Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Hey sorry za off top ale czy może był kiedyś temat - najważniejsza książka w Twoim życiu? Jeśli nie to chętnie założę - można rozszerzyć formułę o film i muzę - oczywiście najważniejszą dla danej osoby. Mam tu na myśli twórczość która w nas coś zmieniła raz na zawsze.

Taką książką chyba na zawsze zostanie dla mnie "Ojciec Chrzestny". A na drugim miejscu "Cień Wiatru" Zafona.

 

Tapnięte z fona.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gomorra - przeczytałem 10% i zapowiada się ciekawie. Niestety nie dałem rady przeczytać tak polecanego tu Paragrafu 22.

Gomore mam zamiar a Paragrafu tez nie dalem rady ale moze zrobie drugie podejscie.

 

Tapnięte z fona.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey sorry za off top ale czy może był kiedyś temat - najważniejsza książka w Twoim życiu? Jeśli nie to chętnie założę - można rozszerzyć formułę o film i muzę - oczywiście najważniejszą dla danej osoby. Mam tu na myśli twórczość która w nas coś zmieniła raz na zawsze.

 

T. Pacyński "Sherwood"

F. Pohl "Gateway. Brama do gwiazd"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey sorry za off top ale czy może był kiedyś temat - najważniejsza książka w Twoim życiu? Jeśli nie to chętnie założę - można rozszerzyć formułę o film i muzę - oczywiście najważniejszą dla danej osoby. Mam tu na myśli twórczość która w nas coś zmieniła raz na zawsze.

Zakładaj! :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pan Mercedes" S. King. Pochłonąłem jako plażowe czytadło. Trochę inny "miszczu" King, ale jak zwykle w formie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Kinga, wczoraj skończyłam czytać "Zieloną Milę" i powiem tylko tyle, że mimo, że film jest naprawdę dobry to książka o niebo lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Przeczytałem Cień i Maskę Śmierci, autor Cody McFayden. Obie książki trzymają czytelnika w napięciu. Teraz czas na J.Grishama - Firma & Ława Przysięgłych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem Cień i Maskę Śmierci, autor Cody McFayden. Obie książki trzymają czytelnika w napięciu. Teraz czas na J.Grishama - Firma & Ława Przysięgłych.

 

Ostatnio skończyłem Wilka z Wall Street - jak komuś się film spodobał to polecam - dużo więcej smaczku z życia Jordana;) a teraz Masa o kobietach polskiej mafii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na tapecie "Ludzkie działanie. Traktat o ekonomii " autor Ludwig Von Mises.

Przeczytałem już wiele pozycji w tej tematyce, ale ten traktat to esencja. Bardzo ładnie wyjaśnia mechanizmy rynku, zachowania przedsiębiorców i konsumentów.

 

Wysłane z BlackBerry Z30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym nikogo przestraszyć tytułem ;) ale właśnie skończyłem "Czerep mutanta" Wiktora Noczkina.

Kolejna powieść wykorzystująca motyw świata zony i kultowego stalkera.

Nie jest zła ale też nie jest dobra - typowy średniak. Bardziej zbiór pojedynczych historii niż ciągła fabuła, choć na taką się stylizuje.

Na pewno w sensie jakościowym i artystycznym "uniwersum" Stalkera wychodzi słabiej niż "uniwersum" Metra.

 

post-60300-0-53086400-1408092956.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie czytam powieść Witolda Gadowskiego "Wieża komunistów".

Autor jest dziennikarzem śledczym i w postaci fabuły zawarł to, czego nie mógł opublikować w prasie.

Lektura jeżąca resztki włosów na głowie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam na 'Czerep mutanta' w wersji mobi.

 

'Slepa plama' bardzo przypadla mi do gustu, mam nadzieje ze, druga czesc rownie dobra. Najlepszymi fragmentami sa anegdoty o stalkerze Pietrowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że trudno będzie zrozumieć anegdoty o Pietrowie jeżeli nie poznało się dobrze klimatu zony (w Stalkery grałem ponad 2 lata) :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam w ten weekend "Metro 2034" Gluchovsky oraz "Crescendo" Fitzpatrick. Pierwsza książka ciągnęła się w akcji, ale końcówka ... cóż rozdzielenie się głównych bohaterów i to co stało się z jednym z nich nie do końca przypadło mi do gustu, a dwa że ostatni rozdział był tak napaćkany, że nie ogarnęłam, kiedy się książka skończyła. Druga pozycja to literatura tak zwana młodzieżowa (nadal nie czuje się na to za stara :D). Szybko przeczytałam. Teraz czytam kolejny tom pt. "Cisza" i pewnie dzisiaj skończę, bo wątek wciąga.

 

EDIT: Przeczytałam w końcu całą sagę "Szeptem" - B.Fitzpatrick (polecam młodzieży, bo mnie już mdliło przy końcu od słodkości).

 

Teraz zaczęłam "Zdumiewająca sprawa nakręcanego człowieka" Mark Hodder - tak wybrałam tę książkę po okładce ;)

Edytowane przez Kromeczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja teraz czytam Ojca Chrzestnego, klasyka na która wcześniej jakoś nie było czasu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całą serię Gamedeca Marcina Przybyłka.

Świetne, klasyczne science-fiction, o które ostatnio coraz trudniej. Wszędzie rządzi fantasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Poszły:

Cody McFayden - Dewiant, bardzo fajna Imo najlepsza z całej serii już nie mogę się doczekać 4 części.

2/3 trylogii Simona Becketa - Chemia śmierci i Zapisane w kościach.

Obecnie: Szepty Zmarłych tego samego autora. Książki polecam szczególnie dla fanów serialu Kości, bardzo podobna tematyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metro i Stalker jest git malina, polecam "Ołowiany Świt" z Lubelskiego wydawnictwa "Fabryka Słów" które de facto według mnie wydaje najlepsze SF. Ja natomiast polecam Jacka Pierkarę i cykl o Inkwizytorze Mordimerze Madderdinie dla mnie wymiata. Zresztą SF temat rzeka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygrzebałem u teściów w piwnicy !                           ł


Zbigniew Nienacki

,Laseczka i tajemnica'

wspaniala biala okladka w serii z jamnikiem

piekna czcionka, solidna interlinia, dobry margines, idealne swiatlo w kolumnie,

lam robiony przez przedwojennego fachowca, a nie jakiegos wspolczesnego polkretyna.

 

Salony Desy, kolekcjonerzy sztuki, trzy morderstwa, ciemnozielone syrenki, piekna milicjantka udajaca Karioke Bahdaja, sztylet w palisandrowej lasce, rosyjska zandarmeria carska i esesmani z łódzkiego getta

pan Samochodzik dla doroslych

ksiazka pisana dokladnie w polowie cyklu o ormowcu-detektywie

 

do tego PRL w czystej postaci dla tych co jeszcze coś pamiętają <_<

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

76F704C1-2C36-46DD-9850-A2F9F33DB5A0_zps

Dawno nie czytalem czegos tak mocnego, nie wiem czy polecac ale niebo lepsze od filmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zonka

A ja dzis zaczelam czytac .....

Rockefellerowie: Łupieżcy czy filantropi?  Mezulek polecil. Czytal ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.