Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TimeWaitsForNoOne

2 x Omega lub 2 x Tudor lub 2 x ???

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, mario_113 napisał(-a):

Pogadaj z @cordi7. On miał styczność z Union i z tego co pamiętam, wyrażał się o nich bardzo pozytywnie.


Zgadzam się, do dziś choruję na Noramis Datum Sport w kolorze żółtym na gumie. Mega zegarek :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny jest też ten Noramis Datum Sport ciemno zielony. Na Uhrforum znalazłem wiele pozytywnych rzeczy na ich temat. Jedynie negatywne opinie zbierał tekstylny pasek, który bardzo szybko się zużywał/mechacił.

@cordi7 jak oceniasz poziom wykonania tych zegarków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odjeździe cenowym Omegi to dla mnie najciekawsza alternatywa dla SMPc. 
Balans z włosem swobodnym, krzemowy włos, spora rezerwa chodu, ładnie wykończony.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 9.01.2024 o 19:49, TimeWaitsForNoOne napisał(-a):

 

@Petru23 Ale trzy to oznaczałoby dalsze zwiększanie kosztów. Oczywiście, że wybieram zegarki dla siebie, a nie po to, by komuś się podobały. Ale zadawanie takich pytań na forum ma tę zaletę, że czasem ktoś może podrzucić jakiś ciekawy pomysł, na który samemu się nie wpadło.

.

.

.

🤔😉

 

Wcale nie musisz zwiększać budżetu, który mógłby wystarczyć o ile dopuszczasz opcje za kilka tys PLN. Ale mniejsza o to. 

 

I dlaczego nie pojawił się Ball?

Taki np Trainmaster któryś jako garniaczkowy i dowolność jako edc.

Nawet nie będę proponował konkretnego modelu, dla mnie wszystkie są cudowne i dlatego chyba nigdy nie będę miał Balla. Albo wszystkie albo żaden ;)

 

Pooglądać można tutaj

 

https://jubitom.com/1410-ball?filters[price][min]=&filters[price][max]=&filters[availability]=0&orderby=price&orderway=asc&p=3&id_category=1410

 

No dobra. Dla zobrazowania stylu

 

 

Screenshot_20240110-201909.png

 

Screenshot_20240110-202233.png

 

Screenshot_20240110-202747.png

Screenshot_20240110-202811.png

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oris Aquis & Big Crown (limitka)

Oris-Aquis-400-in-house-18.thumb.jpg.d3ca35e2d602e8cfbd986b5f5b291131.jpg

 

Oris-Wings-of-Hope-Limited-Edition-moodbild.jpg.8c8705fbef784adf2b8bcb1901534451.jpg

 

Tag Heuer Aquaracer & Carrera

TAG-Heuer-Aquaracer-Professional-200-Smokey-Black-Blue-1.thumb.jpg.05451547102d48e9ed78677cab00dc23.jpg

 

2021-TAG-Heuer-Carrera-Day-Date-41mm-hands-on-4.thumb.jpg.868ec4bdeb69a6d9aedfede74c5aff1f.jpg

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Petru23 Oczywiście, że dopuszczam tańsze opcje. Ball - zdaje sobie sprawę, że wiele osób na Forum bardzo je lubi i mają dobry stosunek jakości do ceny, ale jakoś nie czuję do nich emocji.

@evilym Za Tag Heuer też nie przepadam. Natomiast z Orisem sprawa jest bardziej skomplikowana - kilka lat temu mocno się zastanawiałem nad trzema: Big Crown z burgundową tarczą, Diver 65 i Chronoris. Doceniam Orisa za to, że jest niezależną firmą, za własny mechanizm itp., ale ewolucja w kwestii designu, która ma miejsce od jakichś dwóch lat - te landrynkowe, różowe czy bladozielone wersje Diver 65, wycofanie całej linii nawiązującej do motoryzacji - zaczęła mnie odstręczać od marki.

 

Poza tym wygląda, że są już wyraźni faworyci. Zapewne w weekend napiszę jakieś dłuższe podsumowanie swoich rozważań.

Stay tuned!

Edytowane przez TimeWaitsForNoOne
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeszcze jedna propozycja ode mnie

 

4 godziny temu, TimeWaitsForNoOne napisał(-a):

@Petru23 Oczywiście, że dopuszczam tańsze opcje. Ball - zdaje sobie sprawę, że wiele osób na Forum bardzo je lubi i mają dobry stosunek jakości do ceny, ale jakoś nie czuję do nich emocji.

@evilym Za Tag Heuer też nie przepadam. Natomiast z Orisem sprawa jest bardziej skomplikowana - kilka lat temu mocno się zastanawiałem nad trzema: Big Crown z burgundową tarczą, Diver 65 i Chronoris. Doceniam Orisa za to, że jest niezależną firmą, za własny mechanizm itp., ale ewolucja w kwestii designu, która ma miejsce od jakichś dwóch lat - te landrynkowe, różowe czy bladozielone wersje Diver 65, wycofanie całej linii nawiązującej do motoryzacji - zaczęła mnie odstręczać od marki.

 

Poza tym wygląda, że są już wyraźni faworyci. Zapewne w weekend napiszę jakieś dłuższe podsumowanie swoich rozważań.

Stay tuned!

 

Dziwne. Ball co jak co nie tylko przyczynił się do rozwoju zegarków (czy tam zegarmistrzostwa) ale miał realny wpływ na funkcjonowanie całych społeczności oraz wpływ na życie i śmierć wielu osób. Jeśli mowa o wniesieniu czegoś do historii to Ball IMO jest na samiutkim szczycie. 

 

Ale rozumiem jak najbardziej. Każdy ma swoje podejście do swojej pasji ;)

 

Pytał o kwestie budżetu bo jeśli coś Ci zostanie to można spożytkować to właśnie na coś innego, tańszego i niekoniecznie nijakiego. Ja osobiście pije do Bulova Sinatra za 2,5k PLN jako właśnie ten casual, ten trzeci.

 

 

 

 

Screenshot_20240104-204907.png

bulova-frank-sinatra-96b360-12004468 (1).jpg

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pora na podsumowanie.

Do rozważań powyższych skłoniły mnie trzy sprawy. Po pierwsze, chwilowo zachwiała się moja sympatia do zdecydowanie ulubionej marki zegarkowej, co po części wynika z potrzeby przeprowadzenia jakiejś rewolucji w życiu. Po drugie, nieoczekiwanie dobre wrażenie, jakie zrobił na mnie podczas nieplanowanej przymiarki Sinn 556i, przekonało mnie, że odrzucanie z góry zegarków innych niż brytyjskie i szwajcarskie (w takiej kolejności), jest błędnym założeniem. Wreszcie, czasem warto jest poddać w wątpliwość własne mocno zakorzenione przekonania, by sprawdzić czy nadal są one słuszne.

Po intensywnych przemyśleniach doszedłem do wniosku, że dokonywanie rewolucji na podstawie chwilowego impulsu nie jest najlepszym pomysłem. A rewolucja polegająca na sprzedaży – zapewne ze stratą – niedawno zakupionego Bremont Airco Mach 2, czyli połowy zestawu, który spełnia wszystkie założenia

DSC_7271.thumb.jpg.b31c56d3b0945cea704ed2484e98619b.jpg

po to, żeby np. czym prędzej kupić dwie Omegi, zanim nie podrożeją jeszcze bardziej, jest w tych niespokojnych czasach zupełnie złym pomysłem. Zatem postanowiłem dokupić drugą połowę zestawu, czyli Bremont Supermarine S300, i w nadchodzącym tygodniu odbiorę zegarek, choć jeszcze nie wiem, czy w wersji z czarną tarczą, czy z niebieską.

S300-BL__77060-imageonline.co-merged.thumb.png.7304a7941772f1ca023bf3d68bcca6b9.png

Ale pomysły przedstawiane w tym wątku nie poszły na marne, bo jestem absolutnie zachwycony Union Glashutte i przy okazji najbliższego pobytu w Niemczech, czyli późną wiosną albo latem, mam zamiar im się dokładnie przyjrzeć i jeśli na żywo wyglądają równie dobrze jak na zdjęciach, to kupić któryś, zapewne Noramis Date Special Edition Paul Pietsch. To czy będzie on funkcjonował jako dodatkowy, czy też kiedyś dokupię do niego drugiego Union Glashutte, dopiero się okaże.

Podziękowania dla wszystkich wypowiadających się i czytających, w tym w szczególności dla @mario_113 za podrzucenie świetnego pomysłu i dla @cordi7 za zachwalanie UG.

TimeWaitsForNoOne

 

 


 

Edytowane przez TimeWaitsForNoOne
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, TimeWaitsForNoOne napisał(-a):

Pora na podsumowanie.

Do rozważań powyższych skłoniły mnie trzy sprawy. Po pierwsze, chwilowo zachwiała się moja sympatia do zdecydowanie ulubionej marki zegarkowej, co po części wynika z potrzeby przeprowadzenia jakiejś rewolucji w życiu. Po drugie, nieoczekiwanie dobre wrażenie, jakie zrobił na mnie podczas nieplanowanej przymiarki Sinn 556i, przekonało mnie, że odrzucanie z góry zegarków innych niż brytyjskie i szwajcarskie (w takiej kolejności), jest błędnym założeniem. Wreszcie, czasem warto jest poddać w wątpliwość własne mocno zakorzenione przekonania, by sprawdzić czy nadal są one słuszne.

Po intensywnych przemyśleniach doszedłem do wniosku, że dokonywanie rewolucji na podstawie chwilowego impulsu nie jest najlepszym pomysłem. A rewolucja polegająca na sprzedaży – zapewne ze stratą – niedawno zakupionego Bremont Airco Mach 2, czyli połowy zestawu, który spełnia wszystkie założenia

DSC_7271.thumb.jpg.b31c56d3b0945cea704ed2484e98619b.jpg

po to, żeby np. czym prędzej kupić dwie Omegi, zanim nie podrożeją jeszcze bardziej, jest w tych niespokojnych czasach zupełnie złym pomysłem. Zatem postanowiłem dokupić drugą połowę zestawu, czyli Bremont Supermarine S300, i w nadchodzącym tygodniu odbiorę zegarek, choć jeszcze nie wiem, czy w wersji z czarną tarczą, czy z niebieską.

S300-BL__77060-imageonline.co-merged.thumb.png.7304a7941772f1ca023bf3d68bcca6b9.png

Ale pomysły przedstawiane w tym wątku nie poszły na marne, bo jestem absolutnie zachwycony Union Glashutte i przy okazji najbliższego pobytu w Niemczech, czyli późną wiosną albo latem, mam zamiar im się dokładnie przyjrzeć i jeśli na żywo wyglądają równie dobrze jak na zdjęciach, to kupić któryś, zapewne Noramis Date Special Edition Paul Pietsch. To czy będzie on funkcjonował jako dodatkowy, czy też kiedyś dokupię do niego drugiego Union Glashutte, dopiero się okaże.

Podziękowania dla wszystkich wypowiadających się i czytających, w tym w szczególności dla @mario_113 za podrzucenie świetnego pomysłu i dla @cordi7 za zachwalanie UG.

TimeWaitsForNoOne

 

 


 

Pamiętaj aby zrobić zdjęcia z przymiarek lub zakupów zegarków Union :). Firma mało popularna u nas a uważam, że mocno niedoceniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

UG Noramis Sport Datum jest swietny, ponizej fotki z przymiarki czarnej wersji - petrol i zolty sprzedaly sie dzien przed moja wizyta u AD :)

 

IMG_7530.thumb.jpg.0f6e21dd8935b1329c3748166ee2d25a.jpg

 

IMG_7529.thumb.jpg.b4e403ab765cb74b2d11d3d4f595200c.jpg

 

IMG_7528.thumb.jpg.e449d4722c5496643e8b25629bb8dad0.jpg

 

IMG_7531.thumb.jpg.018564a4da356cb9f08ed4f033b88d17.jpg

 

IMG_7535.thumb.jpg.6ccb274b070bb0cffe78758c82f92f61.jpg

 

 

 

PS. Kupiles juz tego Bremonta? One POTWORNIE traca na wartosci - nie jest to popularna marka i wg mnie probuje sie pozycjonowac wyzej niz widzi ja rynek.

W cenie 3.500 EUR z metki za S300 dostajesz generalnie zegarek od nowej firmy (zalozonej w 2002) na mechanizmie bedacym w istocie ETA 2836-2.

Brajtek robi take akcje ale Bremont sily marki Breitlinga nie ma. UG Noramis Sport Date ma kolo ze swobodnym krzemowym wlosem i kosztuje sporo mniej...

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

PS. Kupiles juz tego Bremonta? One POTWORNIE traca na wartosci - nie jest to popularna marka i wg mnie probuje sie pozycjonowac wyzej niz widzi ja rynek.

W cenie 3.500 EUR z metki za S300 dostajesz generalnie zegarek od nowej firmy (zalozonej w 2002) na mechanizmie bedacym w istocie ETA 2836-2.

Brajtek robi take akcje ale Bremont sily marki Breitlinga nie ma. UG Noramis Sport Date ma kolo ze swobodnym krzemowym wlosem i kosztuje sporo mniej...

 

 

Jeszcze nie kupiłem. Mam świadomość tego, gdzie Bremont się pozycjonuje i że używane zegarki mocno tracą na wartości. Nie zmienia to faktu, że od dobrych kilku lat bardzo mocno kibicuję tej firmie i raczej nie planuje ich sprzedawać w jakimś wyobrażalnym czasie. Ale nie postępuję całkowicie nieracjonalnie - zarówno Airco, jak i Supermarine S300 pod koniec zeszłego roku przestały być produkowane, dzięki czemu można trafić na dobre okazje. Nominalną ceną S300 było 3295 GBP, a ja go kupię - w salonie Bremonta - za 2140 GBP. To już brzmi lepiej, a ta zniżka to połowa UG 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie te zdjęcia już zamieściłem w wątku "Przymierzałem dziś/ostatnio", ale dla porządku - zanim pokażę nowy zakup - niech będą i tu.

PS. Niezależnie od zakupu, plan przyjrzenia się zegarkom Union Glashutte przy najbliższej wizycie w Niemczech pozostaje aktualny.

DSC_7276.jpg

DSC_7277.jpg

DSC_7283.jpg

DSC_7284.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zatem, tak wygląda nowy zakup:

DSC_7342.thumb.jpg.130d3173245e26e428a34ac8f77e0483.jpg

a tak zestaw, który na chwilę obecną zaspokaja 95 proc. moich potrzeb:

DSC_7334.thumb.jpg.846dd4172c487e7f4b2db9a7d935a69c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.