Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest

Pogadajmy o samochodach :-)

Recommended Posts

moim osobistym marzeniem jest RAV4 2.0 automacik. Ech...

Dziwne macie marzenia obywatelu. Ani to osobowe, ani terenowe, drogie jakieś, silników mocnych nie ma.

Guest pcstud
moim osobistym marzeniem jest RAV4 2.0 automacik. Ech...

Dziwne macie marzenia obywatelu. Ani to osobowe, ani terenowe, drogie jakieś, silników mocnych nie ma.

no i mniejsze terenowki jakies takie babskie sa... lepiej Patrola :wink:

Nie będę ukrywał, że przy Mitsubishi Outlander Turbo (system rozdziału momentu z evo) i Subaru Forester to Toyotka wypada słabiutko.

Guest

nie chcę zwykłej osobówki, a już na pewno nie potrzebuję "prawdziwej" terenówki. Duży plus za dołączalny napęd zintegrowany z ESP, 150 KM wystarczy.

Rafał - po co komuś w mieście Patrol? :shock: :shock:

Guest pcstud
Rafał - po co komuś w mieście Patrol? :shock: :shock:

a po co RAV4? :wink:

Guest

RAV jest krótszy od np. Avensis, ma zawieszenie z osobówki i pali od niej tylko ciut więcej. Jeśli komuś zależy na napędzie 4x4 to jest to dobry wybór.

Rozumiem, że Ty nie widzisz zasadniczej różnicy między patrolem a ravką? :)

Guest pcstud
Rozumiem, że Ty nie widzisz zasadniczej różnicy między patrolem a ravką? :)

twierdze tylko, ze RAV 4 to dobre autko dla lekko podstarzalej zony, a Patrol to prawdziwie meskie monstrum :wink:

Guest

za to targetem Patrola są pewnie panowie mieszkających w wielomilionowych aglomeracjąch i mający kompleksy.

Wybórpatrola do miasta jest czystą głupotą. :roll: Fin.

Tsuki, jak nie masz prawka i doświadczenia z czasów przed ESP to nie będzie Ci przeszkadzał. Ja wolę jednak mieć panowanie nad samochodem, ESP niestety głupieje gdy sam zakładasz kontrę i dopiero zaczyna się Meksyk :evil:

Za cenę tej rav'ki można już szukać świetnej osobówki, w której siedzisz w odpowiednim miejscu.

Moze Tsuki jest kiepskim kierowca i potrzebuje samochodu ktory mysli za niego. ESP ogolnie jest dobrym wynalazkiem dla w/w ale jesli ktos stawia ESP w samochodzie na pierwszej pozycji przy kryterium wyboru to nie wiem..

U mnie kolejność "ekstrasów" to:

-mocny silnik, ułatwiający wyprzedzanie

-poduchy przednie

-klima (tak, to czynnik bezpieczeństwa)

-ksenony (lub przynajmniej dobrze zrobione zwykłe światła)

-poduchy boczne, kurtyny etc

-abs

Rzecz ułatwiająca życie - skoro można sobie je ułatwic, to po co utrudniać ? :)

to tak jak z zegarkami - sa kwarce, po co sobie utrudniac zycie uzywajac zegarka z recznym naciagiem? :)

jako milosnik motoryzacji nie toleruje rozwiazan takich jak np. nieodlaczalna kontrola trakcji i abs, czy wlasnie automatyczna skrzynia. jedyny automat jaki bylbym w stanie zaakceptowac to dsg volkswagena. ale tez tylko od biedy i tylko w dupowozie, bo ten automat uniemozliwia hamowanie lewa noga...

czemu kwarc od razu? Automatyczna skrzynia to podobnie jak manualna - mechanika, tylko nieco bardziej rozbudowana :) Więc raczej do automatycznego naciągu bym porównał.

Jeśli radość ruszania lewarkiem zmiany biegów jest wyznacznikiem bycia miłośnikiem motoryzacji, to pewnie nim nie jestem. Ale się trochę interesuję i w sumie lubię ten temat... W dużym kombi (czyli moim ulubionym typie samochodu) chciałbym mieć automat połączony z dużym silnikiem, bo to po prostu pasuje do jego charakteru. Natomiast w samochodzie sportowym wolałbym skrzynię manualną - z tego samego powodu :)

Michał

Brawo Neuro, ja się totaly agree with your words. Nie ma co rozstrząsać, trzeba mieć i dupowóz, i jak się lubi to coś małego szybkiego. CRX wróć!

Guest

ja bym wolał mieć Lexa GS cośtam cośtam h - tego hybrydowego. Dupowóz i sportowiec w jednym i w dodatku z automate :)

Tsuki sportowiec to jest CRXa, RX7, Skyline. A po Warszawie najlepiej jeździ się (no sorry Tsuki nie ma wersji z ESP :wink: ) Żukiem. Nie ma problemu dziur, krawężników, wymuszających pierszeństow.

Neuro, spierałbym się z tą sportowością, dla mnie sportowy to nie tyle szybki, co niosący emocje.

Nie myślałem, że zgodzę się z Softem na temat samochodów :wink: IMO SUV musi mieć silnik doładowany, by ruszyć tę dwutonową budkę telefoniczną z miejsca.

Guest

opisywanie zachowanie silnika tylko przez podanie mocy to znaczne uproszczenie. te 170 w V70 wystarczy, bo auto jest zrywne, ale dopiero przy wysokich obrotach. Dla mnie ważne jest, by auto dobrze "ruszało".

Odnośnie wyprzedzania - doprawdy nie wiem, gdzie ja bym jeździł po Polsce. może z kilka razy w wakacje.

Odnośnie wyprzedzania - doprawdy nie wiem, gdzie ja bym jeździł po Polsce. może z kilka razy w wakacje.

Kupno samochodu do jeżdżenia po mieście to masohizm, lepiej jakąś kurierkę na ostre koło wyczaić.