Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

 

irekm fajny ten zastępczy wóz. Produkują jeszcze Ford Excursion?

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeszcze w stanach jest dostępny, u nas już nie


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie max był w tym roku - 12 nad ranem - ale na Madzi wrażenia żadnego to nie robiło, ba nawet nie zastanawiałem się nad tym. Auta moje i na - 30 stały i nic sie nie działo........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dziwne. U mnie na razie zauważyłem tylko przy mrozie wariowanie systemu. Czasami otwiera, czasami nie, albo otwiera i od razu zamyka. Myślę, że to jest spowodowane oblodzonymi czujnikami dotyku na klamkach. Dopiero jak w farażu odpuści,to jest ok. W ciągu dnia jak stoi na powietrzu, to tak się dzieje. Widać ciepłolubna bestia, jak ja :)

Co z tym Fordem bedzie jak przyjdzie zima .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie ja tez mrozow nie lubie ;) wiec sie dziwie fordowi ;)

Edytowane przez overrange

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytalem test, Skoda octavia 3cyl. 1.0 .

To już nawet sredniej wielkosci Motocykle maja wieksze silniki

 

Sent from my SGP312 using Tapatalk


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak narzekacie na hybrydowe toyoty tylko kto zalewa rynek? 

 

Dla ścisłości - odnosiłem się do dynamiki Toyot i Lexusów a nie Infiniti.

Tak, uważam że nawet RX450h, GS450h oraz LS600h to muły.

I co z tego, że taki np RX450h których kilka już przerobiliśmy na gaz - do setki przyspiesza w 7,8s? Przy 300 KM?! 

Następna kwestia - 7,8 s które sprawia wrażenie jakby trwało 10 albo 11. Suche liczby są w przypadku hybrydowych Lexusów i Toyot kompromitujące a dodatkowo poczucie braku dynamiki to wrażenie jeszcze potęguje. Auris który ma na papierze 10,9s do 100 - odczuciowo sprawia wrażenie, że to jest sekund 15. Akustycznie - wrażenia pomiędzy skuterem 50 a autobusem miejskim.

 

 

Toyota rzeczywiście rynek hybryd zalewa ale ( abstrahując od niezawodności, której nie sposób nie docenić ) kupą.

 

Natomiast do filmików wolę się nie odnosić bo internet przyjmie wszystko a Youtube tym bardziej.

Jeśli byłaby potrzeba to zrobiłbym filmik na którym swoim Banditem 1200N będę szybszy od Hayabusy.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiacie hybrydy na gaz? :)

 

Tobie się nie dziwię bo tak zarabiasz na życie, ale właścicieli samochodów to już chyba nie zrozumie.

 

Nie dziwię się że widziałem jakieś memy dotyczące Tesli, i gazu.

 

Z drugiej strony chyba hybrydy Toyoty nie są takie złe, skoro bmw zdecydowało się udostępnić toyocie swoje diesle w zamian za ich technologie hybrydowa

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory zrobiliśmy sumarycznie około 10 sztuk. Aurisów, Priusów, oraz RX450h.

Z Teslą i gazem to są memy i tak pozostanie ale....

Hybryda na gaz to właściwie normalna sprawa. Przecież na drogach pozamiejskich hybryda oszczędza dużo mniej a na autostradach i ekspresowych - znikomo.

Oczywiście nikt nie gazuje Aurisa którym jeździ wyłącznie po mieście i pali 5l/100 km. Natomiast jak ktoś jeździ takim czymś dużo na trasie - oszczędności są wtedy liczbowo prawie jak przy zwykłej benzynie. Lexusy które po iluś tam latach kupowane są w bardzo przystępnych cenach a spalają 10-15l/100 benzyny pomimo hybrydy - przeróbka na gaz przy takim aucie też pozwoli niejednokrotnie w przeciągu paru lat zaoszczędzić na kolejne takie auto.

 

Mam wrażenie, że Toyotom w dobrej jeździe przeszkadza przede wszystkim skrzynia biegów.

 

Z kolei rozmawiając rok temu dwa razy w dwóch ASO Toyoty, w obu zarzekano się, że jak dotąd nie doszło do ani jednej wymiany czy naprawy baterii w jakiejkolwiek hybrydzie. Godne uwagi, zważywszy na to, że Prius jest już na rynku naprawdę wiele lat.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam do hybryd mam obojetny stosunek bo takiego samochodu nie posiadam ani zadnym nie jezdzilem, oprocz taxi. 

Ale widze w jakim celu Toyota ma taki a nie inny system, wszystkie ich hybrydy praktycznie sa design do jazdy po miescie I ewentualnie w trasy od czasu do czasu I wtym srodowisku wg mnie sprawdzaja sie wysmienicie.  

Nie sa to hybrydy typu Porsche 918, Mclaren jakistam czy nawet nowa Honda Nsx,  sa one natomist swietna alternatywa dla diesli poruszajacych sie w obrebie obszaru zabudowanego.  Biorac ood uwage szwindle VW group I pewnie wszystkich innych producentow malych diesli, prognozuje ze hybrydy Toyoty beda sie mialy dobrze przez jakis jeszcze czas.  

A to że nie jest frajda jezdzic takim samochodem?  Nie dotego zostaly skonstruowane, sa tomzwykle dupowozy do bezawaryjnego przemieszczania sie z punktu A do punktu B. 

Jeżeli ktoś szuka wrazen z jazdy to raczej w hybrydzie Toyoty ( Prius czy jakaś tam inna)  raczej nic tam nie znajdzie 

 

Itd.. 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakieś jaja :) z tym przerabianiem hybryd na gaz :) ilekosztuje taka przeróbka?Czy to się opłaca?Jeśli chodzi o skrzynie biegów to nie rozumiem jak przeszkadza w dobrej jeździe?Mam toyote highlander z tego roku i skrzynia sprawuje sie bdb to jest tzw skrzynia inteligentna która uczy się stylu jazdy od kierowcy i dostosowuje sie przez co jazda to przyjemność :)

Edit

Toyota 3.5 v6 nie hybryd ;)

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez piotrek39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedz:

 

http://www.pitec.pl/kalkulator/

 

Klienci  jeżdżący hybrydami w trasy odpowiadają jednoznacznie - opłaca się. Przeróbka kosztuje tyle samo ile zwykłego benzyniaka.

Hybrydy Toyoty jeżdżą na skrzyniach CVT a Ty w Highlanderze co masz? :) Hydrokinetyczną.

 

Ja tam do hybryd mam obojetny stosunek bo takiego samochodu nie posiadam ani zadnym nie jezdzilem, oprocz taxi. 

Ale widze w jakim celu Toyota ma taki a nie inny system, wszystkie ich hybrydy praktycznie sa design do jazdy po miescie I ewentualnie w trasy od czasu do czasu I wtym srodowisku wg mnie sprawdzaja sie wysmienicie.  

Nie sa to hybrydy typu Porsche 918, Mclaren jakistam czy nawet nowa Honda Nsx,  sa one natomist swietna alternatywa dla diesli poruszajacych sie w obrebie obszaru zabudowanego.  Biorac ood uwage szwindle VW group I pewnie wszystkich innych producentow malych diesli, prognozuje ze hybrydy Toyoty beda sie mialy dobrze przez jakis jeszcze czas.  

A to że nie jest frajda jezdzic takim samochodem?  Nie dotego zostaly skonstruowane, sa tomzwykle dupowozy do bezawaryjnego przemieszczania sie z punktu A do punktu B. 

Jeżeli ktoś szuka wrazen z jazdy to raczej w hybrydzie Toyoty ( Prius czy jakaś tam inna)  raczej nic tam nie znajdzie 

 

Itd.. 

 

Irek, jeździłem ostatnio testowo BMW 330e. Okazuje się, że się da pogodzić oszczędność z dynamiką. Zbiera się do setki w 6s z małym hakiem, w dodatku ma potencjał aby za parę groszy robić to w około 5,5s. 

Dziś od Ciebie dowiaduję się, że korzysta technologii Toyoty, bądź co bądź - niezwykle niezawodnej. Bardzo podoba mi się to auto.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy 330e juz jest z Toyota czy jeszcze inhouse BMW.  

Z ktorego roku jest to samochod?  


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba Toyota

 

791e3dafcbad41e9c7766f481be8db0a.jpg

 

Sent from my SGP312 using Tapatalk


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się bardzo dobrze składa. Tym bardziej, że w lutym mają taką jedną dla mnie spawać, malować i składać :)


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo sie na tym znam to jest direct shift 8-AT (8 speed automatic)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A który to rocznik Highlandera?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie nie myle jest to product Asin robiony na zamówienie Toyoty.  

Gustaw ma racje,  Toyota do tej pory ni emiala jakis rewelacyjnych skrzyn biegów,  Ich filozofia jest dosyc prosta 

If it ain't broken don't fix it  :), dlatego wiekszosc iich samochodow jest taka niezawodna,  po prostu nie ma w nich zzadnych wodotryskow.  

Potrzeba w pickupie 400KM?  ok chlopaki pogrzebujemy duzego v8 I max na co sie zgadzamy to vvti :), i skrzynie hydrokinematyczna  max.6 biegów, I tak wala przez juz 10lat.  

pozniej takie sa efekty ze samochody robia po kilkaset tysiecy km z minimalnymi kosztami dla wlasciciela 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A który to rocznik Highlandera?

2016 dokładnie 4 miesiące temu ją kupiłemb05ce617cbddca1257b299feeaa25c4f.jpg016c82bd4eea676c5e57ee6fb88120bc.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wygląda na fajną do jazdy skrzynię. I nijak się to ma do skutero-podobnych skrzyń CVT w hybrydaach Toyoty.

 

Irek, za tę filozofię Toyotę szanuję, lubię i polecam. Niezależnie od faktu, że ich hybrydy choć oszczędne - nie pasują do mojego stylu jazdy.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne sa Toyoty. 

Tak dla ciekawosci, najwolniej tracacy na wartosci samochod ( pomijajac jakies egzotyki typu Ferrari)  to jest właśnie Toyota.  

Chce ktoś zgadnac jaki model?  :) 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corolla, Hilux?

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w europie był ten samochod dostepny

FJ cruiser :)

 

 

39ed858eb5e5c663868ce3b52558e022.jpg

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.