Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam dobrą(w przypadku takiej treści trudno o weryfikację informacji), choć odrobinę przydługawą(ponad 500 stron...) książkę pt. "Operacja Reichswehra" traktującą m.in. o Becku, gen. Rydz-Śmigłym, marszałku Piłsudskim, wojnie prowokacyjnej itd 

Przy okazji:

http://www.youtube.com/watch?v=SjWkil24pcc

 

Zimą przeczytałem dobrą książkę, niestety, nie przetłumaczoną na język polski, napisaną przez byłego szefa KGB - Olega Kalugina pt. "Spymaster" - jest kilkanaście akapitów m.in. o Putinie i jego sposobie myślenia oraz życiorysu z perspektywy doświadczonego agenta przeglądającego jego "teczkę". Kilka rozdziałów o Aldrichu Ames'ie, John'ie Walker'erze i wielu innych zdrajcach USA, z prespektywy rosyjskiej. Jest także rozdział o postaci, która stała się pierwowzorem do postaci wykreowanej przez genialnego Johna Le Carre, czyli Kreta(Mole) - serial Druciarz, Krawiec, Żołnierz, Szpieg z 79' z oskarowym Alec'iem Guiness oraz film z Garym Oldmanem, Johnem Hurt i Colinem Firth - "Szpieg". Obszerna, jednak napisana lekko, przystępnie, szczególnie jak na wysokiego rangą wojskowego i agenta wywiadu, który nie przywykł do bezsensownego pieprzenia.

Angielskiego nie znam biegle, lecz dobrze i w 80-90% radziłem sobie bez jakichkolwiek pomocy typu słownik, także nie ma co się martwić brakiem polskiego tłumaczenia.

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem czytać "Antykiler" Daniła Koreckiego.

Gruba cegła (ponad 500 stron) ale z wartką i interesującą akcją. Napisana przez byłego pułkownika MWD.

Zasadniczo jest o tzw. świecie przestępczym w jednym dużym przykładowym mieście, nieistniejącym Tichodońsku (pierwowzorem podobno był Rostów nad Donem) ale pewnie odnosi się do wielu innych miast i regionów. Niesamowitą ciekawostką tej fabuły jest oparcie jej nie o mityczną mafię ale pokazanie pewnej rozbudowanej i rozbuchanej struktury przestępczo-kryminalnej w nowej Rosji. Począwszy od grupek osiedlowych i band bazarowych poprzez większe gangi i dopiero wreszcie struktury mafijne. Co więcej, w tej powieści fabuła jest tak skonstruowana, że właściwie mamy do czynienia z wątkami dotyczącymi poszczególnych przedstawicieli tych rozmaitych band na różnym poziomie statusu i organizacji. Czyli jednym z "bohaterów" jest dresiarz Rynda, innym szef średniej bandy - Barkas itd. do góry..

Książka nadal robi wrażenie, chociaż dzisiaj wiele się już wie o "worach w zakonie" itp. W tamtym roku została wydana w Polsce ale jak przyjąć, że została napisana w 1995r. to na tamte czasy musiało to być trzęsienie ziemi.

 

post-60300-0-76189200-1401222355.jpg

 

PS.

okładka wyjątkowo kiepska - nie oddaje sensu i fabuły tej powieści.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Szeptem" Becca Fitzpatric - pierwsza część sagi "Szeptem". Kolejna seria ze stworzeniami o nadprzyrodzonych mocach, upadłymi aniołami i ludźmi. Dopiero zaczęłam czytać, ale jak znam siebie przeczytam wszystkie 4 tomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wakacje się zbliżają, więc czekają Łups i Maskarada :)

 

A Młodemu do poczytania na dobranoc: Zadziwiajacy Maurycy i jego edukowane gryzonie :)


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Czas zabijania - J.Grisham - skończyłem, super książka.

Prawdziwy gagnster - czytam obecnie. Szału nie ma ale jest lepsza od książki naszego gangstera Masy.

Paragraf 22 - czeka w kolejce. Słyszałem bardzo dobre opinie na jej temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jesteście człowiekiem inteligentnym o niezłomnych zasadach moralnych i zajęliście bardzo odważne stanowisko. Ja jestem człowiekiem inteligentnym, bez żadnych zasad moralnych, więc nikt lepiej ode mnie nie potrafi tego ocenić." - jeden z wielu kultowych cytatów z tej wspaniałej książki, której prawdziwe znaczenie zrozumiałem po ładnych paru latach od jej pierwszego przeczytania. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas zabijania - J.Grisham - skończyłem, super książka.

Prawdziwy gagnster - czytam obecnie. Szału nie ma ale jest lepsza od książki naszego gangstera Masy.

Paragraf 22 - czeka w kolejce. Słyszałem bardzo dobre opinie na jej temat.

Odrzuć pozostałe i od razu do Paragrafu ! :)

Ta książka to legenda. Czytam ją średnio raz na 2 lata i tak już chyba zostanie.

Co więcej w naszych czasach ta książka stała się zaskakująco na czasie - konwencja oswojonego purnonsensu okazuje się coraz powszechniejsza..

 

Poza tym dowiesz się jak wchodzić do namiotu, handlować bawełną, strzelać do szczurów i cenzurować listy :D

Napisałbym więcej ale mam zafioletowane palce.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas zabijania - J.Grisham - skończyłem, super książka.

Prawdziwy gagnster - czytam obecnie. Szału nie ma ale jest lepsza od książki naszego gangstera Masy.

Paragraf 22 - czeka w kolejce. Słyszałem bardzo dobre opinie na jej temat.

Polecam "Gomorra" Roberto Saviano. Film to gniot, ale książka jest dobra i ciekawie ukazuje m.in. trapiący nas tutaj na forum temat podróbek ;)

 

Prócz tego bardzo dobra jest stara, zapomniana książka(odnalazłem w bibliotece taty) - "Gangsterzy" Mierzeńskiego.

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoria ciała ludzkiego.

W pismach ŚW.Tomasza z Akwinu...

Trza czytać w skupieniu,moim skromnym zdaniem ....

Nwxt -

7 nawyków skutecznego działania...

Jakoś mnie to pasjonuje.... :mellow:

 

Audiobooki- Z mocy bezprawia--super!

Rodzina Borgiów,,,

Ktoś nie słuchał/czytał ,to polecam  Zemsta Nilu.

Oraz  wszystkie książki    Johna Grishama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś czytał np. tylko Paragraf 22, a nie ruszył innych książek Hellera (w co wątpię), to gorąco polecam m.in. "Bóg wie":

 

"Przeznaczenie dobrze jest akceptować, pod warunkiem, że jest ci przychylne. Jeśli nie jest, nie nazywaj tego przeznaczeniem nazywaj niesprawiedliwością, zdradą czy zwykłym pechem."

 

;)

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyściutkich w nowym dla mnie wątku :)

Wcześniej była czytana książeczka pod tytułem Nielegalni, Severskiego, a teraz jestem w połowie Niewiernych tegoż samego autora.


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zły, L. Tyrmanda

Klasyk, dostałem od brata na poprzednie Boże Narodzenie ;)


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna książka fenomenalnego autora o bardzo pokręconym życiorysie.

zgadza sie, trudno sie oderwać od niej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Polecam powieści hipertekstowe. Na początek "Słownik Chazarski" Milorada Pavića. Na koniec "Grę w klasy" Julia Cortázara. A może odwrotnie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-60300-0-01974900-1402520338.jpg

 

Przeczytałem chociaż długo się naczekała u mnie w biblioteczce. Trzymał mnie od niej z daleka przede wszystkim tytuł, który wydawał się być nonsensowny i zarazem marketingowy (wspomaganie znaną "marką" Klossa)

 

Jednakże w czytaniu okazało się to zgrabny, miłym i konsumowalnym połączeniem powieści sensacyjnej, kryminału oraz literatury obyczajowej. Nie jest to wielka literatura - raczej średnia - ale ma swój klimat i fragmenty powyżej średniej (np. pobyt jednego z bohaterów u rodziny zajmującej się zbieractwem węgla z szyn kolejowych). Ma też fragmenty słabe jak początek rodem z powieści akcji klasy B.

 

Dodatkowym bonusem jest umieszczenie akcji na moim rodzinnym Śląsku i poczucie "małych heimatów" ponieważ akcja dzieje się m.in. w kilku ciekawie sportretowanych śląskich miastach (chyba, że to tylko mój sentyment..).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym przeczytać ostatnią książkę Ziemkiewicza. Jakie wrażenia Lincoln?

 

 Obecnie jestem po lekturze "Pakt Ribbentrop-Beck" 

 

Pakt-Ribbentrop-Beck_Piotr-Zychowicz,ima

 

 

 

 

 

a w trakcie "Obłędu 44". Obie pozycje Zychowicza polecam :)

 

obled-44-czyli-jak-polacy-zrobili-prezen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tak troszku w klimacie Mundialu i poczytuję sobię ELITARNYCH - stara książka, ale fajna. Fil tez godzny polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.