Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Nowe nabytki japońskie - chwalimy się tym, co udało nam się upolować

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Dzisiaj dotarła do mnie przesyłka z małym i sympatycznym Seiko SJE093. Oto i on! Dziękuję Piotrowi @pisarza namiary kontaktowe na sprzedawcę, a pośrednio także @machlo👍

568bacf402f16c4e91f284412760f6e0.jpgee692156dfecbb9bdc3b0b883bc66054.jpg94ab0393bd97010d0629d4bfb51d7ad4.jpg

 

Jak widać pierwotne FOMO wygenerowane przez niejasne dostawy Seiko do UK nie sprawdza się i AD w Niemczech dostają tyle sztuk, ile potrzebuje i do tego w całkiem uczciwej cenie (po rabacie). ;)
Dopiero okaże się, jak długo ten model będzie dostępny, ale spodziewałbym się, że wyprzeda się szybciej niż SLA017, a potem trochę podrożeje. Mimo wszystko nie spodziewałbym się, że to zegarek, na którym będzie można zarobić kokosy.

 

Pogratulować nabytku i życzę, żeby zagrzał dłużej niż parę tygodni, bo to IMO najlepszy diver w tym rozmiarze. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, machlo napisał(-a):

 

Jak widać pierwotne FOMO wygenerowane przez niejasne dostawy Seiko do UK nie sprawdza się i AD w Niemczech dostają tyle sztuk, ile potrzebuje i do tego w całkiem uczciwej cenie (po rabacie). ;)
Dopiero okaże się, jak długo ten model będzie dostępny, ale spodziewałbym się, że wyprzeda się szybciej niż SLA017, a potem trochę podrożeje. Mimo wszystko nie spodziewałbym się, że to zegarek, na którym będzie można zarobić kokosy.

 

Pogratulować nabytku i życzę, żeby zagrzał dłużej niż parę tygodni, bo to IMO najlepszy diver w tym rozmiarze. ;)

Dzięki! 🙂

 

Jak mi przypasuje, z pewnością zostanie na dłużej. Jeśli jednak coś zgrzytnie, szybko pójdzie dalej. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Dzięki! 🙂

 

Jak mi przypasuje, z pewnością zostanie na dłużej. Jeśli jednak coś zgrzytnie, szybko pójdzie dalej. 

 

Perfekcyjny nie jest - ale te negatywne niuanse, które są, mi akurat nie przeszkadzają.

Do tej pory zauważyłem:

- zielonkawa poświata AR wewnętrznego czasem się pojawia na zagięciach szkiełka - wolałbym bezbarwny AR
- utwardzanie Diamond Shield - wolałbym stal Ever-Brilliant, bo ładniejszy kolor i nie ma problemów z polerką w razie czego -> utwardzenie dużo trudniej porysować, ale potem jest problem z odnowieniem

- mikropaproszki na wskazówce godzinowej - widoczne pod odpowiednim światłem i kątem, ale w normalnym użytkowaniu to nie ma znaczenia, a i takie wtopy w AP nie są nadzwyczajne ;)

- brak dobrego kajdana zwężanego z 19 do 16-17 mm z kompaktowym zapięciem z płynną mikroregulacją 5 mm (np. jak w Tudorze Rangerze) --> to jest najbardziej dotkliwy minus :( 

 

I to chyba byłoby tyle. Ideału/perfekcji nie ma, ale nie zmienia to faktu, że to fantastyczny wzór i bardzo fajnie wykonany diver. Do tego większość osób raportujących na WUS ma tyle "szczęścia", że mechanizm mieści się w COSC.

Mój egzemplarz noszony regularnie chodzi w zakresie od 0 do +1s/dzień. Jak go zostawiłem na około 1,5 doby w pudełku, to kilka sekund zgubił - domyślam się, że już mógł być w dolnych rejonach rezerwy chodu, więc też nie mam z tym problemu.

Dodam, że po 15 dniach noszenia z kilkoma przerwami na leżakowanie mam obecnie +1 sekundę względem czasu referencyjnego z time.is.*

 

*nie musiałem zwracać uwagi na to, jak odkładam zegarek do pudełka - czy szkiełkiem do góry, w boku czy jeszcze jakoś inaczej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jako minus dodał, słabej jakości gumowy pasek (jest dosyć sztywny)

 

Akurat jestem po zakupie paska WOLBROOK, który jest świetny w prównaniu do oryginału. Przede wszystkim jest ultra-miękki. Polecam zdecydowanie

Dla zdecydowanych: kupiłem na stronie producenta. Wysyłają kurierem z Francji. Koszt ttl około 300 zł. Brać wersje 20mm pomimo, że ucha mają 19mm w tym modelu. Pasek przychodzi z dwoma zestawami teleskopów

 

2.jpg

1.jpg


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.08.2023 o 17:42, pisar napisał(-a):

Od pierwszego info o nim (dzięki @machlo ) wiedziałem, że muszę go mieć. Zwłaszcza, że byłem mega fanem lekko klockowatego SLA017

 

Tym razem SJE093 

🔥🔥🔥

 

 

 

8 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Dzisiaj dotarła do mnie przesyłka z małym i sympatycznym Seiko SJE093. Oto i on! Dziękuję Piotrowi @pisarza namiary kontaktowe na sprzedawcę, a pośrednio także @machlo👍

 

Świetny zegarek👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pisar napisał(-a):

Ja bym jako minus dodał, słabej jakości gumowy pasek (jest dosyć sztywny)

 

Akurat jestem po zakupie paska WOLBROOK, który jest świetny w prównaniu do oryginału. Przede wszystkim jest ultra-miękki. Polecam zdecydowanie

Dla zdecydowanych: kupiłem na stronie producenta. Wysyłają kurierem z Francji. Koszt ttl około 300 zł. Brać wersje 20mm pomimo, że ucha mają 19mm w tym modelu. Pasek przychodzi z dwoma zestawami teleskopów

 

2.jpg

1.jpg

 

Rzeczywiście firmowa guma badziewna.
A pasuje klamerka oryginalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, machlo napisał(-a):

 

Rzeczywiście firmowa guma badziewna.
A pasuje klamerka oryginalna?


nie wiem, nie sprawdzałem bo jest słaba a ta fajna :) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i te nieszczęsne 19mm, z nieparzystymi jest zawsze problem, dodatkowo jak było wspomniane nie ma bransolety. Poza tym bardzo OK.

Lekko przydrogawy jak na 6L, ale takie mamy czasy i proporcje cenowe zostały zachowane względem SLA017 / 043

Kto pamięta ref. SLA 62mas z bransoletą w zestawie ? Była tak wersja, chyba niebieska ?

 

@pisar w WOLBROOK wchodzą grube nurkowe teleskopy Seiko ?

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Burns napisał(-a):

i te nieszczęsne 19mm, z nieparzystymi jest zawsze problem, dodatkowo jak było wspomniane nie ma bransolety. Poza tym bardzo OK.

Lekko przydrogawy jak na 6L, ale takie mamy czasy i proporcje cenowe zostały zachowane względem SLA017 / 043

Kto pamięta ref. SLA 62mas z bransoletą w zestawie ? Była tak wersja, chyba niebieska ?

 

@pisar w WOLBROOK wchodzą grube nurkowe teleskopy Seiko ?

 

Kompletnie te 19mm nie przeszkadza. Guma 20mm wchodzi idealnie bez podginania czy jakichkolwiek problemów. Ludzie piszą, że 20mm siedzi nawet lepiej niż 19mm. Chyba nawet te dodatkowe teleskopy, które dają do paska to 19mm więc jak komuś przeszkadza to może mieć 19mm

Co do ceny to nie komentuje, bo jest jaka jest i nic nie poradzimy. Za modele wyjątkowe i limitki trzeba płacić :) Znająż życie ten zegarek za jakiś czas będzie chodzić kilka tysięcy ponad metkę

Sam werk robi bardzo dobre wrażenie i chodzi dokładniej niż Rolki z którymi miałem styczność. Po 7 dniach robi mi 0,5s/dzień więc wynik wręcz idealny. Na WUS także większość ludzi pisze, że są bardzo dokładne.

Poza tym to nie jest "zwykły" 6L który znasz a jakiś nowy o wyższej specyfikacji, którego ponoć nie powinno się porównywac do starej rodziny 6L (musiałbyś doczytać bo ja nie jestem z tych co się mega podniecają werkami)

 

Seikowych innych/grubych teleskopów nie mam ale weszły mi te seryjne a są bardzo grube. Chyba na WUS pisali, że grube też wchodzą


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, pisar napisał(-a):

 

Kompletnie te 19mm nie przeszkadza. Guma 20mm wchodzi idealnie bez podginania czy jakichkolwiek problemów. Ludzie piszą, że 20mm siedzi nawet lepiej niż 19mm. Chyba nawet te dodatkowe teleskopy, które dają do paska to 19mm więc jak komuś przeszkadza to może mieć 19mm

Co do ceny to nie komentuje, bo jest jaka jest i nic nie poradzimy. Za modele wyjątkowe i limitki trzeba płacić :) Znająż życie ten zegarek za jakiś czas będzie chodzić kilka tysięcy ponad metkę

Sam werk robi bardzo dobre wrażenie i chodzi dokładniej niż Rolki z którymi miałem styczność. Po 7 dniach robi mi 0,5s/dzień więc wynik wręcz idealny. Na WUS także większość ludzi pisze, że są bardzo dokładne.

Poza tym to nie jest "zwykły" 6L który znasz a jakiś nowy o wyższej specyfikacji, którego ponoć nie powinno się porównywac do starej rodziny 6L (musiałbyś doczytać bo ja nie jestem z tych co się mega podniecają werkami)

 

Seikowych innych/grubych teleskopów nie mam ale weszły mi te seryjne a są bardzo grube. Chyba na WUS pisali, że grube też wchodzą

 

Ten jak to nazywasz "nowy" 6L pierwszy raz ujrzał światło dzienne  chyba w roku 2018 w zegarku Presage SJE073J w cenie z za nowego jakoś 9/10k. I ta cena utrzymuje się do dzisiaj (mowa o nowym zegarku).

Podobnie w reedycjach King Seiko gdzie siedzi ten sam mechanizm - na pewno po stokroć lepszy od 6r.

W 093 mamy górną granicę za limitację i wrzawę.

Co do zarobku bardziej skłaniam się ku opinii @machlo niż twojej. Trzeba nie używać, trzeba znaleźć maniaka Seiko z portfelem (szybciej za granicą niż w PL), widełki nie są z gumy bo za rogiem czai się SLA017 / 043 który przynajmniej z numerka ma wyższy mechanizm 8L i ref. SLA też wskazuje wyżej. Ja wolę te 40,5mm i nie wdaję się w dalsze dyskusje o grubości bo i tak każdy będzie argumentował swoje.

Jak napisałem zegarek OK, cieszę się z waszych zakupów, jednocześnie nie zazdroszczę bo kupiłem innego SLA, pokażę później.    

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Burns napisał(-a):

 

Ten jak to nazywasz "nowy" 6L pierwszy raz ujrzał światło dzienne  chyba w roku 2018 w zegarku Presage SJE073J w cenie z za nowego jakoś 9/10k. I ta cena utrzymuje się do dzisiaj (mowa o nowym zegarku).

Podobnie w reedycjach King Seiko gdzie siedzi ten sam mechanizm - na pewno po stokroć lepszy od 6r.

 

 

Coś tam chyba jednak jest inaczej niż w "sterych" 6L:

 

6L37. It is the first movement from the slimline 6L family made expressly for diver’s watches. While sharing the same base architecture, power reserve and accuracy as the 6L35, it has been updated to meet durability and shock resistance standards of the Prospex line, with modifications in construction and material.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pisar napisał(-a):

 

Coś tam chyba jednak jest inaczej niż w "sterych" 6L:

 

6L37. It is the first movement from the slimline 6L family made expressly for diver’s watches. While sharing the same base architecture, power reserve and accuracy as the 6L35, it has been updated to meet durability and shock resistance standards of the Prospex line, with modifications in construction and material.

 

Dokładnie - w SJE093 jest nowy mechanizm 6L37 a nie 6L35. Różnica w grubości koperty jest zapewne wynikową zmiany z 8L35 na 6L37 i to jest jedna z kluczowych różnic między SJE093 a SLA017. Zeszli z 14,1 mm na 12,5 mm. Fakt w obu liczone jest szkiełko, ale nadal 14,1 mm to dość sporo. Nie wspominam już o hi-beacie, który ma 14,7 mm. ;) Nosiłem SLA017 dość długo, a teraz mam SJE093 i te 1,6 mm różnicy, to jest przepaść na plus nowego modelu - z tym się nie da dyskutować i nie da się temu zaprzeczyć. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, machlo napisał(-a):

to jest przepaść na plus nowego modelu - z tym się nie da dyskutować i nie da się temu zaprzeczyć. :)

 

Bez dwóch zdań, zgadzam się zdecydowanie.

Miałem dwa SLA017..tu mamy nowe lepsze rozdanie, które całkowicie zmienia odbiór tego zegarka!


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.08.2023 o 09:44, mario1971 napisał(-a):

Dzisiaj dotarła do mnie przesyłka z małym i sympatycznym Seiko SJE093. Oto i on! Dziękuję Piotrowi @pisarza namiary kontaktowe na sprzedawcę, a pośrednio także @machlo👍

568bacf402f16c4e91f284412760f6e0.jpgee692156dfecbb9bdc3b0b883bc66054.jpg94ab0393bd97010d0629d4bfb51d7ad4.jpg

I tu Mariusz pogratuluję.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, traczu napisał(-a):

Wrócił na stare śmieci :)0b6b2c029f7ff9c61756a015d2b5a48f.jpg899aa1cffc4ffda86c5b28b3e93bc9b2.jpg

Najlepsza wersja imho. Wypukłe szkło, marinemaster na tarczy, bransoleta i luma waląca po oczach jak podwyżki po portfelu. Gratulacje :)


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepsza wersja imho. Wypukłe szkło, marinemaster na tarczy, bransoleta i luma waląca po oczach jak podwyżki po portfelu. Gratulacje
Dzięki, u mnie ciągle toczy bój SBBN015, oba lubię i ciężko mi się zdecydować czasem którego bardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, traczu napisał(-a):

Dzięki, u mnie ciągle toczy bój SBBN015, oba lubię i ciężko mi się zdecydować czasem którego bardziej

Ten ma jeszcze dwa smaczki: trojkąt lumy na bezelu (nowsze maja kropke) i dwupoziomową tarczę. Wskazówki kwestia gustu :)


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję nowinek.

 

 

14 minut temu, traczu napisał(-a):

u mnie ciągle toczy bój SBBN015, oba lubię i ciężko mi się zdecydować czasem którego bardziej

Dla mnie 015 jest dużo fajniejsza.

 

 

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.09.2023 o 22:22, bibbi napisał(-a):

2DBA724D-95C4-4F4C-9396-384390E3C69E.jpeg

4DB135B9-922E-45ED-915D-6C6C90A831A0.jpeg

Dobry jest ten Seiko.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.