Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vitriol

Będzie nowe chrono:

 

0_120b97_78ce445c_XL.jpg

0_120b96_2035dfb0_XL.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrono, "8" z przodu, 34 kamienie, częstotliwość 28,8 ... Tanio nie będzie ;-)

Edytowane przez rafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kolo 7-8k pln.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to Transocean czyli SBDC039 z dodaną funkcją chrono - dla mnie zamknięty rozdział, zegarek konstrukcyjnie przekombinowany - pisałem o tym wcześniej łącznie ze schematami budowy.

 

Screen%20Shot%202016-02-09%20at%2010.25.

Screen%20Shot%202016-02-09%20at%2010.25.

Screen%20Shot%202016-02-09%20at%2010.25.

Screen%20Shot%202016-02-09%20at%2010.25.

Screen%20Shot%202016-02-09%20at%2010.25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ile te nowe żółwie chodzą? Bo na wiosnę zamierzam dokonać zakupu.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smaczków nie można mu odmówić, faktura tarczy zrobiła chyba na mnie największe wrażenie, nie widziałem jej na innych fotach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zegarek .,Gratulacje dla kolegi @Burns,.Zegarek kolegi @Burns ma na metce cenę 130,000 JPY,ale to jest cena sugerowana,.W rzeczywistości można dostać taki zegarek za ok 110 tysięcy czyli nieco poniżej $1000,. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ile te nowe żółwie chodzą? Bo na wiosnę zamierzam dokonać zakupu.

Pisz do Jacka. Raczej wszystkie na Forum są od Niego.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zegarek .,Gratulacje dla kolegi @Burns,.Zegarek kolegi @Burns ma na metce cenę 130,000 JPY,ale to jest cena sugerowana,.W rzeczywistości można dostać taki zegarek za ok 110 tysięcy czyli nieco poniżej $1000,.

To jest dział Seiko gdzie rozmawiamy o zegarkach tej firmy. To nie jest dział "chwalimy" się tym co udało nam się upolować. Dementuje to nie jest mój zegarek i gratulacje dla mnie. Pokazałem jak ten zegarek wygląda na w miarę normalnych zdjęciach a nie renderach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko X Giugiaro Spirit Smart SCED035 aka zegarek Ellen Ripley z Aliens dotarł wczoraj :)

 

Numerek 358 z 3000

 

post-78137-0-52041300-1455187742_thumb.jpg

Edytowane przez siruspan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i ? j

ak poziom zadowolenia poza relacją sportową, że dotarł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie mistrz! Zupełnie niepowtarzalny (nawet moja ładniejsza połówka to przyznała). Wygląda jak deska rozdzielcza auta sportowego z lat 80. Myślałem że będzie nieco większy ale na pewno nie jest mały. Fajny matowy metal. Bransoleta superowa z wyglądu tylko że wczoraj jak próbowałem zabrać się za skrócenie to złamałem grot i się poddałem :P Teoretycznie wiem jak skrócić a praktycznie chyba zaniosę do profesjonalisty bo nie chce porysować chociaż może powinienem go porysować i pochlapać kwasem żeby był bardziej filmowy ;) Brać póki są ;)

Edytowane przez siruspan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

graty aliena  :)

u mnie sumiak na ręce, dzisiaj zauważyłem coś co mi nie pasuje - "11" na datowniku, pierwsza jedynka jest za bardzo przesunięta w lewo przez co nie ma proporcji między odstępem cyfr od krawędzi okienka z prawej i lewej strony, pierdoła ale jednak  :P

 

Burns, gruby pach daje radę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moim pierwszym zdjęciu widać 11. Odstępy są równe ale w środek weszłaby jeszcze jedna 1. Pokaż zdjęcie swojego. Najlepiej ustaw godzinę 18:00 i zrób zdjęcie pionowo z góry. Zobaczymy jak centruje.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns, Sumo świetne. Ale skórzany pach przy nurku? U Ciebie?! ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nowoczesny typ bransolety, oryginalną szczury zjadły  :P  :D  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_1392.jpgDSC_1386.jpg

nie wstrzeliłem się z sekundnikiem  :P

ogólnie to jedynka na każdej dacie 10-19 jest w tym samym miejscu jednak na 11 jest najwięcej pustego miejsca w okienku. Na żywo po prostu jedynka jest jakby w cieniu tarczy. Co do "wad" - widać małe rozminięcie indeksów na tarczy i bezelu ale na żywo ciężko to wychwycić, mnie najbardziej denerwuje indeks na godzinie 7, też tego praktycznie nie widać ale wiem, że jest tam jakaś niedoróbka  ;)  Co do centrowania to chodziło Ci pewnie o to czy wskazówka godzinowa trafi w indeks na 6 gdy minutowa będzie na 12? Widać, że o "sekundę" się spóźniła  ;)  ktoś coś jeszcze widzi?  :lol:

W temacie z recenzją SBDC003 była rozmowa o szlifach - u mnie szlify na boku są ok za to te na końcach uszu gdzie są 3 płaszczyzny - tam jest trochę skopane ale to chyba tylko ludzie z forum byliby w stanie wychwycić.

 

drugie zdjęcie jest zrobione pod kątem, żeby nie było, że tak są porozjeżdżane indeksy na bezelu i tarczy  :lol:

 

co do sumiaka Burnsa - SBDC027

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój to SBDC027

 

a Ty trollu masz jeszcze całkiem dobrze odwzorowaną sztukę, uwierz mi teraz bardziej spartolone wychodzą, nie czepiaj się tylko używaj, noś i nie oglądaj przez lupę - nie do tego służy ten zegarek - do nurkowania...

a ta biała obwoluta wokoło masy świecącej to resztka kalkomanii - tak bije maszyna na te srebrne podkładki, fakt kiedyś obwoluta była idealnym kołem, ale też trafiały się i to z jeszcze większymi przesunięciami,

pewnie wszystko kwestia kalibracji maszyn, ich zużycia albo pijanego Chińczyka ... ;)

 

a jak patrzę na dostępne zdjęcia Sumo wyprodukowanych po 2015 to wszystkie mają datę nabitą bliżej lewej strony,

taka zmiana odwzorowania w moim odczuciu musi świadczyć o przeniesieniu produkcji do innej fabryki

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Ty trollu masz jeszcze całkiem dobrze odwzorowaną sztukę, uwierz mi teraz bardziej spartolone wychodzą, nie czepiaj się tylko używaj, noś i nie oglądaj przez lupę - nie do tego służy ten zegarek - do nurkowania...

ja jestem bardzo zadowolony z swojego sumiaka, zegarek bardzo mi się podoba, wygodny. Można przeczytać o wadach w zegarkach 10x droższych od sumo. z nurkowaniem nie mam za wiele wspólnego a na basen zabieram Raya :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nowoczesny typ bransolety, oryginalną szczury zjadły :P:D:lol:

Aaaa, i on - pasek znaczy - z tych szczurów jest?! I wszystko jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.