Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, satanic napisał(-a):

Wysoka woda - Netflix - powódź 97 i Wrocław, fabuła daję radę.  Bardzo aktualna, lekceważenie procedur, bylejactwo, odkładanie na potem, to nas nie dotyczy. Coś nam to mówi😉

Dla mnie porażka - zamiast paradokumentu w rodzaju Czarnobyla są rozkminy bohaterki które przypadkiem odbywają się w czasie jakiejś powodzi.

Ja tam byłem, pamiętam to wszystko, myślałem że serial będzie o powodzi, mieszkańcach, wydarzeniach a nie o problemach jakiejś baby, temat powodzi 1000-lecia dotknięty minimalnie, jak ktoś tego nie przeżył to w ogóle nie będzie wiedział o co chodzi. 

Podobnie Broad Peak - to co najciekawsze ( i ze zrozumiałych względów najbardziej sensacyjne i kontrowersyjne ) zostało całkowicie pominięte na rzecz "konfliktu wewnętrznego bohatera romantycznego". 

Jedno i drugie nuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reżyser tak chciał nakręcić to nakręcił jego wola. Jednym się podoba drugim nie, o każdym filmie można to powiedz co ty, miałem oczekiwania, a jest coś innego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, reżyser mógł tak nakręcić a mnie może się nie podobać.

 

Szkoda tylko że zmarnowano tyle środków na pokazanie tak mało i tak nieprawdziwie.

Mój dom stał w wodzie kilka dni, inne kilka tygodni, przez miesiąc nie było wody w kranach.

Kto miał łódź/ponton to pływał i rozwoził żywność, lekarstwa i wodę. Ludzie spontanicznie wychodzili z domów napełniać worki piaskiem i układać je na wałach. sami, bez proszenia, dzień i noc.

Zdrojewski nie biegał jak pajac po pergoli tylko był z ludźmi na wałach.

Zoo wrocławskie nie zostało zalane. Dzięki ogromnemu wysiłkowi mieszkańców obroniono też Ostrów Tumski.

Lokalna telewizja TeDe przerwała ramówke i nadawała non-stop aktualności, Magda Mołek chyba tam zamieszkała ( nadawali chyba z Poltegoru ).

Kłodzki wilk z Kamienicy pod Wilkiem zgodnie z przepowiednia napił się wody gdy spotkały się siódemki ( jest na wysokości ze 3 albo więcej metrów )

Wodowskaz w Trestnie pokazał 724cm ( poziom alarmowy 450cm ).

Nadejście wody poprzedzało wyłączenie telefonów i prądu.

Wszyscy wiedzą że chodziło o wały w Łanach.

Itd.

 

Jak ktoś chciałby faktycznie poczuć klimat tamtych dni to polecam ten dokument

 

 

 

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rocznica śmierci jednego z, moim zdaniem, najgenialniejszych polskich aktorów w historii. Kurczę, trochę się zdziwiłem, widząc, że minęło już tyle lat... Lubiliście Pana Henryka i jego role..?  :)

 

404279336_Screenshot2022-10-08at16-51-25BistasiliczyHenrykBista.Aktorposzednaoperacjijuniewrci.png.143cc04402e5714b3e34afddd851e2ca.png

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Dzisiaj rocznica śmierci jednego z, moim zdaniem, najgenialniejszych polskich aktorów w historii. Kurczę, trochę się zdziwiłem, widząc, że minęło już tyle lat... Lubiliście Pana Henryka i jego role..?  :)

 

404279336_Screenshot2022-10-08at16-51-25BistasiliczyHenrykBista.Aktorposzednaoperacjijuniewrci.png.143cc04402e5714b3e34afddd851e2ca.png

Mi się kojarzy z dwiema genialnymi choć drugoplanowymi rolami.

Pierwsza gdzie zagrał Dyrektora Ługowskiego w "Konsulu" i druga pirotechnika w "Nic Śmiesznego" :) z tego co pamiętam chyba wystąpił epizodycznie w Liście Schindlera.

 

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Autor1984 napisał(-a):

Mi się kojarzy z dwiema genialnymi choć drugoplanowymi rolami.

Pierwsza gdzie zagrał Dyrektora Ługowskiego w "Konsulu" i druga pirotechnika w "Nic Śmiesznego" :) z tego co pamiętam chyba wystąpił epizodycznie w Liście Schindlera.

 

No i słusznie ;) Ci się kojarzy, bo był Wielkim Mistrzem ról drugoplanowych i epizodycznych (w filmach - bo w teatrze grywał również główne role). Potrafił tak zagrać, że chociaż czasem był na ekranie zaledwie kilka chwil, ludzie długo pamiętali jego role (nawet nie pamiętając nazwiska samego aktora).   :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lincoln Six Echo

W pełni się zgadzam, ja te teksty pamiętam do dziś, choć filmów od dawna nie oglądałem.

"Jedynym tematem jaki poruszał z Wami Dyrektor Antonowicz był wasz alkoholizm"

- " Czesiek ja w ogóle nie pije". Mimika, gestykulacja, podpita mowa. No świetny.

albo

"z góry wbijemy gwózdek i od dołu gwózdek do gwózdków dwa przewody i to wszystko zatopimy w gównie" :D

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jego najbardziej kultowy tekst to: "Nie, ja jestem uczciwym sędzią. Zapłacili za 3:0, będzie 3:0"

Wysłane z mojego moto g(50) przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni wpis @Lincoln Six Echo o śp. Panu Henryku Biście wprawił mnie w zadumę i spróbowałem w myślach przy szklaneczce dobrego trunku stworzyć moje TOP 10 polskich pierwszoplanowych aktorów, a w zasadzie ról w filmie/serialu i samych filmów/seriali, które mogę oglądać więcej aniżeli raz. Ciekaw jestem waszych dziesiątek. Może coś umknęło mojej. naszej uwadze i warto byłoby ten film i kreację zobaczyć.

 

Jak komuś się chce to poniżej zasady.

Podajemy Imię i Nazwisko aktora oraz rolę, która utrwaliła się nam w pamięci i pozostanie na zawsze. Można podać jedną rolę ex aequo.

 

Sądzę, że to reżyser potrafi wydobyć z aktora to co najlepsze, dlatego tworzą się niezapomniane kreacje, czasem ta jedna rola może pokazać jaki talent drzemie w człowieku.

 

1. Janusz Gajos - "Żółty Szalik" reż. Janusz Morgenstern

2. Marek Kondrat - "Dzień Świra" reż. Marek Koterski

3. Roman Wilhelmi - "Kariera Nikodema Dyzmy" reż. Jan Rybkowski, Marek Nowicki

4. Andrzej Chyra - "Dług" reż. Krzysztof Krauze

5. Daniel Olbrychski - "Potop" reż. Jerzy Hoffman

6. Władysław Hańcza - "Chłopi" reż. Jan Rybkowski

7. Jerzy Bińczycki - "Znachor" reż. Jerzy Hoffman

8. Wojciech Pokora - "Poszukiwany, poszukiwana" reż. Stanisław Bareja

9. Cezary Pazura - "Ajlawiu" reż. Marek Koterski

10. Jan Nowicki - "Wieli Szu" reż. Sylwester Chęciński, ex aequo 10. Jan Frycz - "Ślepnąc od świateł" reż. Krzysztof Skonieczny

 

Jak pójdzie to później może aktorzy drugoplanowi/aktorki pierwszoplanowe...


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Autor1984 napisał(-a):

Ostatni wpis @Lincoln Six Echo o śp. Panu Henryku Biście wprawił mnie w zadumę i spróbowałem w myślach przy szklaneczce dobrego trunku stworzyć moje TOP 10 polskich pierwszoplanowych aktorów, a w zasadzie ról w filmie/serialu i samych filmów/seriali, które mogę oglądać więcej aniżeli raz. Ciekaw jestem waszych dziesiątek. Może coś umknęło mojej. naszej uwadze i warto byłoby ten film i kreację zobaczyć.

 

Jak komuś się chce to poniżej zasady.

Podajemy Imię i Nazwisko aktora oraz rolę, która utrwaliła się nam w pamięci i pozostanie na zawsze. Można podać jedną rolę ex aequo.

 

Sądzę, że to reżyser potrafi wydobyć z aktora to co najlepsze, dlatego tworzą się niezapomniane kreacje, czasem ta jedna rola może pokazać jaki talent drzemie w człowieku.

 

1. Janusz Gajos - "Żółty Szalik" reż. Janusz Morgenstern

2. Marek Kondrat - "Dzień Świra" reż. Marek Koterski

3. Roman Wilhelmi - "Kariera Nikodema Dyzmy" reż. Jan Rybkowski, Marek Nowicki

4. Andrzej Chyra - "Dług" reż. Krzysztof Krauze

5. Daniel Olbrychski - "Potop" reż. Jerzy Hoffman

6. Władysław Hańcza - "Chłopi" reż. Jan Rybkowski

7. Jerzy Bińczycki - "Znachor" reż. Jerzy Hoffman

8. Wojciech Pokora - "Poszukiwany, poszukiwana" reż. Stanisław Bareja

9. Cezary Pazura - "Ajlawiu" reż. Marek Koterski

10. Jan Nowicki - "Wieli Szu" reż. Sylwester Chęciński, ex aequo 10. Jan Frycz - "Ślepnąc od świateł" reż. Krzysztof Skonieczny

 

Jak pójdzie to później może aktorzy drugoplanowi/aktorki pierwszoplanowe...

 

Nie dam rady, w życiu, podać 10. Z trudnością, na szybko (bo też nie dałbym rady) wybrałem 20:   ;)

 

1. Roman Wilhelmi, serial „Kariera Nikodema Dyzmy”

2. Marek Kondrat, film „Zaklęte rewiry”

3. Wojciech Pszoniak, film „Ziemia obiecana”

4. Jerzy Kamas, serial „Lalka”

5. Bronisław Pawlik, serial „Lalka”

6. Leon Niemczyk, film „Nóż w wodzie”

7. Jerzy Stuhr, film „Wodzirej”

8. Roman Wilhelmi, film „Zaklęte rewiry”

9. Leszek Herdegen, film „Faraon”

10. Bogusław Linda, film „Matka Królów”

11. Marek Kondrat, film „Dzień Świra”

12. Roman Wilhelmi, film „Ćma”

13. Andrzej Seweryn, film „Ostatnia rodzina”

14. Marian Dziędziel, film „Wesele”

15. Marcin Dorociński, film „Róża”

16. Bogusław Linda, film „Tato”

17. Cezary Pazura, film „Nic śmiesznego”

18. Andrzej Chyra, film „Komornik”

19. Zbigniew Cybulski, film „Popiół i diament”

20. Leonard Pietraszak, film „Vabank”


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Nie dam rady, w życiu, podać 10. Z trudnością, na szybko (bo też nie dałbym rady) wybrałem 20:   ;)

 

1. Roman Wilhelmi, serial „Kariera Nikodema Dyzmy”

2. Marek Kondrat, film „Zaklęte rewiry”

3. Wojciech Pszoniak, film „Ziemia obiecana”

4. Jerzy Kamas, serial „Lalka”

5. Bronisław Pawlik, serial „Lalka”

6. Leon Niemczyk, film „Nóż w wodzie”

7. Jerzy Stuhr, film „Wodzirej”

8. Roman Wilhelmi, film „Zaklęte rewiry”

9. Leszek Herdegen, film „Faraon”

10. Bogusław Linda, film „Matka Królów”

11. Marek Kondrat, film „Dzień Świra”

12. Roman Wilhelmi, film „Ćma”

13. Andrzej Seweryn, film „Ostatnia rodzina”

14. Marian Dziędziel, film „Wesele”

15. Marcin Dorociński, film „Róża”

16. Bogusław Linda, film „Tato”

17. Cezary Pazura, film „Nic śmiesznego”

18. Andrzej Chyra, film „Komornik”

19. Zbigniew Cybulski, film „Popiół i diament”

20. Leonard Pietraszak, film „Vabank”

No jasne, że nie da rady tak na szybko. Ja trochę w weekend nad tym główkowałem i przyznam Ci szczerze, że mamy chyba wspólny mianownik. Też miałem problem czy Romka Boryczko wstawić na miejsce Adasia Miauczyńskiego, ale wygrał jednak Koterski. Natomiast Zaklęte rewiry i role zarówno Kondrata jak i Wilhelmiego oskarowe. Tak samo Dziędziel i rola Wojnara mistrzostwo. Linda w Tato tak samo. Faktycznie chyba listę trzeba będzie rozciągnąć :)


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.10.2022 o 14:31, Bugs napisał(-a):

Oczywiście, reżyser mógł tak nakręcić a mnie może się nie podobać.

 

Szkoda tylko że zmarnowano tyle środków na pokazanie tak mało i tak nieprawdziwie.

Mój dom stał w wodzie kilka dni, inne kilka tygodni, przez miesiąc nie było wody w kranach.

Kto miał łódź/ponton to pływał i rozwoził żywność, lekarstwa i wodę. Ludzie spontanicznie wychodzili z domów napełniać worki piaskiem i układać je na wałach. sami, bez proszenia, dzień i noc.

Zdrojewski nie biegał jak pajac po pergoli tylko był z ludźmi na wałach.

Zoo wrocławskie nie zostało zalane. Dzięki ogromnemu wysiłkowi mieszkańców obroniono też Ostrów Tumski.

Lokalna telewizja TeDe przerwała ramówke i nadawała non-stop aktualności, Magda Mołek chyba tam zamieszkała ( nadawali chyba z Poltegoru ).

Kłodzki wilk z Kamienicy pod Wilkiem zgodnie z przepowiednia napił się wody gdy spotkały się siódemki ( jest na wysokości ze 3 albo więcej metrów )

Wodowskaz w Trestnie pokazał 724cm ( poziom alarmowy 450cm ).

Nadejście wody poprzedzało wyłączenie telefonów i prądu.

Wszyscy wiedzą że chodziło o wały w Łanach.

Itd.

 

Jak ktoś chciałby faktycznie poczuć klimat tamtych dni to polecam ten dokument

 

 

 

 

Zupelnie sie z Toba zgodze, takze bylem w samym srodku wydarzen z 97.

Ale mam jedna uwage, Filipek podobno przepowiedzial katastrofe, gdy trzy 7 sie spotkaja. Reszta, o wilku, ktory mial sie napic, zostala zmyslona.


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę na szybko. Żeby nie mieszać - uwzględniłem tylko filmy kinowe. Za kilka dni kolejność mogłaby być inna. Paru filmów, które mogłyby tu namieszać, wciąż nie widziałem (np. "Ćma", "Naganiacz").

1. Zbigniew Zapasiewicz – "Barwy ochronne", reż. Krzysztof Zanussi

2. Jerzy Stuhr – "Wodzirej", reż. Feliks Falk

3. Wojciech Pszoniak – "Korczak", reż. Andrzej Wajda

4. Bogumił Kobiela – "Zezowate szczęście", reż. Andrzej Munk

5. Marek Kondrat – "Dzień świra", reż. Marek Koterski

6. Roman Wilhelmi – "Zaklęte rewiry", reż. Janusz Majewski

7. Janusz Gajos – "Ucieczka z kina Wolność", reż. Wojciech Marczewski

8. Leon Niemczyk – "Nóż w wodzie", reż. Roman Polański
9. Jerzy Stuhr – "Amator", reż. Krzysztof Kieślowski
10. Marian Dziędziel – "Wesele", reż. Wojciech Smarzowski
11. Tadeusz Huk – "Aktorzy prowincjonalni", reż. Agnieszka Holland
12. Piotr Fronczewski – "Konsul", reż. Mirosław Bork

13. Marek Kondrat – "Psy", reż. Władysław Pasikowski

14. Andrzej Chyra – "Dług", reż. Krzysztof Krauze

15. Marian Opania – "Człowiek z żelaza", reż. Andrzej Wajda

16. Franciszek Pieczka – "Austeria", reż. Jerzy Kawalerowicz

17. Marek Walczewski – "Śmierć prezydenta", reż. Jerzy Kawalerowicz

18. Wacław Kowalski – "Nie ma mocnych", reż. Sylwester Chęciński

19. Daniel Olbrychski – "Bokser", reż. Julian Dziedzina
20. Maciej Stuhr – "Powrót do tamtych dni", reż. Konrad Aksinowicz

 

Edytowane przez Edmund Exley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.10.2022 o 16:50, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Dzisiaj rocznica śmierci jednego z, moim zdaniem, najgenialniejszych polskich aktorów w historii. Kurczę, trochę się zdziwiłem, widząc, że minęło już tyle lat... Lubiliście Pana Henryka i jego role..?  :)

 

 

 

Mnie utkwiły w pamięci jego role w filmach "Vabank", "Koniec sezonu na lody" i w serialu "Ekstradycja 3", który oglądałem na bieżąco jako dzieciak (genialna piosenka końcowa w wykonaniu Grzegorza Markowskiego i Liroya) :)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze @Edmund Exley, @Lincoln Six Echowszystkim nam wdarły się do listy role drugoplanowe 😕

Do obejrzenia mam już na pewno "Ćmę" i " Boksera".


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

pierwszoplanowych aktorów, a w zasadzie ról w filmie/serialu i samych filmów/seriali, które mogę oglądać więcej aniżeli raz

Powinienem napisać zamiast "a w zasadzie", "to jest takich ról pierwszoplanowych w filmie/serialu...

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Role drugoplanowe, które zapadły mi w pamięci. Aktorzy polscy.

Wybaczcie bo sam wcześniej popełniłem błąd, ale mam problem, bo np. w "Długu" Chyra tak zdominował to co się dzieje, na ekranie, że zarówno Robert Gonera i Jacek Borcuch stali się tłem. To samo Frycz w "Ślepnąc od świateł" przyćmił wszystkich na planie. Dla przykładu Joe Pesci w "Chłopcach z Ferajny" zagrał rolę życia, ale mimo świetnie odegranej roli socjopaty, za którą otrzymał Oscara, Liotta i De Niro są w tym filmie dostrzegani. I tutaj nie mam problemu z oddzieleniem pierwszoplanowej postaci od postaci drugoplanowych.

 

1. Bronisław Pawlik - "Kariera Nikodema Dyzmy" reż. Jan Rybkowski, Marek Nowicki

2. Roman Wilhelmi - "Zaklęte Rewiry" reż. Janusz Majewski

3. Wojciech Pokora - "C.K. Dezerterzy" reż. Janusz Majewski

4. Arkadiusz Jakubik - "Wesele" reż. Wojciech Smarzowski

5. Marek Kondrat - "Psy" reż. Wojciech Pasikowski

6. Tadeusz Fijewski - "Chłopi" reż. Jan Rybkowski

7. Wojciech Machnicki - "Służby Specjalne" reż. Patryk Vega

8. Jan Frycz - "Ślepnąc od Świateł" reż. Krzysztof Skonieczny

9. Andrzej Pieczyński - Wielki Szu" reż. Sylwester Chęciński

10. Leszek Teleszyński - "Potop" reż. Jerzy Hoffman


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł z takimi listami!

Nawiązując tylko do p. Frycza - nie oglądałem Ślepnąc od świateł ale z tego co kojarzę, to ten monolog pochodzi z tego serialu i jest świetny.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, pechagto napisał(-a):

Świetny pomysł z takimi listami!

Nawiązując tylko do p. Frycza - nie oglądałem Ślepnąc od świateł ale z tego co kojarzę, to ten monolog pochodzi z tego serialu i jest świetny.

 

Ten monolog nie pochodzi z serialu, natomiast Pan Frycz, który grał Daria i Krzysztof Skonieczny, który grał Poziomkę i był jednocześnie reżyserem tego na prawdę dobrego serialu, wzięli wówczas akcję organizowaną dla służby zdrowia(prawdopodobnie sprawy z COVID-19; nie pamiętam dokładnie).

Serial pewnie jest dostępny jeszcze na HBO GO.

Jan Frycz i Janusz Chabior świetni, Robert Więckiewicz na swoim poziomie, Kamil Nożyński znany również pod pseudonimem artystycznym Dixon37 też podołał. Pojawił się również Cezary Pazura :).

Polecam! Kino brutalne bardzo specyficzne przez zastosowanie stylu neo noir.

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

Kurcze @Edmund Exley, @Lincoln Six Echowszystkim nam wdarły się do listy role drugoplanowe 😕

Do obejrzenia mam już na pewno "Ćmę" i " Boksera".

 

U mnie masz na myśli zapewne "Psy" i "Śmierć prezydenta"? Bo w przypadku "Zaklętych rewirów" trudno potraktować Fornalskiego jako postać drugoplanową, tak jak Gerarda z "Długu". Hopkins w "Milczeniu owiec" teoretycznie też jest stosunkowo krótko na ekranie, a mało kto odważyłby się nazwać tę rolę drugoplanową - zostałby chyba pożarty przez fanów i krytyków ;) Konflikt określa w takich przypadkach raczej parę głównych bohaterów, jak Salieri-Mozart czy Garrett i Kid.

Co do Kondrata z "Psów" - to dla mnie najciekawsza i najlepiej zagrana postać filmu. To była jego wartość - realistyczny portret ludzi i zjawisk zachodzących w trakcie przemian, opakowany w atrakcyjną formę kina gatunków. Maurer jest już dużo bardziej komiksowy, zresztą - w tę stronę poszła też kontynuacja, która jest już tylko efektownym (a czasem efekciarskim) filmem sensacyjnym.

Nieprzypadkowo chyba nie umieściłem na liście "pokoleniowych" aktorów, czyli Lindy i Cybulskiego, którzy aktorsko zawsze mniej mi odpowiadali (choć akurat w "Popiele i diamencie" maniera Cybulskiego sprawdziła się idealnie).

Walczewski jako Niewiadomski jest doskonały - to faktycznie rola drugoplanowa, najbardziej wyrazista jednak z całego, skądinąd też świetnego, filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Edmund Exley napisał(-a):

 

U mnie masz na myśli zapewne "Psy" i "Śmierć prezydenta"? Bo w przypadku "Zaklętych rewirów" trudno potraktować Fornalskiego jako postać drugoplanową, tak jak Gerarda z "Długu". Hopkins w "Milczeniu owiec" teoretycznie też jest stosunkowo krótko na ekranie, a mało kto odważyłby się nazwać tę rolę drugoplanową - zostałby chyba pożarty przez fanów i krytyków ;) Konflikt określa w takich przypadkach raczej parę głównych bohaterów, jak Salieri-Mozart czy Garrett i Kid.

Co do Kondrata z "Psów" - to dla mnie najciekawsza i najlepiej zagrana postać filmu. To była jego wartość - realistyczny portret ludzi i zjawisk zachodzących w trakcie przemian, opakowany w atrakcyjną formę kina gatunków. Maurer jest już dużo bardziej komiksowy, zresztą - w tę stronę poszła też kontynuacja, która jest już tylko efektownym (a czasem efekciarskim) filmem sensacyjnym.

Nieprzypadkowo chyba nie umieściłem na liście "pokoleniowych" aktorów, czyli Lindy i Cybulskiego, którzy aktorsko zawsze mniej mi odpowiadali (choć akurat w "Popiele i diamencie" maniera Cybulskiego sprawdziła się idealnie).

Walczewski jako Niewiadomski jest doskonały - to faktycznie rola drugoplanowa, najbardziej wyrazista jednak z całego, skądinąd też świetnego, filmu.

Mam dokładnie takie same odczucia do tych postaci jak Ty, jak również samych aktorów.

Co do Żwirskiego, granego przez Marka Kondrata. Sądzę, że Michael Mann podglądał to kino i rozmowę Ola z Siwym ;)

"(a czasem efekciarskim) filmem sensacyjnym". Od razu na myśl przyszedł mi film "Sara"...

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten monolog nie pochodzi z serialu, natomiast Pan Frycz, który grał Daria i Krzysztof Skonieczny, który grał Poziomkę i był jednocześnie reżyserem tego na prawdę dobrego serialu, wzięli wówczas akcję organizowaną dla służby zdrowia(prawdopodobnie sprawy z COVID-19; nie pamiętam dokładnie).
Serial pewnie jest dostępny jeszcze na HBO GO.
Jan Frycz i Janusz Chabior świetni, Robert Więckiewicz na swoim poziomie, Kamil Nożyński znany również pod pseudonimem artystycznym Dixon37 też podołał. Pojawił się również Cezary Pazura .
Polecam! Kino brutalne bardzo specyficzne przez zastosowanie stylu neo noir.
Będę się starał gdzieś go złapać.
Co do cytatu, to tu jest kawałek z serialu, na którym wygląda jakby się wzorowali podczas nagrywania 16:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, pechagto napisał(-a):

Będę się starał gdzieś go złapać.
Co do cytatu, to tu jest kawałek z serialu, na którym wygląda jakby się wzorowali podczas nagrywania 16:

Dokładnie!

Ten cały challenge wykonany był w konwencji i z formy przekazu artystycznego zaczerpniętego wprost z serialu :)

Nie oglądaj wycinek, bo popsujesz sobie widowisko.

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Zupelnie sie z Toba zgodze, takze bylem w samym srodku wydarzen z 97.
Ale mam jedna uwage, Filipek podobno przepowiedzial katastrofe, gdy trzy 7 sie spotkaja. Reszta, o wilku, ktory mial sie napic, zostala zmyslona.

Tego nie wiedziałem.
Trzy siódemki faktycznie się spotkały - Kłodzko zalało 7 lipca.
Wilk napił się wody i bez przepowiedni, jak ktoś będzie w Kłodzku to niech spojrzy na jakiej jest wysokości - to jest prawie 9m powyżej normalnego poziomu rzeki.

2e5abe1378545feb411bb7cc6b5f507d.jpg&key=bdf02207f4065b48a08c965acc6d5b2616abfb94b3ce69978e47b8c1c6019bd8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.