Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TimeWaitsForNoOne

2 x Omega lub 2 x Tudor lub 2 x ???

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

Rozważania na razie raczej teoretyczne niż przymiarka do zakupu lada chwila, ale zobaczymy. Otóż – gdybyście planowali zakup dwóch zegarków, koniecznie tej samej marki (najchętniej Omega lub Tudor), które byłyby inne od siebie, ale dobrze się uzupełniały, to co by to było? Założenia są takie – jeden powinien być wyraźnie bardziej elegancki, drugi bardziej sportowy/EDC. Jeden, raczej ten pierwszy, z białą lub jasną tarczą, drugi – z czarną lub ciemną. Oba podobnej wielkości, ok. 40 mm. Tylko nowe, budżet do ok. 15 tys. PLN za sztukę.

Jeśli chodzi o Omegę (tak, wiem, że w Polsce u AD już żadnej nie da się kupić w tym budżecie, ale na Chrono24 lub za granicą czasem jest to możliwe), to oczywistym wyborem tego bardziej eleganckiego jest De Ville, najlepiej w najnowszej wersji. Ale drugi? W budżecie w miarę mieści się Seamaster Railmaster z ciemną tarczą, który zresztą dość mi się podoba. Constellation do mnie nie przemawia, a Seamaster Diver 300M wydaje mi się zbyt masywny. I to chyba już wyczerpuje możliwości.

Tudor ma trzy bardzo fajne zegarki pasujące do roli tego bardziej sportowego/EDC – Black Bay 58, Ranger i Pelagos 39, i w sumie nie wiem, który z nich bym wybrał, natomiast nie do końca mnie przekonuje 1926 jako ten elegancki. Choć i tak chyba lepszy niż nieprodukowany już Style czy za duży Glamour Double Date.

Chętnie posłucham sugestii i propozycji. Mogą być też inne marki z podobnej półki cenowej. Nie wchodzi w grę kombinacja typu Omega + Tudor ani kupienie jednego zegarka za 30 tys. zamiast dwóch za ok. 15 tys.

TimeWaitsForNoOne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines Spirit 40 albo 37 jako sportowy EDC, elegantów w ofercie Longines ma do wyboru - do koloru.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się jednak wyłamał z warunku "tej samej marki" i zakupiłbym eleganckiego Nomosa, np. Tangente lub Orion w rozmiarze 38-39 mm. A jako sportowy Tudor BB58. I masz zestaw kompletny.

Dwie nowe Omegi w zakładanym budżecie będzie ciężko, a godny polecenia elegancki Tudor nie wiem czy w ogóle istnieje. Sportowy tak.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja bym nawet o trzech pomyślał... Elegant pod garniak, jakiś "poł elegant" pod casual (bez krawata) i właśnie EDC 

Modeli proponować nie będę bo mam dziwne gusta i nawet mając taki budżet kupiłbym na pewno Sinatrę pod casual i nie musicie tego rozumieć ;)

 

Myślę, że w takim założeniu to raczej pojawić się mogą propozycje z pkt widzenia proponującego, bo jakość jest już chhan zapewniona. 

Imo bierz co się podoba nie zwracając uwagi na nasze typy, no to nasze i nam się podobają a to będą Twoje zegarki i Tobie muszą się podobać przede wszystkim.

 

I jeszcze odpowiedź sobie czy one Ammana robić wrażenie na Tobie czy na kimś. Bo jeśli na kimś. To musi ogarniać temat a jeśli ogarnia to jednak wrażenia nie zrobisz ;)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Tudor to dobra droga, a miałeś okazję przymierzyć tego 1926? Na żywo wersja z linka poniżej mi się całkiem spodobała :)

 

https://www.tudorwatch.com/en/watches/1926/m91650-0010

 

Do tego BB58 i według mnie niezły komplet. Natomiast jeśli jednak w grę wchodziłby ten elegancki zegarek innej marki, to bym celował w:

 

https://www.apart.pl/zegarki/baume-mercier/clifton/7251

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymajac sie tylko B&M mozna pojsc w Riviere jako sportowy / EDC i Clifton Baumatica jako eleganta.

Ewentualnie Frederique Constant Highlife jako sportowy / EDC i do tego dobrac jednego z ich elegantow.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi.

@andrzejp1242 Bardzo fajny zestaw. Nie wiem, czy się na niego zdecyduję, bo nigdy nawet nie myślałem o Grand Seiko, ale idealnie wpisuje się w to, o co mi chodzi. Na pewno przyjrzę się im bliżej.

@cordi7 Longines daje mnóstwo możliwości i poniekąd to problem, bo trudno wybrać, choć pewnie w takiej sytuacji zdecydowałbym się na mój wymarzony kiedyś zestaw Legend Diver i Conquest Heritage, ale oba w nowych wersjach czyli https://www.longines.com/pl/p/watch-longines-legend-diver-l3-764-4-50-6 i https://www.longines.com/pl/p/watch-conquest-heritage-l1-649-4-72-2 Niestety nowe wersje są znacząco droższe od poprzednich.

@jezyk10 Tudora 1926 kiedyś mierzyłem, ale było to kilka lat temu, więc w zasadzie się nie liczy. Przy najbliższej okazji przymierzę jeszcze raz. Ten z linka jest najlepszy ze wszystkich 1926, gdyby jeszcze miał czarny pasek zamiast brązowego...

@Mirosuaw Chyba łatwiej mi zrezygnować z konkretnej marki z pomysłu dwóch uzupełniających się tej samej marki.

@Petru23 Ale trzy to oznaczałoby dalsze zwiększanie kosztów. Oczywiście, że wybieram zegarki dla siebie, a nie po to, by komuś się podobały. Ale zadawanie takich pytań na forum ma tę zaletę, że czasem ktoś może podrzucić jakiś ciekawy pomysł, na który samemu się nie wpadło.

 

PS. Ale że nikt jeszcze tradycyjnie nie przedstawił propozycji znacząco przekraczającej budżet? 🤔😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo my grzeczni w nowym roku 🤣

 

Mówisz i masz: Cartier Santos jako EDC i Tank solar / kwarc jako elegant.


😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, TimeWaitsForNoOne napisał(-a):

 

@andrzejp1242 

@cordi7 

@jezyk10 

Ale że nikt jeszcze tradycyjnie nie przedstawił propozycji znacząco przekraczającej budżet? 🤔😉

 

Lange - Saxonia i Odyseusz lub

PP - 5196g i Nautilus

Mama nadzieję, że pomogłem... 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Piaget Polo S i Piaget Altiplano?


😀

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym sportowy/EDC z opisu autora, do tego z ciemną tarczą miał dopasować do siebie - w dodatku cena i marka pasuje- to byłby to Tudor BB39 wypuszczony w zeszłym roku z tarczą w kolorze antracyt.

tudor-bb39-anthracite-v0-aaq1z63hooob1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Depipi napisał(-a):

Gdybym sportowy/EDC z opisu autora, do tego z ciemną tarczą miał dopasować do siebie - w dodatku cena i marka pasuje- to byłby to Tudor BB39 wypuszczony w zeszłym roku z tarczą w kolorze antracyt.

tudor-bb39-anthracite-v0-aaq1z63hooob1.jpg

A ja nadal nie mogę się przekonać do snow flake'a... 😞

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szuwi napisał(-a):

A ja nadal nie mogę się przekonać do snow flake'a... 😞

 


A jak do ceny 😆

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, cordi7 napisał(-a):


A jak do ceny 😆

 

Cena jest zawsze drugorzędna 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szuwi napisał(-a):

Cena jest zawsze drugorzędna 😉


Miało być „a ja do ceny” - wybacz, auto-inkorekta.

Poprzedni dało się kupić za 2.200-2.500€, cóż…

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, TimeWaitsForNoOne napisał(-a):

[...]

Tudor ma trzy bardzo fajne zegarki pasujące do roli tego bardziej sportowego/EDC – Black Bay 58, Ranger i Pelagos 39, i w sumie nie wiem, który z nich bym wybrał, natomiast nie do końca mnie przekonuje 1926 jako ten elegancki. Choć i tak chyba lepszy niż nieprodukowany już Style czy za duży Glamour Double Date.

 

Chętnie posłucham sugestii i propozycji. Mogą być też inne marki z podobnej półki cenowej. Nie wchodzi w grę kombinacja typu Omega + Tudor ani kupienie jednego zegarka za 30 tys. zamiast dwóch za ok. 15 tys.

 

TimeWaitsForNoOne

 

 

Tudor 1926 wygląda jak tribute to Tissot, również bym nie wybierał tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm....może Pelagos 39mm i do tego Black bay bez bezela proponowany przed kolegę Depipi. Choć bb nie jest typowym elegantem. Propozycja druga to Bb58 plus kwarcowe grand Seiko w rozmiarze 40mm na bransolecie z tarczą w kolorze szampańskim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, szuwi napisał(-a):

 

Lange - Saxonia i Odyseusz lub

PP - 5196g i Nautilus

Mama nadzieję, że pomogłem... 😉

 

 

Gdybyś chciał się pozbyć swojego Lange za podaną w pierwszym poście cenę 15 tys. PLN, faktycznie byłaby to duża pomoc. Nawet przeżyłbym jakoś fakt, że nie jest nowy. Albo bym go sprzedał na Chrono24 i kupił dwie Omegi 😉 A ponieważ:

 

2 godziny temu, szuwi napisał(-a):

Cena jest zawsze drugorzędna 😉

 

to myślę, że się dogadamy 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mario_113 To jest bardzo fajna propozycja. Pomijając te ewidentnie niemieszczące się w budżecie, jak PP, ALS czy VC, to chyba najlepsza z tych, których do tej pory nie brałem pod uwagę. Szczególnie ta limitowana edycja https://www.union-glashuette.com/en_int/d012.407.16.032.00.html jest świetna. Szkoda tylko, że trudno go gdzieś przymierzyć, ale spróbuję znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mario_113 napisał(-a):

A może coś z Union Glashutte.

Elegant - Data Noramis

https://www.union-glashuette.com/en_int/d0164071604700.html

Sportowy (EDC) - NORAMIS DATA SPORT

https://www.union-glashuette.com/en_int/d0129071809700.html

 

Uuuuu, mocni kandydaci! W ogole nie pomyślałem o tym, a też jest świetny. Btw, ciekawy wątek, niech autor daje znać na bieżąco co i jak :) 

 

Godzinę temu, TimeWaitsForNoOne napisał(-a):

@mario_113 To jest bardzo fajna propozycja. Pomijając te ewidentnie niemieszczące się w budżecie, jak PP, ALS czy VC, to chyba najlepsza z tych, których do tej pory nie brałem pod uwagę. Szczególnie ta limitowana edycja https://www.union-glashuette.com/en_int/d012.407.16.032.00.html jest świetna. Szkoda tylko, że trudno go gdzieś przymierzyć, ale spróbuję znaleźć.

 

Z racji tego, że powinny wyjść trochę taniej niż zakładany budżet, to może pora na wycieczkę do DE? :D W samym Berlinie mają 6 punktów, gdzie można je dostać. 

22 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

Trzymajac sie tylko B&M mozna pojsc w Riviere jako sportowy / EDC i Clifton Baumatica jako eleganta.

Ewentualnie Frederique Constant Highlife jako sportowy / EDC i do tego dobrac jednego z ich elegantow.

 

 

Zdecydowanie, chociaż ja do Riviery nie jestem jakoś specjalnie przekonany. Pomimo tego, że ten styl mi pasuje, to chociażby ML Aikon wygląda według mnie dużo lepiej. Natomiast co do drugiej propozycji, absolutnie tak... Jakiś czas temu FC Highlife przkuł moją uwagę i muszę przyznać, że wygląda świetnie, a z elegantem od FC problemu być nie powinno :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, TimeWaitsForNoOne napisał(-a):

 

Gdybyś chciał się pozbyć swojego Lange za podaną w pierwszym poście cenę 15 tys. PLN, faktycznie byłaby to duża pomoc. Nawet przeżyłbym jakoś fakt, że nie jest nowy. Albo bym go sprzedał na Chrono24 i kupił dwie Omegi 😉 A ponieważ:

 

 

to myślę, że się dogadamy 😉

Nawet w EUR byłbym na "nie", nawet wg. kursu kruka... 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, TimeWaitsForNoOne napisał(-a):

@mario_113 To jest bardzo fajna propozycja. Pomijając te ewidentnie niemieszczące się w budżecie, jak PP, ALS czy VC, to chyba najlepsza z tych, których do tej pory nie brałem pod uwagę. Szczególnie ta limitowana edycja https://www.union-glashuette.com/en_int/d012.407.16.032.00.html jest świetna. Szkoda tylko, że trudno go gdzieś przymierzyć, ale spróbuję znaleźć.

Pogadaj z @cordi7. On miał styczność z Union i z tego co pamiętam, wyrażał się o nich bardzo pozytywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.