Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jan

Pierce Swiss Made

Rekomendowane odpowiedzi

Może najpierw zdjęcia - chodzi o taki zegarek :

 

 

p1040291kx4.th.jpgthpix.gif p1040285yx6.th.jpgthpix.gif p1040280pr6.th.jpgthpix.gif

 

 

Zegarek nie chodzi i ma odłamany jeden z zaczepów do paska...

 

Czy próba jego naprawy ma w ogóle sens? Ciekawią mnie również ewentualne informacje na temat producenta zegarka...

 

pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

 

(szkiełko z zegarka zostało zdjęte do zdjęć )


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nikt nie jest w stanie powiedzieć niczego na temat tego zegarka?


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo niewiele osob sie na tym zna, np. ja nie.

 

Ale wydaje mi sie (powtarzam, ze tylko wydaje), ze ten chronograf pochodzi z czasow prehistorii chronografow tj. sprzed II wojny Swiatowej. Mechanizm wyglada na bardzo zniszczony.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy próba jego naprawy ma w ogóle sens? Ciekawią mnie również ewentualne informacje na temat producenta zegarka...

 

Próba naprawy...hmm... to zależy co tak naprawdę jest tam zepsute i ile chcesz wydać gotowizny. Musisz zanieść tam gdzie robią takie renowacje, to oni Tobie powiedzą czy jest taka możliwość i ile to będzie kosztowało, bo ze zdjęć to trudno.

 

A zegarek to chronograf z bardzo ciekawym (rzadkie rozwiązania i patenty) mechanizmem Pierce kaliber 134, z roku około 1945.

A firma Pierce została założona w 1883 przez Léona Lévy w Biel (Szwajcaria) i w swojej historii ma sporo bardzo dobrych i ciekawych zegarków.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa dwie szkoly

1. Najwazniejsze aby werk doprowadzić do dobrego stanu - sprawny , nasmarowany i czysty .

Tarcza - zostawiamy jak jest , wskazowki rowniez zostawiamy , ucho koperty - nie wiem czy jest stalowa czy mosięzna czy jeszcze inna - wiadomo trzeba naprawić . Otrzymujemy bardzo ladny zegarek , ktory niczego nie udaje i jest w 99% oryginalny ( naprawiane ucho -1% :P ) Bardzo ciekawa pamiątka !

 

2. Odnowić werk , odmalować tarczę , wypucować kopertę - bedzie jak nowy :) na oko oczywiscie i kilka PLN bedzie to kosztowalo wiecej niz wersja nr. 1

Otrzymujemy na nowo namalowany obraz starego mistrza - jednak z oryginalem - nie ma on nic wspolnego ! Bedziesz mial bardzo ladny zegarek , cieszący oko , taka nowa wersja np. " Damy z Łasiczką " - mozna to kupić w wielu miejscach dzisiaj . Jedyna roznica względem obrazu ze bedzie działał jak oryginał i mial werk oryginalny - jesli uda sie go naprawić bez dorabiania czy dobierania elementow tego mechanizmu.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Otrzymujemy na nowo namalowany obraz starego mistrza - jednak z oryginalem - nie ma on nic wspolnego

 

Taa... Z tym bym podyskutował trochę, szczególnie z "nic wspólnego". Wiele zabytków jest reanimowane z niebytu przez dorabianie brukujących części, jeżeli odtworzy to wygląd lub funkcjomalność przedmiotu (stare naczynia, budowle, obrazy, książki itp) i są one uznawane jako oryginały po renowacji, pod warunkiem, że cześci nowo odtworzone nie sa ukrywane, a nawet są specjalnie oznaczone jako nie oryginalne. Trzeba tutaj rozważyć np. co jest lepsze, ruina pałacu czy odbudowany pałac z czaściami nowoodtworzonymi. Z zegarkami jest podobnie. Moim zdaniem naganne jest tylko ukrywanie renowacji, a nie sama renowacja.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie zgadzam się z przedmówcą. A poza tym uważam, że każda renowacja, i ta z malowaniem tarczy i ta bez malowania, przywraca zegarek do życia. W przypadku zegarka życie polega na odmierzaniu czasu i przemierzaniu przestrzeni na nadgarstku lub w kieszeni właściciela, a właściciel nosi tylko taki zegarek z którego jest dumny, zwłaszcza jeśli wyłoży sporą kwotę na renowację. Zatem jak kto woli i co się komu podoba, z malowanie lub bez. Moja jedyna rada, to sprawdzić pięć razy czy fachowiec, który bierze się za renowacje potrafi to robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawet są specjalnie oznaczone jako nie oryginalne.

Masz rację daltego napisalem ze są dwie szkoly - z tego jak to napisalem - wynika ze jestem zwolennikiem tej pierwszej , gdy tarcza byla retuszowana jedynie - to ok ! ale tarcza jest malowana od nowa jedynie na wzor starej, tak jak juz wspomnialem - kazda wersja ma jakies uzasadnienie - wybór jest dobrowolny :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można dodać swoje 3 grosze. Akurat ta tarcza wygląda wyjątkowo ciekawie (no może poza plamą nad 12 godz.) i myślę, że można by uzyskać na prawdę ciekawy efekt w połączeniu z idealnie odnowioną kopertą wraz z koronką.

 

Zawsze można się też na renowację tarczy zdecydować później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgdazam sie z Piotrkiem iz kazda ingerencja poza oczywista konserwacja lub wymiana czesci na nos zabiera zegarkowi troszke duszy, coz czasami nie mamy wysjcia - tarcza jest tak zniszczona iz sie inaczej nie da, czesci nie mozna znalezc etc.

 

W tym przypadku sadze iz (zdjecie lepszej jakosci byloby pomocne) tarcza wymaga jedynie czyszczenia - delikatnego, zas renowacja bylaby niepotrzebna i zbyteczna (czasem pomaga wymycie tarczy letnia woda z mydlem - najlepiej dove nieperfumowane z duza dawka srodka nawilzajacego), koperte wpierw by wyczyscil, zobaczyl z tarcza i dopiero wtedy zdecydowal, niestety tutaj uszko bedzie duzo nowsze i moze sie odcinac wiec pozadnej polerki nie unikniesz, nowe szkielko i zegarek wyglada super,

werk to juz inna sprawa - jesli jest caly i kompletny a balans jest nienaruszony to bedzie drogo ale warto - jesli czegos brakuje coz ... moze sporo kosztowac

 

ale po restauracji zegarek bedzie piekny


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli idzie o werk - to raczej odbudowa, nie remont...

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie informacje

 

Zegarek w czwartek został oddany do zakładu poleconego przez znajomego zegarmistrza ( nie miał on możliwości naprawienia koperty więc polecił mi miejsce w którym taka renowacje mogą przeprowadzić wraz z późniejszym naprawieniem mechanizmu)

 

W tym tygodniu mam otrzymać telefon z informacją o prognozowanej cenie wszystkich napraw

 

Co do tarczy również uważam że ta "patyna" która ją pokryła nadaje uroku także raczej nie będe przeprowadzał czyszczenia

 

Szkiełko jest w dobrym stanie ( nie jest porysowane) ale ma jedną wadę - rysę ( nie jest wyczuwalna od wewnątrz a tak by było w przypadku pęknięcia) mimo wszystko nie przeszkadza ona w odczycie godziny ( znajduje się na skraju szkiełka) więc myślę że nie będę go wymieniał ( poza tym mogło by to być trudne ze względu na trudność znalezienia zamiennika/oryginału )

 

Jeżeli cena naprawy nie okaże się astronomiczna mam nadzieje ze w najbliższym czasie zaprezentuję nowe zdjęcia już działającego zegarka.

 

pozdrawiam


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

cena naprawy (dorobienie uszka + chromowanie koperty + werk doprowadzony do stanu uzywalnosci + prawdopodobna wymiana szkielka) to +/- 350 PLN

 

Próbowałem ustalić trochę niższą cenę ale ostatecznie stanęło na tym że zegarmistrz obiecał że nie będzie wyższa... ( ze względu na rodzaj mechanizmu ciężko mu ocenić bez kompleksowego rozbierania co tak naprawdę jest zepsute)

 

a jeżeli okaże się że wystarczyło czyszczenie (w co ja sam szczerze wątpię ) to może zejdzie trochę z ceny

 

Zegarek ma być gotowy po nowym roku - mam czekać na telefon


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie,

 

cena naprawy (dorobienie uszka + chromowanie koperty + werk doprowadzony do stanu uzywalnosci + prawdopodobna wymiana szkielka) to +/- 350 PLN

 

Próbowałem ustalić trochę niższą cenę ale ostatecznie stanęło na tym że zegarmistrz obiecał że nie będzie wyższa... ( ze względu na rodzaj mechanizmu ciężko mu ocenić bez kompleksowego rozbierania co tak naprawdę jest zepsute)

 

a jeżeli okaże się że wystarczyło czyszczenie (w co ja sam szczerze wątpię ) to może zejdzie trochę z ceny

 

Zegarek ma być gotowy po nowym roku - mam czekać na telefon

 

Gratuluje bo brzmi super ,konecznie pochwal sie wynikami operacji ;)

 

poizdrawiam


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w końcu odebrałem zegarek - 02.04 dłuugi czas czekania ( udało mi się trochę zejść z ceny dzięki temu ) ale WARTO było

zegarek przezentuje się pięknie.

 

Poniżej zdjęcie - niestety wykonane komórką z racji chwilowego braku cyfrówki niebawem zamieszczę zdjęcie w dobrej jakości pokazujące jak zegarek wygląda naprawdę.

 

post-25526-0-80880200-1331128763.jpg

 

 

pozdrawiam


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I warto było płacić i czekać? Zdecydowanie tak! Szczerze gratuluję i czekam na lepsze zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekstra! koniecznie zrob lepsze zdjecia (w tym mechanizmu) i pochwal sie.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda świetnie.. jaka średnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mpawel87

Wygląda super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniżej zdjęcia w lepszej jakości:

 

 

post-25526-0-27425000-1331129363.jpg post-25526-0-75139800-1331129365.jpg post-25526-0-75847800-1331129368.jpg post-25526-0-34463000-1331129373.jpg post-25526-0-74037900-1331129375.jpg post-25526-0-98122900-1331129380.jpg post-25526-0-47776100-1331129383.jpg post-25526-0-49413200-1331129397.jpg post-25526-0-72665500-1331129404.jpg post-25526-0-13614100-1331129410.jpg post-25526-0-47672900-1331129417.jpg

 

Przepraszam za to że zdjęć jest aż tyle ale jak już zacząłem je robić to się powstrzymać nie mogłem.

 

Jestem też dumny z paska który udało mi się znaleźć - wydaje mi się że ładnie podkreśla kształty zegarka.

 

i na koniec mam jeszcze prośbę:

 

a) czy ktoś mógłby podać zastosowanie pierścieni numerycznych na tarczy (wstyd się przyznać ale nie jestem pewny czerwonego i granatowego)

 

:P dla połechtania mojej próżności - jaka może być wartość tego zegarka? ( z góry zastrzegam ze nie zamierzam go sprzedać) :P


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granatowy to tachograf - do pomiaru prędkości - łapiesz stoperem czas przebycia jednej "jednostki" (np kilometra), a ta skala pokazuje Ci prędkość w "jednostkach na godzinę" (np 90km/h).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Granatowy to tachograf - do pomiaru prędkości - łapiesz stoperem czas przebycia jednej "jednostki" (np kilometra), a ta skala pokazuje Ci prędkość w "jednostkach na godzinę" (np 90km/h).

 

 

tak podejrzewałem - dzięki ale prawdziwy problem mam z czerwonym...

 

a odp na pozostałe pytania spod zdjęć?


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm widzę że mimo dokładnych zdjęć nikt w sprawie czerwonego okręgu numerycznego ani w sprawie pozostałych pytań nie jest w stanie pomóc...


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta czerwona skala ułatwia oszacowanie odległości np. od pioruna, czy wystrzału armatniego, który widzieliśmy. Kiedy widzimy błysk albo wystrzał z lufy należy włączyć pomiar czasu, a wyłączyć, kiedy dojdzie do nas jego odgłos. Ma to związek z tym, że prędkość dźwięku w powietrzu (przy, powiedzmy, "normalnej" temperaturze i wilgotności) wynosi około 333 m/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informacje - skala jest w km ?

 

pozdrawiam


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.