Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Recommended Posts

Tak jak koledzy Ci napisali. Stowa będzie tylko drożeć. A alternatyw dla Certiny jest znacznie więcej niż dla Stowy ( jeśli podoba Ci się model Antea)

Edited by QuadrifoglioVerde

Nie wiem jak on szybko wprowadza zmiany, ale chciałbym mieć jeszcze 3-4 miesiące zapasu, jak nie to może kupię teraz Anteę, a z Certiną się wstrzymam bo jej raczej nie zabraknie. Chociaż kto wie przez ile będzie dostępna jeszcze starsza wersja tarczy.

dobra kolejnośc. Zacznij od Stowy, do Certinki już nie wrócisz - szkoda Ci bedzie kasy ;)

Czas zmienia perspektywę

Nowy mechanizm - design bez zmian, Stowa już miała jakieś MO oparte na A10. A10 wymiarami zgodny z 2893, ponoć nawet lepszy i niestety droższy, ale przynajmniej jest kolejna alternatywa dla ety.

Długo uruchamiali produkcję. Pierwszy anons Antei 365 A10 widziałem przed Basel 2010.

"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Sapek potwierdzam taki sam otwór na lunecie też posiadam wiec wszystko ok biggrin.gif

Wesołych Świąt ! smile.gif

Od tygodnia noszę Zeppelina 100 Jahre model 7664-2 również z wciskaną lunetą, tyle że owa nie dająca spać po nocach szparka znajduje się na dziewiątej, a nie pomiędzy dolnymi uszami jak w Airmanie, który odleciał ode mnie rok temu.

Mam jednak pytanie: czy wprawny zegarmistrz, z użyciem odpowiednich narzędzi, mógłby zdjąć lunetę i spowodować, by szparka znalazła się pomiędzy dolnymi uszami jak w Airmanie, czyli w miejscu mniej widocznym. Chodzi głównie o względy natury estetycznej.

Edited by Zdroker

Teoretycznie można to zrobić, bo wciskany ring/lunetkę można wcisnąć w dowolnej pozycji.

Pytanie czy ring nie zostanie lekko haratnięty przy takiej operacji. Ha, dobre pytanie... bo teoretycznie jak zegarmistrz dobierze odpowiedni nożyk zegarmistrzowski, który idealnie wpasuje się w tą szczelinkę, to nie powinien go uszkodzić. Ale jak będzie w praktyce to nie wiem... Bo taki system został opracowany do szybkiej zmiany szkiełka (bez rozbierania całego zegarka), i jest to swego rodzaju "jednorazowy" system. Czyli serwis w jakimś profesjonalnym wydaniu, powinien to wymieniać jako cały moduł: szkiełko wraz z ringiem. Czyli dopóki szkiełko jest w porządku, to się tego nie rusza. A jeśli szkiełko wymaga wymiany, to się zdejmuje ring i nieważne czy zostanie uszkodzony, bo i tak zakłada się nowy ring zintegrowany ze szkiełkiem.

.

Edited by Taktic

Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

hm... ciężko będzie pewnie znaleźć takiego zegarmajstra, który Ci byłby wstanie pomóc :]

Czas zmienia perspektywę

hm... ciężko będzie pewnie znaleźć takiego zegarmajstra, który Ci byłby wstanie pomóc :]

Dzięki Panowie za informacje. Zatem decyzja: ring/lunetka pozostają na swoim miejscu.

Sorry za tak późną odpowiedź, ale nie bardzo miałem czas na czytanie forum. Na plus dla Stowy, że odpowiedź otrzymałem na drugi dzień:

We will receive in the future not enough ETA movements and now we have to change

the first model with a other movement.

The new movement is more expensive than the ETA movement.

I don´t know if we will have a price rises within the next 3-4 month. The best is to order now and you

will save the price like our online shop. The delivery time of the Antea 390 is approx. mid of May and for the Antea

Small Second approx. mid of July.

Please note, payment will be due just some days before delivery time.

W sumie niewiele z niej wynika, ale to raczej nie ich wina że nie są w stanie przewidzieć przyszłych cen ze względu na dość dynamicznie zmieniającą się sytuację na którą ma wpływ bardzo wiele czynników.

Myślę, że najlepszą wskazówką będzie odpowiedź Jorga w tym temacie http://forums.watchuseek.com/f36/why-doesnt-stowa-just-raise-its-prices-so-we-dont-have-wait-months-815179.html która raczej nie zapowiada drastycznych podwyżek cen o ile nie będzie to absolutnie konieczne dla danego modelu. Ja niestety muszę wstrzymać się z kupnem pierwszej Stowy, ale myślę, że można patrzeć optymistycznie :).

Swoją drogą cały czas waham się jeszcze pomiędzy modelami 390 i KS. Obydwa są moim zdaniem równie ładne, ale zastanawiam się który będzie lepiej leżał na ręce. Możecie polecić jakieś zegarki łatwo dostępne w sklepach które mógłbym zmierzyć dla porównania? Wyedytuję tego posta jak zmierzę swój nadgarstek, może po długości obwodu będzie łatwiej rozstrzygnąć.

1dFQTya.png

Pomocy !!! :D

Podobny problem jak u Nicon'a - biję się z myślami co do wyboru Stowy: Antea KS, KS 41 i Marine (to ma być ta pierwsza, najlepsza :) )

Przejrzałem fotki i opinie na forum, a przymierzyc nie ma jak - nadgarstek mam 17-17,5, ale dość szeroki - noszę bez problemu KMU 48.

Mówiąc szczerze, chyba jestem najbliżej KS 41, ale trochę odstrasza mnie L-t-L.

Jakie jest wizualne i praktyczne noszenie KS 41 i Marine?

Zegarek będzie głównie garniturowy...

"Do or do not. There is no try" - Master Yoda

ponoć rewelacja na ręku sprawuje Marine, w połączeniu z garniaczkiem - miodzio:]

Czas zmienia perspektywę

:D Prawdę mówiąc Marine była pierwszym zegarkiem Stowy, który widziałem i od tego się zaczęło. Tylko jeszcze go nie mam :blink: Edited by Kebayoran

:D Prawdę mówiąc Marine była pierwszym zegarkiem Stowy, który widziałem i od tego się zaczęło. Tylko jeszcze go nie mam :blink:

to może czas najwyższy go nabyć :]

Czas zmienia perspektywę

Tylko głęboki oddech i wybór - klasyka, czy rzymianka :D

Tylko głęboki oddech i wybór - klasyka, czy rzymianka :D

bardziej oldsculowy jest z cyframi rzymskimi, ja jednak wybrałbym dla siebie z arabskimi indeksami - jakoś osobiście uważam, że tylko one w pełni się zawsze prezentują i pasują :]

niemniej jednak... weź głęboki oddech i... zamawiaj ;) :]

Czas zmienia perspektywę

Do garnituru pasują obie wersje, do nieformalnego stroju moim zdaniem rzymianka nie zawsze będzie pasować. Ja mam z arabskimi i taką doradzam.

Pozdrawiam, Mirek

Do garnituru pasują obie wersje, do nieformalnego stroju moim zdaniem rzymianka nie zawsze będzie pasować. Ja mam z arabskimi i taką doradzam.

dokładnie :] chciałoby się tymi słowami uzupełnić własny pościk ;):]

Czas zmienia perspektywę

Tak, cyfry zdecydowanie. Zresztą, m.in. z tego powodu przyglądam się też KS41 - prostota i cyfry. W KS 41 trochę przeszkadza mi "kanciastość" uszu, ale może to złudzenie na fotografii? Z kolei Marina jest wyższa o ponad 2 mm. L-t-L taki sam, pozostaje kwestia, który z tych dwóch zegraków układa się lepiej na ręce i pod mankietem? :D

No ale to takie dywagacje...

Edited by Kebayoran

napiszę tak: z zamieszczanych postów oraz biorąc pod uwagę zamieszczane na forum posty to TAKŻE zdecydowanie polecam MARINE :] moim zdaniem JEDYNY model, z którego będziesz najbardziej zadowolony :]

Czas zmienia perspektywę

No i zaczynamy odliczanie w oczekiwaniu na Marinę ;) Dziękuję za pomoc :)

No i zaczynamy odliczanie w oczekiwaniu na Marinę ;) Dziękuję za pomoc :)

Czyli co? ... rozumiemy, że dokonałeś jedynego słusznego wyboru? ;) pytanko zatem jeszcze: w polerce wziąłeś czy w macie ? ;):]

Czas zmienia perspektywę