Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowym użytkownikiem forum i w czasie kiedy powoli z nim się zapoznaje pokaże Wam czym jeżdżę.

Prywatnie, od samego początku kariery kierowcy jeżdżę tylko samochodami Volvo.

 

Aktualnie, od pięciu lat użytkuję charakterystyczną, czerwoną 850-kę, zwaną też red lejdi, bądź ferr...Volvo

 

Samochod znany wśród miłośników Volvo w naszym kraju i nie tylko.

post-57634-0-87484600-1355658921_thumb.jpg

post-57634-0-10536800-1355658925_thumb.jpg

post-57634-0-14584200-1355658927_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt w codziennym użytkowaniu przy spalaniu 15/100 nie jest łatwo, ale frajdy co niemiara w letnie weekendy, ściągasz dach i w las, w piach i w rzekę :D ..


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

charakterne nie charakterne ;) ciekawe ile to żre ;)

 

Prawdziwa pasja wymaga poświęceń :rolleyes:


(00)[][](00)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałe Rubycona 2,5 TD i nie żarł za wiele - 13L w mieście a w trasie jakieś 9,5. ALe Rubycon ma inne przełożenie na automacie i niższą prędkość max. I podobno też więcej żre.

Ale jechałem też Saharą z 4,0 V6 w benzynie. Osiągi niewiele lepsze od Diesla a zużycie x2 :)

Ogólnie marzyła mi się Saharta 2,5TD bo to mega uniwersalne autko. Można sobie dach zdjąc i pojechać podziwić góry z całą rodizną bo to ma dużo miejsca w środku. Poza tym człowiek nie musi uważać na elementy dekoracyjne bo ich poprostu nie ma :) Fajny wół roboczy dla rodziny.

Gdyby nie był jeszcze taki głośny.... To było najbardziej upierdliwe w trasie...

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niecały miesiąc wytrzymaliśmy. Nalezy się nagroda za poświęcenie? ;)

Więc nie była to miłość aż po grób - 15l to nie jest chyba tragedia w tego typu pojeździe, żaden z moich aut nie pali poniżej 10... To był jak najbardziej świadomy wybór z mojej strony :P


(00)[][](00)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tragedii, a radość wielka, jak po powrocie do domu saperką zbierasz błoto z maski i z dachu ;)

 

Zresztą dla mnie jest to głównie auto na weekendy, jak mam trochę wolnego czasu, które na dodatek ma nieograniczone możliwości w udoskonalaniu i które możesz wręcz indywidualnie pod siebie przygotować.

 

Taki Franken :D

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niecały miesiąc wytrzymaliśmy. Nalezy się nagroda za poświęcenie? ;)

Miałeś Wranglera czy piszecie o innym aucie bo sie pogubiłem :)

 

U mnie w domu jedno auto pali 12L drugie 6 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc nie była to miłość aż po grób - 15l to nie jest chyba tragedia w tego typu pojeździe, żaden z moich aut nie pali poniżej 10... To był jak najbardziej świadomy wybór z mojej strony :P

Staram się kupować samochód świadomie jednak jeśli chodzi o wybory żony to jest z tym dość różnie (i dość często).

Gratuluję wytrwałości ;)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś Wranglera czy piszecie o innym aucie bo sie pogubiłem :)

 

U mnie w domu jedno auto pali 12L drugie 6 :)

Piszę o Megane, najmniej spaliło około 14 litrów. Wranglera nie miałem.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naszła mnie pewna refleksja... dobrze że zawczasu :)

czy jeżdżąc tym powiedzmy w nie najłatwiejszym terenie :

 

pit372008c031.jpg

 

mogę nosić to?

 

img1264mc.jpg

 

w sumie rower to nie jest..i chyba powinien dać rade..? Ktoś z Was próbował z mechanikiem jeździć w terenie?

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kategorycznie zabraniam. Do takich celów kup współczesnego z szafirem.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny teren, jaki ten Speedy miałby prawo oglądać, to powierzchnia Księżyca. W innym wypadku odpowiedź brzmi "NIE" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 4 dni mam Outlandera model 2013, czarna perła, automat, benzyna. Skrzynia CVT na razie mnie nie słucha, ale dam radę... Do tej pory też Outlander (model 2008, czarna perła, diesel, manual) Oba to wersja Intense plus.

A dla FARCIARZA: próbowałem, próbowałem... I to było koszmarne (dla zegarka) połączenie :(


avid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avid - CVT to bezstopniowiec? Też myślę o tym Mitsu...

 

Chociaż dzisiaj widziałek koło rynku we Wrocławiu białe Q7 V12 TDI - po lifcie - mega fura - brzmiała też niewąsko :)

Żony Yetas wyglądał przy nim jak kaszlak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale się tym faktem jednak nie stresuje, bo w sezonie powiedzmy od marca do listopada czasem wyciągam swojego asa z rękawa - ponad 300 konnego, amerykaskiego, tylnonapedowego Pontiaca Trans Am-a V8 5,7 i wtedy sytuacja diametralnie się zmieniam na

 

 

Jesteś na F-body?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla kogo więc był przeznaczony Vel Satis?

 

 

Dla każdego kto nie chciał kolejnego b5ftedeiku :D

 

PS. Rewelacyjne auto.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 4 dni mam Outlandera model 2013, czarna perła, automat, benzyna. Skrzynia CVT na razie mnie nie słucha, ale dam radę... Do tej pory też Outlander (model 2008, czarna perła, diesel, manual) Oba to wersja Intense plus.

 

 

Współczuję 18"


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dla każdego kto nie chciał kolejnego b5ftedeiku :D

 

PS. Rewelacyjne auto.

True ;) Szczególnie w odpowiednio zmodyfikowanym 3 litrowym dieslu ;)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modyfikacje w dci to były ryzykowne sprawy. Mże nie w 1,9 aż tak, ale kumpel miał Lagunę 2,2 dci podkręconą coś pod 220koni i pamiętam jak dziś, że za każdym razem jak chciał go sprzedać to mu się psuł. Dwa razy w drodze na giełdę i dwa razy przy klientach co przyjechali do domu. A gosć pracuje też nadal w prywatnym warsztacie naprawiającym francuzy i co się to auto zepsuło to nie mógł się dogrzebać... Masakra :) Ale 3,0 nie są też jakieś udane bo to chyba ten sam silnik co był w 607 peugeocie - psuły się na potęgę, szczególnie ten wspaniały prototypowy filtr. Właśnie ze zględu na filtr chipowanie nie było wskazane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia w zony garazu Peugeot 208 1,4 benzyna. Wszystkie dodatki jakie mozna zamowic, byla fajna oferta dla firm. Tylko taz dala mi poprowadaic przez kilkanascie kilometrow. Brdzo fajne, niezle wygladajace autko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia w zony garazu Peugeot 208 1,4 benzyna. Wszystkie dodatki jakie mozna zamowic, byla fajna oferta dla firm. Tylko taz dala mi poprowadaic przez kilkanascie kilometrow. Brdzo fajne, niezle wygladajace autko.

Gratuluje, fajny samochód.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź cenę to zobaczysz ponad 100 tys to sporo za używane 2-3 lenie modele.

szczerze Ci powiem ze sprawdzanie ceny w Polsce to nic mi nie mowi, bo w Polsce wszyscy narzekaja ze malo zarabiaja (nie wiem ile kto zarabia- wiec sie nie wypowiadam na ten temat) a bardzo duzo ludzi jezdzi autami po 100 tys i w gore, wiec nie wiem czy to drogo czy nie, poza tym nie wiedzialem ze w Polsce taki mozna kupic, ze sie to komus chce sprowadzac? Nastepna rzecz to sa ;podaki oplaty itp itd ktore napewno sa inne niz tu gdzie ja mieszkam wiec proporcje tez nie trzymaja sie kupy jak dla mnie, a 100 tys za 2-3 letnie modele to przy przeliczeniu na dolara wprost proporcjonalnie wydaj mi sie zupelnie normalna cena rynkowa, za tego typu auto, oczywiscie porownujac do rynku ponownie tego gdzie mieszkam, wiec moze rozmawiamy o dwoch zupelnie innych rzeczach i swiatach. Wszyscy maja do tego rozne indiwidualne podejscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.