Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Mate 20 Pro, dla mnie to nie jest zaskoczenie, natomiast POCOFON na II już tak.

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Co to za marka ten Pocofon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Mate 20 Pro, dla mnie to nie jest zaskoczenie, natomiast POCOFON na II już tak.

Dzięki.

Poco, faktycznie zaskoczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za marka ten Pocofon?

To chyba jakieś siaomi :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy lubi obsługiwać telefon w inny sposób. Ty wolisz Face ID, ja wolę Touch ID. Dobrze, że jest wybór, chociaż szkoda, że nie ma smartfona obsługującego obie technologie. Moja kobieta też woli odblokowywać smartfona „twarzą”, ale ona używa OP6, który co prawda robi to w mniej bezpieczny sposób niż IPX, ale za to dużo szybciej. Fajnie, że Tobie to pasuje i zawsze działa, ja się nie przekonałem mimo wielu prób.

 

Co do „bebechów” to miałem na myśli procesor, który w nowych IP „robi robotę”. 1GB mniej ramu w IP8 jest niezauważalne. O ekranie i drugim szkle pisałem.

 

Na koniec dodam, że w poprzednim poście napisałem co JA bym zrobił na miejscu pytającego i dlaczego. Nie potrzeba mnie nawracać.

obie technologie obsługuje Huawei Mate 20 Pro, super działają mam go od 4 listopada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jakiś czas temu filmik o tym Poco na Unboxtherapy. Marka Xiaomi dedykowana na Indie, bardzo dobra specyfikacja, w bardzo dobrych pieniądzach. Nie bardzo jest tego dystrybucja gdziekolwiek poza Indiami, ale daje się kupić.

Edytowane przez Ceteth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Widziałem jakiś czas temu filmik o tym Poco na Unboxtherapy. Marka Xiaomi dedykowana na Indie, bardzo dobra specyfikacja, w bardzo dobrych pieniądzach. Nie bardzo jest tego dystrybucja gdziekolwiek poza Indiami, ale daje się kupić.

Jak nie bardzo, przecież wszędzie można kupić Pocophone F1.

Pierwszy, lepszy przykład z brzegu to oficjalny sklep Xiaomi w PL:

https://mi-home.pl/telefony-poco/pocophone-f1-128gb-graphite-black?ssa_query=poco

Jedyne czego nie można u nas kupić, ale ponoć tylko na razie, to najlepsza wersja z kevlarowymi pleckami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten "test" nie miał najmniejszego sensu. Jak można oceniać jakość zdjęć na Instagramie lub Twitterze?

 

Pocophone na 2. miejscu to kpina. Niby MKB wyjaśnił co i dlaczego, ale taki "test" to tylko clickbait.

 

 

Z innej beczki. Miałem okazję przez dwa dni używać pixela 3 i wiem, że za żadne skarby nie zamieniłbym swojego S9+ na niego (chociaż się zastanawiałem).

 

Minusy:

- OGROMNY za przyciski - musiałem je wciskać bardzo, bardzo mocno, brak wyczuwalnego kliknięcia,

- zbyt niska rozdzielczość wyświetlacza,

- lekki, nie sprawia wrażenia solidnego, a szkło z tyłu wygląda na bardzo delikatne i w odczuciu jest takie hmm... plastikowe,

- edge sense - ramka reagująca nacisk działa źle. Trzeba naciskać ją bardzo mocno (nawet po ustawieniu największej czułości), do tego wąskie boczne ramki powodują losowe naciskanie wyświetlacza. W HTC U11 działało to świetnie, tu jest lipa. Do tego ograniczenie funkcjonalności do uruchomienia asystenta lub wyciszenia telefonu to bzdura.

- RAM - mało, mało, mało. W porównaniu do S9+ apki są ubijane o wiele szybciej i częściej.

 

Gdy aparat nie miał włączonego Night Sight to w słabych warunkach robił zdjęcia porównywalne do S9+ (czasem lepiej, czasem gorzej). Z włączonym trybem Night Sight jest już duża różnica, ale naświetlanie to 5 sekund, więc nie zawsze można go użyć.

 

Nie mam pojęcia jak można dać ponad 3.5k za ten telefon, skoro za dużo niższą kwotę można mieć np. S9 czy S9+ (Amazon).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie bardzo, przecież wszędzie można kupić Pocophone F1.

Pierwszy, lepszy przykład z brzegu to oficjalny sklep Xiaomi w PL:

https://mi-home.pl/telefony-poco/pocophone-f1-128gb-graphite-black?ssa_query=poco

Jedyne czego nie można u nas kupić, ale ponoć tylko na razie, to najlepsza wersja z kevlarowymi pleckami.

 

Filmik oglądałem krótko po premierze i podobno wtedy trzeba było sięgnąć do Indii żeby go dostać. Telefon okazał się takim sukcesem, że nie dziwie się, że "wysypał" się na cały świat. UnboxTherapy wydaje mi się raczej obiektywnym kanałem, a prowadzący wypowiadał się o nim bardzo pochlebnie, nie mogąc uwierzyć co dają w takiej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ten "test" nie miał najmniejszego sensu. Jak można oceniać jakość zdjęć na Instagramie lub Twitterze?

 

Pocophone na 2. miejscu to kpina. Niby MKB wyjaśnił co i dlaczego, ale taki "test" to tylko clickbait.

 

 

Z innej beczki. Miałem okazję przez dwa dni używać pixela 3 i wiem, że za żadne skarby nie zamieniłbym swojego S9+ na niego (chociaż się zastanawiałem).

 

Minusy:

- OGROMNY za przyciski - musiałem je wciskać bardzo, bardzo mocno, brak wyczuwalnego kliknięcia,

- zbyt niska rozdzielczość wyświetlacza,

- lekki, nie sprawia wrażenia solidnego, a szkło z tyłu wygląda na bardzo delikatne i w odczuciu jest takie hmm... plastikowe,

- edge sense - ramka reagująca nacisk działa źle. Trzeba naciskać ją bardzo mocno (nawet po ustawieniu największej czułości), do tego wąskie boczne ramki powodują losowe naciskanie wyświetlacza. W HTC U11 działało to świetnie, tu jest lipa. Do tego ograniczenie funkcjonalności do uruchomienia asystenta lub wyciszenia telefonu to bzdura.

- RAM - mało, mało, mało. W porównaniu do S9+ apki są ubijane o wiele szybciej i częściej.

 

Gdy aparat nie miał włączonego Night Sight to w słabych warunkach robił zdjęcia porównywalne do S9+ (czasem lepiej, czasem gorzej). Z włączonym trybem Night Sight jest już duża różnica, ale naświetlanie to 5 sekund, więc nie zawsze można go użyć.

 

Nie mam pojęcia jak można dać ponad 3.5k za ten telefon, skoro za dużo niższą kwotę można mieć np. S9 czy S9+ (Amazon).

Problem z RAMem już jest naprawiony grudniowa aktualizacją. Potwierdziła to nawet największa maruda czyli Artem z Android Police.

Co do ekranu....kurcze nie wiem jaki masz wzrok, ale ppi na poziomie 443 to nie jest słaba rozdzielczość.

I na koniec waga....s9 jest cięższy od Pixela 3 o 15 gram. To chyba raczej nie jest wyczuwalne aż tak jak to opisałeś. I co do plastikowosci i lekkości to ja z kolei uważam że prym wiodą właśnie Samsung i LG ostatnio, których telefony trzymając w ręku odczuwam jak zabawki dla dzieci.

Owszem mój Pixel też jest lekki to fakt ale jakoś ta obudowa sprawia że nie wydaje się być zabawkowym jak Samsung i LG.

 

Tymczasem w LG wracają stare koszmary. LG G7 kolejnym smartfonem LG wpadającym w bootloopa.

 

Wysłano z Google Pixel 2

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jash, 15 gramów robi w przypadku telefonu sporą różnicę. Nie mogłem porównać S9, bo mam wersję z plusem, który jest cięższy o 41 gramów, a to przepaść.

 

Wyświetlacz nie jest tak ostry jak w Szajsungu.

 

Zainstalowałem grudniową aktualizację, dalej było gorzej niż w S9+. Dodatkowo, różnica w płynności działania była minimalna, a w S9+ mam zapełnioną w 80% pamięć wewnętrzną i połowę karty 256 GB.

 

Nastawiłem się na przesiadkę na Pixela, a tu nic z tego. Trzeba czekać na S10+, tylko ta pigułkowata dziura w ekranie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ok, bo myślałem że masz 9 nie 9 Plus.

Tak czy siak jak weźmiesz Galaxy 9, Pixela 2 lub 3 czy LG G7 itp i porównasz z Nokia 8 Scirocco czy Xperia XZ2 lub XZ3 to są w rękach jak zabawki.

 

PS

 

To że zainstalowałeś grudniowa poprawkę nie znaczy że to była ta rozwiązująca problem z zabijaniem aplikacji. Ona nie wiem czy nie idzie osobno. Tak czy siak jeśli ktoś mi pisze że smartfon trzyma w tle cały dzień 20 aplikacji to jak dla mnie jest ok.

 

Wysłano z Google Pixel 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dumam dalej. Chciałem kupić pixela bo była niezła promocja w Niemczech, ale niestety dual sima brak, a to dla mnie punkt konieczny teraz.

 

Czy macie jakieś pomysły? 

Coś o dobrej specyfikacji, niezłym aparatem i najchętniej żeby obsługiwało bezprzewodowe ładowanie. Apple nie wchodzi w grę - nie lubię - więc android.

 

Myslę czy czekać na Honora Magic 2 ale trochę mam wątpliwości co do tego rozsuwania. Myslałem też nad Vivo Nex S. Przeszedł mi przez głowę Mate20 (bez pro). Samsunga chyba nie chcę.

Ktoś coś?

Edytowane przez Szymon.

Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popdpowiedzcie proszę który iPhone ma teraz sens.

W sensie - [strzelam] np.: nie warto 7 bo za 300 więcej jest 8 albo X jest za drogi ????

Czy warto 7 a nie warto 8 bo się psuje ????

Czy lepiej poczekać na SE2?

 

SE2 raczej apple nie wyprodukuje. Najlepszym wyborem X. Natomiast jeśli nie chcesz dużo kasy wydać to wybrałbym ósemkę jeśli nie masz nic przeciwko szklanym pleckom-bardzo mocne podzespoły te same co w X, zawsze rok wsparcia więcej. Spokojnie telefon na 3 lata użytkowania.

7 to już średni wybór-to taki 6s z usuniętym  minijackiem i fizycznym przyciskiem home oraz potwierdzeniem wodoszczelności, która nieoficjalnie była już w starszym modelu.

 

Podczas płacenia w sklepie przy zablokowanym telefonie wciskasz 2 razy przycisk zasilania (jako skrót do Twojej karty płatniczej) i płacisz. Mając Touch ID musisz kciuk położyć na przycisku home, odblokować telefon, wejść w Wallet wybrać kartę i znowu zatwierdzić kartę kciukiem. W X dzięki Face ID przebiega to o wiele szybciej. Face ID działa również pod kątem, telefon nie musi być idealnie na wprost. Z kolei w nocy przy zgaszonym świetle w pokoju bez problemu odblokowuje telefon. Tak samo w uchwycie w aucie (ani razu nie miałem problemu z odblokowaniem). Wszystkie moje obawy z Face ID w praktyce zniknęły pierwszego dnia użytkowania. Gwoli ścisłości bebechy są inne w X niż w 8, chociaż jak ktoś nie gra to nie odczuje tego przez najbliższe 2 lata. Cena nie jest jakoś super niższa, w Cortlandzie: 8 za 3k a X za 4k (innych źródeł typu bestcena i inne najtańsze w sieci poza autoryzowaną dystrybucją w przypadku Apple nie biorę pod uwagę, może gdzieś indziej różnica jest większa). Nie jestem fanbojem i nie mam zamiaru nikogo na siłę przekonywać do jabłek i/lub udowadniać, że Android i Samsung to znacznie gorsze produkty. Co kto lubi  ;)  

 

Gwoli ścisłości bebechy w 8 są te same co w X. Ten sam procesor bionic a11, identyczny ram z tym samym taktowaniem tylko mniej o 1gb w 8.

Taka sama pamięć flash.

Świetny film od MKBHD ze ślepym testem aparatów w smartfonach, który przeprowadził w sieciach społecznościowych. Jeden z fajniejszych testów jakie ostatnio widziałem. No i te wyniki...!

 

 

Bez sensu test. Kompresja zabija zdjęcia wrzucane na portale społecznościowe.

 

Wracając jeszcze do Google Assistant. Dzisiaj miałem aktualizację w której doszło sporo nowych języków, ale polskiego nadal brak.

 

https://android.com.pl/news/172089-asystent-google-po-polsku-dostepnosc/

 

To musisz robić coś źle, bo przecież "gogle asystent działa świetnie w naszym kraju" ;)

 

 

Czy mógłby ktoś pomóc w wyborze telefonu dla - Teściowej ? :D

 

Od razu powiem, że się z teściową lubimy, więc świni podkładać nie chcę :D W sumie mam tylko dwa wymagania budżet - około 800 zł oraz chciałbym aby telefon był z polskiej dystrybucji. Z góry dzięki za rady.

 

Dobrze, że poinformowałeś o sympatii do teściowej.

Inaczej pewnie ktoś poleciłbym Note 7 "fire edition" :D

Edytowane przez bartwerk36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

No i dumam dalej. Chciałem kupić pixela bo była niezła promocja w Niemczech, ale niestety dual sima brak, a to dla mnie punkt konieczny teraz.

 

Czy macie jakieś pomysły?

Coś o dobrej specyfikacji, niezłym aparatem i najchętniej żeby obsługiwało bezprzewodowe ładowanie. Apple nie wchodzi w grę - nie lubię - więc android.

 

Myslę czy czekać na Honora Magic 2 ale trochę mam wątpliwości co do tego rozsuwania. Myslałem też nad Vivo Nex S. Przeszedł mi przez głowę Mate20 (bez pro). Samsunga chyba nie chcę.

Ktoś coś?

A w jakiej sieci jesteś? Bo jak w Orange to za niedługo wchodzi u nich eSIM więc miałbyś duala na Pixelu.

 

Wysłano z Google Pixel 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w niemczech, mam polskiego Tmobile na kartę i niemieckiego prepaida i niestety nigdzie nie ma eSIM. Tzn w niemieckim Tmobile jest, ale tylko na abonament, a jak patrzę na te abonamenty to mi się słabo robi bo oferta jest mniej więcej 2 gorsza niż na prepaidzie. 

Gadałem z nimi nawet o tym eSIM bo jakby był dostępny na karcie prepaid, to już bym z tym Pixelem biegał.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten "test" nie miał najmniejszego sensu. Jak można oceniać jakość zdjęć na Instagramie lub Twitterze?

 

Bez sensu test. Kompresja zabija zdjęcia wrzucane na portale społecznościowe.

 

Niby bez sensu, ale w dzisiejszych czasach ogrom ludzi, szczególnie młodych, żyje w wirtualnej rzeczywistości sieci społecznościowych. Im jest potrzebny aparat, żeby wrzucić zdjęcie na fb, instagram czy co tam jeszcze się teraz używa. Mało kto ogląda te fotki na czymś większym niż ekran smartfona. I wtedy ten test już nie jest taki bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon. i ile na miesiac i jaka oferta w niemieckim prepaidzie? 

 

Ja wlasnie odebralem sluzbowego iphona 8, wiec mam parke z prywatnym ;) Kurcze apple cos zaczelo oszczedzac, w nowej partii 8ek nie daja juz przejsciowki do sluchawek...


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon. i ile na miesiac i jaka oferta w niemieckim prepaidzie? 

 

Ja wlasnie odebralem sluzbowego iphona 8, wiec mam parke z prywatnym ;) Kurcze apple cos zaczelo oszczedzac, w nowej partii 8ek nie daja juz przejsciowki do sluchawek...

 

 

No przewaznie ok 9,99EUR/miesiac i masz 1.5GB neta w tym. 

Dla porownania abonament 19,99EUR/m-c i jest 2x mniej transferu danych (wieksze pakiety w abonamencie to juz kwoty powyzej 30EUR)


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Moje poszukiwania nowej słuchawki skończyły się zakupem Huaweia Mate 20 Pro. Póki co jestem nim ...przytłoczony. Przesiadłem się z Huaweia P10 i różnica jest ogromna. Nie chcę przy okazji zapeszać, ale kleju nie widać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sie potwierdzi to samsung pozamiata konkurencje. Ciekawe z jaką ceną wyskoczą 6 k ?

Niby czym pozamaiata? Brakiem mini jacka i dziurami w ekranie? Czy wsparciem na niecale dwa lata jakie galaxy s8 otrzymał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.