Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję wszystkim za gratulacje.

Zegarek specyficzny jeśli chodzi o robienie zdjęć- na jednym czarny środek tarczy będzie tworzył wyraźny kontrast z niebieską obwolutą, innym razem prawie się z nią zlewa. Sam niebieski kolor też potrafi dać różne odcienie zależnie od kąta padania światła.

Ciekawostka- werk ma 57 kamieni, być może są zegarki, które maja ich więcej, u mnie to absolutny rekord.

 

 

Tak patrzę na zdjęcia w necie i się zastanawiam nad kółeczkiem na końcu sekundnika - czy nie powinno być puste w środku?

 

167931d1236396475-fs-nib-ulysse-nardin-maxi-marine-chronograph-353-66-323-stainless-steel-blue-blue-le-ulysse-353-66-323_2.jpg


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przegięcie, nie wiem jak aktualnie z dostępnością, ale można było go kupić w okolicach połowy ceny na zatoce.

 

 

I zaraz na innym sklepie za 670$ coś chyba się sprzedawcy pokićkało z ceną :) albo nie wiem :).

 

przepraszam z góry za OT .

Edytowane przez arhol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie nie mogę z niepewności wytrzymać...

 

dzisiaj w pracy kolega przyszedł z nowym zegarkiem

 

początkowo nie zwróciłem na niego uwagi, ale z czasem zacząłem mu się dokładniej przyglądać...

 

jakież było moje zdziwienie, kiedy oczom mym ukazała się marka i model...

 

 

37085fe7c2ef70c5med.jpg

 

sorki za zdjęcie, ale nie miałem nic lepszego pod ręką do obfocenia, tylko komórkę...

 

poniżej fotka mechanizmu...

 

7284982815d583d5med.jpg

 

żeby nie było, zegarek jeszcze na nadgarstku:

 

cab1170677ba0093med.jpg

 

czy z tych marnych fotek da się określić czy to jest oryginał czy też replika?

strasznie mnie zaciekawił, niesamowicie masywny i ciężki, no i piękny, wydaje się być bardzo dokładnie wykonany, detale z ogromną precyzją i w ogóle,

co powiecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podróba

 

Oryginał:

a-lange-sohne-grand-lange-1-mens-watch-115-025.jpg

CP_L901_0_Lange1_UW_detail.jpg

Edytowane przez Dmn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, właśnie szukałem tego modelu po necie i dokładnie tego samego nie mogłem znaleźć

dodatkowo na kopercie miał wybite (czego nie widać na zdjęciu) że jest to limitowana edycja (nie pamiętam dokładnie jaki numer, coś tam/50)

Edytowane przez mapeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Delikatnie" inny mechanizm. :)

A tak poza tym to stać kolegę na zegarek za ponad 150tys. zł?

 

Kolega przypadkiem nie wrócił z urlopu np. do Turcji? :)

Edytowane przez Pablos_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdź 10 szczegółów różniących te zegarki i wszystko będzie jasne.

Może kolega wrócił ostatnio z wczasów np. w Turcji?

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega biedny nie jest i ma dość" zamożną rodzinę

różnice widzę jednak wolałem zapytać znawców :)

anyway

dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno, powinno.

 

No to jeśli powinno, to kolega stronkę wcześniej replikę Ulysse Nardina pokazuje, która na fotkach netowych też ma pełne kółeczko:

Ulysse_Nardin_6150.jpg


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli powinno, to kolega stronkę wcześniej replikę Ulysse Nardina pokazuje, która na fotkach netowych też ma pełne kółeczko:

 

 

Nie byłem pewien i dlatego nie skomentowałem już pierwszego zdjęcia, ale jak widać nie tylko mi wydaję się podejrzany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli powinno, to kolega stronkę wcześniej replikę Ulysse Nardina pokazuje, która na fotkach netowych też ma pełne kółeczko:

Ulysse_Nardin_6150.jpg

Sergserg ostrożnie, bo fotkę (render?) który pokazałeś, używają praktycznie wszyscy sprzedawcy -> http://www.google.pl/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla:pl:official&channel=s&hl=pl&biw=1149&bih=723&q=Ulysse%20Nardin%20353-66-3%2F323&lr=&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi

Nie tylko sprzedawcy podrób używają tej fotki (renderu?), ale również sprzedawcy renomowani, których nie można podejrzewać o sprzedaż podróbek. Więc raczej najpierw bym się zastanowił, czy przypadkiem nie było oryginalnych, dwóch wersji sekundników...


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciejc2005

;/ Nieładnie, oj nieładnie.....

Sprawdzajcie najpierw dla których lat były pełne, a dla których puste ( też są dwie wersje z dłuższą i krótszą "przeciwwagą), a dopiero potem wysnuwajcie teorie spiskowe.

Sądziłem, że data rejestracji na forum też winna o czymś świadczyć, a jak widzę tak nie jest...szkoda; coż nieczęsto piszę na forum, tym razem pochwalić się chciałem, bo to bardzo rzadki zegarek, ale widzę, że to bŁąd.

Edytowane przez maciejc2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robię teorii spiskowych, zachciało mi się większej ilości szczegółów, bo zegarek piękny i ta różnica na oficjalnej stronce rzuciła mi się w oczy.

Nie mam nawyku podejrzewania i sprawdzania wszystkiego.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nawyku podejrzewania i sprawdzania wszystkiego.

Nie chodzi o to. Tylko nie wyciągaj prostych wniosków na podstawie tego co widzisz na stronach z podróbami/replikami. Bo sprzedawcy podrób w 99% na swoich stronach biorą i wstawiają zdjęcia oryginałów, lub też bezczelnie biorą oficjalne rendery fabryczne... czyli tak naprawdę nie pokazują tego, co w rzeczywistości sprzedają.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;/ Nieładnie, oj nieładnie.....

Sprawdzajcie najpierw dla których lat były pełne, a dla których puste ( też są dwie wersje z dłuższą i krótszą "przeciwwagą), a dopiero potem wysnuwajcie teorie spiskowe.

Sądziłem, że data rejestracji na forum też winna o czymś świadczyć, a jak widzę tak nie jest...szkoda; coż nieczęsto piszę na forum, tym razem pochwalić się chciałem, bo to bardzo rzadki zegarek, ale widzę, że to bŁąd.

 

Tym bardziej się cieszę, że to tylko pomyłka :) Raz jeszcze gratulcje.


pozdrawiam, Dominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to. Tylko nie wyciągaj prostych wniosków na podstawie tego co widzisz na stronach z podróbami/replikami. Bo sprzedawcy podrób w 99% na swoich stronach biorą i wstawiają zdjęcia oryginałów, lub też bezczelnie biorą oficjalne rendery fabryczne... czyli tak naprawdę nie pokazują tego, co w rzeczywistości sprzedają.

 

Taktic, czy Ty przejrzałeś te rezultaty z google'a, który to link sam wkleiłeś?

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taktic, czy Ty przejrzałeś te rezultaty z google'a, który to link sam wkleiłeś?

A po kiego mam przeglądać wszystkie rezultaty. Jeszcze raz mówię, powoli i wyraźnie: tych samych zdjęć używają sprzedawcy podrób i sprzedawcy oryginałów.

W takim przypadku, to podróbkarz podkrada zdjęcie, renomowanemu sprzedawcy, a nie odwrotnie. To jest prosty logiczny wniosek.

Edytowane przez Taktic

Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a może np. właściciel lub ktoś z klubowiczów przekaże nam trochę wiedzy i napisze w jakich latach lub jeszcze lepiej w jakich referencjach występowały pełne, a w jakich niepełne końcówki.Myślę, że nie trzeba się obrażać - lepiej upowszechnić taką informację gdyż zegarek rzeczywiście jest ładny i nietuzinkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze nie na reku ale dzis tak caly dzien, a wieczorkiem :)

 

 

 

post-30288-0-23403900-1331854598.jpg

 

post-30288-0-79605900-1331854599.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

wiecej fotek w galerii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na tym forum już nie można wyrazić swoich wątpliwości? Ludzie, forum dyskusyjne jak sama nazwa wskazuje służy do dyskusji. Niektórzy o tym widzę zapominają. Nikt nikogo nie obraził, pojawiły się domysły, wątpliwości, które można spokojnie rozwiać, odpowiedzieć na pytania. Sprawa się rozwiazała, dziękuję koledze maciejc2005 za wyjaśnienie sprawy.

 

Również gratuluję ciekawego zegarka.

Edytowane przez Pablos_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem fotki modelu z pełnym zakończeniem sekundnika, pod tym adresem

http://www.trustedwatch.biz/en/show/33596

Referencja 353-66-3/323

 

Właściciela proszę o wyrozumiałość, błądzić jest rzeczą ludzką. Dziwne mi się wydało, żeby w całym zegarku zmienić tylko zakończenie sekundnika.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.