Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Fajna ta toyota! To w PL też jest? Wygląda jak lexus..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta toyota! To w PL też jest? Wygląda jak lexus..

z tego co wiem to jest tylko na rynku polnocno amerykanskim, bedac ostatnio w Polsce nie widzialem czegos takiego w Europie, w srodku bardziej przypomina Lexusa niz na zewnatrz, przynajmniej tak moja zona mowila :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w środku podchodzi pod Priusa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna fura :) Ale nieproporcjonalnie drogie to w PL :/

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Renault wzięło na cel ztatusiałych ojców rodzin, którzy położyli "lache" na rozrywki i reszte wysoków i zrobili vany Espace itp.

I tu sie grubo mylisz Równie dobrze możesz napisać że Clio jest dla emerytów ;)

Dla kogo więc był przeznaczony Vel Satis?

Jeszcze lepiej, do jakiej grupy docelowej ma trafiać Latitude ?

 

Takie stereotypowe postrzeganie świata rodzi później niepotrzebne i bzdurne dyskusje typu "iphone jest tylko dla bogatych fanboyów" itp ;)

Edytowane przez Marcinkowski

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale w sumie dla kogo jest Latiutude? Wygląda tak se, jeździ tak se, kosztuje sporo...

A nowe Clio jest wypas :) Mojej żonie się podoba :) Jak bym musiał też bym jeździł bez wstydu.

 

Ja sięteraz rozglądam za jakimś dużym Vanem. Chodzi za mną Honda Odyssey, albo nowy Sharan... Honda niestety sporo kosztuje taka już sprowadzona do PL a podoba mi się bardzo. Sharana za to można wyposażyć w to na czym mi zalezy czyli w napęd 4motion. Na drugim końcu skali rozważam zakup dużego SUVa i tu myślę nad Audi Q7 (2-3 letnie) lub nowy Hyundai Santa Fe lub Mitsu Outlander.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj ;) wychodzi na to że jesteś "ztatusiowiałym ojcem rodziny" ;)

Q7 zdecydowanie polecam.

Jeśli chodzi o Latitude to kilka tygodni po jego premierze odszedłem z pracy w Renault Polska. Nikt z nas nie wiedział w jaki target Renault wymierzyło tym samochodem ;) To wielka zagadka, dlatego zapytałem w poprzednim poście.

A koledze Boogie pewnie chodziło o Scenica a nie Espace ;)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Q7 straszy mnie to, że muszę kupić używane - mam zawsze strach :) Wolę nówkę z gwarancją i fajnym finansowaniem :)

A jestem ztatusiały i czekam właśnie bo na dniach wykluwa mi się druga latorośl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wir lieben auto czyli Opel. Domowe dwa - Vectra C 2.0 ( 2004 ) i Zafira 1.7 ( 2010). Służbowy - Creative Technologie czyli Citroen C5 ( 2010 ).

 

Ulubiony, to służbowy - genialnie sprawdził się na długich trasach, np. do Francji.

Vectra na długich trasach trochę męczy.

Zafira jeździ w sumie tylko wokół komina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu sie grubo mylisz Równie dobrze możesz napisać że Clio jest dla emerytów ;)

Dla kogo więc był przeznaczony Vel Satis?

Jeszcze lepiej, do jakiej grupy docelowej ma trafiać Latitude ?

 

Tak, chodziło mi o Scenica dokładnie :)

Nie wiem dla kogo Clio, bo to jest auto najtańszego segmentu raz, dwa miejskie, więc kupowane stricte przez kogoś kto chce się potelepać w mieście iżadnych wielkich zachcianek spełniać tym autem nie chce.

Przez kogo nie wiem dokładnie, bo Renault to totalne doły motoryzacji, i według mnie nikt tego nie kupuje z własnej woli, a kto miał styczność z jakimś normalnym samochodem. Miałem służbówke jakiś rok, Megane II po lifcie, i gdyby takie miały być samochody, to bym jeździł taxi i samochód traktował jako zło konieczne. Dla mnie koszmar w najczystszej postaci.

Velsatis z tego co pamietam z roku 2002, celował w segment luksusowy.... no właśnie, Renault i luxus... nie mogło się to udać. Pomijam połączenie vana z coupe....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe clio mi sie podoba :) jak za 40 tys to juz w podstawowym wyposazeniu oferuje rzeczy za jakie u konkurencji trzeba doplacic. np ledowe swiatla dzienne. udalo sie to renault francuzom stylistycznie czego nie mozna bylo powiedziec o 2ch poprzednich generacjach tego auta ktore przypominaly rozplaskaną żabę :) .... mysle ze Nowe Clio zostawi w tyle konkurentow jak Polo czy Peugeot czy nawet nijskiego hyundaia i 20. Slyszalem jednak ze w clio naprawa zawieszenia bardzo drogo kosztuje bo sa tam pewne elementy zespolone i trzeba wymieniac calosc .... ale nie wiem czy to prawda???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nowe Clio wyszło świetnie i z zewnątrz i w środku...

 

renault-clio-2012-09-10727308tcakw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny na tym forum to piszę ;)

Jeśli uważasz że Renault to doły motoryzacji to i tym razem się mylisz. Więcej, bardzo się mylisz.

Pracowałem w wielu firmach motoryzacyjnych a pracę w Renault Polska rozpoczynałem właśnie z takim przekonaniem jak Twoje.

Gdyby nie korzystne warunki finansowe to wcale bym tam nie poszedł bo byłoby mi po prostu wstyd ;)

Ile to ja się nasłuchałem wcześniej o beznadziejnych silnikach i zawieszeniu.

Oprócz oczywistych wpadek z 1,9 oraz 2,2 dCi a także 3.0 w Velsatisie pozostałe jednostki są całkowicie bezawaryjne. Te wspomniane także jeśli ktoś jest świadomy ich wad i odpowiednio wcześnie zareaguje.

W Renault najwięcej reklamacji jest na pierdoły. Są to zazwyczaj parujące lampy, wilgoć w bagażniku, przełączniki opuszczania szyb, wyświetlacze w starszych scenicach, wadliwe cewki w starszych modelach.

Miałem także styczność z serwisem Audi-VW. Tam to była kompletna masakra. Nigdy nie widziałem tylu reklamacji przywożonych na lawetach.

Paradoksalnie jeżdżę Audi (Fiaciora mam w firmie) ;) Żona także niedawno nabyła TT.

 

P.S. Oczywiście z luksusem Renault kojarzyć nie możemy a Latitude to był strzał w stopę, ale czy na pewno siedziałeś i jechałeś Velsatisem?

Edytowane przez Marcinkowski

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikołaju znajomy ma ładne q7 4.2 tdi do sprzedania, jak chcesz mogę go zapytać o szczegóły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znoszę kompromisów na drodze.... :D

 

pit372008c031.jpg

pit372008c027.jpg

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co masz na mysli ze "nieproporcjonalnie drogie w PL"?

Sprawdź cenę to zobaczysz ponad 100 tys to sporo za używane 2-3 lenie modele.

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie jeżdżę Audi (Fiaciora mam w firmie) ;) Żona także niedawno nabyła TT.

 

P.S. Oczywiście z luksusem Renault kojarzyć nie możemy a Latitude to był strzał w stopę, ale czy na pewno siedziałeś i jechałeś Velsatisem?

 

Mówiłeś że żona przesiadła się na Megane RS...???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikołaju znajomy ma ładne q7 4.2 tdi do sprzedania, jak chcesz mogę go zapytać o szczegóły.

Bardzo chętnie - poproszęo PW ale to tak póki co na spokojnie - nie mam jakiegoś parcia i myślę nad wieloma opcjami :) 4,2TDI - fajny silnik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłeś że żona przesiadła się na Megane RS...???

Zgadza się ale przelotny romas się nie udał. Nadal Audi i Fiacior we flocie. Swoją drogą zużycie paliwa na poziomie 14-17 litrów to lekka przesada.

BTW też jeden ze znajomych sprzedje Q7. Dopiero co skonczyla sie gwarancja i leasing gdybys byl zainteresowany.

Edytowane przez Marcinkowski

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znoszę kompromisów na drodze.... :D

 

U mnie podobne przymiarki były do wersji Unlimited ale się autko nie sprawdziło w codziennym użytkowaniu :( Może dlatego, że testowałem Rubycona? Chciałem kupić wersję Sahara Unlimited ale jakoś nie wyszło...

Za to do garażu jak znalazł - krótkie drzwi są super :)

 

20082012254.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobne przymiarki były do wersji Unlimited ale się autko nie sprawdziło w codziennym użytkowaniu :( Może dlatego, że testowałem Rubycona? Chciałem kupić wersję Sahara Unlimited ale jakoś nie wyszło...

Za to do garażu jak znalazł - krótkie drzwi są super :)

 

20082012254.jpg

Nareszcie jakieś "charakterne" auta :)


(00)[][](00)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.