Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

Seiko vs. Tissot - ZAKOŃCZONY

Argumentuj, głosuj  

52 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Grzesiek, powiedz tylko jak oni robią ten ryż, bo to już chyba wyższa szkoła jazdy :)


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, wyższa...zbierają zwyczajnie na polach ryżowych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu mały mix papieru do drukarki i zegarka, czyli Seiko-Epson w pełnej krasie

 

post-269-0-44258000-1330478785.jpg

 

:)


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz neuro taka japońska specyfika, że tam grupa kapitałowa pakuje się we wszystkie możliwe biznesy, od mleczarni po doradztwo inwestycyjne. A jak trzeba to i zegarki robią. Stąd nieporozumienie (IMO) z Credorem, będącym osobna marką. Jakby był pojedynek Fuji-Patek to musiałbym zagłosować na Fuji, bo mi się Subaru Legacy Spec. B podoba bardziej niż jakikolwiek zegarek.

A ryż robią sklejając w wielkiej maszynie cząsteczki węgla, wodoru, tlenu, azotu i czego tan jeszcze i potem z tej masy robią na wtryskarce ziarenka. A Ty myślisz, że skąd są ziemniaki w hipermarkecie :wink: przecież ziarnka ziemi na nich nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podczas pracy, Piotrek, tylko w czasie 2 minutowej przewy obiadowej.

 

Zaraz przyjdzie moderator i nas wywali z forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzisz neuro taka japońska specyfika, że tam grupa kapitałowa pakuje się we wszystkie możliwe biznesy, od mleczarni po doradztwo inwestycyjne. A jak trzeba to i zegarki robią. Stąd nieporozumienie (IMO) z Credorem, będącym osobna marką. Jakby był pojedynek Fuji-Patek to musiałbym zagłosować na Fuji, bo mi się Subaru Legacy Spec. B podoba bardziej niż jakikolwiek zegarek..

 

I tu przesadzasz. W Credorze pracują mechanizmy Seiko, to ta sama myśl techniczna. Credor to zegarek (a nie samochód), na którym na dodatek można znaleźć logo Seiko. Wiem że przerysowujesz celowo, ale bez przesady! Żeby była jasność - od początku postulowałem rozdzielenie Seiko i Credora (świadom komplikacji z tym związanych), ale argumentacja jest inna...

 

Ale z tym:

mi się Subaru Legacy Spec. B podoba bardziej niż jakikolwiek zegarek..

 

zgadzam się w 100%


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
E tam, wyższa...zbierają zwyczajnie na polach ryżowych :)

a tam zbierają :) , modyfikują genetycznie ze ścinek papieru z niszczarek z faktur które wczesniej sami wyprodukowali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosuję na Tissota. Cenię seiko, ale jednak odrobinę... rzutem na taśmę (dzięki sentymentowi) wygrywa u mnie Tissot. :shock:

Mam Tissota i nie narzekam :)

Tymczasem musi wystarczyć, bo w tej chwili nie stać mnie nawet na seiko :)


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SEIKO - powód jest prosty, mój ojciec kupił kwarca SEIKO pod koniec lat 80-tych na bransolecie, wodoszczelny klasyk, używał go jeszcze 2 lata temu a teraz leży gdzieś w szufladzie nadal sprawny i gotowy :)

Dodam jeszcze, że swego czasu urwał w nim pokrętło, zegarmistrz wstawił jakis tam zamiennik a zegareczek chodzi jak burza - jestem pod niesamowitym wrażeniem jego jakości i trwałości i jeśli tylko w Polsce dostępne będą prezentowane przez kolegów nurkowe automaty to zaczne na takowego zbierać :)

Jakoś Tissoty mnie nie przekonują, zapewne są solidne ale nic ponadto. Ponadto sa przeładowane dziwnymi upiękrzeniami i strasznie sie błyszczą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oglądałem divera Tissota (Seastar). Kawał fajnego zegarka, chociaż chyba zbyt wysoko wyceniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sie zastanawiałem przed przystąpieniem do analizy co za mądry tą parę zestawił... Tissot- klasyka, znana marka a z drugiej strony japończyk.

Widzę jednak, iż ktoś to dobrze to wymyślił...

 

W stosunku do Tissota można docenić historię, ale jak widać w porównaniu do Seiko to nie wszystko.

Firma która robi nawet kije golfowe, przysłowiowe mydło i powidło...

Tissot ma standardową stylistykę, ładną ale nie porywające...

Seiko prezentuje to co lubię - ciekawy desing a jego marka o półkę wyżej tj. Credor prezentuje się jeszcze lepiej.

Głosuję na Seiko mimo tego iż doceniam Tissota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yarhard
i jeśli tylko w Polsce dostępne będą prezentowane przez kolegów nurkowe automaty to zaczne na takowego zbierać :)

 

przeca sa 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yarhard

Seiko

51%

 

Tissot

48%

 

:)

 

chcialem zapytac czy ta walka aby nie jest ustawiona ?? ktos sobie 1% zdefraudowal :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chcialem zapytac czy ta walka aby nie jest ustawiona ?? ktos sobie 1% zdefraudowal :twisted:

 

Spróbuj podzielić 35 (ilość głosów) na 2(ilość zawodników) bez reszty... :)


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tissoty (...) sa przeładowane dziwnymi upiękrzeniami

 

Najwyraźniej nie widziałeś Tissota Le Locle i wielu modeli kwarcowych, które są wręcz "purystyczne".

:)

 

Seiko prezentuje to co lubię - ciekawy desing a jego marka o półkę wyżej tj. Credor prezentuje się jeszcze lepiej.

 

Niestety głosujący nie czytają dyskusji o kontrowersjach dotyczących wyboru tej pary i tego, że Credora nie powinniśmy brać pod uwagę. :)

To inne firmy!

Głosujcie na Seiko jeśli uważacie, że jest lepszy od Tissota, ale nie głosujcie na Seiko dlatego, że produkuje Credora, bo to różne marki.

 

Ok, ale nie zaśmiecam głosowania- dyskusja na ten temat jest w topicu, do którego link znajduje się na początku Pojedynku- w moim pierwszym poście- i tam zapraszam.

 

p.s.

sorry za dygresję, ale wciąż bronię honoru Tissota. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

ja to się przy was naprawdę sporo uczę - i nie, nie - -nie myślcie, że sobie jakieś jaja robię.

Od paru dni zarywam noce (głupio wyszło) bo wchodzę tylko na "minutkę do Klubu" aby sprawdzić co tu słychać nowego, a jak po "chwili" spojrzę na zegarek to jest po 3-ej. A tu rano wstać trzeba!

Ale wracając do tematu - nieżle mi namieszaliście, bo jak zobaczyłem rywali w pojedynku to wydało mi się oczywiste, że to pojedynek Dawida z Goliatem (żeby nie było wątpliwości - Goliatem był Tissot) choć sam jakoś za tą marką nie przepadam to wydawało mi się że "Swiss made" rozjedzie Japończyka.Ale wraz z lekturą dyskusji dochodzę do wniosku, że tradycja owszem, ale nie samą tradycją człowiek żyje, a Seiko pze do przodu jak burza.

...Choć z drugiej strony chadzam do pracy w gajerku i zwracam uwagę na takie drobiazgi jak zegarek - i może to jakieś uprzedzenie, ale MENAGO z Seiko na ręcę będzie dla mnie mniej wiarygodny niż taki z Tissot.I to mimo tego, że ja naprawdę nie przepadam za marką Tissot a Seiko już w swoim życiu nosiłem i byłem b. zadowolony.

 

Ps. A CREDO Pacific - dla mnie BOMBA!!! :):)


WaldeK

 

WATCH - THE TIMEMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od paru dni zarywam noce (głupio wyszło) bo wchodzę tylko na "minutkę do Klubu" aby sprawdzić co tu słychać nowego, a jak po "chwili" spojrzę na zegarek to jest po 3-ej. A tu rano wstać trzeba!

 

Ja też zawsze włączam komputer na chwilę, tylko po to, żeby sprawdzić pocztę... :wink: A potem już tak jakoś schodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrov@

Głosuje na Seiko bo mam Divera.Glupie?Może,lecz tak mam. :)

A serio to Tissot=klasa większy prestiż i.t.d. A Seiko?Przebogata oferta(na każdego coś innego) , dostępność(cenowa)nowatorskie rozwiązania .Ciężka sprawa,ale jednak Seiko głównie za to że można mieć mechanika w cenie jak najbardziej"dla ludu"

PS. Z tymi nocami i tą"tylko minutką" to chyba zarażliwe zważywszy na porę wysyłania tego posta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Seiko prezentuje to co lubię - ciekawy desing a jego marka o półkę wyżej tj. Credor prezentuje się jeszcze lepiej.

 

Niestety głosujący nie czytają dyskusji o kontrowersjach dotyczących wyboru tej pary i tego, że Credora nie powinniśmy brać pod uwagę.

To inne firmy!

 

1. Z tego cytatu nie wynika że Credor był głównym argumentem branym pod uwagę.

 

2. To nie są inne firmy. Inne marki - tak. Ale firma ta sama, ta sama myśl techniczna, mechanizmy Seiko.

 

3. W tej dyskusji nie padło kategoryczne stwierdzenia że Credor ma nie być brany pod uwagę. Wyjaśniliśmy sytuację, ale wybór został pozostawiony głosującym.

 

tradycja owszem, ale nie samą tradycją człowiek żyje, a Seiko pze do przodu jak burza.

 

Seiko ma również bogatą tradycję (bogatszą od niektórych bardziej cenionych Szwajcarów), nie jest to firma -kogucik, która pojawiła się niedawno.

 

No ale punkty za pochodzenie -podobnie jak ideologia która je zrodziła - są jak widać wiecznie żywe :)

 

PS Sorry za te dygresje, ale widzę że honoru Seiko też tu trzeba bronić :twisted:


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno... Tissot to większy prestiż?

 

Może w Polsce... hm... ale generalnie rzecz jest dyskusyjna :twisted:


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yarhard
chcialem zapytac czy ta walka aby nie jest ustawiona ?? ktos sobie 1% zdefraudowal :twisted:

 

Spróbuj podzielić 35 (ilość głosów) na 2(ilość zawodników) bez reszty... :)

 

ja tu o prostym dodawaniu i odejmowaniu a Ten zaraz z mnozeniem i dzieleniem wyjezdza. nie wszystko na raz. :wink: :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrov@
I jeszcze jedno... Tissot to większy prestiż?

 

Może w Polsce... hm... ale generalnie rzecz jest dyskusyjna :twisted:

Może rzeczywiście przesadzilem,ale myślałem w kategoriach garniturowych(i fakt:o naszym kraju).Gośc w gangu i Tissocie zalatwiający interesy to normalka a z Seikiem?Nie myśle o GrandSeiku bo gdzie przeciętny przedsiębiorca może go u nas zdobyć.(O Credorze nie wspominam z oczywistych względów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.