Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Mercedes akurat mi na szczęście nie grozi...ale gdybym miał wybierać to musiałbym sobie przypomnieć cały alfabet bo tyle co oni wersji i tych skrótów nazw napier...lili to tylko zatwardziali miłośnicy marki (którzy studiują ich ofertę codziennie) się połapią o co w tym wszystkich chodzi.

Ta marka rozmieniła się na drobne, natłukli modeli, przy takiej płodności nie dziwne, że pewne rozwiązania nie są dobrze przetestowane i testerami zostają dopiero właściciele aut. Kiedyś mercedes skupiał się na 4 modelach, teraz chyba na 40tu. Każdy dodatkowo w wersjach specjalnych....cóż w kieszeniach pewnie się zgadza, więc polityka jest słuszna.

 

Na jaki portal motoryzacyjny nie wejść to w dziale newsy 40% zajmuje Mercedes ponieważ praktycznie co tydzień wypuszczają albo nowy model albo liftingują obecny. Komedia.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irek, ja mam problem z zasypianiem gdzieś do 4-5. Potem śpię do 9-10, średnio 5 godzin a wielu którzy wiedzą o której wstaję, wydaje się, że śpię w takim razie ze 12 godzin :)

Bmw 330e, ktore przyspiesza do 100 powyzek 6s jest ok ale 2tonowy gs450h, ktory robi to ponizej 6s jest zly? Gustaw przepraszam ale uwazam, ze to dobry wynik patrzac na to jak te auto zaczyna jechac powyzej 100 ;)
Mi skrzynia ecvt bardzo sie podoba do codziennej komfortowej jazdy w moim gs450h.
Ogolnie, jakie auto o pojemnosci 3,5l i masie 2t i w tego typu segmencie lepiej sie zbiera niz gs450h? Przy spalaniu tak niskim? Procz q50s oczywiscie, ktore 100 robi w 5s :)
Natomiast nie jest to skrzynia do aut wyscigowych.

Z ta zywotnoscia baterii to pewnie przesadzili. Sa to swieze auta wiec moze jeszcze nie wymieniali baterii ale na zagranicznych forach sa osoby, ktore juz to robily i do tanich rzeczy to nie nalezy.

Ps. Jak w gs potrzebuje szybkiej reakcji skrzyni to przelaczam na sport i manualna zmiane biegow, ktore sa jakby to powiedziec elektronicznie zestopniowane. Wtedy nie ma zadnej zwloki ;)

 

Po pierwsze to swoje 6,2 czy 6,1 sekundy BMW robi przy mocy 258 KM a Lexus przy 345 wyprzedza go o przysłowiowy włos. Ale ok, cięższy, o klasę wyżej. Tyle, że przez skrzynię CVT wrażenie dynamiki jest większe w Passacie... 220 KM z DSG.

Syntetyczne biegi w CVT.... cóż, miód też może być sztuczny i też jest słodki. Konrad, dobrze by było abyś się przejechał czymś z CVT i wtedy pewnie rozmowa byłaby wartościowsza.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gustaw moim prywatnym autem jest wlasnie gs450h z ecvt. Wiem, ze ta skrzynia jak i zawieszenie nie namawiaja do sportowej jazdy ale od tego samochodu oczekiwalem komfortu i to zadanie spelnia znakomicie. Jest to taki typowy kanapowoz na trasy ale wlasnie tego oczekiwalem. Do tego mi ecvt akurat w tym samochodzie pasuje :)

Reasumujac ecvt jak i zawieszenie nie jest stworzonej do szorstkiej agresywnej jazdy lecz jak dla mnie samochod daje mi dobry komfort przez wlasnie zestrojone w ten sposob zawieszenie, a skrzynia fajnie zbija obroty przy predkosciach autostradowych.

W maju gdy stalem przed wyborem auta o maly wlos kupilbym bmw f10, ktore uwazam za sliczne autko i pewnie bym je mial dzis i chwalil gdyby nie to, ze przypadkiem przejechalem sie gsem.

Przekonalo mnie wlasnie wyciszenie, spasowanie materialow oraz ich jakosc i grube fotele w ktorychh dosłownie czlowiek sie zanurza :)

 

Ale pod wzgledem wygladu, precyzji prowadzenia i buntowania do agresywnej jazdy bmw wygrywa :) pod kazdym innym wzgledem moje oczekiwania bardziej spelnia gs.

 

Gs jest taki troche nudny bo doslownie izolacja od otoczenia sprawia, ze czlowiek sie rozleniwia- jak w domowej kanapie ;) ale ja tego wlasnie chcialem :)

 

Co do wrazenia dynamiki masz racje, wydaje sie przy tym lexusie, ze passat 220KM jest szybszy ale prawda jest inna. Mi te lekko ponizej 6s w zupelnosci wystarcza. Nawet wystarczyloby mi i 7s. Ale to co robi te auto powyzej 100 czyli typowo w trasie jest piekne ;)

Edytowane przez overrange

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przejechałem się z ciekawości Subaru Levorg, lubię niszowe marki i niekonwencjonalne podejście do motoryzacji.

1.6, 170km, automat cvt ale udający klasyczny automat. Fajne praktyczne auto, jedno z ładniej narysowanych kombi na rynku. Przyjemne w prowadzeniu ale bez wielkiego łał. Zaleta salonu we Wrocku, wszedłem do salonu i za 5 minut już obywałem jazdę testową :-), nie trzeba się umawiać.

Posiada ktoś może to auto ? Albo inne z nowszych Subaru po 2014r ?? Słyszałem dużo narzekań na upadłą jakość tych aut.

ja tym jeżdżę, fajny rodzinny dupowóz

Edytowane przez subarist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GS jest świetnym autem. Nawet nie ma co go tu reklamować, bo to klasa sama w sobie. Do mnie jakoś BMW nie gada. Ja z premium brałbym właśnie Lexa Lub Infiniti. Z Niemca brałbym jednak Merca, względnie Audi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzien dzisiejszy gdybym stal przed wyborem nowego auta w segmencie premium to w dieslu bylby to mercedes/audi/bmw, a w benzynie lexus/infiniti :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie kupiłem żadnego diesela. Takie mam osiągnięcie :D

Miałem ok 10 aut, wszystkie w benie. Może dlatego, że zacząłem od malucha. Tam się diesela nie dało kupić :) i tak już zostało.

Edytowane przez Osiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto kupuje teraz auto w dieslu :)

wg statystyk niemal polowa Europejczyków. Czyli w całej Europie ok 7 mln aut rocznie

Mowa tylko o osobówkach. Żadnych dostawczakach, autobusach, ciężarówkach.

 

Skąd twoje pytanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg statystyk niemal polowa Europejczyków. Czyli w całej Europie ok 7 mln aut rocznie

Mowa tylko o osobówkach. Żadnych dostawczakach, autobusach, ciężarówkach.

 

Skąd twoje pytanie?

To była prowokacja pewnie ;), choć w dzisiejszych czasach benzyna jest już bardziej uzasadniona ekonomicznie niż kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mercedes akurat mi na szczęście nie grozi...ale gdybym miał wybierać to musiałbym sobie przypomnieć cały alfabet bo tyle co oni wersji i tych skrótów nazw napier...lili to tylko zatwardziali miłośnicy marki (którzy studiują ich ofertę codziennie) się połapią o co w tym wszystkich chodzi.

Ta marka rozmieniła się na drobne, natłukli modeli, przy takiej płodności nie dziwne, że pewne rozwiązania nie są dobrze przetestowane i testerami zostają dopiero właściciele aut. Kiedyś mercedes skupiał się na 4 modelach, teraz chyba na 40tu. Każdy dodatkowo w wersjach specjalnych....cóż w kieszeniach pewnie się zgadza, więc polityka jest słuszna.

 

Na jaki portal motoryzacyjny nie wejść to w dziale newsy 40% zajmuje Mercedes ponieważ praktycznie co tydzień wypuszczają albo nowy model albo liftingują obecny. Komedia.

 

gwoli ścisłości - aktualna oferta osobowych modeli merca to 16 sztuk, główny konkurent BMW - 15 modeli, Audi - 13.

Ilość modeli to bardziej znak czasów i grubości portfela niż wymysł mercedesa.

Tak, samochody na 2-3 letni lease a później spowrotem do dilera, niech znajdą jakiegoś jelenia który wierzy w hasło typu " nie ma jazdy bez gwiazdy" :D

 

Dodam że w nowej E klasie spier***lil się tylny most przy 1500km, samochód stał u dilera przez 1.5 miesiąca.

Nigdy więcej nie kupię u nich samochodu,

 

Nie bronię Merca, bo wolę BMW, ale sporo ofert nowych modeli, na niemieckich ogłoszeniach ma przebiegi po 0,5 mln km i więcej. Merc E to dalej król taxi w Niemczech i ogromne przebiegi mu nie straszne.

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=236745007&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&scopeId=C&sortOption.sortOrder=DESCENDING&sortOption.sortBy=specifics.mileage&isSearchRequest=true&minFirstRegistrationDate=2010-01-01&makeModelVariant1.makeId=17200&pageNumber=1

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=233306624&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&scopeId=C&sortOption.sortOrder=DESCENDING&sortOption.sortBy=specifics.mileage&isSearchRequest=true&minFirstRegistrationDate=2010-01-01&makeModelVariant1.makeId=17200&pageNumber=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawel pewnie mial na mysli to, ze diesel musi zarobic na roznice w cenie. Tylko ile km trzeba zrobic by to sie zwrocilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gustaw moim prywatnym autem jest wlasnie gs450h z ecvt. Wiem, ze ta skrzynia jak i zawieszenie nie namawiaja do sportowej jazdy ale od tego samochodu oczekiwalem komfortu i to zadanie spelnia znakomicie. Jest to taki typowy kanapowoz na trasy ale wlasnie tego oczekiwalem. Do tego mi ecvt akurat w tym samochodzie pasuje :)

Reasumujac ecvt jak i zawieszenie nie jest stworzonej do szorstkiej agresywnej jazdy lecz jak dla mnie samochod daje mi dobry komfort przez wlasnie zestrojone w ten sposob zawieszenie, a skrzynia fajnie zbija obroty przy predkosciach autostradowych.

W maju gdy stalem przed wyborem auta o maly wlos kupilbym bmw f10, ktore uwazam za sliczne autko i pewnie bym je mial dzis i chwalil gdyby nie to, ze przypadkiem przejechalem sie gsem.

Przekonalo mnie wlasnie wyciszenie, spasowanie materialow oraz ich jakosc i grube fotele w ktorychh dosłownie czlowiek sie zanurza :)

 

Ale pod wzgledem wygladu, precyzji prowadzenia i buntowania do agresywnej jazdy bmw wygrywa :) pod kazdym innym wzgledem moje oczekiwania bardziej spelnia gs.

 

Gs jest taki troche nudny bo doslownie izolacja od otoczenia sprawia, ze czlowiek sie rozleniwia- jak w domowej kanapie ;) ale ja tego wlasnie chcialem :)

 

Co do wrazenia dynamiki masz racje, wydaje sie przy tym lexusie, ze passat 220KM jest szybszy ale prawda jest inna. Mi te lekko ponizej 6s w zupelnosci wystarcza. Nawet wystarczyloby mi i 7s. Ale to co robi te auto powyzej 100 czyli typowo w trasie jest piekne ;)

Rozumiem. Skoro spełnia oczekiwania to ok. Faktem jest, że im lepiej wyciszone auto tym dokuczliwość z tytułu częstotliwości i co może gorsze - jednostajności dźwięku - jest mniejsza.

Im auto większe - tym bardziej skłania do bardziej statecznej jazdy. Mnie to osobiście absolutnie nie wystarcza.

Przyznam również, że komfortu takiego jak jak w GS i LS- rzeczywiście ciężko doświadczyć u adekwatnych, niemieckich konkurentów. Przy czym stary LS pomimo zawieszenia zestrojonego jak pierzyna - dysponuje połączeniem pięknie wkręcającego się motoru i całkiem szybkiej skrzyni hydrokinetycznej.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BMW skończyło się pod koniec lat 90.

Porównajcie sobie łańcuszek rozrządu stara bmw ma łańcuch ,a nowsze modele łańcuszek.

Bmw serii 2 ... hmmm napęd na przód ;)

Ja osobiście znam 2 osoby które kupiły nowe BMW i bardzo żałują, bo co chwila wracają do serwisu.

Przykro mi to pisac,bo sam mam "bzika" na punkcie BMW (posiadam 3 sztuki).

A mercedes ... kilku znajomych ma nowe modele i ... nie zamienili by na żadną inną markę ;).

Poza tym raport TEV

 

http://moto.pl/MotoPL/56,88389,19194742,samochody-2-3-letnie,,1.html

Edytowane przez Zibi8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś dziś przyprowadził mój szef który jest wielbicielem mustangów to już chyba czwarty 13d67c6804dccd4a69d22e944f789ecc.jpgedc875193bf0cb120716b60fd40bba7a.jpg32d05c0988647266717a30d15222ae93.jpg

Ma 2 mach1 i perełke iacocce z nr 6/45

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny wóz a konsola środkowa z pudełek po tik takach. .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny wóz a konsola środkowa z pudełek po tik takach. .....

To tylko ford.

Taka moc w klasie premium to dużo większy wydatek.

Coś za coś.

 

Tapaltak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny wóz a konsola środkowa z pudełek po tik takach. .....

Taki urok auta. Mam nadzieję, że znasz historię Mustnga i wiesz, że oferował )oferuje) do dziś moc za stosunkowo niewielkie pieniądze.

Z innej beczki. Jutro jadę obejrzeć mój gwiazdkowy prezent - Mazdę MX-5. Może się uda i będzie moja :wub:

Edytowane przez Osiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj, założymy forumowe bractwo MX-5.

Kilku nas już tu jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa? :))

Nie, 2002 :) takiej szukam...Ma być właśnie starsza z duchem (nie czytać z dachem :)  Nowych aut Ci u mnie dostatek ;)

Myślałem o Hondzie S2000, ale znalezienie fajnego egzemplarza w dobrej cenie graniczy z cudem, a Mazda od zawsze mi się podobała. To ma być taki fun car dla przyjemności i żeby trochę na torze polatać :)

Chodzi mi jeszcze po głowie Barchetta albo Alfa Spider.

Kupuj, założymy forumowe bractwo MX-5.

Kilku nas już tu jest.

Wiem, wiem, już od lata mnie namawiasz i to jest słuszny kierunek :)

Próbuję zrealizować zadanie. Pomysł zacny z bractwem MX-5 :)

Edytowane przez Osiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.