Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

Orienty forumowiczów

Rekomendowane odpowiedzi

to ja mam inny zmysł estetyczny, bo jesli idzie o koperty, to tutaj zdecydowanie wygrywa orient, a w wyższej kategorii OS. Nie znalazłem modelu seiko o ładnej linii, dodam, że diver i lotnik co do zasady nie jest jakimś stylistycznie wysublimowanym zegarkiem, a pozostale seiko są sztampowe.Nie znajduję równie urokliwych seiko (poza GS)  jak orienty wskazane w moim ostatnim poście ze zdjęciami, albo:

 

WZ0051EJ01.jpg

 

dodam, że SARB-y mi się nie podobają, może są jakieś eleganckie seiko?

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontempluję zakup tego modelu - ma ktoś?

 

 

 

 

Myslę, że zakup konkretnego orienta to kwestia indywidualnych upodobań stylistycznych. Każdy orient jest na pewno dobrym zegarkiem. Warto spróbować znaleźćgo w jakimś sklepie, żeby obejrzeć na żywo, tym bardziej, że często zdjęcie i wyobrażenie zegarka rozmija się z tym, jaki jest on rzeczywiście (dla mnie takim przykladem jest orient bambino)

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

to ja mam inny zmysł estetyczny, bo jesli idzie o koperty, to tutaj zdecydowanie wygrywa orient, a w wyższej kategorii OS.

Nie chodzi mi o kwestie estetyczne ale o możliwości technologiczne obróbki stali.

 

O to się rozchodzi:

 

dscf9790.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

I tu się pochwalę moim pierwszym OSem :rolleyes: 

 

Czy przy dokręcaniu koronką też czuć opór i niemiłosiernie zgrzyta? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

czyli, że standard raczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że zakup konkretnego orienta to kwestia indywidualnych upodobań stylistycznych. Każdy orient jest na pewno dobrym zegarkiem. Warto spróbować znaleźćgo w jakimś sklepie, żeby obejrzeć na żywo, tym bardziej, że często zdjęcie i wyobrażenie zegarka rozmija się z tym, jaki jest on rzeczywiście (dla mnie takim przykladem jest orient bambino)

Ja generalnie znam Orienty "z widzenia" bardzo dobrze. Ale akurat tej wersji nie miałem na łapie. Oglądałem na żywo wersję czarną i białą. W pytaniu chodziło mi o indywidualne wrażenia na temat tej wersji twin tone. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Internecie obrabiarki Seiko określane są mianem Super!!! Nie trzeba mieć doktoratu, żeby wiedzieć, że oni przodują w robotyce. Śmiem twierdzić, że to co ma reszta Świata, albo pochodzi od nich, albo z powodu praw patentowych jest dla nich niedostępna. Obrabiarka 3d obrabiarce nierówna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak u mnie również słychać nieprzyjemny zgrzyt....ale to chyba taki urok mechanizmu. Mechanizm jest bardzo wydajny kilka przekręć koronką i wskazówka rezerwy chodu jest już w połowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automat też nakręca zegarek błyskawicznie. 2h noszenia i 10h w przód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się wszędzie chwalę, gdzie tylko można.

Najwyżej warna dostanę :)

 

 

post-81882-0-10119800-1437468525_thumb.jpg

post-81882-0-27291700-1437468540_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Oto mój pierwszy Orient - prezent urodzinowy od żonki :-)

(fotka z telefonu)

Orient%20FER27007W0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłej współpracy z zegarem. Orienty są bardzo dokładne jak na automaty, więc powinieneś być zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był na żelastwie, teraz jest na skórze.

 

post-81882-0-41642300-1438429826_thumb.jpg

post-81882-0-91694500-1438429831_thumb.jpg

post-81882-0-34086000-1438429852_thumb.jpg

 

I na razie tak pozostanie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny zestaw, gatulacje :) białe przeszycie, też lubię, a sam zegarek - elegancja, lecz na co dzień, nie tylko do garniaka ;)

 

Jednak ze względów praktyczno-higienicznych (potliwość), muszę nosić albo bransoletę, albo gumowy pasek - wszelkie skóry, nawet obustronie licowe, po ok. tygodniu wymagają  u mnie prania :( choć bransolety mi pasują, nie czuć ich (w obu znaczenach, ;) tzn. nie czuje się wagi , jak i zapachu, oczywiście paska nie czuć na odległość, jednak jakoś przeszkadza, gdy nasiąknie potem...)

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wskazówki mają coś z niebieskiego, czy to tylko światło tak się odbija?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seb71, widzę że nie tylko ja w ostatnim czasie zachorowałem na tego orienta! Ma w sobie coś... :-)

Co to za skórę masz? Z motylkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, niebieskie wskazówki

To teraz jakbym już w pełni zaakceptował przejście z bransolety na ten pasek. Zegarek zrobił się ciekawszy, bardziej wakacyjny.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.