Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

polskie kryminały R.Mróz - polecam, jak dla mnie lepiej się czyta niż  K.Bondę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że jestem nowy to się przywitam: Cześć  :D . 

Ze swej strony polecę ( dopiero co skończyłem) : "Wielki marsz". Trochę "wiekowa" -mistrza Stephena Kinga,ale napisana pod pseudonimem.

Dostałem czytnik na gwiazdkę i zacząłem czytać. Fantasy: Sandersona-"Z mgły zrodzony" ale chyba literaturę bardziej "prawdopodobną" (znaczy historię opisaną) wolę. 

Edytowane przez oskar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że jestem nowy to się przywitam: Cześć  :D . 

Ze swej strony polecę ( dopiero co skończyłem) : "Wielki marsz". Trochę "wiekowa" -mistrza Stephena Kinga,ale napisana pod pseudonimem.

Dostałem czytnik na gwiazdkę i zacząłem czytać. Fantasy: Sandersona-"Z mgły zrodzony" ale chyba literaturę bardziej "prawdopodobną" (znaczy historię opisaną) wolę. 

Czytałem recenzje, że "Z mgły zrodzony", jest bardzo dobry. Wpisuję się chyba w aktualny trend książek o pałacowych intrygach, polityce pomieszanej z akcją. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem recenzje, że "Z mgły zrodzony", jest bardzo dobry. Wpisuję się chyba w aktualny trend książek o pałacowych intrygach, polityce pomieszanej z akcją. :)

Tak. Można tak to opisać. Ale akcja to: "latanie" i miałem tego już trochę przesyt. Poza tym to pozycje, chyba dla młodszego czytelnika niż ja  :o .

Wspomniany wcześniej "Wielki marsz" to taka "odskocznia".

Spróbuję jeszcze "Archiwum burzowego światła"- też Stevensona, ale na pewno z przerwami na jakiś thriller lub kryminał.

Edytowane przez oskar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończę grę o tron ( Polecam ) . Zaczynam Starcie Królów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytał ktoś może książki Katarzyny Bondy? Dostałem Okularnika, ale z tego co wiem nie jest to pierwszy tom serii. Czy te tomy trzeba czytać po kolei, czy każdy to osobna historia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

                                                      ''Sołdat''  - Nikołaj Nikulin        PWN  Karta

 

Szlak Leningrad-Berlin w odważnej pozbawionej autocenzury relacji szeregowego żołnierza Armii Czerwonej.Jako jeden z nielicznych sowieckich żołnierzy przeszedł cały szlak bojowy.

Otwarcie przyznaje się do potwornego strachu,opisuje głód,śmierć i okrucieństwo czerwonoarmistów.Bezwzględność sowieckiej machiny wojennej.

 

Publikacja tej relacji , możliwa była dopiero po rozpadzie Związku Radzieckiego,jej wcześniejsze upublicznienie groziłoby Autorowi  ŁAGREM.

 

 

cyt:  ''Pewnemu dowódcy korpusu na froncie leningradzkim powiedziano:  ,,Generale, nie należy atakować tego wzniesienia, możemy jedynie stracić mnóstwo ludzi i przegramy''.

On odpowiedział:  ,,Myślałby kto - ludzie!     LUDZIE TO PYŁ. Naprzód!!."

 

 

Uważam, że to naprawdę dobrze napisana książka - polecam ( dopiero co skończyłem) jak najbardziej .

 

post-70077-0-77011900-1458849562_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emmanuel Carrere "Królestwo". Ciekawa pozycja dla zainteresowanych początkami chrześcijaństwa. Nie polecam natomiast integrystom.

 

Edytowane przez mylof

" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''EGZEKUTOR''  - Stefan Dąbski        PWN  Karta LITERATURA FAKTU     s.135

 

Stefan Dąmbsk i- kilkunastoletni żołnierz AK,czerpie satysfakcję z dobrze wykonanej pracy.Jest likwidatorem,przeznaczonym do zadań specjalnych.

Wykonuje ciche egzekucje volksdeutschów,likwiduje Ukraińców,''babskie roboty''.

Żołnierz AK to nie zawsze człowiek kryształowy,bohaterstwo ma różne oblicza.

 

 

cyt:  ''Gdy raz  szedłem na przerwę obiadową, zobaczyłem Niemca któregośmy wylegitymowali wcześniej i przepuścili pół godziny wcześniej siedzącego w opłakanym stanie na skraju rowu.Wszystko co mu zostało to but na prawej nodze, o który biła się własnie banda ludzi ze wsi.Po prostu rabowali go na żywca.

Mój apel ażeby mu wszystko oddali spotkał się z drwinami, po czym jeden z wieśniakow zerwał mu pozostały but.a cała banda ruszyła w stronę wsi , a biedny szkopina siedział przedemną w stroju Adama.

Znalazłem się w głupiej sytuacji bo nie wiedziałem co zrobić.

Nie mogłem się rozebrać, oddać mu swojego ubrania, nie mogłem pozwolić na jego powrot do Niemiec.. Opanował mnie ogromny żal,zrobiło mi sie po raz pierwszy przykro,że muszę uczestniczyćw wojnie tak bezwzględnej.

Bez słowa wyciągnąłem zza pasa parambellum i strzeliłem Niemcowi miedzy oczy''..

 

 

Bardzo kontrowersyjna książka,mocna pozycja z kręgu literatury faktu, - polecam zdecydowanie( dopiero co skończyłem).

 

post-70077-0-19860100-1459361631_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego oto Pana  (Bohumil Hrabal)

 

Sprzedam dom w którym nie chcę już mieszkać.

post-86560-0-60087400-1459589404_thumb.jpg

Edytowane przez frauszil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

                                  ,,Gdzie sjesta jest świętem''      Beata Cichecka-Wronowska               Warszawa 2013              s.276

 

Jest to opowieść o współczesnej Grecji (2005-2011) widzianej oczami imigrantki.Autorka obala niektóre mity.Stara się pokazać prawdziwy obraz Grecji  z jej zaletami,wadami i dziwactwami-bez retuszu i patosu.

Grecję można kochać, można jej też nie lubić,ale z całą pewnością nie można się w niej nudzić.Książka ta nie jest przewodnikiem turystycznym.

 

 

Książka  dobrze napisana -  pełna humoru,spostrzeżeń oraz przeżyć, polecam wszystkim którzy już odwiedzili Grecję oraz tym którzy się tam wybierają.

                                                                                                                                                                                       Jak najbardziej polecam.

post-70077-0-62575900-1460215396_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już przy trzeciej części " Pieśni Lodu i Ognia " - " Nawałnica Mieczy . Stal i śnieg "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

                                                      ''Sołdat''  - Nikołaj Nikulin       

 

 

Uważam, że to naprawdę dobrze napisana książka - polecam ( dopiero co skończyłem) jak najbardziej .

 

Dziękuję za polecenie - naprawdę świetne wspomnienia!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za polecenie - naprawdę świetne wspomnienia!!!

Super że się dobrze koledze czytało :D ,polecam ''Egzekutora'' ale jak wcześniej już pisałem jest to ''Bardzo kontrowersyjna książka i mocna pozycja książkowa''.  pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek Orzechowski - "Mój sąsiad islamista.Kalifat u drzwi Europy". Polecam. Autor w bardzo przystępny sposób wyjaśnia geneze problemów związanych z różnicami kulturowymi. Kreśli też niezbyt wesołą wizję związaną z islamem w Europie. Bardzo aktualna tematyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak wrażenia z Kościotrzepa?

Kiedyś miałem się za to zabrać, ale nie wiem czemu, ale nie jestem przekonany czy kobieta da radę napisać dobrą powieść steampunkową  <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zaczynam. Musisz niestety uzbroić się w cierpliwość. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Akwarium" autorstwa Wiktora Suworowa, jednego z niewielu agentów wywiadu GRU, którzy odeszli z GRU, nie przez komin i to dosłownie. Polecam przeczytać.

 

Podobnie jak Spymaster Olega Kalugina, byłego przełożonego obecnego cara moskiewskiego, dają obraz tego, czego można się spodziewać po sąsiadach zza wschodniej granicy ;)


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Akwarium" autorstwa Wiktora Suworowa, jednego z niewielu agentów wywiadu GRU, którzy odeszli z GRU, nie przez komin i to dosłownie. Polecam przeczytać.

 

Podobnie jak Spymaster Olega Kalugina, byłego przełożonego obecnego cara moskiewskiego, dają obraz tego, czego można się spodziewać po sąsiadach zza wschodniej granicy ;)

 

Jeśli podobało Ci się "Akwarium" to polecam także jego książki "Specnaz"  i  "Żołnierze wolności" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie:
Lee Smolin ,,Czas odrodzony"
Daniel Kahneman ,,Pułapki myślenia"
Nie mam w zwyczaju czytać fabularnych książek :-)

Edytowane przez jaceniunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.