Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zacząłem z kolei " Dzień Sądu Ostatecznego". Z Danikenem miałem styczność od młodych lat, pierwszą jego książkę przeczytałem w wieku 13 lat :)

 

Ja pierwszą styczność z tym tematem miałem w latach 80 za sprawą książek Arnolda Mostowicza, jak chociażby "o tych co z kosmosu", 

potem przeczytałem chyba wszytko co wydawano po polsku Daenikena 

Polecam Ci jeśli masz telewizję H2 serial pt, "starożytni kosmici" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mondo Agnelli: Fiat, Chrysler, and the Power of a Dynasty - jak narazie bardzo wciąga. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biograficzna czy o zarządzaniu w stylu Agnelli'ego? 


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawie zapowiada się nowy cykl Marcina Ciszewskiego o złodzieju i niedoszłym artyście cyrkowym Wilhelmie Krügerze: "Krüger. Szakal". O ile ostatni "Wiatr" wydał mi się mocno naciągany, tak tę książkę przeczytałem z dużą przyjemnością i jeszcze większym niedosytem, że już się skończyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez święta łyknąłem "Bydło" o tematyce NWO. Trzyma w napięciu lepiej niż Tożsamość Borna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończę sagę Wiedzmina, w trakcie Hyperiona Dana Simmonsa- świetnie potrafi wciągnąć świat zbudowany przez tego autora.

Ja kiedyś przeczytałem całą sagę o Hyperionie - muszę powiedzieć, że tylko 1 tom był fajny - jak przeczytasz daj znać bo nie chcę czegoś zdradzić z fabuły.


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Joris Luyendijk- Szokujące fakty z życia reportera.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solve, a który tom Ci się najbardziej podobał? Na razie jestem w połowie hyperiona i muszę powiedzieć, że jest genialny (poza tym, że gdyby nie Kindle to tomiszcze straszne)


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie  "Dziewiąte wrota" Polańskiego? Przymierzałem się do książki, której jeden z wątków zainspirował reżysera, dobrych kilka lat - w końcu się zmusiłem i... nie żałuję. :)

352x500.jpg


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dla odmiany polecę` Iceman` Anthony Bruno. Historia Richarda Kuklińskiego, prawdopodbnie największego seryjnego mordercy na świecie. Prawie 400 stron wciągnąłem  w jeden weekend. To literatura faktu połączona z biografią. Świetna po prostu. Polecam.

Edytowane przez Osiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solve, a który tom Ci się najbardziej podobał? Na razie jestem w połowie hyperiona i muszę powiedzieć, że jest genialny (poza tym, że gdyby nie Kindle to tomiszcze straszne)

Najbardziej podobał mi się pierwszy tom - owszem tomiszcza grubaśne mam wszystkie na półce :)


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Pamiętacie  "Dziewiąte wrota" Polańskiego? Przymierzałem się do książki, której jeden z wątków zainspirował reżysera, dobrych kilka lat - w końcu się zmusiłem i... nie żałuję. :)

352x500.jpg

Lubię Perez-Reverte. Po przeczytaniu Klubu Dumas, a wcześniej po lekturze Imienia Róży, kupiłem sobie Księgę Inkwizycji. Podręcznik napisany przez Bernarda Gui. Wydawnictwo WAM 2002 - żeby wiedzieć jak było naprawdę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt znane fakty z historii USA,.Niewielkie państwo zaatakowało Stany Zjednoczone zabijając 34 i raniąc 170 amerykańskich żołnierzy,a rząd USA udawał ze nic się nie stało,.  

post-67292-0-19506300-1424443312_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni książka o jednym z moich ulubionych polskich aktorów - "Maklak. Oczami córki".

 

http://wyborcza.pl/1,91446,17327543,_Maklak__Oczami_corki____wspomnienia_o_legendzie_polskiego.html

Walter, potwierdź albo zaprzecz, fajna ta książka? Miałem ją wczoraj w księgarni w ręku ale jakoś forma wydania mi nie podeszła, bałem się lania wody.

Ja, jako fan biografii i autobiografii wyszedłem dzisiaj ze sklepu z książkami z książką Salvadora Dali "Moje sekretne życie". Od pierwszych stron utwierdza mnie pozytywnie, że to był niezły schizol :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walter, potwierdź albo zaprzecz, fajna ta książka? Miałem ją wczoraj w księgarni w ręku ale jakoś forma wydania mi nie podeszła, bałem się lania wody.

 

 

Ja również bardzo lubię czytać biografie i autobiografie, ale muszę przyznać, że ta książka takową sensu stricto nie jest. Córka Zdzisława Maklakiewicza opisuje nie tylko historię swojego ojca, ale również matki, dziadków i swoją.

 

Fakt, książka jest napisana dosyć nietypowo, bo np. ma dosyć obszerne notatki na marginesach. Do tego sporo zdjęć, wierszy, odręcznych notatek Maklaka.

 

Muszę powiedzieć, że tę książkę czyta mi się bardzo przyjemnie. Jak znajdę w ciągu dnia wolną chwilę, chętnie biorę ją do ręki.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wlater. Decyzja podjęta, idę ją kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię Perez-Reverte. Po przeczytaniu Klubu Dumas, a wcześniej po lekturze Imienia Róży, kupiłem sobie Księgę Inkwizycji. Podręcznik napisany przez Bernarda Gui. Wydawnictwo WAM 2002 - żeby wiedzieć jak było naprawdę :)

 Bernard Gui - ciekawa postać, mistrz manipulacji, interpretacji, nadinterpretacji i reinterpretacji ;) do tego jak wielu urzędników kościelnych osoba pozbawiona sumienia za to niepozbawiona ambicji, charakterem nawet podobny do wcześniej żyjącego Innocentego III papieża który wsławił się "krucjatom" przeciw katarom i był autorem słów - "mordujcie wszystkich Bóg rozpozna swoje owieczki"

Jak było naprawdę pewnie się nie dowiemy a teorii będzie mnóstwo... wiem jak powinno być ;)

 

 

No ale mogło być też tak - 

Edytowane przez krywoj75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po przeczytaniu Trylogii Nielegalni/Niewierni/Nieśmiertelni..

 

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie  "Dziewiąte wrota" Polańskiego? Przymierzałem się do książki, której jeden z wątków zainspirował reżysera, dobrych kilka lat - w końcu się zmusiłem i... nie żałuję. :)

Najlepsze co napisał Perez-Reverte to "Terytorium Komanczów".

 

KJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem Schmitta ale poprzednia okładka bardziej mi się podobała 

 

96599397469587761371.jpg

 

a teraz "Sejf 3" Siekielskiego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej podobał mi się pierwszy tom - owszem tomiszcza grubaśne mam wszystkie na półce :)

 

Ja kończę aktualnie dwa cykle, zawsze czytam dwie książki naraz :)

1. Hyperion - potwierdzam, że pierwsza część była najlepsza, a czwarta się strasznie dłuży, ale mimo wszystko jedna z lepszych kreacji przyszłości jaką czytałem. A trochę tego przeczytałem...

2. Policja - Jo Nesbo - jestem w połowie, a już mnie ta książka skopała, sponiewierała i prawie doprowadziła do depresji. Nesbo mistrzem. A myślałem, że po tylu jego książkach, nic mnie już nie zaskoczy. Polecam cały cykl o Harrym Hole.

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.