Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

Oblivion wydaje się fajny ale na razie brak ...

Z horrorów które zapamiętałem to Kronika Opętania The possession oparty na faktach ponoć a pudełko robi wrażenie szczególnie jesli coś takiego istniało/istnieje naprawdę. Jeśli ktos nie widział to warto moim zdaniem

EDIT: Star Trek nigdy do mnie nie przemawiał ale dzięki za propozycję .

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wyszły ostatnio jakieś ciekawe SF, jakiś obcy czy lot na marsa czy coś w tym stylu ? Obejrzałem dzisiaj kilka nowych horrorów i badziew straszny : Maniac, Ostatni Egzorcyzm II, Niebieskooka zabójczyni, Piłę mechaniczną, Martwe zło, El Cuerpo - tragedia a nie horrory ...

Zobacz "Święta Góra" lub "Milarepa",wtedy pogadamy o badziewiu-facet kompletnie nie przemawia do mnie :P -może dla tego że pale tylko papierosy? :P

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oblivion wydaje się fajny ale na razie brak ...

Z horrorów które zapamiętałem to Kronika Opętania The possession oparty na faktach ponoć a pudełko robi wrażenie szczególnie jesli coś takiego istniało/istnieje naprawdę. Jeśli ktos nie widział to warto moim zdaniem

EDIT: Star Trek nigdy do mnie nie przemawiał ale dzięki za propozycję .

 

A zwróciłeś uwagę na język, w którym owe pudełko przemawia ?

 

 

Breitling, spróbuj może "The Numbers Station" - niezły thriller i ciekawy pomysł na oryginalną fabułę.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie był taki tragiczny, bywały gorsze a w tym chociaż pudełko po polsku mówiło :),Lepszy od Atlasu Chmur ostatnio choć i ten niesie jakieś przesłanie

Nie został wymieniony niezły całkiem Constantine.

Edgar, Aviator to pozycja obowiązkowa moim zdaniem, a i wątek dla zegarkomaniaków jest, podobnie zresztą jak Żelazna Dama w tym samym klimacie.

Sa filmy które coś wnoszą np. Brokeback Mountain a są filmy rozrywkowe np.Batman w obu występuje Heath Ledger

Nie zgodzę się z tym, że Psy to klasyka, jak można nie obejrzeć Misia, Rozmowy Kontrolowane, Nie ma róży bez ognia, Co mi zrobisz jak mnie złapiesz, Hansa Klossa, Czterej Pancerni, Kargula i Pawlaka czy wielu innych to są pozycje obowiązkowe choć po pierwszym razie nie wszystko zostanie zrozumiane, trzeba oglądać drugi raz i kolejny.

Jak widać na obrazku, gdy wspomniałeś o języku to sobie przypomniałem za drugim razem też fajny :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie był taki tragiczny, bywały gorsze a w tym chociaż pudełko po polsku mówiło :),Lepszy od Atlasu Chmur ostatnio choć i ten niesie jakieś przesłanie

Nie został wymieniony niezły całkiem Constantine.

Edgar, Aviator to pozycja obowiązkowa moim zdaniem, a i wątek dla zegarkomaniaków jest, podobnie zresztą jak Żelazna Dama w tym samym klimacie.

Sa filmy które coś wnoszą np. Brokeback Mountain a są filmy rozrywkowe np.Batman w obu występuje Heath Ledger

Nie zgodzę się z tym, że Psy to klasyka, jak można nie obejrzeć Misia, Rozmowy Kontrolowane, Nie ma róży bez ognia, Co mi zrobisz jak mnie złapiesz, Hansa Klossa, Czterej Pancerni, Kargula i Pawlaka czy wielu innych to są pozycje obowiązkowe choć po pierwszym razie nie wszystko zostanie zrozumiane, trzeba oglądać drugi raz i kolejny.

Jak widać na obrazku, gdy wspomniałeś o języku to sobie przypomniałem za drugim razem też fajny :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając forum trafiłem na ten topic i chyba będzie to miejsce mojej 'defloracji'... Oglądałem wczoraj fantastyczny film (francuskiej produkcji) , który serdecznie wam polecam! Intouchables - Nietykalni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezły choć to już stara pozycja.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, premiera miała miejsce dobry kilka miesięcy temu ale niektórzy dopiero teraz oglądają 12 gniewnych ludzi albo Lot nad kukułczym gniazdem więc... warto męczyć tytuły, szczególnie te dobre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Atlas chmur" braci ... ups :P rodzeństwa Wachowskich.

 

Strasznie mi się podoba i to jest jeden z tych co to chce się obejrzeć jeszcze raz.

 

............ a i jeszcze "Django" - dla mnie super, ale nie jestem obiektywny, bo łykam wszystko od Tarantino :D


Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki Gatzby. Dzisiaj pierwszy raz od kilku lat zasnalem w kinie. Film za***iscie zrobiony, ale temat nudny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem ze Star Treka. Jak dla fana Star Wars- bardzo dobre kino rozrywkowe,no i ten reżyser ma zrobić kolejne Gwiezdne Wojny- nada się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Atlas Chmur" do mnie "gada" - lubie takie klimaty, do tego motyw o religii i chodowli bydla ladnie komponuje sie z "Matrixem" . Jestem ciekawy "Oblivion" - zakladam podobny klimat po zwiastunach, chyba ze sie myle?

Edytowane przez parigot

Parisien - tête de chien! - Parigot - tête de veau!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki Gatzby. Dzisiaj pierwszy raz od kilku lat zasnalem w kinie. Film za***iscie zrobiony, ale temat nudny

 

Miałem iść, ale po takiej rekomendacji poczekam na bluray w sieci. Wczoraj obejrzałem, niedawno polecany tu film "Snitch", z Dwaynem Johnsonem w roli głównej. Niezły film, tym bardziej że on przeważnie kopie/biega/goni lub ucieka w swoich rolach, a tutaj bardziej thriller niż bezmyślna ro***erducha. Nowa "Szklana Pułapka" też niezła, polecam fanom serii jak i tym, którzy lubią od czasu do czasu popatrzeć na taką "rozpierduchę" :D


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szklana piątka chyba najgorsza ze wszystkich, fabuła banalna ale można obejrzeć z braku alternatywy


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle ! Banalna fabuła, to jest w najnowszym hicie z Arnoldem ztj John Rambo - "LAST STAND". To dopiero dramatycznie banalny film z fabułą prostą jak konstrukcja cepa, rozpierdziel jest ale film poniżej krytyki. Jak to się mówi "dno i 10 metrów mułu" :D


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, kilka śmiesznych dialogów, scen i Bruce Willis nie wniosą tego filmu do chmur... a propos chmur i atlasu. Parę lat temu oglądałem "Źródło" i odnoszę wrażenie jakby zaczerpnęli idee kręcąc Atlas Chmur właśnie z tego filmu... dla mnie powtórka z rozrywki w bardziej rozbudowanej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz mylne wrażenie. Atlas jest dosyć dokładną, chociaż oczywiście zmiany w fabule występują, ekranizacją powieści D.Mitchella, rewelacyjnej powieści o strukturze sekstetu.

PS

Książka jest starsza od flimu "Źródło" o bodajże 2 lata.

Edytowane przez mw75

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Atlas Chmur" do mnie "gada" - lubie takie klimaty, do tego motyw o religii i chodowli bydla ladnie komponuje sie z "Matrixem" . Jestem ciekawy "Oblivion" - zakladam podobny klimat po zwiastunach, chyba ze sie myle?

Mylisz się. Przy Atlasie, to Oblivion jest w zasadzie pozbawiony klimatu. Ale obejrzeć można.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się. Przy Atlasie, to Oblivion jest w zasadzie pozbawiony klimatu. Ale obejrzeć można.

+1

Oblivion ma w porównaniu do Atlasu niezbyt rozwinięta fabułę, taką na poziomie opowiadania SF, w sumie fabuła jest oparta na nieopublikowanym komiksie. Wykorzystuje popularne i nośne od lat wątki - naszej tożsamości, katastroficzne, klonowania, przetrwania ludzkości itp. ... Aczkolwiek film jest widowiskowy i ciekawy, ogląda się przyjemnie.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że w przypadku przeplecenia wątków w mniejszym stopniu, tak jak to było w książce, większa ilość widzów miałaby problem ze zrozumieniem fabuły Atlasu niż w takiej postaci jak zaserwowało nam to rodzeństwo Wachowskich. Po prostu ludziska by pozapominali co oglądali godzinę czy dwie temu. Sama książka jest trudna, wymaga skupienia i zapamiętywania całej masy szczegółów. Film, jako, że w miarę dobrze oddaje sens książki (dodając do niej dźwięk, czyli tytułowy Atlas chmur) stawia podobne wymagania. Mamy do czynienia z 6 wątkami, nie z trzema jak w Babelu i Amores Perros, i to wątkami przeplatającymi się "o wiele gęsciej" niż w tych filmach, gęściej niż we wspomnianym wcześniej "Źródle".

Osobiście widzę trochę uniwersalnych prawd w tym filmie - sens istnienia, miłość, śmierć, walka z tyranią, czy generalnie ze złem... Być może te prawdy są oczywiste, lecz jeżeli uznalibyśmy to za wadę filmu to musielibyśmy automatycznie zdyskredytować większość światowego kina o jakichkolwiek ambicjach. Z drugiej strony, takie proste prawdy tak podane jednak mogą przykuwać uwagę wielu widzów. A czy film koniecznie musi mieć przesłanie, nie może po prosu bawić?

Największą zaletą tego filmu jest to, że prawie każdy znajdzie w nim coś innego, niektórzy być może nic ;). Stąd częste określenie go "genialnym kiczem".

Tak jak byłem zachwycony całkowitą odmiennością wszystkich światów przedstawionych w książce (a za razem ich kompletnym przystawaniem do siebie), w tym odmiennością lingwistyczną, tak w filmie niesamowicie podoba mi się konwencja splatająca w jednym filmie kilka gatunków - kryminał, komedię, SF, SF post-apokaliptyczne, dramat, obyczaj, romans... Jak dla mnie warto, naprawdę warto. Nawet jeżeli nie dlatego co napisałem powyżej to dla samych zdjęć, muzyki, scenerii i wspaniałej gry aktorskiej.

Edytowane przez mw75

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atlas przeszedł u mnie bez echa - pomyślalem o przesłaniu kilka razy ale najbardziej zapamietałem wątek z kelnerkami .

Nie jest tak źle ! Banalna fabuła, to jest w najnowszym hicie z Arnoldem ztj John Rambo - "LAST STAND". To dopiero dramatycznie banalny film z fabułą prostą jak konstrukcja cepa, rozpierdziel jest ale film poniżej krytyki. Jak to się mówi "dno i 10 metrów mułu"

Z Arnoldem staram się nic nie oglądać kiedyś jeszcze filmy z nim bywały w miarę, szczególnie SF ale teraz...

Panaceum całkiem niezły choć troszkę szkoda, że tak szybko Catrinka Zetka została aresztowana w ostatniej scenie, mogli dać im więcej czasu .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki @nicon za Twoje wpisy, przez chwile myslalem ze jestem jakis ulomny, bo nic z zachwytow nad atlasem do mnie nie dotarlo. Teraz przynajmniej wiem, ze to nie choroba:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nareszcie oglądałem Pokłosie i świeżo po seansie jestem zachwycony - tak powinno się robić w polsce filmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) świeżo po seansie jestem zachwycony (...).

Potwierdzam, a od siebie dodam, że po pewnym czasie zachwyt nie mija. "Pokłosie" widziałem na początku maja w ramach KnG w Cieszynie i miałem to szczęście brać udział w spotkaniu autorskim z M. Stuhrem - polecam wyszukać dodatkowe informacje na temat filmu - część z nich jest niezwykle ciekawa (np. odnośnie sceny z udziałem Jana Jurewicza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.