Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
KrysH

Klub Miłośników Zegarków Romain Gauthier

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje wielkie. Zacna Manufaktura. Mógłbyś podzielić się informacją o zakupie? 


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy i nietuzinkowy. Zdecydowanie nie trafia w me gusta estetyczne (powiedziałbym nawet że wzornictwo tarczy jest dosyć dyskusyjne) ale na pewno mechanizm jak i technikalia zasługują na uwagę. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minutes ago, PiotrekL said:

Gratulacje wielkie. Zacna Manufaktura. Mógłbyś podzielić się informacją o zakupie? 

Dziękuję! Zamieniłem 4 porządne zegarki z kolekcji (z mała dopłatą) na tego RG.

23 minutes ago, eye_lip said:

Bardzo ciekawy i nietuzinkowy. Zdecydowanie nie trafia w me gusta estetyczne (powiedziałbym nawet że wzornictwo tarczy jest dosyć dyskusyjne) ale na pewno mechanizm jak i technikalia zasługują na uwagę. 

Super, dziękuję Filip. Obstawiam 5% szans że na żywo byś polubił aczkolwiek mogę się mylić! Dla mnie "dyskusyjna" tarcza brzmi cudownie - fajnie by było kiedyś tak podyskutować przy kawie na jakimś spotkaniu klubowiczów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, tu także pogratuluję nietuzinkowej zdobyczy. 👍


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 11/19/2023 at 8:38 AM, mario1971 said:

Krzysztof, tu także pogratuluję nietuzinkowej zdobyczy. 👍

Dzięki Mario 😉

 

Bransoleta od pierwszego linka do ostatniego zwęża się z 25 na 17mm a jej maszynowe wykończenie i ostrość krawędzi przypomina mi AP RO. 

 

IMG_5881.thumb.jpeg.c8bbce2b3a995f279ffd2ea0c1386615.jpeg

 

Ergonomia koperty jest wyśmienita, zegarek leży dopasowanie i bardzo wygodnie.

 

 IMG_5883.thumb.jpeg.f7c76884711ef9dcf8aacd399fae65dc.jpeg

Edytowane przez KrysH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczny- do mnie „gada” 😁

Wielkie gratulacje!


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie także gada i to bardzo. Choć na pierwszym miejscu będzie zawsze Logical One. Może kiedyś się uda 😉


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny. Ma parę "smaczków", np. wykończenie wskazówek (boki). Gratuluję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, MasterFan said:

Fantastyczny- do mnie „gada” 😁

Wielkie gratulacje!

 

1 hour ago, PiotrekL said:

Do mnie także gada i to bardzo. Choć na pierwszym miejscu będzie zawsze Logical One. Może kiedyś się uda 😉

 

1 hour ago, facecik said:

Bardzo fajny. Ma parę "smaczków", np. wykończenie wskazówek (boki). Gratuluję!

 

Wielkie dzięki Panowie! Jest moc.

 

IMG_5848.thumb.jpeg.72b857cb8372eecec2b5ccaf945d9b69.jpeg

Edytowane przez KrysH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minutes ago, ASTRAL said:

Wow! Przepiękny, gratulacje!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dziękuje 🙏 Coś w sobie ma, jest przyjemny dla oka i nadgarstka - myślę ze będzie świetnym kompanem na codzień. To wbrew pozorom jest mocny zegarek, był zaprojektowany z myślą o codziennym użytkowaniu. Taki sportowy haute horlogie. 

 

@PiotrekL logical one jest niesamowity ale to już jest najwyższa pólka! Może jak się kiedyś mocniej wkręce w RG i mocniej na nogach stanę to kiedyś... kiedyś... taki logical jako drugi w kolekcji byłby AMAZING!

Edytowane przez KrysH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już gratulowałem tego wspaniałego zakupu, a teraz tylko czekam, gdy będę mógł Twój nowy zegarek obejrzeć na żywo.  


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow. Najpierw byłem na "nie", bo wzór na tarczy mi nie pasował, ale "plusy dodatnie" (mechanizm, wysokość, koronka) przysłoniły "plusy ujemne", więc nosilbym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minutes ago, szuwi said:

Wow. Najpierw byłem na "nie", bo wzór na tarczy mi nie pasował, ale "plusy dodatnie" (mechanizm, wysokość, koronka) przysłoniły "plusy ujemne", więc nosilbym. 

Wiesz co? Bardzo dobrze to opisałeś i podobnie u mnie było ale jak zobaczyłem ten zegarek na żywo to po prostu nie mogłem go zapomnieć, ten mechanizm to coś innego. Kupiłbym ten zegarek dla samego mechanizmu… A tarcza tak poza tym na żywo tez robi swoje i wbrew pozorom ma więcej „głębi” niż to by się wydawało patrząc po zdjęciach. Ma wymiar, czystość i schludność która ciężko opisać.  

1 hour ago, mylof said:

Ja już gratulowałem tego wspaniałego zakupu, a teraz tylko czekam, gdy będę mógł Twój nowy zegarek obejrzeć na żywo.  

Dziękuje ponownie i miejmy nadzieje już niebawem ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, KrysH napisał(-a):

Wiesz co? Bardzo dobrze to opisałeś i podobnie u mnie było ale jak zobaczyłem ten zegarek na żywo to po prostu nie mogłem go zapomnieć, ten mechanizm to coś innego. Kupiłbym ten zegarek dla samego mechanizmu… A tarcza tak poza tym na żywo tez robi swoje i wbrew pozorom ma więcej „głębi” niż to by się wydawało patrząc po zdjęciach. Ma wymiar, czystość i schludność która ciężko opisać.  

 

Może kiedyś zobaczę na żywo, ale mam nadzieję, że się w nim nie zakocham 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minutes ago, szuwi said:

Może kiedyś zobaczę na żywo, ale mam nadzieję, że się w nim nie zakocham 😉

 

A dlaczego?  🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, KrysH napisał(-a):

A dlaczego?  🙃

Bo musiałbym rozważyć opcję zakupu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, szuwi said:

Bo musiałbym rozważyć opcję zakupu 

Kiedyś usłyszałem fajne i mądre słowa :

 

"Powinieneś kochać każdy zegarek, który masz, ale nie powinieneś mieć każdego zegarka, który kochasz".

Edytowane przez KrysH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde. Zaskoczony jestem, totalnie!

Gratuluję oczywiście. Lubię takie różne nietuzinkowe. 
 

Na marginesie „obawiam się”, że długo w tym wątku będziesz samotnym kowbojem. 😉


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 hours ago, agremi said:

Kurde. Zaskoczony jestem, totalnie!

Gratuluję oczywiście. Lubię takie różne nietuzinkowe. 
 

Na marginesie „obawiam się”, że długo w tym wątku będziesz samotnym kowbojem. 😉

Hehe to samo powiedział @mario1971 - że bede tutaj sam jak ten palec w d.... 

 

Dziękuje Ci bardzo. Jak myślę ile zegarków było w tym pułapie cenowym to sam się łapie za głowę że wybrałem akurat tego zawodnika. Mialem ochotę na coś innego i coś czego ludzie nie koniecznie rozpoznają. Wiedziałem że chce coś z wyższej półki z pięknym mechanizmem bo wiem ile przyjemności sprawia mi siedzenie i oglądanie werków. Mialem okazje zobaczyć tego RG na żywo - na pierwszy rzut oka zrobił na mnie dobre ale nie powalające wrażenie. Taki sportowy zegarek na szarej tarczy. Potem się bardziej przyjrzałem i zacząłem dostrzegać takie detale jak: indeksy i cyfry zrobione perfekcyjnie z lumy, czy asymetria indeksów i ścieżki minut odchodzących do środka - to tak dziwnie wyglądało ze wygięło mi blachy. Wskazówki bardzo nisko osadzone i z efektem 3D. Potem kolorystyka i ogólny odcień tytanu, do tego szlify i wykończenie... Cała waga zegarka, jego lekkość design na tarczy i przelotność koperty z bransoleta powodowała że zegarek czuł się sportowy, nowoczesny ale zarazem mocny. Szeroka bransoleta nadawała mu tej mocy. Następnie pobawiłem się koronka, nakręciłem zegarek i już po pierwszym przekręceniu wiedziałem ze "pod maska" kryje się coś dobrego. Odwróciłem zegarek i poraził mnie prąd. Nigdy nie przeżyłem czegoś takiego (mimo ze widziałem już trochę), ten mechanizm wyglądał jak jakaś matryca od komputera. Zdołałem na szczęście jakoś wyjść ze sklepu tego dnia ale nie mogłem już o tym zegarku zapomnieć. Nic od tamtej pory w moim świecie zegarkowym nie było takie samo. Przespałem się z tematem, a raczej nie przespałem (kolega @mylof wie bo pisał ze mna po nocach żebym szedł spać haha) i po kilku dniach zadecydowałem ze oddam kilka zegarków za tego RG. To nie było łatwe ale pożegnałem się z 4 mocnymi zawodnikami w kolekcji na korzyść tego RoboCop'a ! 

Edytowane przez KrysH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, KrysH napisał(-a):

To nie było łatwe ale pożegnałem się z 4 mocnymi zawodnikami w kolekcji na korzyść tego RoboCop'a ! 

Podoba mi się ta historia, bez wahania zrobiłbym tak samo jak mógłbym wymienić kilka zegarków na jeden- taki prosty sportowy ale nieoczywistej manufaktury.

Kto wie, może kiedyś…? Też mam swojego faworyta :)

 

Jeszcze raz gratuluję i pozytywnie zazdroszczę, jest świetny!


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak. Znam to uczucie. Ja też zrobiłem wymianę kilku naprawdę fajnych zegarków na jeden jeszcze fajniejszy. 🙂

A teraz być może po mału dojrzewa druga operacja tego typu. 
Wiele osób twierdzi, że to zły pomysł taka wymiana, ale ja coraz bliżej jestem poglądu, że jednak lepiej mniej ilości a więcej jakości - choć rozmawiamy tu o wymianie i tak już wysokiej jakości, ale na jeszcze wyższą. Zaczyna mierzić mnie codzienne zastanawianie się, który by tu dzisiaj założyć. Może ten, bo najbardziej lubię, a może ten, bo dawno nie miałem?

Myślę, że 5 zegarków w posiadaniu powinno spełnić wszelkie oczekiwania każdego użytkownika. Może po malutku przez tego rodzaju wymiany mniejszego lub większego kalibru dojdę kiedyś do takiej liczby. 
 

Jeszcze raz gratuluję decyzji, bo moim zdaniem słuszna i zegarek fantastyczny. 

Edytowane przez agremi

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.