Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
raszew

Klasyczny Diver ok. 3000 pln

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Akurat z tego co kojarzę, to tę Certinę w tytanie kupujący jednak odesłał do sklepu, bo tytan w realu mu nie podszedł. Nie tyle zegarek i jego wykonanie oraz wzornictwo, co materiał okazał się problemem. Tytan tak ma i wzbudza skrajne opinie. Szczególnie jeżeli jest matowy jak w tej Certinie a nie polerowany jak Oceanusach albo w niektórych Christopherach Wardach. Albo się kocha albo nie cierpi.

A tego już nie doczytalem, że odesłał. Papierami zdjęcia po zakupie i pochwały.

 

Wracając do główne wątku, vintage diver wchodzi w grę?

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minutes ago, Petru23 said:

Wracając do główne wątku, vintage diver wchodzi w grę?

W jakim sensie vintage? Że używany oldschoolowy? Myślę, że tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, raszew napisał(-a):

W jakim sensie vintage? Że używany oldschoolowy? Myślę, że tak.

Chodzi o taki styl jak wskazana wcześniej Dufa, Baltic czy Bulova. Skromny, cienki bezel, wypukły szafir, retro tarcza

 

Używany również, najczęściej takie leżą w pudełkach i są w świetnym stanie. Brat wlansie takiego CW kupił. Zdjęcie we wcześniejszym poście.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 3k kupisz dibera Orient Star. A to już wyższa półka zegarków nóż mako czy piątki Seiko

 

 

Screenshot_20231112-154748.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certina DS jest bardzo dobra. Miałem i nawet trochę żałuję że sprzedałem no ale ile można zegarków nosić? Sprzedałem co leżało, chociaż z nostalgią wspominam. Wygodny, solidny i wytrzymały. Pewnie można kupić w cenie 3200-3600, trochę szukając. Ja polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Petru23 napisał(-a):

Za 3k kupisz dibera Orient Star. A to już wyższa półka zegarków nóż mako czy piątki Seiko

 

 

Screenshot_20231112-154748.png

 

Ale warto zwrócic uwagę, że on jednak jest duży, a to mało klasyczna cecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.11.2023 o 15:48, Petru23 napisał(-a):

Za 3k kupisz dibera Orient Star. A to już wyższa półka zegarków nóż mako czy piątki Seiko

 

 

Screenshot_20231112-154748.png

To bardzo duży zegar. Kolega ma 16cm w nadgarstku. Pozycja warta polecenia ale nie w tym przypadku.

W dniu 10.11.2023 o 08:44, rafalmosty napisał(-a):

Na Twój nadgarstek, będzie idealny. Tylko nie ma daty, ale tutaj to zaleta, a nie wada. 

IMG_1267.jpeg

IMG_1268.jpeg

Przepiękny. Nigdy nie widziałem na żywo, ale ten bym wybrał jeśli chodzi o wizualia. Wymiary koperty też idealne dla Ciebie. Uwielbiam takie vintage divery.

W dniu 10.11.2023 o 08:44, rafalmosty napisał(-a):

Na Twój nadgarstek, będzie idealny. Tylko nie ma daty, ale tutaj to zaleta, a nie wada. 

IMG_1267.jpeg

IMG_1268.jpeg

Przepiękny. Nigdy nie widziałem na żywo, ale ten bym wybrał jeśli chodzi o wizualia. Wymiary koperty też idealne dla Ciebie. Uwielbiam takie vintage divery.

W dniu 10.11.2023 o 08:44, rafalmosty napisał(-a):

Na Twój nadgarstek, będzie idealny. Tylko nie ma daty, ale tutaj to zaleta, a nie wada. 

IMG_1267.jpeg

IMG_1268.jpeg

Przepiękny. Nigdy nie widziałem na żywo, ale ten bym wybrał jeśli chodzi o wizualia. Wymiary koperty też idealne dla Ciebie. Uwielbiam takie vintage divery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.11.2023 o 20:09, raszew napisał(-a):

...Generalnie szukam czegoś w automacie i najlepiej z datownikiem (dzień tygodnia też może być, ale niekoniecznie) w stylu Submarinera...

 

W tym budżecie można znaleźć używkę Squale 1545 i to propozycja ode mnie. Zegarki bardzo dobrze wykonane, rewelacyjne value for money i super historia jeżeli chodzi o divery.

 

P.S.

Tak, w kolejnym wątku proponuję Squale ale nie mam w tym żadnego interesu, ani nie jestem w żąden sposób związanym z tą marką. Stałem się po prostu ostatnio posiadaczem modelu 1521 i jestem zauroczony zarówno samą marką, jak i tym modelem.

 

 

Edytowane przez PatLove

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certina używana w tej cenie jest nie do pobicia.  Orient czy Square nje będę krytykował ale nie maja startu. I dodatkowo 80 godzin rezerwy. Sam zobacz.

IMG_1197.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, PatLove napisał(-a):

 

W tym budżecie można znaleźć używkę Squale 1545 i to propozycja ode mnie. Zegarki bardzo dobrze wykonane, rewelacyjne value for money i super historia jeżeli chodzi o divery.

 

P.S.

Tak, w kolejnym wątku proponuję Squale ale nie mam w tym żadnego interesu, ani nie jestem w żąden sposób związanym z tą marką. Stałem się po prostu ostatnio posiadaczem modelu 1521 i jestem zauroczony zarówno samą marką, jak i tym modelem.

 

 

 

Jest jeszcze Super Squale, ale one są za drogie w stosunku do wątku. ALE jest też Squale Montauk, mieszczący się w cenie, tylko że jego kupuje się tylko w longislandwatches, czyli w sklepie amerykańskim. VAT dojdzie i poczekać trzeba chwilkę. A jest fajny, niewielki i sięga do czasów, kiedy różne firmy, w tym Squale, robiły koperty dla Blancpaina.

 

 

Montauk 9cb664fe-62fb-4e2d-9f1d-be50ae43adf5.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.11.2023 o 16:14, tombla napisał(-a):

Certina używana w tej cenie jest nie do pobicia.  Orient czy Square nje będę krytykował ale nie maja startu. I dodatkowo 80 godzin rezerwy. Sam zobacz.


Jeżeli chodzi o Orienta, to się zgadzam, natomiast ze Squale, to bym jednak podyskutował… 

Pomijając technikalia, to Certina, to po prostu Certina, a Squale to kawał prawilnej historii diverów i powrót do historycznego designu z rewelacyjnymi smaczkami. 

Edytowane przez PatLove

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, PatLove napisał(-a):


Jeżeli chodzi o Orienta, to się zgadzam, natomiast ze Squale, to bym jednak podyskutował… 

Pomijając technikalia, to Certina, to po prostu Certina, a Squale to kawał prawilnej historii diverów i powrót do historycznego designu z rewelacyjnymi smaczkami. 


Jakoś ta historia biegnie od 1959. Co moim zdaniem nijak się ma do 1888. Ale nie będę dyskutował. Każdemu wolno mieć swoje zdanie i preferencje. Bez tego wszyscy mielibyśmy takie same zegarki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając, że nie wiem, czym się różni "prawilna historia" od historii, to faktycznie "Certina, to po prostu Certina", która zegarki tego typu robi od zeszłego roku. ;)

https://www.vintagecertinas.ch/en/certina-divers-watches/


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gusta, jak wiadomo są różne i się o nich nie dyskutuje. Dla mnie Certina, to po prostu Certina-fajne, dobrze wykonane, warte swojej ceny zegarki ale osobiście „nie gadają do mnie”. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze, trochę, pomijany Roamer

 

 

 

Podobny, a tańszy.

 

867833_41_75_02_side_512x.progressive.jpg

Edytowane przez petruss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mikrobrandów i na końców mój faworyt: Citizen. 

1_960x960_crop_center.jpg?v=1695085450

 

traska-seafarer-black_3498ecac-4399-433f

 

MARINOR-SEASTORM-BLACK-CORE_1080x.jpg?v=

 

1_900x.jpg?v=1670630083

 

opticwhite-white_00_1080x.jpg?v=17003943

 

Promaster+Dive+Automatic.jpeg?u=41zuoe&w


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PatLove napisał(-a):

Świetna propozycja, nawet bym się nie zastanawiał…

 

Za wielkie bydlę. Diamètre du boitier równe 42 mm. Autor posta ma bardzo wąski nadgarstek i szukał czegoś mniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie zwróciłem uwagi na rozmiar nadgarstka, aczkolwiek może to kwestia przymiarki. Same cyferki to trochę za mało, kształt tez jest ważny. Ja mam nadgarstek 17cm i noszę Luminora 44mm, tyle właśnie mój nadgarstek jest płaski. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za głosy w temacie.

Póki co jeszcze chwilę zostanę z tymi zegarkami co mam, głównie ze względów finansowych. Ale jak tylko będzie opcja to będę wybierał spośród tego wszystkiego co tutaj mi pokazaliście. 

Póki co TOP3 to Certina, Le Forban i Baltic. Zresztą te dwa ostatnie dosyć podobne. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.