Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

Orienty forumowiczów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wojciech1500

Mój pierwszy Orient :) Po otrzymaniu drugiego życia.

 

2794164_IMG_7440.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno . Tydzień noszenia , jedna sekunda w przód :wub::)

808bd221728ec139.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

fajny zegarek, odnoszę wrażenie, że Orienty są  nieco dokładniejsze niż Seiko...


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

fajny zegarek, odnoszę wrażenie, że Orienty są nieco dokładniejsze niż Seiko...

Ja dokładnie tak samo ;) wydaje mi się, że są lepiej wyregulowane fabrycznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

fajny zegarek, odnoszę wrażenie, że Orienty są  nieco dokładniejsze niż Seiko...

 

 

Coś w tym jest. Posiadam obecnie jednego Orienta - Bambino. Jest bardzo dokładny. Przez tydzień zrobił +10s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns, fajny ten retro jest. Kiedyś pewnie w końcu się skuszę.

Tymczasem leci do mnie limitowany M-Force wypuszczony na 50 lecie firmy

 

image.jpg

 

Mam nadzieję że dotrze za kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój najnowszy nabytek :)

Czyli superdokładny czarny Bambino, na żywo nie jest taki duży jak wydaje się na nadgarstkowym.

gallery_46829_2225_300672.jpg

Edytowane przez TabaQ

"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ciekawe, a w połączeniu z "falami" dodają zegarkowi morskiego charakteru.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazywałem swojego orienta już w wątku powitalnym, ale aby dołączyć do klubu wklejam i tu. Do marki mam sentyment. Mojego orient kupiłem około 20 lat temu za zaoszczędzone stypendium. b6e4978e6c612e495c3f5a6ef047fe6a.jpg

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujecie na Watches Tour? Mają tam świetne cany, w porównaniu do sklepowych polskich.

 

Odnośnie do bambino, widzialem na żywo i uważam, że są nieco zbyt duże, jak na ten styl - 40mm bez koronki powinien być maksymalnem rozmiarem podmankietowca.

 

Widziałem również curatora i też wydaje sieciut za duży.

 

Kwestia subiektywna, lecz oglądając zdjęcia wydawało mi się, że to są nieco mniejsze zegarki. Mam eleganckiego orienta ze wskaźnikiem rezerwy chodu i dochodze do wniosku, że to chyba najbardziej subtelny orient, rozmiar w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

Idealny rozmiar to 39,2, OS który już wyszedł produkcji, zastąpiony jakimś badziewiem z rzymskimi cyrfami. Zegarek na maksa prosty, jednak gra świateł na kunsztownych indeksach wystarczy za wszelkie "bajery"

post-69255-0-42787300-1437126349_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny nieco do SARB-ów. Gdy zegarek ma możliwość dokręcenia, to wskaźnik rezerwy nie jest potrzeby, natomiast przy zegarkach noszonych na zmianę z innnymi, nie posiadajacych  możliwości dokręcania, taki wskaźnik jest bardzo pomocny

 

 

oczywiście to nie tak, że zachwałam, bo mam, ale jesli ze wskaźnikiem, to taki:

 

post-30539-0-56159600-1424992573_thumb.j

 

ładniejszy OS wygląda zaś tak:

 

orientstarpowerreserve.jpg

 

 

Podobają mi się koperty tonneau, ale takie proporcjonalne. Ponieważ kemmner tonneau i OS-y są poza moim budżetem, wybór padł na ORIENT FERAE, najabardziej podoba mi się taki na bransolecie (można dodać potem brązowy pasek):

 

i-orient-cerae002d.jpg?=b1978

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TzW, co ty opowiadasz za niestworzone rzeczy z tym dokręcaniem i ni jak mającym się do tego wskaźnikiem naciągu? Przypomnę Orient zapisał, że nie zaleca notorycznego ręcznego dokręcania w zegarkach z naciągiem automatycznym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę nic niestworzonego w tym, co napisałem. Nie pisałem, że nakręcałbym co chwila zegarek automatyczny z dokrętką. Jeżeli jednak nie mam ani możliwości dokręcania, ani wskaźnka rezerwy, a zegarek jest noszony na zmianę z innymi i nie przechowuję go w rotomacie, to wskaźnik jet bardzo przydatny.

 

Choć w zasadzie wskaźnik rezerwy jest zawsze przydatny, nawet w zegarku z dokrętką. Dla mnie to najbardziejprzydatne udogodnienie w zegarku automatycznym. Najłatwiej dostepne chyba w orientach, swoją drogą uważam, że orienty są o ładniejsze niż seiko - porównując modele w tym przedziale cenowym, a OS-y to już w ogóle majstersztyk w dziedzinie stylizacji kopert i tarcz i zaopewne mechanizmy też świetne.

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

W moim OS doznania słuchowe przy dokręcaniu są jeszcze dramatyczniejsze niż w ETA. Chyba rzeczywiście lepiej nie szaleć z ręcznym dokręcaniem w Orientach. Za to w  6R15 koronka pracuje tak komfortowo, że wydaje się wręcz stworzony do ręcznego dokręcania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

 

 swoją drogą uważam, że orienty są o ładniejsze niż seiko - porównując modele w tym przedziale cenowym, a OS-y to już w ogóle majstersztyk w dziedzinie stylizacji kopert i tarcz i zaopewne mechanizmy też świetne.

Pisaliśmy o tym, jeśli chodzi o koperty to zdecydowanie Seiko, jeśli o chodzi o to co pod szkłem, zdecydowanie OS, jeśli chodzi o mechanizmy to jakość bardzo porównywalna. IMO stylistycznie jednak Seiko, z uwagi na konsekwentne trwanie przy klasycznej prostocie, z nowej serii Orient Star osobiście niczego bym nie przytulił, za bardzo barokowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.