Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

TimeWaitsForNoOne

Użytkownik
 • Content Count

  85
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by TimeWaitsForNoOne

 1. Longines Silver Arrow. Przymiarka bardziej z ciekawości niż dlatego, bym rozważał zakup, ale zegarek sam w sobie fajny.
 2. Niepostrzeżenie dwa lata dziś mijają od czasu, gdy zarejestrowałem się na Forum. Czas szybko płynie i żaden zegarek go nie zatrzyma...
 3. W oczekiwaniu na nowy - miejmy nadzieję, lepszy - rok.
 4. Trochę rozważam kupienie sobie takiego. Marka została reaktywowana wiosną tego roku przez wnuka założyciela lokalnej sieci salonów z zegarkami i biżuterią, która do lat 60. też sama produkowała zegarki, głównie kieszonkowe, ale też trochę naręcznych, pod marką Prestex. Ale nie wiem, czy to była zupełnie własna produkcja, czy bardziej one były tylko sygnowane nazwą Prestex. Tym niemniej zegarki Prestex istniały - choć te z tamtych czasów są niezwykle trudne do zdobycia. Nie żeby były jakoś szczególnie wartościowe, ale powstało ich niewiele, a minęło mnóstwo czasu. To że firma odwołuje się to realnych tradycji rodzinnych, a nie dopisuje sobie historię - to plus. Jeśli chodzi o reaktywowaną firmę - wiosną zaprezentowane zostały dwie kolekcje: jedna to taki jak ten niebieski, także w szary i pomarańczowy, druga - chronografy, niestety kwarcowe, a teraz - trzecia kolekcja, jak ten biały, ale niestety oprócz niego w tej kolekcji są jeszcze dwa kwarce. Mają bardzo ładne tarcze - wszystkie trzy kolorowe wersje: niebieska, szara i pomarańczowa wyglądają naprawdę fajnie i gdybym miał kupić nie wiem, który z nich bym wybrał. Niestety zegarki nie są produkowane w Wielkiej Brytanii, ani nawet w Szwajcarii, tylko na Dalekim Wschodzie. Wprawdzie w żadnym wypadku nie zalatują chińszczyzną, a poziom wykonania reszty, poza tarczami, wydaje mi się adekwatny jak na tę półkę cenową, ale też to, że są jedynie "designed in Britain" jest dla mnie sporym minusem. Automatyczna Miyota w środku też jest raczej minusem niż plusem. Dość rzadko spotkane jak na microbrand jest to, że zegarki nie są tylko do kupienia przez Internet, lecz są w kilku stacjonarnych sieciach i można je obejrzeć. A zatem rozważam kupienie sobie, ale nie mogę powiedzieć, że jestem do tego przekonany. W pewnej mierze rozważam dlatego, że dobrze pasowałby do angielskiego zestawu, który mam, a biały dodatkowo mógłby uchodzić za garniturowca. Na pewno pójdę jeszcze raz je obejrzeć.
 5. Pewnie nieuniknione w sytuacji braku chemii są jakieś straty finansowe. Było kilka zegarków, które wolałbym mieć niż na nie patrzeć, tym niemniej weekend był przedni. Właśnie wrzuciłem zdjęcia w dziale "Przymierzałem dziś/ostatnio".
 6. Kilka zdjęć z wczorajszej wizyty na WatchPro Salon 2021 w Londynie. Bardziej high-endowo: Voutilainen Laurent Ferrier Czapek Parmigiani Fleurier Kącik brytyjski: Christopher Ward Schofield Duckworth Prestex I jeden nie na moim ręku: Charles Girardier
 7. Ale poprzez YT nic nie przymierzysz. W weekend zdam relację w wątku "Przymierzałem dziś/ostatnio".
 8. https://live.watchpro.com/salon/ Zapewne szansa na to nie jest duża, ale jest na Forum kilka osób, które mieszkają w Wielkiej Brytanii/Londynie, więc może ktoś się akurat wybiera. @Londek?
 9. Nie jest aż tak za duży, jak myślałem, że będzie. Niestety może kusić. Choć gdyby miał 40 mm, a nie 43 mm, pewnie bym się nie oparł.
 10. Kiedyś bardzo chciałem mieć taki zegarek. Później mi przeszło, po części z powodu konieczności długiego oczekiwania. Ale wczoraj był do kupienia od ręki, na dodatek w cenie niższej niż wszystkie oferty nowych na Chrono24. No i po przymiarce muszę znowu przyznać, że jednak fajny jest.
 11. Wrażenia ogólnie bardzo pozytywne, przynajmniej na podstawie krótkiej przymiarki w niezbyt optymalnych do tego warunkach. Tzn. oba zegarki dobrze leżały na ręku, wyglądały na starannie wykonane i nie zauważyłem w nich żadnych niedoróbek. A bardziej szczegółowo: - w przypadku TRI-05 303 Squadron oczywiście trudno pomijać polski kontekst. Spośród kilku zegarków, jakie powstały w hołdzie Dywizjonowi 303, ten jest jak sądzę najlepszym projektem, nie tylko ze względu na mały fragment polskiego Spitfire'a pod deklem. Fajne jest także, że znak Dywizjonu 303 jest widoczny na tarczy, ale dyskretny. Osobiście wolałbym go nosić na dołączonym w zestawie materiałowym pasku w kolorze khaki, bo brązowy skórzany do czarnej tarczy nie bardzo mi pasuje. Tym, co mi nieco przeszkadza, są obcięte indeksy 5 i 7, co na żywo wygląda trochę gorzej niż na zdjęciach na stronie internetowej. - TRI-04 Power Reserve GMT Sport COSC jest fajny, choć po dokładniejszym przyjrzeniu się ofercie Tribusa wolałbym któryś model z serii TRI-02, którego tarcza w mojej subiektywnej ocenie jest ładniejsza. Dla obu serii plusy za rozsądny rozmiar (41 mm) oraz brak poczucia, że ich design jest jakąś wyraźną inspiracją. Czy rozważam zakup któregoś zegarka Tribusa? Nie - bo trzymając się tego, że trzy zegarki to dla mnie optymalna/maksymalna liczba, nie ma już dla niego miejsca. Czy gdybym miał do zapełnienia pudełko na 10-20 zegarków rozważałbym któregoś Tribusa? Mając sporą skłonność do bardziej niszowych i mniej oczywistych wyborów, zapewne tak.
 12. Tribus TRI-05 303 Squadron P8331 Limited Edition i Tribus TRI-04 Power Reserve GMT Sport COSC Zdjęcia są takie sobie, ale: - przymiarka była zupełnie nieplanowana i w plenerze, - nikt na Forum jeszcze nie pokazywał zegarków tej firmy na własnym ręku, - rzadko się zdarza, by zegarki do przymiarki dawali bezpośrednio właściciele firmy.
 13. Znaczek na pocztówkę z Chin za granicę kosztuje, jak wynika z pobieżnego researchu, 4,50 juana, czyli według obecnego kursu, 2,66 PLN. Chiński zegarek kupiony przez @Szymon G wraz z dostawą do Polski kosztował 2,97 PLN. Przecież to wbrew wszelkim zasadom ekonomii i zdrowego rozsądku. Nie zdziwię się, jeśli tak funkcjonująca gospodarka kiedyś z wielkim hukiem runie (i prawdę mówiąc, wcale się z tego powodu nie zmartwię).
 14. Owszem, firma jest dość niszowa, sam dopiero niedawno ją znalazłem, ale że aż tak niszowa, by na Forum ani razu nie pojawiła się nawet jej nazwa? A zegarki robi fajne, moim zdaniem: https://www.lainewatches.com/ https://monochrome-watches.com/laine-watches-v38-introducing-independent-watchmaking-price/ https://wornandwound.com/laine-refreshes-their-catalog-with-three-new-customizable-watches/ https://timeandtidewatches.com/hands-on-the-stunningly-rare-laine-1817-engraved-first-series/
 15. Moim zdaniem brytyjskość Arnold & Son jest mocno naciągana, podobnie zresztą jak rok 1764, który mają w swoim logo, bo nie ma żadnej ciągłości pomiędzy postacią Johna Arnolda a współczesną firmą noszącą jego nazwisko. Najlepsza lista brytyjskich producentów jest tu: https://www.watchitallabout.com/a-complete-list-of-british-watchmakers-a-to-z/ W przypadku jakichś 90 proc. z tych firm nawet ich nazwy nigdy nie pojawiły się na Forum, nie mówiąc już o zegarkach. Choć też tak naprawdę z całej tej listy może z 10 zasługuje na uwagę.
 16. Dzięki za dotychczasowe propozycje. Ponieważ w pierwszym poście napisałem, że mam swoje typy, oto one: 1. zegarkiem spełniającym wszystkie warunki (poza ceną), brytyjskim garniturowcem idealnym jest Robert Loomes The Robin https://www.robertloomes.co.uk/the-robin Choć czasami można znaleźć używany egzemplarz tylko trochę przekraczający budżet. 2. rozsądną alternatywą jest Bremont Airco Mach 2 White https://www.bremont.com/collections/watches-mens-airco/products/airco-mach-2-wh 3. w nieco dalszej kolejności biorę pod uwagę wspomniany wyżej anOrdain z szarą tarczą, a także Christopher Ward C1 Moonglow https://www.christopherward.com/dress/c1-moonglow/C01-40AMP1-S00K0-CK.html (wiem, że nie do końca garniturowiec i ma czarną tarczę, a nie białą, ale to moim zdaniem najlepszy ze wszystkich CW). 4. teoretycznie warunki spełnia też Fears Brunswick https://www.fearswatches.com/products/brunswick-white, ale jakoś nie widzę powodów, dla których miałbym go wybrać zamiast Bremonta z punktu 2. Zapewne za jakiś czas wrzucę w tym wątku zdjęcia z przymiarki któregoś z powyższych. Jakby ktoś chciał jeszcze dodać jakąś alternatywę, będę zobowiązany. TimeWaitsForNoOne
 17. Jednak trochę zbyt mało garniturowy. anOrdain biorę pod uwagę, choć inny model: https://anordain.com/collections/model-1-all/products/paynes-grey-fume?variant=32220131721327 (wiem, że nie ma białej tarczy, ale ta szara jest świetna) Przyznaję, że Nomosy są fajne, ale są niemieckie, zatem nie spełniają warunku brytyjskości.
 18. Szanowni, Będąc zdania, że less is more, a 3 x X000 > 30 x X00, od dużej kolekcji wolę mały, ale spójny i dobrze przemyślany zestaw. Mały, tzn. nie widzę realnej możliwości, by regularnie nosić więcej niż trzy zegarki. Spójny, czyli powinny być one różnego typu, ale z wyraźnie widoczną cechą wspólną czy motywem wiodącym. Zegarki, które mam, są poniżej i nie przewiduję w wyobrażalnym czasie się ich pozbywać, więc ten trzeci powinien być do nich dopasowany. Tym, czego mi brakuje, jest garniturowiec – nie diver, pilot czy chronograf, tylko właśnie garniturowiec. A dokładniej, garniturowiec spełniający takie kryteria: - 38-40 mm średnicy, - biała tarcza, - czarny, skórzany pasek, - stalowa koperta, - raczej bez datownika, ale z naciskiem na raczej, - indeksy obojętne, - wodoodporność nieistotna, - budżet ok. 10 tys. PLN / 2000 GBP - preferowany nowy, ale jeśli cena nowego znacząco przekracza budżet, używany w b. dobrym stanie i z dokumentami będzie brany pod uwagę, - firma nie musi być powszechnie rozpoznawalna, może być niszowa, ale nie wchodzi w grę żaden projekt z Kickstartera, - trzymanie wartości niezbyt istotne, bo nie przewiduję odsprzedazy, - zakup tylko w Europie. I rzecz najtrudniejsza – spójność z już posiadanymi. Najbardziej oczywistym i preferowanym rozwiązaniem byłby kraj pochodzenia, czyli Wielka Brytania. Teoretycznie jest możliwy jakiś inny motyw wiodący, ale obecnie takiego nie widzę. Oczywiście mam swój typ, a nawet jeden typ główny - zdaje się, że zdecydowanie przekraczający budżet – i ze dwie alternatywy, ale chętnie skonfrontuję je z forumowymi propozycjami, więc aby nie sugerować podpowiedzi, w pierwszym poście moich typów nie wymienię. Sprawa nie jest pilna. Wolę poczekać na zegarek, co do którego będę w pełni przekonany niż kupić coś, co będzie rozwiązaniem tymczasowym. Jeśli udałoby się zrealizować to do końca roku, byłoby fajnie, jeśli nie – nie ma problemu. Z góry dziękuję za ewentualne sugestie. TimeWaitsForNoOne
 19. To prawda, V8 ustanowił poziom, poniżej którego trudno zejść. Ale zapewne podejmę nową próbę.
 20. Optymistycznie można na to spojrzeć w ten sposób, że teraz wszystkie pozostałe miejsca powinny być już tylko tańsze.
 21. Jeśli Twój forumowy nick pochodzi od miejsca zamieszkania, to najlepszą - ale zapewne najdroższą - opcją jest Somlo London & Omega Vintage w Burlington Arcade, który jest zdaje się jedynym na świecie autoryzowanym przez Omegę dealerem vintage'owych zegarków. Dobre wrażenie na mnie zrobił Antique Watch Co. przy Clerkenwell Road, choć nie naprawiałem tam zegarka, lecz kupowałem, więc nie wiem, jakie są ceny serwisu.
 22. Pamiętajmy, że w tym wątku ważny jest element badawczo-edukacyjny, więc te kilka-kilkanaście złotych wydanych na sprawdzenie, czy coś kupione w tej cenie zasługuje na miano zegarka, to nigdy nie są pieniądze wyrzucone w błoto
 23. Czyli ok. sekundy na dobę. Zupełnie jak chronometr, zaskakujące. A jak wrażenia osób, które dostrzegły, że masz takie coś (V8 Super Speed) na ręku?
 24. Fajna recenzja na A Blog To Watch: https://www.ablogtowatch.com/g-gerlach-enigma-ii-watch-review/
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.