Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krzysiek_W

Logo Błonie

Rekomendowane odpowiedzi

post-3565-0-68519900-1331026006.jpg<

post-3565-0-62646800-1331026004.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne nóżki :wink: I co ...nie ma pytania :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwne wrażenie, że gdzieś je już widziałem :wink:


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja postawie zasadnicze pytanie: co to znaczy, ze temat spadnie? Zostanie usuniety z forum?


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja postawie zasadnicze pytanie: co to znaczy, ze temat spadnie? Zostanie usuniety z forum?

Zbyszku, spadnie w sensie nikt w nim nic nie napisze, a jeśli nawet, to po 2-5 wypowiedziach nikt do niego nie zajrzy i nie będzie na górze, tylko ileś tam stron poniżej.

Nie jest to żadna zazdrość, bo rusofile są w pewnym sensie wyalienowanymi hobbystami (pomimo że jest nas dużo), ale prawda jest taka, że gdy ktoś wrzuci nieważne jakiej jakości zdjęcie Seiko, pojawia się min. kilkanaście do maksymalnie kilku nawet stron! postów w stylu "oh", "ah" itd. Dlatego też napisałem że temat spadnie, bo mało kogo to interesuje. Ale mimo to wrzuciłem, a co mi tam zależy :grin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, bo juz myslalem, ze posty o zegarkach radzieckich sa "eksterminowane".


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek - święte słowa :-)

Nie jestem rusofilem, choć siłą rzeczy mam ileś tam radzieckich zegarków. Zauważyłem, że posty o pięknych (nie tylko radzieckich) zefarkach z przeszłością, duszą, charakterem - jak to określiłeś "spadają".

A wystarczy ze ktoś zapyta o wspomniane seiko, albo "kupię zegarek do 500zł" - post trzyma się miesiącami i budzi emocje ;-)

Dziwny jest ten swiat...


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy w każdym z polskich zegarków orginalny mechanizm miał blaszke z logo Błonia czy to tylko w początkowych było ?

Kiedyś kupilem warsa , dekielek z tyłu ma taki jak w poscie wyżej , mechanizm jest opisany po rusku 1M43 - 2409 17 kamieni i nie wiem czy to może byc orginalny z tego zegarka czy orginalne powinny być jakoś inaczej znakowane ?

a9127799123fad63m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie czy w każdym z polskich zegarków orginalny mechanizm miał blaszke z logo Błonia czy to tylko w początkowych było ?

Kiedyś kupilem warsa , dekielek z tyłu ma taki jak w poscie wyżej , mechanizm jest opisany po rusku 1M43 - 2409 17 kamieni i nie wiem czy to może byc orginalny z tego zegarka czy orginalne powinny być jakoś inaczej znakowane ?

 

Całkowicie polskie mechanizmy były montowane pod koniec produkcji w zegarkach Alfa. Warsy firmowo miały werk "kirowski" 2409.

Dekiel taki, jak na fotce Kadariusa montowano m. in w Bałtykach. Wodoszczelność była umowna - można było myć ręce nie zdejmując zegarka, aby nie za energicznie.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz . W poljocie mam taką sama obudowe jak w Warsie i nawet sie trzyma mimo ze sie lekko zachlapal pare razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze źródłowych informacji wiem, że typowo polskie werki montowane były jako partia wzorcowa na początku produkcji. Poprzez to, że jeden z nich otrzymał wysokiej rangi człowiek z ZSRR, nagłą decyzją polskiego rządu, zaprzestano polskiej produkcji. Źródłem jest główny technolog lini produkcyjnej, oraz inżynierowie pomocniczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam te mostki i taka myśl mnie naszła - mostek z logo Błonia i napis 16 RUBIS, ale do jakich zegarków? Tu można sobie wyjaśnić Alfę Krzych_63, z napisem Alfa 16 Rybis - pamiętacie? Ale Jacek. pisał o Alfie 16 Jewels.

Pytanie - czy ktoś widział mostek z logo Błonia z napisem 16 Jewels?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat!!!

 

czy ktoś widział mostek z logo Błonia z napisem 16 Jewels?

 

...Nie widziałem mostka z logo Błonia z napisem 16 Jewels...

 

 

...ale MAM (!!!) taki:

 

60a068cf8d7bb3d3med.jpg

 

Grall w ręku. I nie Alfa a Zodiak. :lol:

d5ff4cd699c91276med.jpg

 

Właśnie pracuję nad cyferblatem (niemiecka naleciałość) - tarczą :) i odpaleniem, bo cosik chodzić leniuch nie chce.


Tempus fugit - ... zegarek manet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam polonica ... a zegarkowe w szczegolnosci..

zal tylko , ze obecnie nie ma u nas preznej zegarkowej firmy, ktora moglaby pisac na swoich wyrobach Made in Poland--- Nie, lepiej: Wyprodukowano w Polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale cos tam sie dzieje, na szczescie, jakies proby sa czynione np Copernicus lub Polpora

samochodow nie mamy wlasnych , to moze zegarki :(


żarliwy wyznawca systemow korporacyjnych :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba ciągle jakby \garażowa\ wielkość produkcji

ale chwała za to , że czynione są próby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ciągle jakby \garażowa\ wielkość produkcji

...

 

he he limyted edyszyn :P:)

 

A za 30 - 40 lat kolejnych to dopiero będzie kaska za takiego Dzika albo Warszawkę :)


Tempus fugit - ... zegarek manet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w zupełności z przadmówcą.

Jerzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość paparazzo

Piekne zdjecie Blonia. Kusi wygladem. Swoja droga dosc interesujace logo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.