Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

Orienty forumowiczów

Rekomendowane odpowiedzi

A taki zamiast czarnego sarba

809ebfd01cc8080ea146a60138584418.jpg

Ktoś mi wyjasni co w tym zegarku prócz lepszego mechanizmu jest takiego, że jest 3x droższy niż np taki Orient curator ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Senatora i mam wrażenie (możliwe, że błędne), że jest tam taki sam werk jak np w OS EL05003W-5 takim, jak na fotce.

 

EL05003W-5.jpg?1408684729

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

Ktoś mi wyjasni co w tym zegarku prócz lepszego mechanizmu jest takiego, że jest 3x droższy niż np taki Orient curator ?

ten OS do kupienia z opłatami za 1500. Curator kosztuje 500? Do mechanizmu dochodzi lepsze wykończenie wskazówek, finezyjne indeksy i antyrefleks. Koperta też lepsza. Bransolety w Curatorze nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@twonk

 

I słusznie. A próbowałeś uwiązać go na granatowym pasku z lekkim połyskiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi wyjasni co w tym zegarku prócz lepszego mechanizmu jest takiego, że jest 3x droższy niż np taki Orient curator ?

po pierwsze nie 3 tylko 2 razy droższy, OSa kupiłem 320$, Curator jest za 175: http://www.longislandwatch.com/Orient_FD0J004W_Watch_p/fd0j004w.htm

 

Po drugie szafir pokryty jest powłoka AR.

Po trzecie: indeksy w OS: http://zegarkiclub.pl/forum/uploads/monthly_04_2015/post-60176-0-60856300-1429091145.jpg

Curator - bardziej płaskie: http://lghttp.23740.nexcesscdn.net/80AC5C/magento/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/o/r/orient_curator_ffd0j003bo.still003.jpg

 

Po czwarte koperta w OSie jest jednak bardziej zaawansowana

OS: http://www.bodying.my/watches/images/orient/wz0041dv-big2.jpg

Curator: http://s958.photobucket.com/user/1905sss/media/or3_zps72fa7011.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>seb71

Kiedy dla mnie on wygląda trochę jak dawne instrumenty pomiarowe - stąd pasek z "surowej" skóry. Poza tym mam to szczęście, że nie obowiązuje mnie żaden dress code, a taki pasek pasuje do swobodnego ubioru. Ale kiedyś może spróbuję. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Na surowym brązowym pachu też wygląda ciekawie - uzewnętrzniłem po prostu swoje upodobania. Popróbuj. Granatowa lub szara alikrowa by tu IMO fajnie wyglądała zwłaszcza, że luneta wypolerowana na lusterko. I na pewno taki zabieg nie zrobił by z tego OSa gsrniturowca.

Edytowane przez seb71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy mój Orient :)

 

92d548103f0d5ffc1bf3589698d93ebe.jpg

 

95ec07c6ddc2705ed7e0caf2b88d2581.jpg

 

110a22157454a8259625013b84608c99.jpg

 

954caf22a0380cc19c9ebe511e8cbf39.jpg

 

35a598021bf546966f89fbe554316582.jpg

 

3349c56505286591e76461e72a0cbb3a.jpg

 

cc7e943db0f1350416c4ec9efcdfcb42.jpg

 

dffc8a8f5dfe21956d5ff3db4b97192c.jpg


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi wyjasni co w tym zegarku prócz lepszego mechanizmu jest takiego, że jest 3x droższy niż np taki Orient curator ?

Trzeba porównać, zobaczyć wskazówki, indeksy. Chociaż Curator jest też baaardzo fajny ;)

di-FAG9XV78.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol, to rozumiem :)

Ja też :)

Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełożyłem swojego nowego OS-a na pasek.

Na pasku jakby piękniejszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pierwszy mój Orient :)

 

WOW albo jest taki niesamowity albo fotograf jest mistrzem świata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pasku jakby piękniejszy :)

 

Też fajny :)

 

 

Pierwszy mój Orient :)

 

WOW albo jest taki niesamowity albo fotograf jest mistrzem świata :)

 

Zapewniam to tylko zegar jest taki świetny :)


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki OSy, fajna jest, choć wielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem ze współczesnymi zegarkami - są duże i mają stare mechanizmy, produkowane na potrzeby mniejszych zegarków. Efektem jest data przesunięta w kierunku środka tarczy. Na przykład OSy Ulotnego i Oprzemysława są świetne, ale ta data nie daje mi spokoju - zupełnie psuje symetrię na tarczy. Próbowałem ze sobą walczyć i kupić orienta curatora, ale wiem, że by mnie to za bardzo denerwowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to nie przeszkadza :)

 

2148b1257c8f22b5b22811388b8bc4d2.jpg

 

fd046a33a80d20475955b709c7efd05d.jpg

 

7b86bed8be86629d07deb6fd1dee0aae.jpg


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem ze współczesnymi zegarkami - są duże i mają stare mechanizmy, produkowane na potrzeby mniejszych zegarków. Efektem jest data przesunięta w kierunku środka tarczy. Na przykład OSy Ulotnego i Oprzemysława są świetne, ale ta data nie daje mi spokoju - zupełnie psuje symetrię na tarczy. Próbowałem ze sobą walczyć i kupić orienta curatora, ale wiem, że by mnie to za bardzo denerwowało.

Ale ten Orient jest mały, czy był projektowany pod mniejszą kopertę, tarczę trudno powiedzieć.

Moim zdaniem miejsce daty, to tylko kwestia designu. Tak po prostu jest ładniej i jest miejsce na indeks :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu, to fakt. Ja mam z tym "problem" od kiedy pamiętam - przez to, albo dzięki temu nie kupiłem wielu zegarków, które mi się podobały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem też,

jest w dobrym miejscu i jest miejsce na indeks godziny 3.

nie wybaczyłbym jego braku w Omedze AT Master...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w omedze AT 38,5 mm, starej wersji z ramką datownika w kształcie indeksu rozwiązali to perfekcyjnie, 41,5 niestety już nie. Ta nowa wersja bez ramki to zupełne nieporozumienie.

W seiko MM, czy sumo jest dobrze, ale w takim skx007, czy big mako jest przesunięta do środka - nie przeszkadza mi podwójna data np. w rayu, gdzie jest we wlasciwym miejscu :)

Jak dla mnie można zachować fragment indeksu, ale tak, żeby nie naruszać układu tarczy - tak jak w GS sbgh001.

Wszystko co napisałem to moje subiektywne odczucia, być może przyzwyczajenie związane z moim uwielbieniem dla zegarków vintage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

526bad91a42d0199ac1d57ebaceb9d7f.jpg

 

0bc120e917cbc9c9ae493b6ae50ab24e.jpg


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.