treningu że trzeba to później przeglądać na platformie garmin connect dla szczegółowej syntezy danych. 

Ma oczywiście alerty - na przykład "rusz się" albo "pas ruchu czysty" :D 🤣

Świetne profesjonalne narzędzie opracowane przez sportowców dla sportowców jeśli się jeździ na zawody, lub poprostu trenuje i lub chce zmienić jakość treningów :)

 

Zakładam go tylko na trening czy zawody.  Nie noszę go stale. Nie jestem od niego uzależniony.

Na stałe noszę zegarki mechaniczne.

A smartwatcha jeśli można tak nazwać Garmina traktuję trochę jak telefon czy inny elektroniczny gadżet, bardzo przydatny, ale jednak elektroniczny gadżet. :) Jego miejsce jest na biurku przy komputerze a nie w pudełku na zegarki . 

 

Dziennie spędza ze mną jakieś 2 godziny na nadgarstku - wcześnie rano cardio (bieganie lub basen) i wieczorami treningi uzupełniające na macie.  

 

6643ed05-0739-497c-9238-c4560c68fd68.thumb.jpg.a2c9841bcd0ab2fc7598fbebf501a4f5.jpg

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Lestaf napisał(-a):

Może to zabrzmi dziecinnie i naiwnie, ale AW odmienił moje życie. Schudłem ponad 20 kg, regularnie biegam i ćwiczę. Nie pójdę spać póki nie pozamykam wszystkich pierścieni aktywności, przy czym czerwony pierścień mam ustawiony na 1500. Jestem żywym przykładem na to, że takie gadżety potrafią motywować i utrwalać dobre nawyki. Jak ktoś robi z siebie księcia i przeszkadza mu zmięta reklamówka w dłoni, to niech nie rozstaje się z Rolexem, jak ktoś robi z siebie Supermana bez wad, co to ma na maksa silną wolę, to najlepiej niech w ogóle nie nosi zegarka, bo na pewno zawsze umie zgadnąć która jest godzina. Dla takich prostaczków jak ja AW to strzał w dziesiątkę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W AW przeszkadza mi bateria , bo codzienne ładowanie zegarka razem z telefonem, to nie to o co przez lata walczyłem. Planuję przesiąść się na coś sensownego na przykład na jakiegoś Garmina, zapewne Instinct 2 Tactic, ale boję się że będzie mi brakować tego do czego przyzwyczaił mnie AW. Może ktoś z Was wie jak działa Garmin Connect i jak to się ma do tego co oferuje Applewatch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sportowo lepiej, funkcje smart kiepsko, bo ogranicza je apple. Najbardziej boli utrata następujących funkcji:

1. odbieranie/ nawiązywanie połączeń (chyba że chcesz kupić venu w plus),

2. brak opcji odpowiadania na wiadomości,

3. brak możliwości wyboru, z których aplikacji będziesz dostawał powiadomienia. Jest tylko wszystko/ nic. 

 

Reszta na plus, łącznie z ekranem MIP wg mnie. Osobiście wolę taki, niż amoled. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma problemu z połączeniem zegarka ze smartfonem? W sensie czy nie gubi połączenia i czy w razie rozłączenia wznawia je później automatycznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Lestaf napisał(-a):

A nie ma problemu z połączeniem zegarka ze smartfonem? W sensie czy nie gubi połączenia i czy w razie rozłączenia wznawia je później automatycznie?

 
Nie ma problemu z połączeniem i automatycznie się łączy później jak za bardzo się oddalisz od tel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Nie ma problemu z połączeniem i automatycznie się łączy później jak za bardzo się oddalisz od tel.

Pytam bo miałem kiedyś Samsunga Gear S3 Clasic oraz telefon Huawei i tam połączenie rwało co chwila i najczęściej trzeba je było przywracać ręcznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem instinct solar teraz mam fenix 6 pro , w instinct brakowało mi trochę , „bajerow „ tu są kolorowe mapy itd instinct to świetny zegar niczym mi nie podpadł ale 6 pro jest lepszym wyborem dla mnie 😀 teraz czekam na fenixa 8 , podobno ma wyjść w styczniu 2024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Fenix to taka lepsza wersja Instincta czy też dodatkowe funkcje opłacił jakimiś ograniczeniami np. słabszą baterią? Co ma Fenix czego nie ma Instinct?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Lestaf napisał(-a):

Ten Fenix to taka lepsza wersja Instincta czy też dodatkowe funkcje opłacił jakimiś ograniczeniami np. słabszą baterią? Co ma Fenix czego nie ma Instinct?

Fenix ma lepszy (większy ekran, bardzo dużo ekranów, tarcz do wyboru.), więcej pól danych (lepsza personalizacja) i chyba więcej aktywności.

W zależności od wersji ma lepsze czujniki od Instincta.

 


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Lestaf napisał(-a):

Ten Fenix to taka lepsza wersja Instincta czy też dodatkowe funkcje opłacił jakimiś ograniczeniami np. słabszą baterią? Co ma Fenix czego nie ma Instinct?


 

w sumie to inny zegar ,inny wyświetlacz tak Jak wyżej Tommly napisał ,chyba nie bardzo da je się porównać ,bateria na gps wytrzymuje tyle samo żeby nie powiedzieć ze fenix chyba dwie czy cztery godziny dłużej mówimy o 6 pro , bo 6 x pro jeszcze dłużej bo ma większy rozmiar co za tym idzie większa baterie . W funkcji smartwatcha fenix wytrzymuje ponad 10 dni tak wiec jest ok po naładowaniu zegar mój pokazuje 14 dni , za duzo by gadać porównani i opisów na YT jest mnóstwo musisz sam popatrzeć dla mnie to zupełnie inne zegarki wizualnie i użytkowo , a na funkcje solar nie ma co patrzeć do wersji fenix 7 , każdy poniższy czy to feninix czy to instinct musiałby być z 12 godzin na ciągłym słońcu żeby znacząco naładować zegarek , takie jest moje zdanie 

Edytowane przez revolta4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.07.2023 o 22:23, 1_Dominik napisał(-a):

Cześć. Od wielu lat jestem userem ekosystemu Apple. Telefon, komputer, tablet i też zegarek. Są to sprzęty bardzo pomocne w mojej codziennej pracy i nie zamierzam się z nimi rozstawać. Ale co do samego zegarka, to jakby korzyści widzę mniej, choć pożytek też jest. Na końcu oczywiście pozostaje miłość do tradycyjnych zegarków. Do rzeczy. Apple Watch ogarnia mi mierzenie czasu, jak chronograf, odlicza czas jak gschock, pokazuje czas po zmroku jak Ball z trytem. Poza tym mierzy aktywność sportową, robi za latarkę w nocy (mam małe dzieci) i pozwala sterować multimediami. Funkcjonalnie spoko, wyglądowo gorzej. Najgorsze chyba to są męczące powiadomienia. Niby używam trybów skupienia (focus) ale co chwilę korci mi by ręcznie sprawdzać powiadomienia. FOMO? Natomiast jak mam je włączone, to zawibrowanie zegarka powoduje automatyczne uniesienie nadgarstka, a wiadomość na telefonie czasami musi sobie poczekać aż ją odczytam. Z jednej strony AW pomaga mi szybko sprawdzać powiadomienia na nadgarstku, z drugiej zaś strony reaguję niczym pies Pawłowa na każdą wibrację. 

Pytanie jest takie: czy używaliście kiedyś AW lub innego smartwatcha i czy udało się go Wam porzucić i wrócić to tradycyjnych zegarków? Jak to zrobić? Ja już trzy razy sprzedawałem AW i po jakimś czasie wracałem. https://www.weltbuero.at/portale-randkowe/jak-usunac-konto-na-be2/

ja nie umiem się przekonać do smartwatchów... dla mnie te wszystkie bajery są co najmniej zbędne, a jak już mi ich potrzeba to mam w telefonie. Zegarek ma mierzyć czas i jeśli o to chodzi jestem tradycjonalistą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wojtas285 napisał(-a):

ja nie umiem się przekonać do smartwatchów... dla mnie te wszystkie bajery są co najmniej zbędne, a jak już mi ich potrzeba to mam w telefonie. Zegarek ma mierzyć czas i jeśli o to chodzi jestem tradycjonalistą.


 

mysle ze są dwa rodzaje  użytkowników smartwatchow , pierwsi to ci co uzyskują tylko taka baterie ,drudzy to tacy jak ja gdzie do koszuli zakładam mechanika na pasku na codzień automat na bransolecie a na rower i inne sporty garmina 😏 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ale dopiero series 6, ponieważ można było ustawić tarczę jako cały czas włączoną.

 

 

Korzystam z pomiaru tętna na bieżni aby biegać poniżej 140.

Częstotliwość próbkowania to bolączka AW. Dość rzadko sprawdzane jest tętno.

 

Używam głównie jako przedłużenia iPhona:

-płatność kartą,

-kalendarz z notatkami,

 

Codzienne ładowanie jest trochę wnerwiające, ale mam wygodną ładowarkę na biurku.

W podróży wkurza to jeszcze bardziej.

No ale mam włączony cały czas wyświetlacz. 

 

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lestaf  Mam luźną chwilę na merytoryczne wypunktowanie Garmina "jak to działa" 

 

Kupujesz Garmina i  rejestrujesz go na stornie Garmin. 

 

Garmina możesz zsynchronizować zarówno z telefonem systemem Adroind jak i iOS. Treningi możesz udostępniać swojemu trenerowi lub fizjoterapeucie. 

Na telefon aplikacje nazywają się Garmin Connect i ConnectIQ. Ta druga apka służy po personalizacji graficznej Garmina. 

 

Poniżej przesyłam wybrane zrzuty ekranu z iPhone.  

Garmina i aktywności z telefonem synchronizujesz przez Bluetooth. 

 

Po wejściu w aplikację masz widok na tak zwany "mój dień" ale są to też statystyki ostatniego tygodnia" 

 

6a42cd6d-86aa-43b0-a564-6023e5921b57.thumb.jpg.6643aa798ca5db10b42fad488c62f7be.jpg18c7a947-a9bc-4836-8a7a-26f06941b0bf.thumb.jpg.20c4e04897f03d486e60a986bc52ea4d.jpg

 

później masz podgląd na wyzwania.

 

b675cde7-97dd-4067-a823-b974ef045a53.thumb.jpg.ed734f621e87f0876c87d9053ab3fbf4.jpg

 

podgląd na kalendarz w danym miesiącu i poprzednie okresy

 

 9dd34555-a133-4deb-9108-30f46570e7ce.thumb.jpg.532cbd4e13dcad538a5e754f5b77bfc6.jpg

 

wiadomości pominę bo tam masz też podgląd na treningi znajomych. :) 

 

i później masz tam ustawienia. 

 

6502f1c6-6bad-4726-a373-fe00d9d01689.thumb.jpg.aa6a25199810d530cb205555d9d45071.jpgce3ea55a-29a6-4a6b-ae94-2b8dbb8cf215.thumb.jpg.66a2333ac517a0fa57bf1c189c2f242a.jpg

 

Z grubsza tyle. 

 

A teraz dla porównania platforma internetowa z poziomu komputera jak to wygląda. 

Warto to mieć żeby na przykład zaktualizować oprogramowanie Germina czy zsynchronizować mapy. Pogoda z garminem synchronizuje się z telefonu. No i żeby naładować jednak czasem Garmina, Ja swojego ładuję raz na 7-10 dni. 

 

Instalujesz Garmin Express, po podpięciu kablem Garmina przez port USB wyskakuje automatycznie. 

 

 

ge.png.85ca1510e9f36105c3ada59b9739e8ad.pngge2.png.146bf46ef7475680c2fb15d1e5275873.png

 

 

Następnie przechodzisz na platformę  Garmin Connect i logujesz się na swój profil - tutaj też rejestracja zegarka i tworzysz konto. 

 

 

535105039_garminconnectww.thumb.png.33a379cc8826a1f8a5a1ef946b561ac1.png

 

Ekran powitalny 

 

Po lewej na platformie masz skróty - aktywności fitnes, golf, żegluga, 

Aktywności - Wszystkie, kroki, piętram 

Statystyki zdrowia - to pominę bo każdy ma swoje :) 

Treiningi i planowane - Treningi obecne, plany treningowe, wyścigi i wydarzenia, kursy - tutaj możesz zaplanować trasę w terenie, albo wgrać trasę z pliku gpx. lub ją wyeksportować. 

 

2040937007_garminconnect1.thumb.png.7bd589976a6c6f738f6adfd85158a847.png

 

Kalendarz z poziomu platformy - więcej danych niż z poziomu aplikacji 

 

kalendarz.thumb.png.532b18bf359f58aea7423f636f536f26.png

 

Poniżej zrzuty ekranu z treningu jakie dane zbiera Garmin. 

 

trening.thumb.png.1e0bdef239518f192863e18b4f63ca86.png

 

6711931_trening2.thumb.png.6cfadcd2b0987c638cdd609f2960d78f.png

trening3.thumb.png.f056db88f8ff5b6f2e4e69f8ee17f66a.pngtreninig4.thumb.png.a0b822ee139a7c46938392c4e8670420.png

 

Do tego dochodzi możliwość sterowania z poziomu samego Garmina - około 60 i aktywności sportowych, nie będę ich wymieniał. :) 

Dodawania ekranów jakie statystyki ma Ci pokazywać podczas uprawiania danego sportu. 

Jeśli na przykład chodzisz w góry przyda się jako wysokościomierz czy kompas.  Jeśli biegasz - możesz wrzucić na zegarek praktycznie wszystko od stopera, przez tętno i strefy, po natlenienie krwi, i inne zaawansowane statystki zdrowia, kadencję czy nawet stopień SpO2. aklimatyzacji.

Choć ja powiem szczerze wykorzystuje głównie przy bieganiu na zegarku stoper, tętno ze strefą tętna, dystans, a w górach wysokościomierz, kompas i mapy) . na szerokie statystyki patrzę w domu. NA basenie mam ustawiony na zegarku podgląda na dystans, śr tempo i czas ogólny. 

 

z Grubsza tyle. 

 

Wszystkiego nie opiszę i nie wymienię bo dwa dni bym nad tym siedział.  :P A trening sam się nie zrobi... 

 

Natomiast ten post pozwoli w pewnym stopniu mieć pogląd jak działa Garmin i Garmin Connect i co oferuje. 

 

Po zakupie na pewno będzie czekać Cię interesujący tydzień z odkrywania tego urządzenia i jego możliwości. :) 

 

A Jak już ustawisz sobie tak jak ma być pod kątem treningów pod siebie to dodasz sobie muzykę, kartę płatniczą czy powiadomienia z telefonu :) 

 

 

 

 

 

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to jest wyczerpująca odpowiedź Dzięki SPS!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, SPS napisał(-a):

@Lestaf  Mam luźną chwilę na merytoryczne wypunktowanie Garmina "jak to działa" 

 

Kupujesz Garmina i  rejestrujesz go na stornie Garmin. 

 

Garmina możesz zsynchronizować zarówno z telefonem systemem Adroind jak i iOS. Treningi możesz udostępniać swojemu trenerowi lub fizjoterapeucie. 

Na telefon aplikacje nazywają się Garmin Connect i ConnectIQ. Ta druga apka służy po personalizacji graficznej Garmina. 

 

Poniżej przesyłam wybrane zrzuty ekranu z iPhone.  

Garmina i aktywności z telefonem synchronizujesz przez Bluetooth. 

 

Po wejściu w aplikację masz widok na tak zwany "mój dień" ale są to też statystyki ostatniego tygodnia" 

 

6a42cd6d-86aa-43b0-a564-6023e5921b57.thumb.jpg.6643aa798ca5db10b42fad488c62f7be.jpg18c7a947-a9bc-4836-8a7a-26f06941b0bf.thumb.jpg.20c4e04897f03d486e60a986bc52ea4d.jpg

 

później masz podgląd na wyzwania.

 

b675cde7-97dd-4067-a823-b974ef045a53.thumb.jpg.ed734f621e87f0876c87d9053ab3fbf4.jpg

 

podgląd na kalendarz w danym miesiącu i poprzednie okresy

 

 9dd34555-a133-4deb-9108-30f46570e7ce.thumb.jpg.532cbd4e13dcad538a5e754f5b77bfc6.jpg

 

wiadomości pominę bo tam masz też podgląd na treningi znajomych. :) 

 

i później masz tam ustawienia. 

 

6502f1c6-6bad-4726-a373-fe00d9d01689.thumb.jpg.aa6a25199810d530cb205555d9d45071.jpgce3ea55a-29a6-4a6b-ae94-2b8dbb8cf215.thumb.jpg.66a2333ac517a0fa57bf1c189c2f242a.jpg

 

Z grubsza tyle. 

 

A teraz dla porównania platforma internetowa z poziomu komputera jak to wygląda. 

Warto to mieć żeby na przykład zaktualizować oprogramowanie Germina czy zsynchronizować mapy. Pogoda z garminem synchronizuje się z telefonu. No i żeby naładować jednak czasem Garmina, Ja swojego ładuję raz na 7-10 dni. 

 

Instalujesz Garmin Express, po podpięciu kablem Garmina przez port USB wyskakuje automatycznie. 

 

 

ge.png.85ca1510e9f36105c3ada59b9739e8ad.pngge2.png.146bf46ef7475680c2fb15d1e5275873.png

 

 

Następnie przechodzisz na platformę  Garmin Connect i logujesz się na swój profil - tutaj też rejestracja zegarka i tworzysz konto. 

 

 

535105039_garminconnectww.thumb.png.33a379cc8826a1f8a5a1ef946b561ac1.png

 

Ekran powitalny 

 

Po lewej na platformie masz skróty - aktywności fitnes, golf, żegluga, 

Aktywności - Wszystkie, kroki, piętram 

Statystyki zdrowia - to pominę bo każdy ma swoje :) 

Treiningi i planowane - Treningi obecne, plany treningowe, wyścigi i wydarzenia, kursy - tutaj możesz zaplanować trasę w terenie, albo wgrać trasę z pliku gpx. lub ją wyeksportować. 

 

2040937007_garminconnect1.thumb.png.7bd589976a6c6f738f6adfd85158a847.png

 

Kalendarz z poziomu platformy - więcej danych niż z poziomu aplikacji 

 

kalendarz.thumb.png.532b18bf359f58aea7423f636f536f26.png

 

Poniżej zrzuty ekranu z treningu jakie dane zbiera Garmin. 

 

trening.thumb.png.1e0bdef239518f192863e18b4f63ca86.png

 

6711931_trening2.thumb.png.6cfadcd2b0987c638cdd609f2960d78f.png

trening3.thumb.png.f056db88f8ff5b6f2e4e69f8ee17f66a.pngtreninig4.thumb.png.a0b822ee139a7c46938392c4e8670420.png

 

Do tego dochodzi możliwość sterowania z poziomu samego Garmina - około 60 i aktywności sportowych, nie będę ich wymieniał. :) 

Dodawania ekranów jakie statystyki ma Ci pokazywać podczas uprawiania danego sportu. 

Jeśli na przykład chodzisz w góry przyda się jako wysokościomierz czy kompas.  Jeśli biegasz - możesz wrzucić na zegarek praktycznie wszystko od stopera, przez tętno i strefy, po natlenienie krwi, i inne zaawansowane statystki zdrowia, kadencję czy nawet stopień SpO2. aklimatyzacji.

Choć ja powiem szczerze wykorzystuje głównie przy bieganiu na zegarku stoper, tętno ze strefą tętna, dystans, a w górach wysokościomierz, kompas i mapy) . na szerokie statystyki patrzę w domu. NA basenie mam ustawiony na zegarku podgląda na dystans, śr tempo i czas ogólny. 

 

z Grubsza tyle. 

 

Wszystkiego nie opiszę i nie wymienię bo dwa dni bym nad tym siedział.  :P A trening sam się nie zrobi... 

 

Natomiast ten post pozwoli w pewnym stopniu mieć pogląd jak działa Garmin i Garmin Connect i co oferuje. 

 

Po zakupie na pewno będzie czekać Cię interesujący tydzień z odkrywania tego urządzenia i jego możliwości. :) 

 

A Jak już ustawisz sobie tak jak ma być pod kątem treningów pod siebie to dodasz sobie muzykę, kartę płatniczą czy powiadomienia z telefonu :) 

 

 

 

 

 


 

 

👍👍👍👍💪💪💪💪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.