Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze apropo mlodzienczych zakupow motoryzacyjnych.

I modeli ktore kupuja.

Porownajmy co mozna kupic za powiedzmy 150 tys zl w Polsce a co za prawie 50 tys $...to przeciez gigantyczna roznica.

Za 50 tys dolarow mozna miec "gruby" wóz a w Polsce super wyposazonego, ze zwyklym silnikiem 2.0 Passata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwzględniając siłę nabywczą licz 1:1, czyli 50 tys $ w stosunku do 50 tys zł.

 

 

Ford Mustang vs Ford Fiesta?


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siła nabywcza dolara względem złotówki, według porównania typowego "koszyka zakupów" obejmującego szeroki zakres kosztów, łącznie z mieszkaniem, ubezpieczeniami i podatkami, to 2:1, czyli odpowiednikiem auta za 50 tys $$$ powinno być coś w granicach 100 tys - pewnie dobrze wyposażony Golf. To oczywiście dla "statystycznego" Kowalskiego i Smitha, problem tylko polega na tym, że takiego statystycznego to ciężko znaleźć. :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokażcie mi w Stanach te młodzież w wozie za 50 tys dolarów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Pokażcie mi w Stanach te młodzież w wozie za 50 tys dolarów...

;)

 

Bling-Bling!-photo--nigga--yo--Slick-Ric

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd takie dane o sile nabywczej dolara wzgledem złotówki?

 

Na przykład tutaj:   http://en.wikipedia.org/wiki/Purchasing_power_parity#OECD_comparative_price_levels

 

Ta tabela pokazuje, że w Polsce za 63 dolary kupi się tyle, ile w USA za 100 dolarów, a 63 dolary to około 200 złotych.

 

Tutaj tabela, gdzie PPP (Purchasing Power Parities) dolara względem złotówki dla prywatnej konsumpcji za ubiegły rok jest określone na 1,99 : http://stats.oecd.org/Index.aspx?QueryId=27286

 

Trochę starsze dane, rok 2004, według nich PPP dolara względem złotówki to 2,08:  http://en.wikipedia.org/wiki/Household_income#Mean_equivalized_disposable_household_income_.28PPP.29_.24

Edytowane przez hiob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytań czy ktoś jeździł może Mazdą MPV ? A może ktoś słyszał czy warto zakupić takie auto?


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jesteśmy już bliżej  usa  , to u mnie troszkę z  "grubszej rury" ;)

 

"ŁADOWARKA"   6,1 HEMI  2008r  w najmocniejszej wersji  SRT8

550 niutków  w całym zakresie obrotów i fabrycznie 431koni

 

ostatnio zmierzone  prawie 421

Nie jechałeś dzisiaj na trasie Tychy-Katowice? Bo jeśli tak, to autko prezentuje się pięknie :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio miałem okazję przejchać się Durango z takim silnikiem i autko na prawdę ciągnie..... gdyby nie fakt że w środku plastik fantastik to wszystko by pasowało :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoda FABIA 1,2 HTP 47kW 2004. 10 rok daje radę, z tyłu dwa foteliki. Ale intensywnie poszukiwany przeze mnie jest Citroen C4 GRAND PICASSO benzynowy - dla mnie ideał vana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoda FABIA 1,2 HTP 47kW 2004. 

 

Very Strong Performance ale brakuje efektu Wow!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mi Pan sugeruje proszę Pana? ;) Na auto złego słowa nie powiem i nawet jak kupię C4GP to Skoda będzie dalej jeździć jako drugi :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matti, sam zastanawiam się teraz nad praktycznym autem, w którym wygodnie spakuję rodzinkę (2+2)

C4 Grand Picasso jest jedną z opcji, rozważam jeszcze Mazdę 5, Toyotę Verso

Silniki tylko benzynowe (tak mi się przynajmniej na razie widzi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

audi a6 2010 3.0 sedan a rodzinnie mam okazje jeździć bmw x5 4,4,e60 525 mb GL450CDI I kilka innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matti, sam zastanawiam się teraz nad praktycznym autem, w którym wygodnie spakuję rodzinkę (2+2)

C4 Grand Picasso jest jedną z opcji, rozważam jeszcze Mazdę 5, Toyotę Verso

Silniki tylko benzynowe (tak mi się przynajmniej na razie widzi)

Wszystkie, które wymieniłeś to idealne vany na 2+2, mi osobiście najbardziej podoba się C4GP, ale to oczywiście kwestia gustu. Z drugiej strony moim zdaniem jak auto z Francji to tylko z PSA czyli jeszcze ew. Peugeot :-) Silniki tylko benzynowe w moim przypadku prosta przyczyna: krótkie trasy zimą, gdzie diesel niestety nawet się nie nagrzeje w połowie. Poza tym dziękuję za serwisowanie dwumasy, pompowtryskiwaczy, FAP-a, turbiny /dlatego raczej odpada benzyna z turbiną, chociaż za parę lat tylko takie będą bo UE nakaże.../  i.t.p. i.t.d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że Francja to jest znana z miłości i win a nie samochodów :) i jakoś żabola nie kupił bym nigdy.

Niemiec to Niemiec mam szóste niemieckie auto i uważam ze są die beste

 

Przepraszam za słaby niemiecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pablo nie mogę się nie zgodzić bo sam jeżdżę Skodą ;-) Co do Francuza tu już się nie zgodzę, CITROEN jak najbardziej, RENAULT nigdy :-) P.S. Gdyby TOURAN był ładniejszy od C4GP to pewnie bym go kupił, ale to jeżdżące pudełko naprawdę mnie odrzuca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dziś jeżdżę poobijanym samochodem, robiąc komuś miejsce na parkingu podziemnym wyrżnąłem w słup.

Zderzak i lampa do wymiany, nieco pognieciona klapa bagażnika... W końcu AC mi się do czegoś przyda.

20131109_143906.jpg


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że Francja to jest znana z miłości i win a nie samochodów :) i jakoś żabola nie kupił bym nigdy.

Niemiec to Niemiec mam szóste niemieckie auto i uważam ze są die beste

 

Przepraszam za słaby niemiecki

 

Ciekawy pogląd .... wniosek - nigdy nie miałeś francuskiego samochodu ;)


Dowcip jest bronią, ale nie należy karać za nielegalne posiadanie dowcipu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że Francja to jest znana z miłości i win a nie samochodów :) i jakoś żabola nie kupił bym nigdy.

Niemiec to Niemiec mam szóste niemieckie auto i uważam ze są die beste

 

Przepraszam za słaby niemiecki

W swoim dorobku miałem kilkanaście marek głównie Niemieckich Japońskich Koreańskich Włoskich oraz Francuskich.

Ale Citroena wspominam z wielkim sentymentem to było najwygodniejsze auto które miałem co do awaryjności to nie było z tym autem żadnych problemów najgorzej wspominam BMW ależ ten samochód dał mi popalić....

Także następny będzie właśnie rzeczony Citroen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że Francja to jest znana z miłości i win a nie samochodów :) i jakoś żabola nie kupił bym nigdy.

Niemiec to Niemiec mam szóste niemieckie auto i uważam ze są die beste

 

Przepraszam za słaby niemiecki

Niemcy wiedzą jak pracować, ale to Francuzi wiedzą jak żyć. Więc zapewne Niemcy zrobią samochód lepiej, ale wygodniej będzie zawsze we francuskim.

 

KJ

PS. Już drugie C5 z hydro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.