Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego napisalem, ze rozni sie od filmu...  ;)

chodzi o dalsze losy Corleonow.. Pobyt Michaela na Sycyli... to wlasnie chyba ,,Sycylijczyk,,?

 

Spoko rozumiem już :)  

Tutaj można się pogubić bo w książce jak i filmie (cześci I)  Michael też przebywa na Sycylii, ale to faktycznie Sycylijczyk kontynuuje opowieść. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, rozumiem... ale ponoc Puzo, napisal scenariusz do trzeciej czesci?

 

 

 

Tak, namaścił i podpisał scenariusz, chociaż pewnie więcej paluchów maczał w nim Coppola.

Zresztą generalnie trzecia część dość mocno odstaje (na minus) od dwóch pierwszych. Co nie znaczy, że nie jest warta obejrzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też muszę dodać coś od siebie jeśli chodzi o książki o mafii, Ojca i Dona czytałem, ale najbardziej podobała mi się Honor Prizzich R. Condona 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też muszę dodać coś od siebie jeśli chodzi o książki o mafii, Ojca i Dona czytałem, ale najbardziej podobała mi się Honor Prizzich R. Condona 

 

 

A tutaj to film jest na pewno lepszy od książki. Moim zdaniem oczywiście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''Rosja w łagrze'' - Iwan Sołoniewicz      Literatura faktu PWN  KARTA

 

Wielka ucieczka z państwa totalitarnego - W 1933 r Sołoniewicz wraz z synem i bratem podjęli nieudana ucieczki z Rosji bolszewickiej.W efekcie trafili do systemu łagrowego.Przez dwa lata opracowywali plan kolejnej ucieczki (przechytrzyli system). W książce przedstawiono losy Sołniewiczów oraz historie napotkanych przez nich osób oraz codzienność  życia w łagrze jak i poza nim.

                                                                                                                       Właśnie kończę, i polecam.

Edytowane przez somerto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grę o tron zacząłem .

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem już kilka miechów temu ale uwielbiam tego autora Adam Przechrzta tu była " reklamowany" cykl Demony wojny, ale równie świetne są

Wilczy legion oraz cykl Depozytariusz Chorągwi Archanioła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem Metro 2034. Nie porwało mnie tak jak poprzednia część. Za dużo "filozoficznych" wynurzeń, brakuje trochę klimatu tuneli. Zabieram się za 2035 i mam nadzieję, że dorówna 2033.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem Metro 2034. Nie porwało mnie tak jak poprzednia część. Za dużo "filozoficznych" wynurzeń, brakuje trochę klimatu tuneli. Zabieram się za 2035 i mam nadzieję, że dorówna 2033.

Nie czytałem co prawda środkowego tomu, niedawno jednak czytałem tom ostatni - Metro 2035. Jeśli podobało Ci się 2033, to raczej nie będziesz zawiedziony. 2035 jest bardziej mam wrażenie brutalne i ponure, ale i czasem kapitalnie absurdalne (przeczytasz fragmenty z... kurą, zrozumiesz o co mi chodzi). Ogólnie widać też, że autor doszlifował technikę pisania, choć nie ma co ukrywać, że ciągle na literackiego Nobla trochę słabo. Polecam, napisz o swoich wrażeniach, jak przeczytasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem sagę Wiedźmin. Książki do ostatniej kartki zachęcały do czytania. Mimo fabuły książka mocno realna, dobrze obrazuje rzeczywisty świat. 

Aktualnie czytam "Dziewczynę z pociągu", trudno iść spać gdy leży obok łóżka :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem całego wiedźmina . Polecam .

Czytałeś też sezon burz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiedźmina opowiadanie przeczytałem w "Fantastyce" pewnie będzie z 30 lat temu (coś koło tego), przeczytałem wszystkie opowiadania, powieść "Żmija", jednak wszystko wymięka przy "Trylogii husyckiej". Jeżeli ktoś dużo czasu spędza w samochodzie to owe trzy audiobooki są mistrzostwem świata słowa czytanego. Przebija je tylko "Mistrz i Małgorzata" w interpretacji K. Jasieńskiego. Może warto założyć temat książek czytanych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

371595-352x500.jpg?_ga=1.182539046.10395

 

"Rewelacyjny kryminał z czarującym tłem geograficznym, napisany powszechnym językiem, ale z wplecioną (bez nadużycia) piękną góralską gwarą.

Frapująca fabuła, oraz ciekawie zbudowana akcja i klimat."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   ''Łowca''  -  Zbigniew Lubieniecki           PWN  Karta  Warszawa 2014            s.152

 

84-letni dzisiaj Autor opowiada - jako dziecko w 1940r wraz z matką i siostrami zostaje zesłany na Sybir.Chłopak upokarzany i katowany poprzysięga sobie zemstę na sowieckich oprawcach.Po powrocie trafia na Ziemie Zachodnie,wściekły i rozgoryczony powojenną rzeczywistością zaczyna konsekwentnie wypełniać swoje zobowiązanie.

                                                      Działa z ukrycia,polując na Rosjan jak samotny  wilk na zwierzynę.

 

 

 

 

                                                                                                     Dziś skończyłem i polecam.

post-70077-0-17181800-1456571508_thumb.jpg

Edytowane przez somerto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem całego wiedźmina . Polecam .

Czytałeś też sezon burz ?

 

Od "Sezonu burz" zacząłem, i mnie mocno wciągnęła w tamten świat. Mam taki zestaw (z dołączoną mapą ;-):

 

sap.jpg  *

 

I tam właśnie tak jest to ułożone - pierwsza książka to "Sezon..." a dalej chyba już standardowe 7 tomów. 

A ta trylogia Husycka - brzmi zachęcająco - zwłaszcza że ma tam być także Zawisza Czarny z Garbowa.

 

Dziewczynę z pociągu skończyłem - rzeczywiście, tak jak napisał King - książka mocno wciąga. 

 

Aktualnie czytam dla relaksu

 

image.jpg  *

 

*zdjęcia z sieci

Edytowane przez Krzysiek16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem sezon na końcu i chyba tak się powinno .

Generalnie wiedźmin , to książka dla ludzi o mocnych nerwach . Teraz czytając grę o tron , czuję się podobny klimat jak w wiedźminie. Polecam jedno i drugie .

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Od "Sezonu burz" zacząłem, i mnie mocno wciągnęła w tamten świat. Mam taki zestaw (z dołączoną mapą ;-):

 

sap.jpg  *

 

I tam właśnie tak jest to ułożone - pierwsza książka to "Sezon..." a dalej chyba już standardowe 7 tomów. 

A ta trylogia Husycka - brzmi zachęcająco - zwłaszcza że ma tam być także Zawisza Czarny z Garbowa.

 

Dziewczynę z pociągu skończyłem - rzeczywiście, tak jak napisał King - książka mocno wciąga. 

 

Aktualnie czytam dla relaksu

 

image.jpg

 

*zdjęcia z sieci

 *

 

 

Świat Zofii, to przyjemna historia filozofii, na pewno warto przeczytać, ale z Wiedzminem i ułożeniem ostanuej ksiązki jako pierwszej to ciekawa sytuacja ale jakiś sens w tym chyba jest :)  natomiast Trylogia Husycka jest trudniejsza do czytania ale i klasę lepsza od Wiedzmina, a smaku dodaje że oparta na prawdziwej historii Śląska Czech i Polski, moim zdaniem mistrz Sapkowski wzniósł się na najwyższy poziom światowy w klasie historyczno-fantasy jeśli w ogóle taka kategoria istnieje :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec jest moim początkiem -Tiziano Terzani.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiedźmina opowiadanie przeczytałem w "Fantastyce" pewnie będzie z 30 lat temu (coś koło tego), przeczytałem wszystkie opowiadania, powieść "Żmija", jednak wszystko wymięka przy "Trylogii husyckiej". Jeżeli ktoś dużo czasu spędza w samochodzie to owe trzy audiobooki są mistrzostwem świata słowa czytanego. Przebija je tylko "Mistrz i Małgorzata" w interpretacji K. Jasieńskiego. Może warto założyć temat książek czytanych?

Powiedzieć o słuchowisku "Trylogia..." "książka czytana" lub "audiobook" to nic nie powiedzieć. Mistrzostwo świata, najlepsze co słyszałem... a trochę "audioboków" mam za sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, że Trylogia Sapkowskiego robi duże wrażenie, język jak to u niego na świetnym poziomie. Sporo humoru, i jak pisał Pawel2499 - wpisanie elementów fantasy w autentyczną historię udało się rewelacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za inspiracje, juz zaczynam polowanie na ta ksiazke.

''Łowca''  -  Zbigniew Lubieniecki           PWN  Karta  Warszawa 2014            s.152

 

84-letni dzisiaj Autor opowiada - jako dziecko w 1940r wraz z matką i siostrami zostaje zesłany na Sybir.Chłopak upokarzany i katowany poprzysięga sobie zemstę na sowieckich oprawcach.Po powrocie trafia na Ziemie Zachodnie,wściekły i rozgoryczony powojenną rzeczywistością zaczyna konsekwentnie wypełniać swoje zobowiązanie.

                                                      Działa z ukrycia,polując na Rosjan jak samotny  wilk na zwierzynę.

 

 

 

 

                                                                                                     Dziś skończyłem i polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za inspiracje, juz zaczynam polowanie na ta ksiazke.

polecam warta przeczytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''Oblężone''  -  Jelena Koczyna,Olga Bergholc,Lidia Ginzburg,  (opracowanie Agnieszka Knyt)                                                                               PWN  Karta  Warszawa    2013            s.207

 

Piekło 900 dni blokady Leningradu,które trwało od 8 września 1941r do 27 stycznia 1944r.

Mieszkancy Leningradu - Nikt dokładnie nie wie ilu z nich w tym czasie umarło z głodu- szacuje się że prawie milion.

Mimo blokady przez caly czas jej trwania w mieście działał sprawny aparat represji.Wyłapywano ''szpiegów'' i ''zdrajców ojczyzny''

Władza przed światem starała się ukryć prawdę o oblężonym mieście.

 

Trzy świadectwa przetrwania:

1.''Dziennik czasu blokady''

2.''Zakazany dziennik3

3.''Zapiski czlowieka oblężonego''

 

                                                                                        Dziś skończyłem.Czy polecam -??

                                                                                        Dla osób lubiących ten temat w  książkach  - ''ciekawych losów ludzi w oblężonym mieście''. Mnie najbardziej zaciekawił   ''Dziennik czasu blokady''

 

 

Od najbliższej niedzieli ;)  ''Sołdat'' - Nikolaj Nikulin

Frontowa prawda w opowieści szeregowca Armii Czerwonej.

post-70077-0-72012800-1456943002_thumb.jpg

Edytowane przez somerto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.