Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Czy macie jakieś opinie odnośnie androidowych programów do odtwarzania muzyki w telefonach? Czy np. taki Neutron, wykorzystujący 64 bitową obróbkę daje jakąś przewagę jakości dźwięku nad wbudowanymi programami. Sam już nie wiem, mam wrażenie, że dźwięk jest lepszy. Ale nie wiem, czy to nie audiofilska magia (i pożerana błyskawicznie bateria) się nie odzywa. A przestałem w nią jakiś czas wierzyć. 

Telefon to Note 4 z Exynosem, słuchawki Soundmagic e10c. 

W każdym torze audio największy wpływ na dźwięk mają głośniki/słuchawki i nie sądzę żeby w przypadku telefonów było inaczej. W ogóle zmiany jakości dźwięku dzięki innemu programowi  to jak już jest  kwestia ustawień typu "korektor" czy czegoś podobnego. Jak chcesz realnej poprawy to zainwestuj w lepsze słuchawki, chociaż efekt może też być odwrotny - dobry głośnik pokaże nędzę źródła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym wydał 4tys. zł na telefon i on dostał "pryszczycy" to też bym się wkurzył. Co do reklamacji starałbym się tak to ując aby nie określić czy był noszony w etui ani że był bez niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Bugs masz rację co do toru, ale niestety jak podłączysz super słuchawki do słabego źródła to nic dobrego nie osiągniesz. Tak czy siak źródło dobieram do słuchawek. Piotrek Neutron jest super ale ma tendencję do zniekształcania dźwięku. Lepsza opcja jest Poweramp ale tylko beta. Nie mniej jak masz androida 7 to aplikacja ma pod ta wersja problemy niestety, a autor trochę o niej zapomniał.

 

Zainstaluj każdy na próbę i sprawdź. Jest jeszcze USB audio player też fajny i Onkyo player. Każdy gra inaczej. Neutron jest dla takich co preferuja naturalny inneutralny analityczny dźwięk. Reszta lekko ociepla. Poweramp beta ma najlepszą dynamikę.

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I loteria na jaką pamięć trafisz.....

 

Androbench prawdę Ci powie. W sklepie możesz na miejscu to sprawdzić. A przy kupnie przez internet jest 14 dni na zwrot w razie nie tej pamięci co trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bugs masz rację co do toru, ale niestety jak podłączysz super słuchawki do słabego źródła to nic dobrego nie osiągniesz. Tak czy siak źródło dobieram do słuchawek. Piotrek Neutron jest super ale ma tendencję do zniekształcania dźwięku. Lepsza opcja jest Poweramp ale tylko beta. Nie mniej jak masz androida 7 to aplikacja ma pod ta wersja problemy niestety, a autor trochę o niej zapomniał.

 

Zainstaluj każdy na próbę i sprawdź. Jest jeszcze USB audio player też fajny i Onkyo player. Każdy gra inaczej. Neutron jest dla takich co preferuja naturalny inneutralny analityczny dźwięk. Reszta lekko ociepla. Poweramp beta ma najlepszą dynamikę.

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Ale u mnie PowerAmp trzeszczy na WMA loseless i flac-ach o wysokiej rozdzielczości zrobionych z SACD (np 88.2 kHz 24bit). A mam niestety sporo takich. I tylko ten jeden. Dynamikę natomiast ma super. Staram się unikać korektorów i innej magii przestrzennej. W domu od lat mam wzmacniacze jedynie z regulacją wzmocnienia. Jestem konserwatysta i mam nadal Androida 5.1 (na Note 4 nie ma zresztą siódemki). Ponoć przetwornik połaczony z Exynosem to dość dobry Wolfson 5110.

Onkyo słuchałem. Bajer zapewne się robi po dostosowaniu do konkretnych słuchawek...Onkyo.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Piotrek, nie wiem czy to wina aplikacji. Mam kilka płyt od kolegów zgrywanych z winyli 192kHz i mam płyty Slayera kupione w niemieckim sklepie w formie elektronicznej 96kHz i nic takiego jak trzeszczenie nie miałem ani ma LG ani na HTC.

Wolfsona nigdy nie słuchałem a i na papierze nie moja sygnatura. Wolę Cirrusa a już najbardziej Sabre.

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JASH

 

Co do problemu przełączania sieci w Xiaomi to miałem to od jakiegoś czasu, po którejś z aktualizacji xiaomi.eu  w Redmi Note 3 bez LTE 800mhz, sieć Orange, pomogło ustawienie od nowa, nowego APN według konfiguracji ze strony, bo coś z APN nie banglało :P Tylko jeszcze trzeba było podać IP DNS, o czym nigdzie na stronie konfiguracji Orange nie ma :P Bo działał facebook itp, a strony w chrome pokazywały brak połączenia dns. Jak na razie od dwóch dni, większość czasu jest na LTE i H+. A wcześniej lubiło przełączyć na 3g bez działającej transmisji danych i już samo nie chciało potem na lepszą prędkość przełączyć z powrotem.

 

A już chciałem go wywalić w cholerę myśląc, nigdy więcej Xiaomi, że jakiś bug w sofcie, albo modem padnięty. Fakt, faktem jest to bardzo dobry telefon, ale przez te problemy z siecią miałem go dosyć, w przeciętnym europejskim telefonie z androidem z reguły apn działa od strzała jak trzeba. Tyle, że nie są to sprzęty bez LTE 800mhz.

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

@Admof - takie rzeczy to ja sprawdzam tylko w iPhonie w Plusie :D nie gadają ze sobą od lat. W Xiaomi jest wszystko OK po każdej aktualizacji. To raczej wina anten.

 

@bart8 - Bartek serio myślałeś, że ściemniam? Chłopie ja nie ma piętnastu lat. I serio weź tam zadzwoń, bo jestem ciekaw co Tobie powie, jako potencjalnemu kupcowi. Ja nie do końca wierzę w te 300 sprzedanych Pixeli, chyba, że poszło to na Europę. To sprzęt dla geeków, a jako moderator i aktywny użytkownik forum Androida nie kojarzę wysypu tego sprzętu, żeby nie napisać, że poddział Pixela (bo nawet swego działu nie ma jak Nexusy) jest praktycznie bez wpisów.

Co do tego co napisałem, że w kategorii foto Apple jest w czarnej d*pie. Nie chodzi o jakość zdjęć. Ta jest dobra, ale nudna i przewidywalna, co masz też swoje zalety. Niestety brak trybu pro i innych ficzerów powoduje, że firma stoi w miejscu.

Ja na zdjęcia nie narzekam,chociaż to nie poziom posiadanych wcześniej LG V10 i HTC10. Całościowo to dobra słuchawka i jak czytam na MyApple co się ludziom dzieje z siódemkami to i tak super trafiłem :D No, ale odprysków nie trawię i sprzedałem.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby wina anten, tak myślałem, a może i Orange akurat u mnie, bo dziwnym trafem skończył się u mnie problem z szalonym przełączaniem na 3g i ze znikającym internetem na 3g po poprawieniu apn. Od tej pory ani razu mi nie zniknął zasięg internetu, a działo się to codziennie, wskakiwał 3g w roamingu itp.

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Orange na pewno też, bo ja tak miałem jak byłem w Orange dwa lata temu. W Plusie jest wsio OK, poza tym Xiaomi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sprawdź jeszcze raz APN, bo Xiaomi samo z automatu nie ustawi ponoć APN jak trzeba również w PLUS. Ponoć już tak jest. https://youtu.be/DXEqGnplsfI

Sprawdź czy masz ustawienia jak typ w filmiku.

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mam ustawione tak jak na stronie Plusa i tak na na filmie, poza samą nazwą punktu dostępowego. Na filmie jest Plus Internet, ja mam Plus. To jest jednak bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, jesteś rok starszy ode mnie więc daj sobie spokój z tekstami pokroju licealisty. A co do przeżyć to gwarantuje Ci że w życiu nie przeszedłeś nawet połowy tego co ja. EOT.

Ha !!!!  :) 

A więc maiłem rację !!!  :D  [ja zawsze zreszta, we wszystkim  :wub: ]

 

Musisz mi opowiedzieć  - zapraszam na pochlaj :ph34r:  w dowolnej chwili  :rolleyes:

Ja stawiam  :wacko:


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Wszedłem na allegro, kliknąłem pierwszy, lepszy link z ofertą iPhone 7 128 GB i co się na zdjęciach ukazało mym oczom?

 

http://allegro.pl/iphone-7-128-gb-polska-dystrybucja-gwarancja-black-i6931978776.html

 

Z pozdrowieniami dla @Jash

 

W złym pokrowcu nosił :lol:

 

Prawdopodobne ceny iphone 8:

 

64GB → 999€ → 4299zł

256GB → 1219€ → 5229zł

512GB → 1329€ → 5699zł

 

Znośnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ha !!!!  :) 

A więc maiłem rację !!!  :D  [ja zawsze zreszta, we wszystkim  :wub: ]

 

Musisz mi opowiedzieć  - zapraszam na pochlaj :ph34r:  w dowolnej chwili  :rolleyes:

Ja stawiam  :wacko:

 

Prosił, prosił i wyprosił :D kiedy mam być?

 

W złym pokrowcu nosił :lol:

 

Prawdopodobne ceny iphone 8:

 

64GB → 999€ → 4299zł

256GB → 1219€ → 5229zł

512GB → 1329€ → 5699zł

 

Znośnie :D

 

Rzekłbym promocja, może zakup grupowy :D

Jeszcze co do technologii malowania czarnej 7. Jest coś na rzeczy bo Black z Komputronika ma inny kolor niż ten co ja miałem. Mój był taki ciemny space gray, a ten z Komputronika w macie jest tak czarny jak ten świecący.

A co do "odciśniętych paprochów" słyszałem już kolejną teorię, że powstają te odpryski jak się nosi w luźnym gumowym etui. Ja miałem sztywne dopasowane i nie pomogło.

Mój nie wyglądał tak źle jak ten ze zdjęć, ale mojego kolegi wygląda gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosił, prosił i wyprosił :D kiedy mam byc.

Kiedy chcesz. Najlepiej w jakis piatek wieczorem i zostalbys do niedzieli.

Spanie jest. Flashki sa.

Aha wez rodzine ze soba. 100 m do morza.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosił, prosił i wyprosił :D kiedy mam być?

 

 

 

 

Kiedy chcesz. Najlepiej w jakis piatek wieczorem i zostalbys do niedzieli.

Spanie jest. Flashki sa.

Aha wez rodzine ze soba. 100 m do morza.

Jak miło... :)

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Bana temu nade mną :D co to za świństwa wgle :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

iPhone 8 najprawdopodobniej bez skanera odcisków palców. Funkcję tę ma zastąpić skanowanie twarzy w 3d, które podobno działa nawet w całkowitej ciemności. Czas odblokowania to setne sekundy. Technologia ta podobno przewyższa tę samsungową o dwa lata... świetlene.

Dla mnie bez sensu nawet gdy będzie to świetnie działać. Wolałbym zwykły skaner palca nawet w przycisku power jeśli nie daliby rady unmieścić go pod taflą szkła po usunięciu przycisku home button.

 

Zarówno przednia jak i tylna kamera ma rozpoznawać przedmioty, ludzi, miejsca.

Apple postawiło w funkcjach dla developerów w najnowszym iOS na AR-rozszerzoną rzeczywistość. Znając zasięg tej firmy, może to być przełom.

Tutaj małe demo możliwości:

 

 

 

 

Edit: Touch ID będzie można dokupić osobno w bardzo korzystnej cenie, 279pln.

 

Image%202017-08-20%20at%209.58.06%20AM.p

Edytowane przez bart8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Tacz ajdi mnie zniszczył :D iP9 będzie miał ekran do kupienia dodatkowo na złącze lightning.

 

A dalej w temacie, zadzwoniła do mnie córka przed chwilką, że po niespełna miesiącu iP SE się zes*ał. Od tygodnia były problemy z czytnikiem, teraz nie działa w ogóle. Dodatkowo dziś siadł głośnik, bo telefon zamiast dzwonić, albo milczy, albo charczy. Na YT w ogóle nie odtwarza dźwięku.

 

 

PS

 

To co pokazałeś na filmie, wczoraj oglądałem na YT jak gość robił Pixelem XL - umeblowywał cały pokój w domu. To chyba to samo, chyba że iP od razu kupuje to co zatwierdzisz ;) to by było coś.

 

PS2

 

Przed chwilą na infolinii Apple człowiek, z którym rozmawiałem potwierdził zmianę technologii malowania iP7 w wersji Black. Niestety nie ma możliwości sprawdzić po jakimkolwiek z numerów, z której partii pochodzi telefon. Znaczy loteria.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Tacz ajdi mnie zniszczył :D iP9 będzie miał ekran do kupienia dodatkowo na złącze lightning.

 

A dalej w temacie, zadzwoniła do mnie córka przed chwilką, że po niespełna miesiącu iP SE się zes*ał. Od tygodnia były problemy z czytnikiem, teraz nie działa w ogóle. Dodatkowo dziś siadł głośnik, bo telefon zamiast dzwonić, albo milczy, albo charczy. Na YT w ogóle nie odtwarza dźwięku.

 

 

PS

 

To co pokazałeś na filmie, wczoraj oglądałem na YT jak gość robił Pixelem XL - umeblowywał cały pokój w domu. To chyba to samo, chyba że iP od razu kupuje to co zatwierdzisz ;) to by było coś.

 

PS2

 

Przed chwilą na infolinii Apple człowiek, z którym rozmawiałem potwierdził zmianę technologii malowania iP7 w wersji Black. Niestety nie ma możliwości sprawdzić po jakimkolwiek z numerów, z której partii pochodzi telefon. Znaczy loteria.

 

Standardowo, nie uwierzę do dopóki nie zobaczę. AR kit jest dostępny tylko dla ios. Podaj link to uwierzę.

 

A co do tego psucia. Dla mnie jest to wszystko dziwne i to bardzo. :huh:  Wszystko co związane z apple psuje Ci się i to bardzo szybko. Tu odpryski w czarnym 7, Twojemu znajomemu jak pisałeś coś tam z laptopem się dzieje i iphone też mu odpryskuje. Najpierw pisałeś, że tego różowego iphone SE wymieniłeś z powodu półmilimetrowej ryski, a teraz, że padł głośnik i touch id. :blink: I to wszystko w przeciągu bardzo krótkiego okresu czasu.

 

Serio nie wierzę w to wszystko. Mam dużo znajomych ze sprzętem apple i nie słyszałem o takich cyrkach. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Bartek, nie mam w pracy dźwięku. Tylko obraz. Po obrazie wygląda to tak samo. To co widziałem na androidzie było związane z VR. Typ miał okulary, w ręku jakiś rysik. Chodził po pokoju z menu wybierał meble i ustawiał po pomieszczeniu. Potem to zatwierdzał i tak umeblowywał mieszkanie. Obraz obu filmów wskazuje podobieństwa, tylko tyle. Do stanu faktycznego się nie odnoszę, może to zupełnie co innego. Piszę o tym co widzę.

 

Jeśli chodzi o kolegę. Mogę zapytać go, czy mógłbym podać Tobie do niego numer. Potwierdzi Ci odpryski i potwierdzi, że ma teraz w serwisie nowiutkiego Macbooka i miesięcznego iP7. Potwierdzi ci też, że w jego iMacu zepsuło się praktycznie wszystko. Ekran, myszka, dysk. Skończyła się gwarancja i sprzedałem mu to na allegro w cenie złomu. To też można sprawdzić. Zastanawiam się jednak, czy to ma sens, bo mógłbym mu kazać to wszystko wymyślić. I tak jak Ty nie wierzysz w to co piszę tak ja nie wierzę, że jesteś normalnym kolesiem. W sprawie odprysków kolega 1947 pokazał ci link do aukcji na allegro. Dalej nie wierzysz, że to ma miejsce? Gość nawet w opisie uwzględnia, że to co widać jest standardem dla tego koloru. W temacie flakkingu masz link do Apple, jest 15 stron a tam kilka zdjęć więcej niż te 3 z lutego:

 

https://discussions.apple.com/thread/7745940?start=45&tstart=0

 

Stronę wcześniej nie wierzyłeś w sprawie sklepu, deklarowałeś że zadzwonisz do gościa bla bla bla. Podałem Ci nazwę firmy, są na rynku 11 lat. Jednak nie zadzwoniłeś, więc nie wiem po ki ch*j tak się odgrażałeś. A co do serwisu dziś gość mi wyjaśnił, że Pixeli nie naprawia, tylko wymienia. No chyba, że to wada typu klient rozbił ekran, wtedy odsyła do zagranicznego serwisu (nie wiem gdzie tam Google go ma dla EU).

 

W mojej sprawie też nie musisz mi wierzyć. Lata mi to koło wiesz czego, tak jak lata mi czy w tym roku spadnie śnieg. Jak odniosę Zuzki SE do Cortlandu na serwis to wrzucę Ci potwierdzenie reklamacji, chociaż uważam, że to popieprzone. Poniżej masz link do zdjęć mojego iP7. Ciężko było uchwycić zdrapkę, ale na żywo wyglądało to gorzej - z resztą wiesz jak wygląda to coś, bo masz linka od kolegi 1947. Z plamkami się nie udało na foto:

 

https://goo.gl/photos/2BMM8mTpdgkXkw3Y8

 

Nie wałkujmy już tego tematu, że Ciebie dziwi, ze mi się coś szybko psuje. Mnie się mało co psuje. O tym też pisałem. iPhone też się nie zepsuł. On uległ zniszczeniu w wyniku słabej jakości wykonania. I nie narzekam na iP7 że źle działa, czy coś. Narzekam, że za ponad 4kpln jest wykonany jak sprzęt za 300zł.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.