MieszkoMieszko 2804 #27526 Posted October 7, 2024 W dniu 6.10.2024 o 14:41, cordi7 napisał(-a): Na ile czytałem w necie - nie. Niestety. Szukaj czegoś z 6Lxx … albo na Miyocie 9xxx Czyli dalej chcąc kupić Seiko lepiej kupić Orienta czy to zwykłego czy OS 🙃🙃 2 Share this post Link to post Share on other sites
adventure 1032 #27527 Posted October 7, 2024 38 minut temu, MieszkoMieszko napisał(-a): Czyli dalej chcąc kupić Seiko lepiej kupić Orienta czy to zwykłego czy OS 🙃🙃 Albo Seiko, ale na 7s26 1 Share this post Link to post Share on other sites
arthirius 697 #27529 Posted October 8, 2024 17 godzin temu, MieszkoMieszko napisał(-a): Czyli dalej chcąc kupić Seiko lepiej kupić Orienta czy to zwykłego czy OS 🙃🙃 Z tego, co czytałem w necie, ale również z mojego skromnego doświadczenia, wynika, że w przypadku mechanizmów Seiko (szczególnie 6R i 4R) liczy się współczynnik szczęścia przy zakupie . Przy czym dotyczy to również jakości wykonania, która często różni się w zależności od modelu. Mam 2 Seiko na bzie 4R35/36, kupione za podobne pieniądze jakieś 7 lat temu, które różnią się znacznie co do jakości wykonania i dokładności chodu. Mój SRP773 przez ten czas miał odchyłki dobowe w zakresie od -20 do -35 spd, a jakość wykonania powiedziałbym, że jest na poziomie adekwatnym do ceny. Obecnie ma b. duże odchyłki, ale to „zasługa” mojego sposobu jego użytkowania i braku serwisu. Natomiast SRPB43j1 do tej pory ma odchyłki ok. +2 do +8 spd, a jakość wykonania oceniam na naprawdę dobrą, znacznie wyżej niż wskazywałaby jego cena. Co ciekawe, wydaje się, że jest mniej narzekań na mechanizmy serii NH, które Seiko sprzedaje innym brandom na wolnym rynku. Także jakość wykonania zegarków, bazujących na NH jest często lepsza niż podobnych Seiko. IMHO te różnice wynikają ze słabego procesu kontroli jakości w Seiko i prawdopodobnie dodatkowego QC mechanizmów NH, wykonywanego przez inne brandy. Wspomnę jeszcze, że mój SLA065 bazujący na 8L35 utrzymuje stabilną odchyłkę na poziomie -8/-9 spd. Osobiście, jeśli już miałbym kupić kolejnego Seiko, to wybrałbym coś na bazie mechanizmów 6L lub 8L, ewentualnie na 4R – ze względu na niską cenę. Jednak obecnie, gdybym miał teraz cokolwiek kupować od japońskich producentów, to wybrałbym coś na Miyocie, np.: Citizena Series 8 na „antymagnetycznej” Miyocie 9051, którego użytkuje i prezentuje nasz forumowy Kolega kornel91. 4 Share this post Link to post Share on other sites
mk64 1070 #27530 Posted October 8, 2024 Taka "panda" dziś do mnie zawitała 🙃 8 Share this post Link to post Share on other sites
Burns 5057 #27531 Posted October 8, 2024 21 godzin temu, MieszkoMieszko napisał(-a): Czyli dalej chcąc kupić Seiko lepiej kupić Orienta czy to zwykłego czy OS 🙃🙃 Odkąd Seiko przejęło Orienta, grają w jednej lidze, kuleją gwinty tubusa, brudy w mechanizmach co wpływa na dokładność chodu, jedyna zaleta, że nie mają wad konstrukcyjnych... 0 Share this post Link to post Share on other sites
MieszkoMieszko 2804 #27532 Posted October 8, 2024 7 godzin temu, arthirius napisał(-a): Ogólnie jeśli chodzi o Citizena i series 8 to mam model na jeszcze wyższym mechanizmie 0950. Ten to dopiero jest dokładny. A kosztował połowę ceny divera Seiko na 6r.... 5 godzin temu, Burns napisał(-a): Odkąd Seiko przejęło Orienta, grają w jednej lidze, kuleją gwinty tubusa, brudy w mechanizmach co wpływa na dokładność chodu, jedyna zaleta, że nie mają wad konstrukcyjnych... Mam 2 OSy ( boazeria i retrograde) i oba mają mechanizmy jeszcze sprzed przejęcia przez Seiko. Retrograde ma co prawda na deklu już Epson ale mechanizm jest z serii 46xxx 2 Share this post Link to post Share on other sites
Mirosuaw 38617 #27533 Posted October 8, 2024 Odkąd Seiko przejęło Orienta, grają w jednej lidzeZnaczy się, Orient został zdegradowany 0 Share this post Link to post Share on other sites
Burns 5057 #27534 Posted October 8, 2024 (edited) 18 minut temu, MieszkoMieszko napisał(-a): Mam 2 OSy ( boazeria i retrograde) i oba mają mechanizmy jeszcze sprzed przejęcia przez Seiko. Retrograde ma co prawda na deklu już Epson ale mechanizm jest z serii 46xxx Użyłeś czasu przyszłego w odniesieniu do chęci zakupów a odwołujesz się do przeszłego co powiadasz od kilku lat. Tak trochę bez sensu. 7 minut temu, Mirosuaw napisał(-a): Znaczy się, Orient został zdegradowany Zazwyczaj tak kończą się przejęcia dobrych firm. A czemu były w dołku skoro były dobre ? Bo nie da się dobrze i tanio... Edited October 8, 2024 by Burns 0 Share this post Link to post Share on other sites
Funky_Koval 24798 #27535 Posted October 8, 2024 Smutne, że z "japońskiej precyzji" zostało tylko chirurgiczne wyliczanie wzrostu cen. Zegarki mają fajny design ale niedoróbki brrrrr zniechęcają. 0 quartz bandit Share this post Link to post Share on other sites
cordi7 9172 #27536 Posted October 8, 2024 44 minuty temu, Burns napisał(-a): Zazwyczaj tak kończą się przejęcia dobrych firm. A czemu były w dołku skoro były dobre ? Bo nie da się dobrze i tanio... Tu się zgadzamy, że się nie da. Tylko Seiko idzie krok dalej, jest drogo i źle 😆 Przy obecnych cenach, przy braku baboli jakościowych i mechanizmie używanym w mid-rangę na poziomie Miyoty 9xxx narzekań byłoby mniej. Cholera, mikro na mechanizmach Seiko są tańsze, lepiej wykonane i wyregulowane. A kupują śladowe ilości mechanizmów przy skali produkcji Seiko więc muszą płacić za nie więcej. 2 Share this post Link to post Share on other sites
Waldeusz 563 #27537 Posted October 9, 2024 22 godziny temu, cordi7 napisał(-a): Tu się zgadzamy, że się nie da. Tylko Seiko idzie krok dalej, jest drogo i źle 😆 Przy obecnych cenach, przy braku baboli jakościowych i mechanizmie używanym w mid-rangę na poziomie Miyoty 9xxx narzekań byłoby mniej. Cholera, mikro na mechanizmach Seiko są tańsze, lepiej wykonane i wyregulowane. A kupują śladowe ilości mechanizmów przy skali produkcji Seiko więc muszą płacić za nie więcej. Z całym szacunkiem do Seiko ... Mam sikorki z 4R35 , 6R27, NH35 i w moich czasomierzach są one mniej dokładne w chodzie od np. Mioty 9015 , czy nawet ST25xx Seagull-a W posiadanym egzemplarzu mechanizm Seagulla dorównuje precyzją chodu do mojej starszej omegi na V 7750 - ma odchyłkę rzędu 1-2 s/dobe Wiem że to trochę mało egz aby zajmować "twarde stanowisko" , ale nie rozumiem Seiko, ze np. do serii pressage zaczęli wkładać mechanizmy 4R gdzie wcześniej były 6R A 8L nie miałem i raczej mieć nie bedę Pozdrawiam 2 Share this post Link to post Share on other sites
Funky_Koval 24798 #27538 Posted October 10, 2024 Nowe gmt 4 quartz bandit Share this post Link to post Share on other sites
tomaliusz 23274 #27539 Posted October 10, 2024 8 minut temu, Funky_Koval napisał(-a): Nowe gmt Bierzesz? 0 Share this post Link to post Share on other sites
Funky_Koval 24798 #27540 Posted October 10, 2024 Nie, chyba skonczyłem z kupowaniem Seiko. Ale interesuję się dalej 1 quartz bandit Share this post Link to post Share on other sites
Burns 5057 #27541 Posted October 10, 2024 (edited) Że tak zapytam co jest nowe? 🤣😂🤣 Panierka ? Bo ja nadal widzę kotleta z wesela 😉 Edited October 10, 2024 by Burns 1 Share this post Link to post Share on other sites
stanle1 90 #27542 Posted October 10, 2024 (edited) Uwielbiam ten ice dial. Jedyny minus tego zegarka to tylko dwa poziomy mikro regulacji co sprawia że nie jestem w stanie dopasować go idealnie. No i datownik na 4:30 nie jest moim ulubionym ustawieniem plus jest za głęboko osadzony przez co nieczytelny. Edited October 10, 2024 by stanle1 8 Share this post Link to post Share on other sites
kokeszka 9217 #27543 Posted October 14, 2024 Tam gdzie jego miejsce 😉🤿🐠🪸 11 Share this post Link to post Share on other sites
Paulus57 154307 #27544 Posted October 16, 2024 Kto ma Alpinista SARB017, ten wie że oryginalny pasek to jedno z największych nieporozumień w historii Seiko. Legendarny model z "legendarnym" paskiem. Każdy świadomy kupujący wie, że zmiana paska to czynność obowiązkowa. Po przeszło 6 latach posiadania w/w, kolejna przymiarka. Pasek wydaje się jakościowo i kolorystycznie pasować. Poprzedni jakościowo był "taki se". 7 Share this post Link to post Share on other sites
Funky_Koval 24798 #27545 Posted October 16, 2024 48 minut temu, Paulus57 napisał(-a): Kto ma Alpinista SARB017, ten wie że oryginalny pasek to jedno z największych nieporozumień w historii Seiko. Legendarny model z "legendarnym" paskiem. Każdy świadomy kupujący wie, że zmiana paska to czynność obowiązkowa. Po przeszło 6 latach posiadania w/w, kolejna przymiarka. Pasek wydaje się jakościowo i kolorystycznie pasować. Poprzedni jakościowo był "taki se". o, a mógłbyś mnie doedukować co jest takie złe w fabrycznym pasku alpinista? 1 quartz bandit Share this post Link to post Share on other sites
MieszkoMieszko 2804 #27546 Posted October 16, 2024 Godzinę temu, Funky_Koval napisał(-a): o, a mógłbyś mnie doedukować co jest takie złe w fabrycznym pasku alpinista? Że jest gorszy niż paski od Orienta bambino 🙃 2 Share this post Link to post Share on other sites
cordi7 9172 #27547 Posted October 16, 2024 6 minut temu, MieszkoMieszko napisał(-a): Że jest gorszy niż paski od Orienta bambino 🙃 Bluznisz. Pasek od Alpinista jest duzo gorszy Mam szare bambino z zamszowym paskiem, jest git. 2 Share this post Link to post Share on other sites
Paulus57 154307 #27548 Posted October 16, 2024 3 godziny temu, Funky_Koval napisał(-a): o, a mógłbyś mnie doedukować co jest takie złe w fabrycznym pasku alpinista? Gorszy pasek, niż w tanich chińskich homarach. No może, czasami chińczyki bywają gorsze... 2 godziny temu, cordi7 napisał(-a): Bluznisz. Pasek od Alpinista jest duzo gorszy Mam szare bambino z zamszowym paskiem, jest git. Przecież napisał, że gorszy. 1 Share this post Link to post Share on other sites
Robnyc 4187 #27549 Posted October 16, 2024 15 ROBERT Share this post Link to post Share on other sites
MieszkoMieszko 2804 #27550 Posted October 16, 2024 52 minuty temu, Paulus57 napisał(-a): Gorszy pasek, niż w tanich chińskich homarach. No może, czasami chińczyki bywają gorsze... Przecież napisał, że gorszy. Napisałem że gorszy a @cordi7 uważa że dużo gorszy 🙃 pewnie nie miał w ręku paska od bambino 1 gen 🙃 2 Share this post Link to post Share on other sites