Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

Wbrew pozorom złotego ponoć częściej kupują panowie :) też nad nim myślałem, ale to nadal malowanka jak w czarnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam do iphona etui firmy "survivor", masywne, dodatkowa ochrona ekranu, nie widać odprysków....itd ;)

Wiem bo używam.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rradek

 

Z tym czytnikiem, to chyba w ustawieniach musisz pogrzebać, ewentualnie update to naprawi jak przyjdzie. W moim Note 3 Pro, czytnik odblokuje ekran bez potrzeby wybudzania. Nie sądzę żeby w mi note 2, który jest nowszym sprzętem miało miejsce takie utrudnienie. Duże masz dłonie ?? :) Możesz obsługiwać tel 1 ręką ?? Ja te 5,5 cala tak na styk łapie, a chodzi mi po głowie cos większego. Są dostępne akcesoria typu case i szkło ? Ile finalnie Cie wyszło w pln ?

 

W ustawieniach nie mam takich opcji, ale też jakoś nad tym nie boleję, bo i tak od OP3 bardzo polubiłem etui typu smart cover, więc mi ten "nieaktywny" czytnik nie przeszkadza  :rolleyes:

Jak go kupowałem, to za całość wychodziło jakieś 1600 plnów (+/- 50, nie pamiętam za dokładnie). Sam telefon bodaj 325 GBP (funt wtedy stał jakieś 4.7 PLN).

Jedną ręką da się obsługiwać, ale komfortowo, to raczej w stylu wykonanie połączenia czy odebranie, albo przewijanie strony www, więc bez zbytniej kombinacji, bo np. kliknięcie w pasek adresu, aby go wpisać to już wymaga ostrożności (w chrome obecnie można wymusić pasek adresu na dole, wiec to znacznie ułatwia wpisywanie). Inna sprawa, że specjalnie dużych dłoni nie mam. Natomiast w sofcie jest opcja "tryb jednoręczny", która tymczasowo może zmniejszyć ekran do np. 3,5, 4 czy 4,5 cala aby go komfortowo obsługiwać jedną ręką (jej włączenie to przesunięcie palcem po przyciskach dolnych - od czytnika do któregoś funkcyjnego).

 

EDIT: A ten czytnik to w MI Note 2 jest też przyciskiem fizycznym, więc oczywiście wybudza fon odciskiem w momencie jego wciśnięcia. Natomiast nie wystarczy samo dotknięcie.

Edytowane przez rradek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Lawnowerman - to do czego kto z nas ma dostęp to prywatna sprawa, więc odpowiadaj za siebie.

???

 

Ja swoje zdanie już w tej materii wyraziłem, a sprzeczać się nie będę, bo wiem, że w każdym temacie

jesteś specem, a walka z wiatrakami mnie nie jara.

Jak przeżyjesz tyle co ja i bedziesz miał tyle lat co ja, to wtedy pogadamy.

 

A co do rankingu. Nie pamiętam, żeby zepsuł mi się jakiś Ajfon, tak samo jak

nie pamiętam tego samego w przypadku androida. Pamiętam BB, stare Siemensy, Nokię.

Z nowożytnych nie kojarzę. Nie przepraszam. W kilkuletnim Sony Xperia V padło mi wejście USB.

I tak, androidów psuje się więcej tak jak więcej psuje się Casio niż Patków. Z wiadomego względu.

No ale taka jest statystyka.

To, że może czasem kłamać jest kwestią doboru próby i interpretacji.

nie zmienisz tego.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Bartek, jesteś rok starszy ode mnie więc daj sobie spokój z tekstami pokroju licealisty. A co do przeżyć to gwarantuje Ci że w życiu nie przeszedłeś nawet połowy tego co ja. EOT.

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek, mate działa jak mocny tel. z Androidem. Niezłe fotki. Fajna aplikacja z pilotem podczerwieni, ale nie zmienia to faktu, że jakby Iphone był na dwie karty sekundy bym się nie zastanawiał i zamienił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Oglądałem recke tego Mate i gość twierdzi że to najszybszy telefon z androidem po Pixelu

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mate 9 pro macałem w kolorze złotym. Wygląda fatalnie, tak odpustowego smartfona chyba jeszcze nie widziałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jash a Huawei P10? Wykonanie tip top, nie duży, dobre podzespoły, dobry aparat.

 

I loteria na jaką pamięć trafisz.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jash a Huawei P10? Wykonanie tip top, nie duży, dobre podzespoły, dobry aparat. 

Absolutnie się zgadzam, ale przeszkadza mi w nim, że tak bardzo jest inspirowany iPhone'm.

Rozmawiałem dziś z gościem, który mam hurtownię z telefonami i ma też serwis. iP7 128GB jest u niego sporo tańszy od Pixela 128GB. On mi powiedział, że jemu obojętne co mi sprzeda, jeśli zdecydowałbym się na zakup u niego. Ale powiedział też, że na 300 sprzedanych Pixeli (sprzedaje je na całą Europę) miał jedną reklamację na głośnik. Przyjął, odesłał do Google i klient dostał po 14 dniach nowym telefon, bo im się nie opłaca naprawiać. Na iPhony twierdzi, że ma sporo więcej reklamacji, ale ile w obu przypadkach prawdy nie wiem. On sam namawia mnie na Pixela bo jak twierdzi to taki Ajfon z lepszym aparatem. System czysty bez ficzerów jakie dają inni producenci ale za to po prostu działa tak jak iOS, a dodatkowo jakoś tam można go personalizować.

Mówi, żebym nie brał 128GB tylko 32GB bo przy zakupie Pixela, Google daje chmurę bez limitu na dane.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówi, żebym nie brał 128GB tylko 32GB bo przy zakupie Pixela, Google daje chmurę bez limitu na dane.

 

Ale co pomoże chmura bez limitu, gdy nie będzie miejsca na instalowane apki czy właśnie kręcony film w 4k...?  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

No to właśnie dlatego ja zawsze wolę, jak już nie ma karty SD, żeby te 128GB było. Znam takich co przy 32GB w iPhone dają radę z chmurą, więc chyba się da :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I loteria na jaką pamięć trafisz.....

No, jak trafisz najwolniejsza to AnTuTu spadnie o 2k, dramat. Nie dajmy się zwariować ;)

 

Tapatalk

Edytowane przez xavras_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Ale powiedział też, że na 300 sprzedanych Pixeli (sprzedaje je na całą Europę) miał jedną reklamację na głośnik. Przyjął, odesłał do Google i klient dostał po 14 dniach nowym telefon, bo im się nie opłaca naprawiać.

Ciekawe, właśnie jeden taki jest na Allegro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

W sensie, że z uszkodzonym głośnikiem? Pokaż na PW.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Znam takich co przy 32GB w iPhone dają radę z chmurą, więc chyba się da :D

 

Się da, ale raczej na zasadzie: "kurde, mam tylko 32 GB więc muszę sobie jakoś poradzić"  :rolleyes:

Jak w Nexusie 4 miałem 16 GB to też sądziłem, że po co więcej, a już w kolejnych telefonach 64 GB zapychałem w try miga, mimo zrzucania czego się na na Dysk Google.

Poza tym internet mobilny też bywa zawodny i często nie tak szybki jak by się chciało, więc im więcej niezbędnych rzeczy pod ręką (w telefonie), tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W życiu nie zaufam jakiejkolwiek chmurze. Z kilku względów: bezpieczeństwa (hasła, moje dane), bezpieczeństwa danych (ich zaginięcia), braku dostępu przy braku dostępu do sieci. Dlatego wczoraj zmieniłem kartę w S8bz 64 na 128 GB :)

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jak trafisz najwolniejsza to AnTuTu spadnie o 2k, dramat. Nie dajmy się zwariować ;)

Tapatalk

Nie wiem ile spadnie ancośtam, ale wiem, że w wersji najbardziej pechowej to masz szansę na zestaw ram/rom na poziomie tel sprzed kilku generacji..... A prędkość pamięci niższa nawet czterokrotnie, co przy androidzie ma znaczenie i z czasem będzie miało jeszcze większe, a tel niby flagowy..... Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

1.

 

Nie przypominam sobie, żebym pisał o tym, że odpryski nie będą mi przeszkadzały, ale nie ukrywam, że choć nie lubię etui to kupiłem założyłem, bo miałem nadzieję, że zapomnę. No ale tak już mam, że wiem, że są. Przeszkadza mi to tak samo jak wgniotki w kopercie zegarka. Wiesz że nic z nimi nie zrobisz. Co innego ryski. Akceptujesz, bo wiesz, że w każdej chwili możesz wypolerować lub wyszczotkować i to zniknie. To samo ryski na srebrnej obudowie. Są, bo będę. Ale srebrny odprysk na czarnym telefonie, zwłaszcza w większej ilości wygląda jak niechlujna kobieta, która ma poodpryskiwany lakier na paznokciach. Rozumiem, że komuś to nie przeszkadza. Ja tego nie akceptuje.

Co do podobania...raz, że gusta się zmieniają (kiedyś Sumo byłem oczarowany, dziś bym na rękę nie założył). Fajnie, że i Ty i Bartek pamiętacie, że pisałem, że mi się nie podoba (chociaż szybciej podejrzewam, że napisałem że mnie nie jara), ale tak samo nie pamiętacie opisu moich wrażeń po wzięciu go do ręki, że super leży w łapie.

I jeszcze raz. szukam nadal tego, czego szukałem. Dobrze działającego telefonu z dobrym lub bardzo dobrym aparatem i wodoszczelnością. Raz, że iP7 nie ma alternatywy. Dwa jak pisałem po koszmarnych doświadczeniach systemowych z iOS na iP5s na ip7 jest bardzo spoko. Pisałem o tym stronę wcześniej. Androidów mam jeszcze 5 czy 6 w domu, ale ani wodoszczelne, ani małe. I tak jak napisałem, jedyne co mi przeszkadza w iP7 to jakość wykonania. Dam sobie czas do IFA. Może będzie coś co spełnia moja kryteria, bo póki co nie mam zbytnio wyboru. Mógłbym kupić biało srebrnego iP7 ale biały kolor działa na mnie jak płachta na byka :D

 

Sprzedałeś iphone 7 i chcesz kupić znowu iphone 7. Piszesz, że to pamiętałem, tego nie pamiętał, ale pamiętam, że wczoraj albo przed wczoraj pisałeś, że:

 

Akurat na szklany, rysujący się tył są sposoby w przeciwieństwie do odpadającej farby.
iPhone 8 będzie rewolucją to nie ulega wątpliwości ale przyznaję bez bicia że musiałbym upaść na głowę żeby zapłacić za smartfona 1200-1400 dolarów, co u nas przełoży się najpewniej na 5000zl w wersji najtańszej i 5500-6000zl w wersji najbardziej wypasionej. I teraz wyjaśnij mi w jakikolwiek logiczny sposób na co wydasz te pieniądze. Będzie lepiej dzwonił, nie. Zrobi lepsze foty, nie bo Apple w mobilnej fotografii jest w czarnej d*pie. Czy może jara Cię fakt, że sobie buźka odblokujesz smartfona? Wsparcie, wsparcie jest super ale płacić tyle kasy za gwarancję 3 pełnych aktualizacji to chyba trochę śmieszne.
LG V30. Na co czekasz? Na plywajacy pasek który zastąpi second screen. A może liczysz na kolejną rewolucje foto? Tak LG pod tym względem jest mistrzem jeśli chodzi o regres, a najlepszym przykładem jest aparat w G6 który nie dość że nie dorównuje G5 to jest gorszy od tego w G4. I na koniec. Pewnie też czekasz na quad dac, c'nie. Bartek ty nie odróżnisz empetrojki 320 od flaca w najwyższej kompresji. Serio, nie ma się czym jarać.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

 

Z tego wynika, że musisz odrzucić iphone 7, bo jak coś co jest w czarnej d*pie jeśli chodzi o możliwości fotograficzne może być dobrym wyborem dokładnie w tym samym przytoczonym aspekcie??

 

 

Odnośnie odprysków. Wrzuciłeś jedną fotkę z internetu z lutego tego roku. Znajdź mi tak ciekawości jeszcze jedno zdjęcie obojętnie jakie pokazujące taką dużą skalę odprysków na tyle urządzenia. Z tego co czytałem problem dotyczył ramki w kolorze matte black nie tylmnej częsci iphone'a. To zdjęcie było nawet podważane bo pojawiło się przed premierą samsunga S8 i już po ujawnieniu całej afery z odpryskami. Miliony użytkowników iphone'ów takie coś w całym internecie byłoby szeroko komentowane i opierane fotografiami.

 

Sprzedałem, bo zaczęła mi schodzi czarna farba z telefonu. Taką teraz kłalitę ma Apple. Coś jak poniżej.

 

iphone7rearpaintpeeling.jpg

 

 

 

Tak, Apple poprawiło technologie. Teraz farba nie odpryskuje jak lakier z paznokci a robią się białe plamki jakby ktoś popsikał obudowę perfumami :D tak czy siak progres jest.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

 

Jakiś dowód? Zdjęcie tych plamek? Info o poprawieniu technologii nakładania amalenium?

 

 

Absolutnie się zgadzam, ale przeszkadza mi w nim, że tak bardzo jest inspirowany iPhone'm.

Rozmawiałem dziś z gościem, który mam hurtownię z telefonami i ma też serwis. iP7 128GB jest u niego sporo tańszy od Pixela 128GB. On mi powiedział, że jemu obojętne co mi sprzeda, jeśli zdecydowałbym się na zakup u niego. Ale powiedział też, że na 300 sprzedanych Pixeli (sprzedaje je na całą Europę) miał jedną reklamację na głośnik. Przyjął, odesłał do Google i klient dostał po 14 dniach nowym telefon, bo im się nie opłaca naprawiać. Na iPhony twierdzi, że ma sporo więcej reklamacji, ale ile w obu przypadkach prawdy nie wiem. On sam namawia mnie na Pixela bo jak twierdzi to taki Ajfon z lepszym aparatem. System czysty bez ficzerów jakie dają inni producenci ale za to po prostu działa tak jak iOS, a dodatkowo jakoś tam można go personalizować.

Mówi, żebym nie brał 128GB tylko 32GB bo przy zakupie Pixela, Google daje chmurę bez limitu na dane.

 

Możesz mi podać jakiś kontakt do tego właściciela hurtowni? Chętnie porozmawiam z nim o awaryjności sprzętów, bo lubię z ludźmi rozmawiać o najważniejszych problemach trapiących ludzkość. Może też przekonam się do pixela skoro jest tak mało awaryjny.

 

 

 

3.

 

 

Jash a Huawei P10? Wykonanie tip top, nie duży, dobre podzespoły, dobry aparat. 

 

 

I loteria na jaką pamięć trafisz.....

 

UFS 2.1 ma tylko Lewandowski.

Edytowane przez bart8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jesteś jednak Bartek mało rozgarnięty. Jak ktoś pisze, że nie ma ochoty ciągnąć wątku to po cholerę zaczepiasz dalej? Smutne masz życie stary.

Wracając do meritum, wejdź na oficjalne forum Apple. Jest cały wątek o odpryskach. Dotyczy nie tylko wersji matowej, ale i tej błyszczącej. Jest tam też masa zdjęć i nie od klakierów Samsunga. Petycji klientów Apple z USA też pewnie nie widziałeś c'nie? Jeśli znajdę jeszcze fotki swojego to Ci to wrzucę. Tak samo jak wróci telefon kolegi z Cortlandu, też poproszę o zdjęcia plamek i wybłyszczeń specjalnie dla Ciebie, pasuje?

O zmianie technologii malowania napisał mi ktoś na naszym forum MyApple. Też możesz to znaleźć, przecież logarytmy wyszukiwarek masz opanowane do perfekcji. Tak samo jak znasz podstawy angielskiego znajdziesz zdjęcia odprysków. Kilka masz poniżej:

https://www.google.pl/search?biw=1600&bih=777&tbm=isch&sa=1&q=iphone+7+flaking&oq=iphone+7+flaking&gs_l=psy-ab.3...3546.8494.0.8828.13.12.1.0.0.0.233.1335.2j3j3.8.0....0...1.1.64.psy-ab..4.3.629...0j0i30k1._fz8QdisvgE

Ja rozumiem, że to się nie dzieje z co drugim telefonem, ale jednak ma to miejsce, Apple doskonale zna problem i jego skalę i się od odpowiedzialności odcina.

Co do kontaktu - firma nazywa się zdaje się Calipto. Tylko proszę nie mów, że się znamy, bo możliwe, że w przyszłości chciałbym coś u niego kupić.

Rozumiem, że do księgi rekordów Guinessa postanowiłeś jednak nie startować?

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakieś opinie odnośnie androidowych programów do odtwarzania muzyki w telefonach? Czy np. taki Neutron, wykorzystujący 64 bitową obróbkę daje jakąś przewagę jakości dźwięku nad wbudowanymi programami. Sam już nie wiem, mam wrażenie, że dźwięk jest lepszy. Ale nie wiem, czy to nie audiofilska magia (i pożerana błyskawicznie bateria) się nie odzywa. A przestałem w nią jakiś czas wierzyć. 

Telefon to Note 4 z Exynosem, słuchawki Soundmagic e10c. 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Jesteś jednak Bartek mało rozgarnięty. Jak ktoś pisze, że nie ma ochoty ciągnąć wątku to po cholerę zaczepiasz dalej? Smutne masz życie stary.

Wracając do meritum, wejdź na oficjalne forum Apple. Jest cały wątek o odpryskach. Dotyczy nie tylko wersji matowej, ale i tej błyszczącej. Jest tam też masa zdjęć i nie od klakierów Samsunga. Petycji klientów Apple z USA też pewnie nie widziałeś c'nie? Jeśli znajdę jeszcze fotki swojego to Ci to wrzucę. Tak samo jak wróci telefon kolegi z Cortlandu, też poproszę o zdjęcia plamek i wybłyszczeń specjalnie dla Ciebie, pasuje?

O zmianie technologii malowania napisał mi ktoś na naszym forum MyApple. Też możesz to znaleźć, przecież logarytmy wyszukiwarek masz opanowane do perfekcji. Tak samo jak znasz podstawy angielskiego znajdziesz zdjęcia odprysków. Kilka masz poniżej:

https://www.google.pl/search?biw=1600&bih=777&tbm=isch&sa=1&q=iphone+7+flaking&oq=iphone+7+flaking&gs_l=psy-ab.3...3546.8494.0.8828.13.12.1.0.0.0.233.1335.2j3j3.8.0....0...1.1.64.psy-ab..4.3.629...0j0i30k1._fz8QdisvgE

Ja rozumiem, że to się nie dzieje z co drugim telefonem, ale jednak ma to miejsce, Apple doskonale zna problem i jego skalę i się od odpowiedzialności odcina.

Co do kontaktu - firma nazywa się zdaje się Calipto. Tylko proszę nie mów, że się znamy, bo możliwe, że w przyszłości chciałbym coś u niego kupić.

Rozumiem, że do księgi rekordów Guinessa postanowiłeś jednak nie startować?

 

Podeślij jakiś link z tą masą zdję bo to co wysłałeś do link do wyszukiwarki gogle, który pokazuje tylko to zdjęcie z lutego, które sam zamieściłeś i kilka innych z pojedyńczymi odpryskami ramki.

Ja prosiłem o odpryski tyłu. Skoro jest tego masa to coś chyba musi się znaleźć?

Fotografia, którą wrzuciłeś jest masakryczna i tylko jedną taką widziałem, dlatego pytam.

 

 

Spokojnie nic nie będę się powywoływał na Twoją osobę i o nic pytał też nie będę. Myślałem, że sciemniasz :D , ale nazwę firmy podałeś to zakładam, że piszesz prawdę.

Edytowane przez bart8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.