Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Rekomendowane odpowiedzi

Taktic, super dzięki... po prostu encyklopedia!

Jednak co do smugi, to na zdjęciu trochę widać jak układa sie wzdłuż dolnej części wachnika, jaki wąski pasek. Jak pierwszy raz to zobaczyłem to od razu pomyślałem, że wachnik o coś ociera.

Czy gdyby materiał patynował to czy nie powinno to występować równomiernie na całej jego powierzchni?

 

Balu23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może ociera. Na zdjęciu tego dobrze nie widzę.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wniosek jeden: najlepiej jednak oddać (odesłać) do STOWY co by zegarek służył lata...


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie ma z tym problemu, to nie widzę przeciwwskazań. Ale nie widzę też problemu, jeśli ktoś zrobi serwis w polskim zakładzie zegarmistrzowskim za połowę tej ceny. Oczywiście jeśli dany zakład ma odpowiedni sprzęt, części, narzędzia i doświadczenie. A przecież w Polsce jest sporo zakładów, które robią ety, a często nawet robią je w ramach fabrycznych serwisów innych firm.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ale... dla pewności lepiej ja osobiście bym nie ryzykował. Poza tym należałoby szukać i... szukać, a tak to kurier lub Poczta Polska i... za kilka dni mamy naprawiony czasomierz:]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ od jakiegoś czasu "poluję" na STOWĘ, znalazłem na zatoczce kremową: http://www.ebay.de/itm/STOWA-Antea-Creme-Automatikuhr-Milanaiseband-ETA-2824-2-TOPP-/130834548046?pt=DE_Kleidung_Schmuck_Accessoires_Uhren_Armbanduhren&hash=item1e7658c54e#ht_687wt_1397

Ja niestety szukam manuali, ale może ktoś zainteresuje się w/w automatem.


"Do or do not. There is no try" - Master Yoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już było, ale może ktoś tak jak ja przeoczył :)

Poniżej link w którym zaprezentowano wszystkie/większość Limited Edition Stowy :)

 

http://eibnek110.blogspot.ca/2012/02/stowa-limited-editions.html


Strela Chronograph, Casio DW-5600E, Stowa Flieger LE, Atlantic Worldmaster, Schamburg Conceptum, Omega Seamaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stronka faktycznie urocza. chciało by sie mieć choć jeden z takiej kolekcji limited edition :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną limitowaną - szczególną; z 25 szt. oficjalnego nakładu Stowy Chronometre tylko 8 szt. było z certyfikatem COSC. Moja jest jedną z tych ośmiu.

Obecnie Stowa już nie oferuje mechanizmów z COSC więc jest tym bardziej ciekawym egzemplarzem :)

 

 

 

aal1130112.jpg


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ piękna ta klubowa Stowa, chciałbym ją kiedyś na żywo zobaczyć, bo na każdym zdjęciu ten błękitny kolorek wychodzi przepięknie, więc aż sobie nie potrafię wyobrazić jakie musi robić wrażenie na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Stowa Chronometre nie była projektem klubowym, tylko się z niego wywodzi jako odłam. Była projektem indywidualnym bez oznaczeń klubowych.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ piękna ta klubowa Stowa, chciałbym ją kiedyś na żywo zobaczyć, bo na każdym zdjęciu ten błękitny kolorek wychodzi przepięknie, więc aż sobie nie potrafię wyobrazić jakie musi robić wrażenie na żywo.

 

faktycznie kolorek robi wrażenie... piorunujące :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ piękna ta klubowa Stowa, chciałbym ją kiedyś na żywo zobaczyć, bo na każdym zdjęciu ten błękitny kolorek wychodzi przepięknie, więc aż sobie nie potrafię wyobrazić jakie musi robić wrażenie na żywo.

Pierwowzór http://zegarkiclub.pl/forum/topic/78734-omega-chronometre-dial-1945-cal-30t2-sc-rg/


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć nicon,

 

Stowa to świetny wybór.

Docelowo Stowa i inny producenci nie należący do Swatch Group będą prawdopodobnie musieć zastąpić ETĘ alternatywnymi mechanizmami ze względu na politykę SG - planowana sprzedaż mechanizmów ETA tylko w ramach grupy kapitałowej.

Nie sądzę aby Antea była tańsza w Stowie, za wyjątkiem okazjonalnych wyprzedaży. Antei można też poszukać na niemieckim ebay, trafiają się oferty w dobrych pieniądzach - zazwyczaj licytacje.

Zmiany Antei zazwyczaj były estetyczne. Z użytkowego punktu widzenia niewiele się zmieniało.

Warto przeglądnąć ofertę Junghansa, zwłaszcza modele Max Bill i Meister. To nieco inna stylistyka lecz wciąż w kręgu bauhausu.

Wg mnie nie ma powodów do obaw przed zakupem automatycznego mechanizmu do okazjonalnego noszenia.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena Stowy raczej nie spadnie.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko wtrącę się do tematu. Nigdy nie widziałem stowy na żywo. Czy są forumowicze z Wa-wy, którzy posiadają np. anteę albo marinę i przy jakiejś bliskiej okazji mogliby zademonstrować? Np. na najbliższym spotkaniu podstolika warszawskiego (którego jak na razie nikt jeszcze nie zapodał)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Za 2400 mogę mieć fajnego Junghansa, ale za 2800 będę miał idealną Stowę, jak żyć :(?...

 

Żyć ze Stową Antea ;)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Właśnie zapomniałem powiedzieć że trafiłem też na Junghansa i Junkersa. Coś bym pewnie z tego wybrał, ale jednak różnica w cenie jest zbyt mała. Za 2400 mogę mieć fajnego Junghansa, ale za 2800 będę miał idealną Stowę, jak żyć :(? Zakochałem się w tych do bólu prostych tarczach i teraz mi się już nic nie podoba :/. Nie mam wtątpliwości że nie będzie to dla mnie zegarek na codzień bo ubieram się raczej mniej oficjalnie, a do jeansów i polo dużo bardziej pasuje Certina. Ale móc założyć taką Stowę raz, czy dwa razy w tygodniu to by była super sprawa. Napisałem przed chwilą maila do Stowy z zapytaniem o mechanizmy i plany cenowe na najbliższy czas jeżeli chodzi o 390 i KS, ciekawe co napiszą.

 

jak coś będziesz wiedział to nadawaj :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś miałem przyjemność oglądać model Partitio z ręcznym naciagiem - coś pięknego! Zawsze wydawał mi się takim szarakiem nieciekawym a okazuje się, że jest na żywo przepiękny.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że jest szansa na pojawienie się jeszcze jakiejś tańszej edycji tego modelu?

Mało prawdopodobne. Jakoś dziwnym zbiegiem okoliczności, tanie Stowy zniknęły kiedy Jorg zaczął pracować nad 'inhausowym' mechanizmem Durowe... Rozwój kosztuje ;)

 

 

Czy 390 ma jakieś istotne z punktu widzenia użyteczności ulepszenia w stosunku do tej starej budżetowej Antei, nazywała się chyba Creme czy jakoś tak. Nie chodzi mi o bzdury typu kolor śrubek, tylko bardziej konkrety z punktu widzenia jakości/użyteczności.

Z tego co pamiętam różnice były trzy:

- Inna technika barwienia tarczy. Jakiś szlachetniejszy materiał bodajże z zawartością srebra.

- Wskazówki barwione termicznie.

- Specjalny rotor z "niemieckiego srebra" (w budżetowej był standardowy, stalowy etowski)

Z punktu widzenia użyteczności to nie miało większego znaczenia, przynajmniej na krótką metę. Być może po wielu dziesięcioleciach, będzie to miało jakieś znaczenie. Być może w budżetowej Stowie, tarcza po wielu latach bardziej zdziadzieje. Trudno powiedzieć.

 

Customowy rotor moim zdaniem ma znaczenie dla użytkowości.

Ma wadę i jednocześnie zaletę.

Jest lżejszy od standardowego i jest mniej wydajny. Tzn nie chodzi o to że zegarek ma mniejszą rezerwę, tylko że automat dłużej się nakręca. Lżejszy rotor po prostu "leniwiej" się kręci. Z moich doświadczeń wynika, że zegarek ze standardową etą, żeby nakręcić od zera do full, noszę około 6-8 godzin. Natomiast Stowę, żeby nakręcić na full, około 10-12 godzin...

Dlaczego piszę, że jest to jednocześnie zaleta?

Ano z prostego powodu, że lżejszy, leniwiej kręcący się rotor stanowi znacznie mniejsze obciążenie dla modułu automatu, a więc mechanizm wolniej się zużywa. Czyli kosztem mniejszej wydajności, mamy większą żywotność mechanizmu, co jest dość logiczne. A biorąc pod uwagę, że moduł automatu jest zawsze najsłabszym ogniwem, taki kompromis jest dość ciekawy, zwłaszcza w przypadku Ety.

 

 

Czy kupno automatu, w przypadku gdy zegarek nie będzie noszony codziennie ma sens? Wyczytałem różne opinie że nakręcanie automatu niszczy mechanizm, jeżeli tak to czy to "niszczenie" jest na tyle niebezpieczne że nakręcając go raz w tygodniu zegarek szybko się zepsuje?

To nie tak. Nigdy nie musisz go ręcznie nakręcać na full.

Bierzesz zegarek z półki. Robisz dwa, trzy obroty koronką, tak aby tylko ruszył. Ustawiasz godzinę, zakładasz na rękę i już. Dalej już sam się nakręca podczas noszenia. Nie stanie.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy Ci napisali. Stowa będzie tylko drożeć. A alternatyw dla Certiny jest znacznie więcej niż dla Stowy ( jeśli podoba Ci się model Antea)

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak on szybko wprowadza zmiany, ale chciałbym mieć jeszcze 3-4 miesiące zapasu, jak nie to może kupię teraz Anteę, a z Certiną się wstrzymam bo jej raczej nie zabraknie. Chociaż kto wie przez ile będzie dostępna jeszcze starsza wersja tarczy.

 

dobra kolejnośc. Zacznij od Stowy, do Certinki już nie wrócisz - szkoda Ci bedzie kasy ;)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy mechanizm - design bez zmian, Stowa już miała jakieś MO oparte na A10. A10 wymiarami zgodny z 2893, ponoć nawet lepszy i niestety droższy, ale przynajmniej jest kolejna alternatywa dla ety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.