Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Burns proszę zamienić 2 z 3 i będzie "moje" podium !

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zabawy na zimę, bransolety nic nie przebije.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szykuje się mi się chyba kolejny zakup - SARB017. Pytanie do posiadaczy - ile ten zegarek ma średnicy? W internecie jest mnóstwo sprzecznych informacji, że można dostać bólu głowy.

 

443_017.jpg?__no=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiary tak jak ci odpisałem na PW (mierząc zwykłą, metalową suwmiarką).

 

Co do samego zegarka - super sprawa. Tarcza robi swoje. To nie jest taki typowy szlif z mocnym refleksem. Pod pewnym kątem czasem fakturą przypomina mat, pod innym pięknie się błyszczy w różnych odcieniach zieleni. W połączeniu ze złoconymi indeksami i logo Seiko oraz z pięknymi wskazówkami super to wygląda. Przez to, że zegarek nie jest wielgachny, detale tym bardziej cieszą oko.

 

Jedyny minus to pasek. Dla kogoś, kto miał do czynienia z lepszą jakością, pasek raczej wyda się nieadekwatny w porównaniu z jakością zegarka. Ja ostatecznie dokupiłem bransoletę - tyle że nie od wcześniejszego Alpinisty (która kosztuje krocie) ale tani "zamiennik dedykowany do Rolexa", który pasuje jak ulał (Jak za te pieniądze, to bardzo udany zakup - jutro postaram się wstawić zdjęcia).

 

Co do dokładności mój Alpinista na 6r15 bez regulacji robi +5 sekund dziennie -czyli całkiem przyzwoicie. Trzyma też długo rezerwę i szybko się nakręca.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1400 za Seiko 5 to lekka przesada.

A Tissot na baterię za te same pieniądze to nie przesada?


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko względne. 1400zł za Seiko 5 graniczy już z dolnym pułapem cenowym za lepsze zegarki od tego samego producenta. Za 1600 można już mieć jakiegoś SARBa z szafirem i lepszym mechanizmem, więc jak się popatrzy na to w ten sposób, to 1400zł za Seiko 5 jest już mocno wyżyłowaną ceną - tym bardziej, że w tej cenie można mieć ze trzy/cztery zwykłe Seiko 5tki.

 

---EDIT---

 

Wracając do SARB017

 

Tak wygląda w sztucznym świetle:

 

40edb3f016e2dfcfmed.jpg

 

Tak w pochmurny dzień jak dziś (brak antyrelfeksu):

 

89902bf6a4ea1ff1med.jpg

 

Taką fakturę tarcza ma w rzeczywistości:

 

27b52d63af50990amed.jpg

 

Tak wygląda spasowanie zamiennika bransolety:

 

8cb219d0c6e1549fmed.jpg

 

Nadgarstek mam kościsty i płaski ~17cm w obwodzie

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupować brabsolety nie będę. Myślałem raczej o jakimś pasku - zobaczymy. Dzięki oczywiście za zdjęcia. Nadgarstka też dużego nie mam (18 cm), więc sądzę, że będzie pasował. Poczekam teraz aż dojdzie zamówiony Orient Star i pudełko z Niemiec a potem biorę 017. Gorzej będzie z kolejnym, chyba ostatnim zegarkiem (10 sztuka w kolekcji). Wymyśliłem sobie chronograf. :) No i jeszcze Brightz SDGM, ale tego wyklikam gdzieś taniej z czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie zamierzałem kupować bransolety, a odwróciło mi się o 180stopni. W każdym razie dobrze wiedzieć, że za 100zł można mieć dobry jakościowo zamiennik. Oryginał, który jakością też tyłka nie urywa kosztuje 600zł + wszystkie koszta sprowadzenia. Ale dosyć o bransolecie, tak jak piszesz, jest wiele fajnych paskowych opcji na których Alpinista świetnie wygląda.

 

Brightza 003 rozważam w przyszłorocznych zakupach. Wszystko zależy od tego, czy w tym roku zdecyduję się jeszcze na SARB033.

 

Jakiż to Łorient do Ciebie zmierza?

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do sąsiedniego tematu. :) Zamówiłem dziwoląga z OH i okazało się, że zegarek zegarkiem, ale niektórzy to dopiero dziwolągi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mamy nie tylko zbliżony gust ale i podobne opinie co do dziwolągów ;)


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma o czym mówić. :)

 

Mimo wszystko, zapowiadają się naprawdę długie poszukiwania chronografu. Szukam czegoś takiego już kawał czasu i na razie bezskutecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Tissot na baterię za te same pieniądze to nie przesada?

 

przesada. po prostu za 1400zł można mieć przy dobrych wiatrach jakiegoś OS / SARB itp. więc Seiko 5 za 1400zł wg mnie nie opłaca się płacić.

 

jeśli chodzi o chrono to sagh003 to całkiem ciekawy wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się podoba to się opłaca.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srp719 widziałem dzisiaj w Jubitom na wystawie za 1040, więc pewnie jeszcze jakiś rabacik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się podoba to się opłaca.

+ milion.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Zamieniłbym wskazówki wraz z bezelem pomiędzy czarnuchem a pomarańczką. Czarnuch byłby kozak.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.