Krzysztof Skórka 7065 #1 Posted August 15, 2024 Koleżanki i Koledzy, padła propozycja, żebyśmy w ramach Klubu wybrali się na Geneva Watch Days. Ponieważ jeden z Członków Stowarzyszenia - @SzefSzefow - jest zawodowo blisko branży, a dodatkowo został niedawno Head of Product Strategy and Brand Development w Lederer Timepieces (przy okazji - serdeczne gratulacje!), to ma możliwość wprowadzenia nas za kulisy i umówienia spotkań z najlepszymi manufakturami. Wisienką na torcie będzie (już wstępnie umówione na sobotę 31.08) spotkanie z właśnie Bernhardem Ledererem. Oczywiście koszt dojazdu i pobytu każdy uczestnik musi wziąć na siebie. Pytanie kto byłby chętny na taki Klubowy wyjazd? Warunkiem udziału jest dołączenie do Stowarzyszenia. 7 Share this post Link to post Share on other sites
Autor1984 14733 #2 Posted August 15, 2024 14 minut temu, Krzysztof Skórka napisał(-a): Koleżanki i Koledzy, padła propozycja, żebyśmy w ramach Klubu wybrali się na Geneva Watch Days. Ponieważ jeden z Członków Stowarzyszenia - @SzefSzefow - jest zawodowo blisko branży, a dodatkowo został niedawno Head of Product Strategy and Brand Development w Lederer Timepieces (przy okazji - serdeczne gratulacje!), to ma możliwość wprowadzenia nas za kulisy i umówienia spotkań z najlepszymi manufakturami. Wisienką na torcie będzie (już wstępnie umówione na sobotę 31.08) spotkanie z właśnie Bernhardem Ledererem. Oczywiście koszt dojazdu i pobytu każdy uczestnik musi wziąć na siebie. Pytanie kto byłby chętny na taki Klubowy wyjazd? Warunkiem udziału jest dołączenie do Stowarzyszenia. Ożeż kurła; od 30 do 31.08 mam dużą imprezę urodzinową Żony, a później wyjazd 😕 Paweł gratuluję! 1 "Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz Share this post Link to post Share on other sites
Jan 19719 #3 Posted August 15, 2024 (edited) No nieee ja też wtedy jestem zablokowany (urlop) a byłbym chętny. Mam nadzieję że będą kolejne okazje. @SzefSzefow Gratulacje! Edited August 15, 2024 by Jan 1 📸@horo_logic_life Share this post Link to post Share on other sites
Paweł Bohacz 3117 #4 Posted August 16, 2024 (edited) Dziekuje 😊 Tak, otrzymalem propozycje objecia ww. stanowiska i ja przyjalem. W zwiazku z tym, ze jako marka Lederer bedziemy uczestniczyc w Geneva Watch Days, mam okazje zorganizowac przywatne spotkanie z samym Bernhardem Ledererem, ale tez moze z kilkoma innymi markami / Tworcami. Mysle, ze to okazja, ktora moze sie nie powtorzyc 😉 Dodam, ze przy okazji, bedzie mozna zobaczyc nasza nowikne… Triple-Certified Observatory Chronometer w storzeniu ktorego mialem swoj wklad 😉 Edited August 16, 2024 by SzefSzefow 11 www.instagram.com/pawelbohacz/ Share this post Link to post Share on other sites
Autor1984 14733 #5 Posted August 16, 2024 (edited) 1 godzinę temu, SzefSzefow napisał(-a): Dziekuje 😊 Tak, otrzymalem propozycje objecia ww. stanowiska i ja przyjalem. W zwiazku z tym, ze jako marka Lederer bedziemy uczestniczyc w Geneva Watch Days, mam okazje zorganizowac przywatne spotkanie z samym Bernhardem Ledererem, ale tez moze z kilkoma innymi markami / Tworcami. Mysle, ze to okazja, ktora moze sie nie powtorzyc 😉 Dodam, ze przy okazji, bedzie mozna zobaczyc nasza nowikne… Triple-Certified Observatory Chronometer w storzeniu ktorego mialem swoj wklad 😉 Od dzisiaj jesteś PanSzefSzefów Kurde, tak żałuję, że nie będę uczestnikiem takiego spotkania 😕 BTW spory dosyć, ale tarcza mnie kupiła. Masz jakieś fotki "tyłka"? On jest limitowany do 20szt.? Edited August 16, 2024 by Autor1984 2 "Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz Share this post Link to post Share on other sites
eustechy 571 #6 Posted August 16, 2024 7 godzin temu, SzefSzefow napisał(-a): Dodam, ze przy okazji, bedzie mozna zobaczyc nasza nowikne… Triple-Certified Observatory Chronometer w storzeniu ktorego mialem swoj wklad 😉 Zegarek wyszedł doskonale. Gratuluję. Mam nadzieję że zdobędzie nagrodę GPHG, sam projekt tak mi się spodobał że go sobie narysowałem, aby od czasu do czasu na niego popatrzeć. 7 Share this post Link to post Share on other sites
Paweł Bohacz 3117 #7 Posted August 17, 2024 (edited) 20 godzin temu, Autor1984 napisał(-a): Od dzisiaj jesteś PanSzefSzefów Kurde, tak żałuję, że nie będę uczestnikiem takiego spotkania 😕 BTW spory dosyć, ale tarcza mnie kupiła. Masz jakieś fotki "tyłka"? On jest limitowany do 20szt.? Jest oparty na naszym 44mm modelu, ktory moze sie wydawac duzy, niemniej ma krotkie uszy, wiec wielkosci sie nie czuje w ogole. Zegarek jest oparty na naszym mechanizmie CIC, ktory bedzie delikatnie zmieniony wizualnie Zegarki beda posiadac certyfikaty z trzech obserwatoriow: Glashütte, Besançon i Genewy i w gratisie cosc 😉 na subtarczy znajda sie koordynaty geograficzne kazdego z ww obserwatoriow limitka 8 sztuk 14 godzin temu, eustechy napisał(-a): Zegarek wyszedł doskonale. Gratuluję. Mam nadzieję że zdobędzie nagrodę GPHG, sam projekt tak mi się spodobał że go sobie narysowałem, aby od czasu do czasu na niego popatrzeć. Dziekuje. Szansa na GPHG jakas jest. widze, ze go narysowales na podstawie zdjecia opublikowanego na stronie Grand Prix 😉 Edited August 17, 2024 by SzefSzefow 7 www.instagram.com/pawelbohacz/ Share this post Link to post Share on other sites
Autor1984 14733 #8 Posted August 17, 2024 1 godzinę temu, SzefSzefow napisał(-a): Jest oparty na naszym 44mm modelu, ktory moze sie wydawac duzy, niemniej ma krotkie uszy, wiec wielkosci sie nie czuje w ogole. Zegarek jest oparty na naszym mechanizmie CIC, ktory bedzie delikatnie zmieniony wizualnie Zegarki beda posiadac certyfikaty z trzech obserwatoriow: Glashütte, Besançon i Genewy i w gratisie cosc 😉 na subtarczy znajda sie koordynaty geograficzne kazdego z ww obserwatoriow limitka 8 sztuk Dziekuje. Szansa na GPHG jakas jest. widze, ze go narysowales na podstawie zdjecia opublikowanego na stronie Grand Prix 😉 Cudo, może się narażę na krytykę, ale patrząc na to zdjęcie, mechanizmy w PP wyglądają przy nim tak sobie 0 "Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz Share this post Link to post Share on other sites
mario1971 73771 #9 Posted August 17, 2024 Technicznie wygląda ok., ale PP ma co coś - finezję genialnego dyrygenta. 1 To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram. Share this post Link to post Share on other sites
eustechy 571 #10 Posted August 17, 2024 Godzinę temu, mario1971 napisał(-a): Technicznie wygląda ok., ale PP ma co coś - finezję genialnego dyrygenta. W czym się objawia ta "finezja genialnego dyrygenta"? 0 Share this post Link to post Share on other sites
Autor1984 14733 #11 Posted August 17, 2024 Godzinę temu, mario1971 napisał(-a): Technicznie wygląda ok., ale PP ma co coś - finezję genialnego dyrygenta. Mariusz nigdy nie miałem ani Lederera, ani Patka w ręku. Oceniam na podstawie zdjęć, a przejrzałem ich dziesiątki tysięcy; stąd m.in. lepiej mi idzie w "Zgadnij jaki to..." Dla mnie PP to coś innego, aniżeli tylko zegarki, to spuścizna i wspaniała historia człowieka niezłomnego, powstańca, członka Wielkiej Emigracji oraz pioniera w dziedzinie zegarmistrzostwa. Bardzo chciałbym mieć przynajmniej jeden model. I to głównie z ww. powodu. Dziś PP należy do rodziny Stern, która dba o to, aby Patek Philippe był na szczycie piramidy. Jednakże, patrząc na "case back" każdego PP i Lederera głos serca podąża w kierunku tego drugiego. Nie jestem w stanie ocenić tarczy, bo tutaj należałoby się przyjrzeć z bliska i ocenić dokładność i jakość poszczególnych elementów. 1 "Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz Share this post Link to post Share on other sites
Jan 19719 #12 Posted August 17, 2024 (edited) W dniu 16.08.2024 o 08:50, Autor1984 napisał(-a): Od dzisiaj jesteś PanSzefSzefów Kurde, tak żałuję, że nie będę uczestnikiem takiego spotkania Popieram i sam też bardzo żałuję. Moze na W&W albo na kolejną edycje Geneva Watch days uda się zrobić jakiś klubowy wyjazd Edited August 17, 2024 by Jan 0 📸@horo_logic_life Share this post Link to post Share on other sites
mario1971 73771 #13 Posted August 17, 2024 1 godzinę temu, eustechy napisał(-a): W czym się objawia ta "finezja genialnego dyrygenta"? Skoro nie zauważyłeś, to żadne tłumaczenia nie pomogą. Nie jestem dobrym nauczycielem, wybacz mi. 0 To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram. Share this post Link to post Share on other sites
Piotr Piątkowski 10292 #14 Posted August 17, 2024 Dziekuje. Szansa na GPHG jakas jest. widze, ze go narysowales na podstawie zdjecia opublikowanego na stronie Grand Prix Gratulacje awansu Co do wyjazdu, to nie dam rady, ale zegarek wygląda ładnie z przodu i przepięknie od strony mechanizmu 0 Share this post Link to post Share on other sites
Paweł Bohacz 3117 #15 Posted August 19, 2024 W dniu 17.08.2024 o 10:04, mario1971 napisał(-a): Technicznie wygląda ok., ale PP ma co coś - finezję genialnego dyrygenta. Nie wiem czym jest ta wspomniana finezja, ale generalnie PP to nie konkurencja dla nas 😉 W dniu 17.08.2024 o 14:12, Piotr Piątkowski napisał(-a): Gratulacje awansu Co do wyjazdu, to nie dam rady, ale zegarek wygląda ładnie z przodu i przepięknie od strony mechanizmu Dziekuje 👍 0 www.instagram.com/pawelbohacz/ Share this post Link to post Share on other sites
mario1971 73771 #16 Posted August 19, 2024 7 minut temu, SzefSzefow napisał(-a): Nie wiem czym jest ta wspomniana finezja, ale generalnie PP to nie konkurencja dla nas 😉 Tak, wiem o tym. Zupełnie inny target użytkowników. 0 To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram. Share this post Link to post Share on other sites
beniowski 10034 #17 Posted August 19, 2024 W dniu 15.08.2024 o 11:39, Krzysztof Skórka napisał(-a): Koleżanki i Koledzy, padła propozycja, żebyśmy w ramach Klubu wybrali się na Geneva Watch Days. Ponieważ jeden z Członków Stowarzyszenia - @SzefSzefow - jest zawodowo blisko branży, a dodatkowo został niedawno Head of Product Strategy and Brand Development w Lederer Timepieces (przy okazji - serdeczne gratulacje!), to ma możliwość wprowadzenia nas za kulisy i umówienia spotkań z najlepszymi manufakturami. Wisienką na torcie będzie (już wstępnie umówione na sobotę 31.08) spotkanie z właśnie Bernhardem Ledererem. Oczywiście koszt dojazdu i pobytu każdy uczestnik musi wziąć na siebie. Pytanie kto byłby chętny na taki Klubowy wyjazd? Warunkiem udziału jest dołączenie do Stowarzyszenia. Ja chętnie przyjadę, ode mnie to blisko i można pociągiem. 2 Share this post Link to post Share on other sites
Jan 19719 #18 Posted August 19, 2024 Koniecznie udokumentujcie spotkanie dużą ilością fotografii 🙂 0 📸@horo_logic_life Share this post Link to post Share on other sites
Guest #19 Posted August 20, 2024 (edited) Witam, przede wszystkim gratuluję nowego, ciekawego zajęcia członkowi naszej społeczności. Okazji do spotkań z ciekawymi zegarkami i ich konstruktorami jest więcej. Tydzień po "Geneva watch days" we Włoszech organizowane są duże targi, na które serdecznie zapraszam. Reprezentacja firmy "Lederer" także będzie obecna. Więcej informacji tutaj: https://www.instagram.com/p/C-IddWmoHoD/?igsh=MWQ4cHUyd2F3OXRkNQ== Korzystając z okazji proponuję zorganizować dużą wycieczkę do Szwajcarii w kwietniu podczas W&W. Genewa na tydzień zamienia się w jedną, wielką wystawę zegarków i zegarów. Przy okazji można dowiedzieć muzeum PP w Genewie, Międzynarodowe Muzum Czasu w La Chaux de Fonds, Le Locle, automatony J. Droz'a w Neuchatel itd. Pozdrawiam serdecznie, MM Edited August 20, 2024 by Guest 0 Share this post Link to post Share on other sites
Paweł Bohacz 3117 #20 Posted August 23, 2024 Tak, tydzien po GWD bedziemy partycypowac w: https://www.vicenzaoro.com/en jako czesc AHCI 0 www.instagram.com/pawelbohacz/ Share this post Link to post Share on other sites
Piotr_D 42 #21 Posted September 1, 2024 W dniu 15.08.2024 o 11:39, Krzysztof Skórka napisał(-a): Koleżanki i Koledzy, padła propozycja, żebyśmy w ramach Klubu wybrali się na Geneva Watch Days. Ponieważ jeden z Członków Stowarzyszenia - @SzefSzefow - jest zawodowo blisko branży, a dodatkowo został niedawno Head of Product Strategy and Brand Development w Lederer Timepieces (przy okazji - serdeczne gratulacje!), to ma możliwość wprowadzenia nas za kulisy i umówienia spotkań z najlepszymi manufakturami. Wisienką na torcie będzie (już wstępnie umówione na sobotę 31.08) spotkanie z właśnie Bernhardem Ledererem. Oczywiście koszt dojazdu i pobytu każdy uczestnik musi wziąć na siebie. Pytanie kto byłby chętny na taki Klubowy wyjazd? Warunkiem udziału jest dołączenie do Stowarzyszenia. Szkoda, że to przeoczyłem… 0 Share this post Link to post Share on other sites
Krzysztof Skórka 7065 #22 Posted September 1, 2024 Mam nadzieję że za rok pojedzie spora gruba Klubowiczów. 2 Share this post Link to post Share on other sites
Piotr_D 42 #23 Posted September 3, 2024 W dniu 1.09.2024 o 12:42, Krzysztof Skórka napisał(-a): Mam nadzieję że za rok pojedzie spora gruba Klubowiczów. Ja pewnie przyjadę, bo od lat chciałem się wybrać na taki event. Ale zawsze czytałem tylko sprawozdania innych... 0 Share this post Link to post Share on other sites
Paweł Bohacz 3117 #24 Posted September 4, 2024 No i po GWD Teraz bede odsypiac przez kilka tyg. Moja srednia snu z ostatniego tygodnia to jakies 4 godz/doba. Ale zdecydowanie warto bylo! Niespodziewalismy sie az takiego zainteresowania i tlumu ludzi (prasy, kolekcjonerow, punktow sprzedazy), ich reakcje byly bardzo pozytywne co mnie niewatpliwie cieszy. Jesli bylby ktos zainteresowany jak GWD wyglada od "kuchni" to dajcie znac, albo pytajcie smialo, to cos w wolnej chwili szkrobne. 4 www.instagram.com/pawelbohacz/ Share this post Link to post Share on other sites
Piotr Piątkowski 10292 #25 Posted September 4, 2024 No i po GWD Teraz bede odsypiac przez kilka tyg. Moja srednia snu z ostatniego tygodnia to jakies 4 godz/doba. Ale zdecydowanie warto bylo! Niespodziewalismy sie az takiego zainteresowania i tlumu ludzi (prasy, kolekcjonerow, punktow sprzedazy), ich reakcje byly bardzo pozytywne co mnie niewatpliwie cieszy. Jesli bylby ktos zainteresowany jak GWD wyglada od "kuchni" to dajcie znac, albo pytajcie smialo, to cos w wolnej chwili szkrobne. Skrobnij skrobnij i najlepiej foty dorzuć 0 Share this post Link to post Share on other sites