Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem na  spotkaniach autorskich obu podróżników w ''Klubie podróżnika''(czytałem i czytam ich pasjonujące relacje z podróży)  - czy można porównać/porównywać ich rzetelność reporterską -chyba nie bo każdy to inna osobowość, przedstawiają swoje podróże i spostrzeżenia inaczej ,dlatego ich książki tak dobrze się czyta.

Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów” to zdecydowanie jedna z moich ulubionych pozycji książkowych. :)

Edytowane przez somerto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to facet, który prowadzi ,,koniecswiata,,?


Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WC mógłby znów coś podróżniczego napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

JHB sam w książce pisze o tym, że się wprosił na tę wyprawę. Książkę trzeba przeczytać żeby komentować. Tak samo przeczytać inne jego reportaże żeby wgryźć się w sposób opowiadania przez tego autora.

O czym ty piszesz? Staram się nie wypowiadać na temat nieznanych mi rzeczy.

Wg mnie reportaż to nie beletrystyka, choć przyznam, że wielu słabych reporterów jest całkiem dobrymi pisarzami.

Uważam, że dobry reporter = autentyczny, a nie ten, który prowokuje sytuacje, tworzy scenariusze, czy też kreuje się na pierwszoplanowego bohatera. To nie są czasy Kapuścińskiego, kiedy można było serwować zniewolonemu przez komunę narodowi podkolorowane opowieści z dalekich stron. Teraz większość czytelników reportaży może powiedzieć sprawdzam i pojechać w miejsca opisywane przez reporterów. Ściema tak łatwo nie przejdzie. Dlatego mogę napisać, że Michniewicz jest autentyczny i jemu po prostu można uwierzyć, że jest tak, jak napisał, a HB nie, ponieważ on dopuszcza świadomie konfabulację. Nie wiem czemu ma to służyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem wczoraj  czytać-polecam:

                                                         Wendy Holden    ''Urodzeni by żyć''  wydawnictwo SONIA DRAGA 2015     s.427

 

Oparta na faktach historia trzech ciężarnych młodych Żydówek,pochodzących z różnych krajów Europy.

Wykształcone,szczęśliwe-przekonane,że nic złego nie może ich spotkać  ani ich ich najbliższych.

Nie wiedzą, jak bardzo się mylą.

                                                 Trzy kobiety łączy tajemnica,każda z nich jest w ciąży.Starają się ukryć to przed obozowymi kapo, ale przede wszystkim przed  doktorem Mengele, który na codziennym apelu szuka chorych,ciężarnych do swoich potwornych eksperymentów.

Dopiero podczas obchodów 65. rocznicy wyzwolenia obozu Mauthausen dzieci dowiadują się o sobie wzajemnie i okolicznościach związanych z ich narodzinami – okolicznościami tak niezwykłymi że nie sposób nie podzielić się nimi z całym światem.

 

                                                 cyt;,,Nagle przed nią stanął,tak blisko że czuła woń jego płynu po goleniu.Uniosła głowę i zobaczyła uśmiechniętą twarz tego absurdalnie przystojnego mężczyzny w mundurze.Mengele z aprobatą mierzył ją  wzrokiem,wyraznie zadowolony że ma przed sobą okaz zdrowia.Utkwił w niej nieruchome spojrzenie,w ciągu ułamka sekundy miała zapaść decyzja - czy jest pani w ciąży ?           odpowiedziała - Nein

                                                             

post-70077-0-30244000-1464259315_thumb.jpg

Edytowane przez somerto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skonczylem czytac  Lucia Puenzo  ‘’Anioł śmierci''    wydawnictwo Replika  2014       s.287

 

Mieszkali z największym zbrodniarzem w historii nie mając o tym pojęcia.

 

Rok 1945-najwięksi zbrodniarze wojenni,  m.in. Mengele  przedostają się na tereny z których nie grozi im ekstradycja do Europy.

Rok 1960-Rodzina z trójką dzieci przemierza pustynie Patagońską, by objąć spadek po zmarłej krewnej. Spotykają uroczego, dystyngowanego Niemca …..który  ofiarowuje pomoc w leczeniu Ich 12-letniej córki, co nieodwracalnie zmieni jej życie.

 

Na podstawie książki powstał film, który był argentyńskim kandydatem do Oskara za rok 2013.

 

Cyt;’’ Niech tam leży. Niech nikt jej nie dotyka. Nie była to pierwsza lalka którą podarował, kilka znalazło właścicieli w Buenos Aires, Santa Fe oraz Paragwaju. Tak więc pierwsze dwanaście aryjskich lalek ,nie trafiło do rąk dziewczynek. Były potajemnym symbolem nazistowskiego oporu na wygnaniu’’.

 

 

post-70077-0-26718600-1465030496_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj przeczytałem całą książkę Pawła Reszki  CHCIWOŚĆ Jak Nas Oszukują Wielkie Firmy 

Nie dziwię się że była ostatnia w hurtowni . Po przeczytani strach będzie iść do banku , takie robią wałki 

Są wywiady z byłymi i obecnymi pracownikami różnego szczebla z banków i innych instytucji finasowych

Jest także mowa o Frankowiczach i Ich kredytach no i o polisolokatach i ubezpieczeniach . Ofiary także znajdują wśród ludzi mających to samo hobby !!!

Super książka , otworzyła Mi oczy na tą całą hołotę co chce Nas wpędzić w kłopoty finansowe 

 

post-38106-0-55934200-1465382094_thumb.jpg


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Kompania Braci - S. Ambrose

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

                               Martyna wojciechowska  ‘’Auto Maniaczka- od rometa do rajdu Dakar''   s.337  książki GJ


To autobiografia w której autorka pisze o swojej pasji motoryzacyjnej  oraz o najtrudniejszym rajdzie świata-bez lukrowania.

Ciekawa książka, która spodoba się zarówno fanom motor sportu oraz  pasjonatom Rajdu Dakar.

 

Przeczytana i polecam jak najbardziej  -  jak i inne tej dziennikarki podróżniczki.

post-70077-0-09184600-1466930874_thumb.jpg

Edytowane przez somerto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

                                                              'UCIEKINIER''  - Józef Makowski       PWN  Karta KARTY HISTORII    s.436

 

                                                     Niezwykła strategia przetrwania-wtopienie się w struktury wroga.

Awanturnicza podroż - autor wspomnień polski Żyd skrywa sie przed prześladowcami przywdziewając hitlerowski mundur.

 

Wyposażony w ''legalne'' dokumenty firmy budowlanej, świadczącej usługi dla Wehrmachtu,porusza się po ogarniętej wojną Europie (Wiedeń,Paryż,Berlin) gdzie korzysta z żołnierskich hoteli,prowiantu oraz kartek na żywność.

Opowieść wojenna ale całkiem nietypowa - opisuje obraz machiny wojennej widzianej od ''kuchni'',duża dawka humoru i zmysł obserwacji autora.

 

                                               cyt    '' Świetne dokumenty...... jedziesz jak prawdziwy Szwejk.

                                                           Zamiast miejscowości podane jest miejsce postoju i nr poczty  polowej.

                                                          Generał nie powstydziłby się takich dokumentów.    

                                                 Wolałbym zamiast tych ''murowanych dokumentów mieć napletek ''

Jak najbardziej polecam czytelnikom.

post-70077-0-63697900-1468494611_thumb.jpg

Edytowane przez somerto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co skończyłem: "Ja Ibra", ksiązka o Zlatanie. Niczego górnolotnego nie ma co oczekiwać, ale jeśli ktoś się interesuje piłką, trochę widokiem od "kuchni" na podejścia klubów, reprezentacji itd. to warto przeczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniec ze smokami II. Już kończę i nie wiem co potem ... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patykiewicz Piotr Zły brzeg - fajne


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, takie pytanie mam. Za co się zabrać po " Pieśni lodu i ognia " bo zakończyłem i mam " głód " książkowy :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że sagę Wiedźmina przeczytałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Przymierzam się powoli do Trylogii Husyckiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam tą książkę, jeśli kolega jeszcze nie czytał. Książki, które najlepiej wspominam są Tego Autora właśnie, a Ta najbardziej do mnie przemawia.

 

Dukaj_Lod_m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba jutro skoczę do domu publicznego (jak mawiał jeden mój wykładowca) i wypożyczę sobie znowu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Przymierzam się powoli do Trylogii Husyckiej.

Trylogia Husycka super, bardzo polecam.

 

Od siebie mogę jeszcze polecić sagę "Miecz Prawdy" Terrego Goodkinda, no i oczywiście Pratchett zawsze wchodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Przymierzam się powoli do Trylogii Husyckiej.

Jedna z lepszych książek jeśli chodzi o fantastykę. A w moim odczuciu zdecydowanie najlepsza jeśli chodzi o nasze rodzime podwórko. Czytałem 5 razy i na pewno jeszcze sięgnę. Nie nudzi się :)

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.