Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Francua

W miarę prestiżowy zegarek Tag heuer?

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie jak wszedzie - im wiecej czasu masz na cos tym wyzszy poziom jakosci wyprodukowanego przedmiotu.

Pewne rzeczy jestes w stanie skompensowac gleboka automatyzacja, wazny tez jest stopien skomplikowania zegarka.

 

These brands are able to produce enormous numbers of high-quality watches thanks to investments in state-of-the-art manufacturing facilities, which are at the forefront of automation in the context of watchmaking. While final assembly is largely manual, production, finishing, and testing are done in large batches by primarily automated methods.

But that’s not to say their products are inferior. One of the great contradictions in watchmaking is the fact that industrial brands that make watches with the least amount of human involvement tend to have the most exacting internal requirements for precision, and also the longest warranties.

 

Ciekawym i wg mnie trafnym spostrzezeniem jest ponizsze:

 

This map highlights the massive differences in unit economics between the large and small brands, and illustrates the thresholds at which different levels of craftsmanship are possible. It also reveals the differing nature of exclusivity across the industry. Some of the brands most coveted for exclusivity, like Patek Philippe and Rolex, have been able to maintain this image despite their large production due to the fact that select models remain in short supply.

In contrast, watches from brands towards the top of the table are inherently more exclusive by nature of their production methods, which limit the number of watches that can be produced to just a few pieces each year.

 

Rolex poza Sky Dwellerem i GMT Masterem produkuje 3-wskazowkowce, ktore z zasady sa mniej skomplikowane a wiec mniej pracochlonne w montazu.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, lisciu napisał(-a):

Tak, chciałem zwrócić uwagę tylko że w top 10 taga nawet  nie ma w szwajcarskiej grupie. Jakoś wagowo na prestiż zapewne też sie to przekłada a ilość sprzedanych na tą mityczną rozpoznawalność ;). Tak tylko luźno zwracam uwage ;) i w sumie nie rozumiem tego wątku ;) podoba się tag to proszę kupić i nie drążyć ;)

Niektórzy oburzyli się, że ktoś śmiał określić TH prestiżowym i teraz jest drążenie tematu 😂

 

Godzinę temu, cordi7 napisał(-a):

Wg mnie ponizszy system klasyfikacji, oparty o ilosc zegarmistrzogodzin w przeliczeniu na zegarek, o wiele lepiej szereguje producentow w kategorie:

 

https://watchesbysjx.com/2022/11/watchmaking-market-map-2022.html

 

Warto zauwazyc, ze cytuje:

 

"The presence of Montblanc in this category may shock some readers, but this is only the ratio for the brand’s high-end production at its Minerva facility in Villeret which is set up to provide up to 196 watchmaker-hours per watch. In contrast, Montblanc’s core collection likely receives no more than three watchmaker-hours per watch. Part of the value of a market map like this is illustrating where exceptional collections from mainstream brands fit into the bigger picture."

 

market-map-100-to-299-hours-per-watch.jpg

 

 

20 minut temu, Depipi napisał(-a):

@cordi7 jak to rozumieć- im więcej godzin pracownik przeznacza na konkretny egzemplarz tym lepiej bo jest bardziej dopieszczony czy tym gorzej bo technologia firmy jest w tyle za konkurencją?

 

3oxs56.png?a473064


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Generalnie jak wszedzie - im wiecej czasu masz na cos tym wyzszy poziom jakosci wyprodukowanego przedmiotu.

Pewne rzeczy jestes w stanie skompensowac gleboka automatyzacja, wazny tez jest stopien skomplikowania zegarka.

 

These brands are able to produce enormous numbers of high-quality watches thanks to investments in state-of-the-art manufacturing facilities, which are at the forefront of automation in the context of watchmaking. While final assembly is largely manual, production, finishing, and testing are done in large batches by primarily automated methods.

But that’s not to say their products are inferior. One of the great contradictions in watchmaking is the fact that industrial brands that make watches with the least amount of human involvement tend to have the most exacting internal requirements for precision, and also the longest warranties.

 

Ciekawym i wg mnie trafnym spostrzezeniem jest ponizsze:

 

This map highlights the massive differences in unit economics between the large and small brands, and illustrates the thresholds at which different levels of craftsmanship are possible. It also reveals the differing nature of exclusivity across the industry. Some of the brands most coveted for exclusivity, like Patek Philippe and Rolex, have been able to maintain this image despite their large production due to the fact that select models remain in short supply.

In contrast, watches from brands towards the top of the table are inherently more exclusive by nature of their production methods, which limit the number of watches that can be produced to just a few pieces each year.

 

Rolex poza Sky Dwellerem i GMT Masterem produkuje 3-wskazowkowce, ktore z zasady sa mniej skomplikowane a wiec mniej pracochlonne w montazu.

 

Daje do myślenia.

Nie widziałem wcześniej i nie spodziewałem się takiego rankingu.

 

Z jednej strony czas spędzony na pracy manualnej- ok, ale z drugiej wysoka automatyzacja i pewność siebie producenta wyrażona w latach gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, evilym napisał(-a):

Niektórzy oburzyli się, że ktoś śmiał określić TH prestiżowym i teraz jest drążenie tematu 😂

 

 

 

3oxs56.png?a473064

Wybacz, ale mnie tylko to zaciekawiło. Bo ciekawsze zagadnienie się pojawiło. Co więcej ja sam posiadam zegarek z tego tematu i dalej nie uważam jak autor tego wątku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam nadzieję że autor tematu się nie obrazi za podpięcie się do posta  😁

 

Znalazłem takiego tag heuer a na eBay u, jak myślicie, czy to oryginał ? 

 

Gerade bei #Kleinanzeigen gefunden. Wie findest du das?

https://www.kleinanzeigen.de/s-anzeige/tag-heuer-aquaracer-41mm-full-set-blaues-zb-2019-quarz-/2606766744-157-8784?utm_source=sharesheet&utm_medium=social&utm_campaign=socialbuttons&utm_content=app_android

Edytowane przez Robson 123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Robson 123 napisał(-a):

Witam, mam nadzieję że autor tematu się nie obrazi za podpięcie się do posta  😁

 

Znalazłem takiego tag heuer a na eBay u, jak myślicie, czy to oryginał ? 

 

Gerade bei #Kleinanzeigen gefunden. Wie findest du das?

https://www.kleinanzeigen.de/s-anzeige/tag-heuer-aquaracer-41mm-full-set-blaues-zb-2019-quarz-/2606766744-157-8784?utm_source=sharesheet&utm_medium=social&utm_campaign=socialbuttons&utm_content=app_android

Może się nie obrazi ale to nie temat na takie pytania.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za liczne odpowiedzi 😊 w sumie wizualnie Longines jest bardzo ok. Ma dużo ładniejszy dekiel od Tagheuer.

Można kupic używkę Longines hydroconquest 41 mm Automatic za 3-4 tys  gdzie na Tagheuer używany trzeba już wydać aż 7-8 tys 😊

Czy taki Longines głośno tyka..? Lubię tyknie a po rozstaniu ze Steinhart na Unitasie brakuje mi tego dźwięku 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To se ne vrati;) tylko Unitas.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.12.2023 o 17:33, cordi7 napisał(-a):

Wg mnie ponizszy system klasyfikacji, oparty o ilosc zegarmistrzogodzin w przeliczeniu na zegarek, o wiele lepiej szereguje producentow w kategorie:

 

https://watchesbysjx.com/2022/11/watchmaking-market-map-2022.html

 

Warto zauwazyc, ze cytuje:

 

"The presence of Montblanc in this category may shock some readers, but this is only the ratio for the brand’s high-end production at its Minerva facility in Villeret which is set up to provide up to 196 watchmaker-hours per watch. In contrast, Montblanc’s core collection likely receives no more than three watchmaker-hours per watch. Part of the value of a market map like this is illustrating where exceptional collections from mainstream brands fit into the bigger picture."

 

market-map-100-to-299-hours-per-watch.jpg

 

Nie widziałem tego wcześniej, a praktycznie w 100% pokrywa się z moim wyobrażeniem piramidy prestiżu. @cordi7 dziękuję! Myślę, że ten link powinien trafić do wątku o piramidzie.

W dniu 28.12.2023 o 18:40, Depipi napisał(-a):

@cordi7 jak to rozumieć- im więcej godzin pracownik przeznacza na konkretny egzemplarz tym lepiej bo jest bardziej dopieszczony czy tym gorzej bo technologia firmy jest w tyle za konkurencją?

Ja to rozumiem tak, że im więcej godzin człowiek (a nie maszyna) zaangażował na pracę w danym zegarku, tym więcej w tym zegarku jest „zegarmistrzostwa”. A dla mnie zegarki są pasją, która bardzo na takie rzeczy zwraca uwagę. I wolę zegarek z ręcznie polerowanymi krawędziami mostków i mniej precyzyjny niż wycięty idealnie przez CNC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w pracy uczeń zapytał mnie co mam na nadgarstku (miałem Lange). Pooglądał, powiedział że bardzo ładny i elegancki. Po czym zapytał, czy mam Rolexa (ogólnie mu o markę chodziło). Gdy powiedziałem że mam, to uznał że to dopiero jest prestiż, Rolex! To tyle odnośnie prestiżu i kupowania zegarków "dla siebie" a nie dla poklasku, odnośnie autora wątku 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.