Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

`

 

nie mam żadnych większych uwag odnosnie umiejetnosci panów z tego zakładu 

jednak moim zdaniem cena jest co najmniej  trudna do akceptacji. To trochę tak jakby za przeglad auta wartości 100 000 serwis brał ok 15 000.

ponadto to stosunkowo nowy zegarek, praktycznie mało noszony (ale nakręcany). 

biorąc pod uwagę, że chodzi o najpopularniejszy mechanizm ETA występujący w większości tanich marek podejrzewam, że jego wartość (mechanizmu) nie przekracza 1000 zł

 

To standardowa cena. Przecież wiek mechanizmu ani jego powszechność nie ma wpływu na ilość prac :).


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przeglądy mechanizmów to taki przysłowiowy trup w szafie, śmierdzi po paru latach. Mało poradników dla kupujących pierwszy nie kwarc o tym mówi, a niestety potem jest niespodziewanka. Oczywiście każdy oczekuje serwisu w cenie proporcjonalnej do wartości, niestety dolna granica tej ceny odcina fakt kilku godzin dłubania przez skupionego tylko na tym człowieka, a to będzie kosztować. Chyba że serwis w małych chińskich rączkach ;) Zegarmistrz to również fach zaufania więc mając renomę i polecanie można wyceniać nieco więcej, więc jak się przespacerujesz po innych, to stówkę może dwie zaoszczędzisz, niestety za stówkę nie znajdziesz, fakt że starego ruska za tyle wyczyszcza i przesmaruja, ale to inny rynek części i samych werków.

 

Niestety boli to wszystkich, sam w wakacje jak płaciłem ponad 4sta za 20 letniego tissot wartego może lepszą flaszkę z procentami, to chwila zawahania była. Tematów o przeglądach pamów czy omeg jak nie trzeba to lepiej nie czytać ;)

 

A i swatch rozwiązał problem z tanim przeglądem w swoim system51, wymienia się w całości i nawet regulować się nie da, bo i nie warto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek , kawał klocka, ale układa się na nadgarstku bardzo dobrze

 

641761d289283.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek , kawał klocka, ale układa się na nadgarstku bardzo dobrze

 

 

 

Świetna fota :)

To składak? :) czy przekładałeś tarczę?

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , zegarek kupiony jako nowy, to model Glycine 3917.196 LB7BF więc chyba bezel jest taki jaki być powinien ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza i wskazówka GMT jest z tego

13917_19_LB9B_GMT.jpg

 

 

3917.196.LB7BF wygląda tak:

 

03917_196_LB7BF.jpg

Edytowane przez piotrkrakow

Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, dzięki za odpowiedz. Zegarek kupiony na ebay z pełna fabryczna gwarancja , może jednak była taka wersja na jakiś rynek? lub jednakl założyli bezel i wskazówki z innego modelu. W każdym razie moja wersja podoba mi się najbardziej bo ta czerwona wskazówka daje super kontrast.

 

http://www.ebay.pl/itm/331985719982?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi polemizować :).

Ważne że CI się podoba. Ja takiego modelu nie mam w cenniku :)


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już chyba drugi gdzie fabrycznie nowy,.A coś nie tak z tarczą wobec oficjalnego katalogu...

Tak czy siak Mazik Twój wygląda super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, dzięki za odpowiedz. Zegarek kupiony na ebay z pełna fabryczna gwarancja , może jednak była taka wersja na jakiś rynek? lub jednakl założyli bezel i wskazówki z innego modelu. W każdym razie moja wersja podoba mi się najbardziej bo ta czerwona wskazówka daje super kontrast.

 

http://www.ebay.pl/itm/331985719982?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Kto wie czy nie trafiliśmy na tego samego majstra

Mój też podobno trefny a kupiony jako nowy z papierami.Mi się podoba a i chodzi punktualnie(2 sekundy na +dobę)fad0bde2713d38af3e9ba2f4c74d1162.png

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi punktualnie do czasu...

 

zastanawia mnie czemu ktoś coś zmienia? w jakim celu? 


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przeglądy mechanizmów to taki przysłowiowy trup w szafie, śmierdzi po paru latach. Mało poradników dla kupujących pierwszy nie kwarc o tym mówi, a niestety potem jest niespodziewanka. Oczywiście każdy oczekuje serwisu w cenie proporcjonalnej do wartości, niestety dolna granica tej ceny odcina fakt kilku godzin dłubania przez skupionego tylko na tym człowieka, a to będzie kosztować. Chyba że serwis w małych chińskich rączkach ;) Zegarmistrz to również fach zaufania więc mając renomę i polecanie można wyceniać nieco więcej, więc jak się przespacerujesz po innych, to stówkę może dwie zaoszczędzisz, niestety za stówkę nie znajdziesz, fakt że starego ruska za tyle wyczyszcza i przesmaruja, ale to inny rynek części i samych werków.

 

Niestety boli to wszystkich, sam w wakacje jak płaciłem ponad 4sta za 20 letniego tissot wartego może lepszą flaszkę z procentami, to chwila zawahania była. Tematów o przeglądach pamów czy omeg jak nie trzeba to lepiej nie czytać ;)

 

A i swatch rozwiązał problem z tanim przeglądem w swoim system51, wymienia się w całości i nawet regulować się nie da, bo i nie warto :)

W sumie mnie przekonaliście....choć boli nadal.

A tak na marginesie uważałem Glycine za jednak ciut lepsza markę. W tak młodym i mało używanym zegarku by do wymiany było sprzegiełko... Kupowałem dla syna Seiko automat z serii 5 i zaraz po gwarancji urwał się wahnik  nie do naprawy. Na forum wszyscy zachwyceni marka seiko a życie weryfikuje. No ale pomyślałem poniżej 1000 zł - widać jaka cena taka jakość. Ale w przypadku Glyciny ? Mam też Eternę , Longines automaty i nic się z nimi nie dzieje, mimo, że mam je dużo więcej lat. Mam też taki automat z Tchibo i też bezawaryjny i nawet dość precyzyjny.

Widać jednak życie musi weryfikować reklamy czy nawet wiedzę z forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce myslec co bys myslal o Patku gdybys musial naprawiac ;) ;) ;)

 

A tak na marginesie to odkad mam cos doczynienia z Glycine, nigdy nie zamawialem sprzegielka ani tez w serwisie nie wymienialem ;)

 

 

 

Pozdrawiam Piotr,

wyslane z Tapatalka

Edytowane przez piotrkrakow

Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, myślałem i wyszło, że pojawiam się w klubie z takim:

38bdd9c4e846eacb553a0b61e3a6a18c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny. Gratuluję.

Wyznacz jeszcze dodatkowe strefy czasowe obrotowym bezelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, czy bym się przyzwyczaił do 24-godzinnej tarczy. Byłby problem :).

 

Zdecydowanie

 

7009988_IMG_20161203_162701.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również zastanawiałem się czy dam radę z tarczą 24h. Postanowiłem zaryzykować, zobaczymy co z tego będzie :) A jako że również bardzo lubię proste formy myślę o INCURSORE do kompletu ;) Widziałem fotki kolegi @Adi i zazdraszczam takiego zestawu :) Nie wiem tylko czy 44mm to nie będzie dla mnie za dużo. Muszę sprawdzić, nowy rok za pasem trzeba jakieś plany zakupowe zrobić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

A jeszcze tu wkleję

 

7010144_IMG_20161230_144302_HDR1.jpg

 

7010145_IMG_20161230_144619_HDR1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, myślałem i wyszło, że pojawiam się w klubie z takim

Fajne zdjęcie i gratuluję Airmana ;)

 

post-33440-0-64763600-1483107942_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również zastanawiałem się czy dam radę z tarczą 24h. Postanowiłem zaryzykować, zobaczymy co z tego będzie :) A jako że również bardzo lubię proste formy myślę o INCURSORE do kompletu ;) Widziałem fotki kolegi @Adi i zazdraszczam takiego zestawu :) Nie wiem tylko czy 44mm to nie będzie dla mnie za dużo. Muszę sprawdzić, nowy rok za pasem trzeba jakieś plany zakupowe zrobić ;)

 

Nie martw się - Incursore 44 według mnie "zachowuje" się jak inne zegarki 42mm. Np kiedy miałem chiskiego pilota Tisell 44 mm to układał się o wiele gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

spełnienia marzeń w Nowym Roku. 

 

Mogę mieć nr 28 limitowanego klubowego SUBa w stanie podobno bardzo dobrym. 


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jeśli ktoś jest zainteresowany 1953LE. Dajcie znak

Można prosić o więcej szczegółów?

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.