Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Recommended Posts

Wczoraj wybralismy sie do kina na Sztos 2. Najgorzej wydane 20£ w moim zyciu.... Totalna porazka....

"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

"Miasto boga" - o przedmieściach Rio. Dobre kino, polecam. Na deser powrót do przeszłości - "Chłopaki z sąsiedztwa" - stare czasy...

Miasto Boga to już klasyka gatunku - świetny film.

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Wczoraj wybralismy sie do kina na Sztos 2. Najgorzej wydane 20£ w moim zyciu.... Totalna porazka....

Witam!

Mam identyczne wrażenia po tym filmie. Wybraliśmy się z żoną w sobotę aby obejrzeć nowa polską komedię Sztos 2, zachęciła nas obsada aktorska: Jan Nowicki, Olaf Lubaszenko, Cezary Pazura, Bogusław Linda, Borys Szyc itd. Kolejny raz sprawdziła się stara prawda, że nie ma aktualnie dobrych polskich komedii oraz że nie jada się odgrzewanych kotletów...

Był Sztos i na tym należało zakończyć. Nie wiem, może już jestem za stary na tego typu filmy, ale kompletnie mnie nie bawił. Sceny niby śmieszne z założenia wywoływały uczucie zażenowania. Narciarz wpadający w kocioł z bigosem, żałosne popisy dwuosobowego zespołu instrumentalno-wokalnego w restauracji, kompletnie niezrozumiała scena "tańca" ? pełzania? po podłodze do przebojów Krzysztofa Krawczyka, jakieś dziwne wypaczone sceny mające ilustrować rzeczywistość stanu wojennego.

Całość filmu ciężka, bez polotu, chwilami przypominająca posklejane na siłę skecze - brakowało tylko wybuchów śmiechu sygnalizujących widzom w którym momencie mają się śmiać. Po obejrzeniu filmu pozostał nam niesmak i to może wielowymiarowy :

- wydane na bilet pieniądze można było wykorzystać w bardziej rozrywkowy sposób,

- poziom polskiej komedii - bez komentarza...

- no i ostatnie poważniejsze spostrzeżenie - pewne sceny z filmu wskazują jakie mogło być źródło szybkiej kariery i majątku wielu "osób znanych aktualnie z pierwszych stron gazet"

Przepraszam za ten przydługi opis - ale podsumowując - NIE POLECAM TEGO FILMU - SZKODA CZASU...

polewoj

Jan Nowicki, Olaf Lubaszenko, Cezary Pazura,

Uwaga będę się wymądrzał ;) - nie ma dobrych polskich komedii ponieważ nikt się do nich nie przykłada - kopiują lub robią zlepek kilku filmów z zachodu, wrzucają do niego "śmietankę" świetnych polskich aktorów - Karolak, Adamczyk, Kot - niestety czasami Szyc do nich dobija - filmy kręcone są dla kasy, dla sesji zdjęciowych do kolorowych magazynów a że to jest gniot to nikomu nie przeszkadza.

Tym trzem Panom nie udało się utrzymać dawnego świetnego poziomu: Jan Nowicki - Wielki Szu, Sztos, ostatnim dobrym filmem jaki z nim oglądałem to były Tulipany ( widział ktoś? piękny film i piękna muzyka ) - niestety facet zaczął robić za profesora życia i wykładać we wszystkich gazetach i programach tv i wg mnie wtopił totalnie - jak go widzę to mnie cholera bieże. Olaf Lubaszenko i Czarek Pazura - kiedyś świetny duet reżysersko - filmowy - ale jeden się roztył i stracił to coś, drugiemu Czarek z 13 posterunku za bardzo się wrył w beret i ich próby powrótu są po prostu żałosne. Był już opisywany tutaj film "Weekend" - najgorzej spędzone 90 minut mojego życia. Na Sztos 2 nie pójdę do kina, od początku jak go reklamowali miałem taki zamiar poczekam na dvd. Przypomniałem sobie dobrą polską komedię z ostatnich lat - Ile waży koń trojański? - reżyseria Juliusz Machulski, w rolach głównych Ilona Ostrowska, Robert Więckiewicz - można zrobić dobrą komedię? MOŻNA!!! Bez Karolaka, Adamczyka, Kota itp.? MOŻNA!!!

p.s a widzieliście obsadę Stawki większej niż śmierć - filmu o przygodach Hansa Klosa, reżyser Patryk Vega - już mam ochotę nie oglądać tego filmu.

Ok starczy tej żółci :D

Krystian "KriSu"

Wódki mu dać, bo dobrze gada ! ;)

A tak na serio, to nic dodać nic ująć, chętnie się podpisze pod tym co napisałeś. Dlatego też przestałem oglądać polskie produkcje.

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

A ja w niedzilę oglądałem "Dziewczyna z tatuażem" całkiem udany film muszę pochwalić twórców aczkolwiek ja lubię skandynawską literaturę więc nie jestem obiektywny. Fajnie zobaczyć że Bond potrafi zagrać nie Bonda i to całkiem nieźle.

A ja sobie zobaczyłem rywala p.Holland do Oscara irańskie Rozstanie :o W ciemności jeszcze nie widziałem choć szczerze nie lubię filmów o tematyce żydowskiej bo zawsze odciskają na mej psychice jakieś piętno mimo tego że nie jestem wielkim fanem tej opcji światopoglądowej.No i chyba będzie mieć problem pani reżyser.Film niesamowicie dobrze przyjęty przez krytykę,trudny i nie widowiskowy.Wręcz ascetyczny ale poruszający.Ciekawe studium nad kłamstwem,postawą,religijnością czy zasadami.Ja polecam aczkolwiek byłem jedyny z grupy oglądaczy :D któremu się podobał.Moja córka i jej rówieśnicy twierdzą że nudny i nieciekawy ;)

Róża Smarzowskiego mocny film,raczej DOM ZŁY niż WESELE warto obejrzeć

EDOX C1 DIVER 70157 3 NIN, SEIKO SAMuRAJ

"Syberia, Monamur", poruszający film.

Polecam, warto.

Edited by Woytec60

Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Nigdy nie oglądałem piratów z karaibów, warto zobaczyć? Czy raczej jest to kino dla młodszego widza?

rozrywkowe kino; jeśli nastawiasz się na coś takiego to warto; nic do Twojego życia nie wniesie, ale powinieneś bawić się dobrze

No właśnie mam ochote na coś luznego, nie męczącego umysłu :rolleyes:

Nie będziesz zmęczony intelektualnie po tym filmie. A możesz się dobrze ubawić :rolleyes:.

Marcin

Dzięki za info.

A ja w niedzilę oglądałem "Dziewczyna z tatuażem" całkiem udany film muszę pochwalić twórców aczkolwiek ja lubię skandynawską literaturę więc nie jestem obiektywny. Fajnie zobaczyć że Bond potrafi zagrać nie Bonda i to całkiem nieźle.

Oglądałem także oryginalną szwedzką wersję Millenium i niestety szwedzki film był dużo lepszy. Generalnie amerykanie skopiowali szwedzki film niemal w 95 procentach... żenujące :rolleyes:. Najfajniejsza w Dziewczynie z Tatuażem jest muzyka...szczególnie czołówka filmu fajnie zrobiona i taka pompująca :lol:

Gra aktorska przeciętna...Szwedzi zagrali dużo lepiej.

No teraz oglądaj szybko drugą i trzecią część. Szwedzka wersja ma lepszy, mroczniejszy, bardziej autentyczny klimat a Nomi Rapace zagrała o niebo lepiej.

Edited by Pablos_

Podpisuje się rękami i nogami..byliśmy w 5 osób..stracone 120 zł i stracony czas..żenada i żal...

Pazura powinien się troszeczkę zastanowić jak bardzo produkując takie barachło psuje swoje "nazwisko"..

Pazura już dawno zepsuł swoje nazwisko. Kabaret w jego wykonaniu to dopiero żenada.

NO i stało się - doczekałem się w końcu i obejrzeliśmy z żoną Listy do M - polska odpowiedz na To właśnie miłość!!! Nie komu się to zrodziło w głowie ale się zrodziło, ktoś to nakręcił, zagrali m.in. Adamczyk i Karolak po swojemu czyli nijak, szkoda mi Macieja Stuhra, Romy Gosiąrowskiej, Agnieszki Wagner i Wojtka Malajkata -- dali się oszukać pewnie dobrze napisanemu scenariuszowi ale ktoś nie potrafił zrobić z tego filmu( reżyser 39 i pół - serial masakra jak dla mnie oczywiście). Film po prostu straszny, wątek Małaszyńskiego przewidywalny od samego początku - ale co ja robię tutaj nawet nie ma co się rozpisywać nad poszczególnymi parami - masakra.

ps. zdradze Wam coś - film trwa niecałe 2 godz - flaszka wina pękła - nie szło oglądać na trzeźwo.

Krystian "KriSu"

Film "In Time", pol. "Wyścig z czasem". Film przeciętny, ale jak będziecie oglądać to zwróćcie uwagę na imiona i nazwiska wszystkich postaci z filmu, a jak wam się nie chce, to spauzujcie na liście postaci w napisach końcowych. Nieźle, co?

Krzysiek

Przyznam się, że nie czekałem do napisów koncowych - SZACUN za oko :lol:

Krystian "KriSu"