Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
astrogator

Nowe polskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

Numer 6294585 to nie numer seryjny, tylko kolejny numer sztuki po "przeskoczeniu" numeratora - według tego nie da się wyrokować o dacie produkcji. 2409 to też nie numer seryjny, ale określenie kalibru (czyli modelu) mechanizmu.

Ogółem takie Błonie Super produkowano od 1963 do 1969 roku.

Pisaliśmy w tym samym czasie. Czy dokładnie 1963 czy 1964, nie dam głowy uciąć. ;)

Edytowane przez Wintergreen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer 6294585 to nie numer seryjny, tylko kolejny numer sztuki po "przeskoczeniu" numeratora - według tego nie da się wyrokować o dacie produkcji. 2409 to też nie numer seryjny, ale określenie kalibru (czyli modelu) mechanizmu.

Ogółem takie Błonie Super produkowano od 1963 do 1969 roku.

Pisaliśmy w tym samym czasie. Czy dokładnie 1963 czy 1964, nie dam głowy uciąć. ;)

Ja pominąłem jakoś numery :P skupiłem się na datach. Ja przyjąłem daty mi znane, ale o rok nie będziemy się sprzeczać :)


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna Mariusz

OK - dzięki za info ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy post w tym dziale i pierwszy polski zegarek. Zupełnie się nie znam na zegarkach z Błonia, a trafił mi się za przysłowiowego "piątaka" taki Polan. Przeglądałem trochę zdjęć i mam pytanie czy koperta w nim jest prawidłowa?Jakie to mogą być lata produkcji? Zegarek niestety wymaga wizyty u zegarmistrza, ale balans ok, mechanizm wydaje się być kompletny...ale najpierw chcę się rozeznać czy w ogóle warto w niego inwestować. Koperta w miarę ok. gorzej z tarczą..... jaka jest widać na fotkach...myślicie, że warto próbować ją przeczyścić czy lepiej nie ryzykować? 

Wielkie dzięki za pomoc!

DSCF9780.jpg

 

DSCF9764.jpg

fajny i pasek też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny i pasek też

Dzięki! Na szczęście udało mi się go uruchomić i chodzi idealnie...... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylicytowany dosłownie przypadkowo jak z oryginalnością to nie wiem (proszę nie bić, nie znam się na polakach) :(

 

779c6a341c84afa0011e796071b38388.jpg

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuuuuuuuuuuu jaki składak, ale mogę Ci pomóc i wezmę go od Ciebie :P

Jest spoko, tak mi się wydaje  :D Taki powinien być, tajemnicą jest koszt? Nawet na PW. :ph34r:

Edytowane przez spoxx2006

Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekundnik na pewno do wymiany. Ale najważniejsze, że tarcza i koperta w niezłym stanie. Gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :) tak sekundnik na pewno do wymiany ale nie wiem czy znajdę oryginalny. :(

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie taki nabytek, w końcu udało się zdobyć Błoniaka, który w pełni mnie zadowala swoim wyglądem i stanem zachowania (jedyny minus to całkowicie zeżarty dekiel):

gallery_46829_2331_1095272.jpg

 

gallery_46829_2331_140183.jpg

 

gallery_46829_2331_142183.jpg


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne :). Jaką największą średnicę miały polskie w tamtych czasach? I jak to jest z tymi polskimi mechanizmami, co kiedyś pan Włodek z tego forum kupił na aukcji i się tutaj pochwalił? Ile ich było? Pojawiają się na aukcjach dalej?


Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wiedza o Polakach jest raczej ogólna więc prośba o ocenę oryginalności - zegarek wykopany u zegarmistrza od lat tam zalegał więc niekombinowany na potrzeby dzisiejszego allegro  - pytanie czy składak ??? wątpliwości moje budzi minimalny uskok frezowania po obwodzie,jest to mikro mikro ale jest 

Od przodu jest to Błonie 

post-68206-0-34059900-1449426686_thumb.jpg

post-68206-0-03700800-1449426699_thumb.jpg

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polski mechanizm z polskim mostkiem o tak wysokim numerze nie jest możliwy.

Może oryginalny padł, a że w bród było mechanizmów radzieckich to ktoś przełożył polski mostek.

Ale niech się wypowiedzą specjaliści.

Edytowane przez spoxx2006

Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak pomyślałem tylko że tutaj jest jeszcze gładkie koło naciągu bez oznaczeń - ktoś same kółko przełożył i mostek ? 

Wiem że dzisiaj takie modyfikacje to norma ale tego trupka wytarmosiłem naprawdę z wykopalisk - od przodu raczej umęczony gdyby ktoś teraz go montował to dał by lepszy przód.

 

Dodam jeszcze zdjęcie frontu

post-68206-0-30436600-1449478119_thumb.jpg

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden nowy nabytek - zawsze chciałem mieć choć jeden Polski ale z ładną tarczą i trafił się taki DELFINEK chyba nie ma bardziej Polsko brzmiącej nazwy  :)

Wydaje mi się że jest koszerny ale to już spece muszą ocenić - nawet teleskopy starej produkcji - wewnątrz typowy radziecki mechanizm z czerwoną uszczelką pod deklem też chyba typową

post-68206-0-37086500-1449478293_thumb.jpg

post-68206-0-45293500-1449478303_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmieniowo to tak.

Chociaż najbardziej polsko-polski to Polan :)

 

Ładny Delfinek :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delfin Super.

Ekstra stan znalazłeś.

 

Ja również poszukuję od czasu do czasu jakiegoś ładnego polaka, bo to co mam, jakoś puki co, nie cieszy ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan był naprawdę zaropiały dopiero zdjęcie warstwy mchu i łoju (dosłownie) pokazało jak tarcza ładnie się prezentuje 

Bardzo Dziękuję za dobre słowo i od razu dementuje że nie wkleiłem go tutaj aby nagonić sobie potencjalnych klientów, ten nie jest na sprzedaż szukam do niego koperty w stanie IGŁA bo ta ładna ale nie do końca trafiają się ładniejsze

Ja wciąż czekam na wieści o tym moim mechanizmie składaku/czy też nie  (kilka postów wyżej) 

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Dopiero dzisiaj doczytałem ten wątek. Delfin w super stanie. Tarcza - ładna bez zacieków. Dekiel też ładnie zachowany. Jezeli w srodku masz czerwona uszczelkę jakby z ceraty - to to oryginał. Koronka tez oryginalna. Koperta też nie wygląda żle chociaż widać małe przetarcia na uszach od spodu.

 

A co do mechanizmu powyzej to powiem tak. Ile ekspertów tyle opinii. Moim jednak zdaniem to trzeba pamietać że mechanizmów wyprodukowano ok. 1000 szt. a mostków o kilka lub kilkanascie razy więcej. Jeżeli produkcję polskich mechanizmów zakończono w 1962 roku a mostków było duzo wiecej to coś musiano z nimi zrobić. I tu wg mnie są dwie teorie :

 

1. Mogli je montować oryginalnie w fabryce. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne patrząc z perspektywy jakości na która stawiał zadkład.

2. Mostki poszły do utylizacji ale jak to zazwyczaj bywa, część zutylizowano a spora część znalazła się w rekach pracowników. Jedne z nich w dziewiczym stanie dotrwały do dnia dzisiejszego a inne mogły byc montowane - składane przez pracowników w prywatnych zakładach zegarmistrzowskich.

 

A jeszcze co do fazowania - widziałem nowe nieużywane mechanizmy Kirowa w pudełku zbiorczym i na nich niestety też były małe rozbieżności w fazowaniu.

 

Jak widać na Twoim zdjeciu to jnajwiększe różnice w fazowaniu masz między mostkiem balansu a mostkiem naciagu. Jeżeli wymienainy był tylko mostek przekładni chodu to w przypadku tych dwóch poprzednich mostków nie powinno być różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kris za obszerne rozwinięcie tematu  :)

w moim frezowanie balansu jest takie same jak w mostku naciągu tylko balans jest odrobinę niższy 

Jest tak samo jak tutaj ...http://zegarkiclub.pl/forum/topic/102629-ile-by%C5%9Bcie-dali-za-b%C5%82onie-z-polskim-mechanizmem/page-2

post-68206-0-06561600-1449504280_thumb.jpg

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leciał 6 dni pocztą polską, ale doleciał :) mój pierwszy polski.

379694e41a20.jpg


Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.